Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

POGODA TERAZ

 MEKSYK

>KLIMAT<

MEKSYK - GWATEMALA - BELIZE- HONDURAS

Indiano Latino Americano


 
 
 

Mexico City • Kanion Sumidero • San Cristobal de las Casas • Chamula • Zinacantan • Jezioro Atitlan • Chichicastenango • Wulkan Pacaya • Antigua • Copán • Quirigua • Tikal • Lamanai • Laguna Bacalar • Tulum • Chichén Itzá • Cancún

 
Trasa łącząca odkrywanie dawnych cywilizacji i niezwykłe spotkania z fascynującą przyrodą Meksyku, Belize, Hondurasu i Gwatemali. Najważniejsze ruiny imperium Majów na półwyspie Jukatan i w Gwatemali, naturalne rezerwaty przyrody w Belize, kraina wiecznej wiosny i wulkanów - Gwatemala, malownicze górskie krajobrazy Hondurasu, tradycyjne indiańskie wioski i kolonialne miasteczka. W programie wyjątkowe miejsca znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa z dwoma przelotami wewnętrznymi.
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczny objazd stolicy Meksyku. Krótki postój w historycznym centrum z głównym placem Konstytucji - Zocalo, barokową Katedrą Metropolitana i Pałacem Prezydenckim. Całość wpisana na Listę UNESCO. Przelot do Tuxtla Gutierrez. Przepłynięcie łodzią po rzece Grijalva w kierunku malowniczego KANIONU SUMIDERO o głębokości do 1200 m. Żyje tu wiele zwierząt: krokodyle, jaszczurki i liczne gatunki ptaków - kormorany, zimorodki, sępy, pelikany. Przejazd do SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, kolonialnego miasta powstałego w 1524 r. Wieczorny spacer po malowniczym zabytkowym centrum: katedra przy Plaza del Marzo i kościół Santo Domingo, przy którym znajduje się plac ze straganami, gdzie okoliczna ludność sprzedaje wyroby rękodzielnicze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do indiańskich wiosek CHAMULA i ZINACANTAN na obrzeżach San Cristobal de las Casas, gdzie można poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców oraz ich barwne tradycje. Przekroczenie granicy z Gwatemalą w La Mesilla. Przejazd do hotelu nad brzegiem JEZIORA ATITLAN na wysokości 1562 m n.p.m. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd do miasteczka CHICHICASTENANGO, położonego na wysokości 2070 m n.p.m. W czwartki i niedziele odbywa się tu jedyny w swoim rodzaju tradycyjny targ, na który zjeżdżają z okolicznych, górskich osad indiańscy handlarze. Miasteczko urzeka kolorami tradycyjnych, gwatemalskich strojów i fascynuje nieustannym śpiewem i gwarem miejscowej ludności. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad JEZIORO ATITLAN, z przepięknymi widokami na imponujące pobliskie wulkany: San Pedro, Toliman i Atitlan. Przeprawa łódką przez jezioro do miasteczka Santiago Atitlan, zamieszkanego przez ludność indiańską. Obserwacja codziennego życia lokalnej ludności, możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Przepłynięcie do miasteczka Panajachel. Przejazd do Antiguy. Zakwaterowanie i nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do zbocza WULKANU PACAYA. Wspinaczka do punktu widokowego, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na krajobrazy gór i malownicze doliny. Powrót do ANTIGUY, dawnej stolicy Gwatemali, założonej przez hiszpańskich konkwistadorów, wpisanej na Listę UNESCO. Miasto leży między 3 potężnymi wulkanami i jest centrum kulturowym Gwatemali. Wiele tu pałaców, świątyń, klasztorów i kamienic z arkadami. Spacer urokliwymi uliczkami: ratusz, katedra. Wizyta w Muzeum Kolonialnym oraz fabryce wyrobów z jadeitu - świętego kamienia Majów. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy z Hondurasem, którego 80% powierzchni stanowią malownicze tereny wyżynno-górzyste. Zwiedzanie najsłynniejszego stanowiska archeologicznego Hondurasu w COPÁN, będącego pod patronatem UNESCO, jednego z najważniejszych miast na Szlaku Majów. Zwiedzanie: zespół pałaców, zespół świątyń zbudowanych na piramidach schodkowych. Na najwyższych, tzw. Schodach Hieroglifów, wyryto 2500 znaków i reliefów przedstawiających sceny z życia kolejnych władców. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekrocznie granicy z Gwatemalą. Postój w miejscowości QUIRIGUA, która była w przeszłości ważnym ośrodkiem kultury Majów, istniejącym od III w. do połowy IX w., i jest wpisana na Listę UNESCO. Zachowały się tu ogromne ołtarze i stele pokryte inskrypcjami i płaskorzeźbami. Najwyższa ze stel mierzy 10 m. wysokości i waży 65 t. Postój przy Rio Dulce (tzw. Słodka Rzeka), której brzegi porastają lasy namorzynowe i chlebowce. Przejazd do hotelu w miejscowości Flores. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TIKAL - skarbu Gwatemali, największego z ocalałych miast Majów na jej terenie, leżącego nad jeziorem Petén. Zwiedzanie wielkiej piramidy ze świątyniami, m.in. świątynia Wielkiego Jaguara, wznosząca się wysoko wśród tropikalnej roślinności lasu deszczowego, oraz ofiarne ołtarze i grobowce. Obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): niesamowita przygoda w parku linowym - zjazd po linach w tropikalnym lesie. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku granicy z Belize. To małe państwo stanowi anglojęzyczną enklawę. Północną część Belize tworzy nadbrzeżna nizina, która cechuje się występowaniem licznych terenów bagnistych, zaś południowe obszary to rozpościerające się pasmo górskie Maya. Belize słynie z bogatych raf koralowych oraz naturalnych rezerwatów przyrody, które obejmują wilgotne lasy równikowe, sawanny i namorzyny. Przepłynięcie łodzią po rzece Pine Ridge do LAMANAI, stanowiska archeologicznego Majów, ukrytego wśród bujnej roślinności tropikalnej. Rejs jest okazją do podziwiania wielu egzotycznych gatunków zwierząt. Przekroczenie granicy z Meksykiem. Przejazd do hotelu nad LAGUNĄ BACALAR. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs po LAGUNIE BACALAR, zwanej laguną „siedmiu kolorów”, otoczonej lasem tropikalnym, do Kanału Piratów. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego do TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta „zstępujących bogów”, gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą. Tulum - dawną twierdzę Majów otacza mur obronny z pięcioma bramami prowadzącymi do zespołu pałacu i świątyń. Czas wolny na kąpiel w Morzu Karaibskim. Wieczorem przyjazd do Chichén Itzá. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CHICHéN ITZÁ, najbardziej majestatycznego miasta Majów na całym Jukatanie, będącego pod patronatem UNESCO: ruiny piramidy Cuculcana, będącej jednocześnie kalendarzem astronomicznym Majów, Świątynia Wojowników oraz boiska do gry w pelotę z kompleksem tysiąca kolumn oraz posągiem Chac Mol, którego uważano za pośrednika między ludźmi a bogami. Po południu przejazd na lotnisko w Cancún, najsłynniejszym kurorcie nad Morzem Karaibskim. Przelot do Mexico City. Wylot do Polski.
 
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.
 
 

Ceny promocyjne ilość miejsc w promocji ograniczona

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

10.07 – 22.07 10999pln ZAPYTAM
07.09 – 19.09 10999pln ZAPYTAM
09.10 – 21.10 10999pln ZAPYTAM
 
ŚWIADCZENIA:
11 noclegów w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 1 obiad • przelot: Warszawa -Mexico City - Warszawa • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
DODATKOWO PŁATNE:
Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Mexico City-Tuxtla Gutierrez, Cancún-Mexico City: ok. 490 USD (cena biletów lotniczych może ulec zmianie).
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 180 USD, taksy lokalne: ok. 85 USD, napiwki: ok. 3 USD/dzień/os.
Opłaty fakultatywne: park linowy w Tikal: 35 USD.
 
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

WIĘCEJ OFERT (kliknij)