Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

POGODA TERAZ

 MEKSYK

>KLIMAT<

 

MEKSYK KOLONIALNY I ACAPULCO


 
 
 
Guadalajara – murale i tequila - Acapulco – najsłynniejszy kurort nad Pacyfikiem - kopalnie srebra w Guanajuato i w Taxco – San Miguel Allende i starówka w kolorze ochry – różowe wieże katedry w Queretaro – Puebla miastem aniołów - wulkan Paricutin i miasto zalane lawą – Miasto Meksyk

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 3 godz. przed wylotem samolotu.
Przelot do Puerto Vallarta samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).  Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w okolicach Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej rozpoznawalnego meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w jednej z destylarni. Przejazd do Guadalajary i zwiedzanie miasta. W programie m.in. eklektyczna katedra (11 bogato zdobionych ołtarzy podarowanych miastu przez hiszpańskiego króla Ferdynanda VII), Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas (dawne miejsce egzekucji), Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 30 USD proponujemy wyprawę na meksykańskie rodeo (z poczęstunkiem zakrapianym tequilą). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Guadalajary, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 340 km)

 

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku, Muzeum Mumii - gdzie znajduje się ok. 65 mumii, w tym najmniejsza mumia świata. Na koniec wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku – przejazd lokalnymi autobusami. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 20 USD proponujemy spacer w towarzystwie trubadurów po romantycznych uliczkach Guanajuato. Kolacja i nocleg w Guanajuato. (Trasa 350 km)

 

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie San Miguel Allende – miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. W programie Parroquia (neogotycka katedra z XIX w., której wieże z różowego kamienia górują nad głównym placem), Muzeum Historyczne San Miguel de Allende, Casa de los Conde de Canal (wspaniała rezydencja należąca do arystokratycznej rodziny Canal), Oratorio de San Felipe Neri (kościół „wielu wież i kopuł”, gdzie jedna z kaplic poświęconych Najświętszej Marii Pannie jest repliką kaplicy z włoskiego Loreto). Po Południu przejazd do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.), tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r). Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica (z zewnątrz), Cerro de las Campanas. Kolacja i nocleg w Mexico City. (Trasa ok. 290 km)

 

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd obok Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 100 km).

 

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO), w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Przejazd do Puebli. Kolacja i nocleg w Puebli.(Trasa ok 150 km)

 

Dzień 7
Po śniadaniu spacer po kolonialnej Puebli - zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Następnie wizyta w Cholula, gdzie można zobaczyć kościół z czasów konkwisty, zbudowany na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie transfer do „miasta wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Kolacja i nocleg w Taxco. (Trasa ok. 400 km)

 

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Przejazd do Acapulco, zakwaterowanie i czas wolny. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km))

 

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd z Acapulco i przejazd wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do kurortu Ixtapa – chwila przerwy na lunch (płatny dodatkowo). Następnie przejazd do Patzcuaro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 580 km)

 

Dzień 10
Po śniadaniu wizyta w Patzcuaro, które urzeka bielonymi domkami z ukwieconymi balkonami, brukowanymi uliczkami i wszechobecnym zapachem palonego węgla. Spacer po miasteczku: Plaza Casco de Quiroga, Casa de 11 Patios, Biblioteca Central z muralami Juana O’Gormana, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Następnie wyprawa do wioski indiańskiej Angahuan, położonej u stóp najmłodszego wulkanu świata Paricutin (zaczął formować się w 1943 roku!), konna przejażdżka przez pola magmy do ruin miasta zalanego lawą. (Trasa ok 150 km). Kolacja i nocleg w okolicach Zamora. (Trasa ok. 160 km).

 

Dzień 11
Po śniadaniu całodzienny przejazd do Puerto Vallarta. Zakwaterowanie w 4* hotelu All Inclusive w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit. (Trasa ok. 460 km)

 

Dzień 12-14
Wypoczynek w Puerto Vallarta lub na Riviera Nayarit.

 

Dzień 15
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Dzień 16
Przylot do Polski.

 

 

Uwagi do programu
Uwaga!

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
• W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
• Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
• Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
• Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
• Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40 cm x 40 cm x 25 cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, konieczna będzie dopłata za nadbagaż (ok. 30 USD).

 

Zakwaterowanie na objeździe

 

Zakwaterowanie:
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.
Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

 

Wyżywienie:
śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). Podczas 4 ostatnich dób hotelowych w Puerto Vallarta lub Na Riviera Nayarit serwis All Inclusive.

 

 

Cena w promocyjna ilość miejsc w promocji ograniczona!

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

07.11 - 22.11 8 370 zł Zapytanie
05.12 - 20.12 7 766 zł Zapytanie
02.01 - 17.01 8 067 zł Zapytanie
30.01 - 14.02 8 369 zł Zapytanie
27.02 - 14.03 7 967 zł Zapytanie
 
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 260 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Puerto Vallarta/Riviera Nayarit oraz innych wydatków osobistych.
 
Wizy
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.
 
Przelot:
Komfortowy samolot Dreamliner LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie Economy catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium i Business w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 
WIĘCEJ OFERT (kliknij)