Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

POGODA TERAZ

 MEKSYK

>KLIMAT<

 

MEKSYK

W SAMO POŁUDNIE 10 DNI


 
 
 
MEXICO CITY - TEOTIHUACÁN - OAXACA - MONTE ALBÁN - SANTA MARIÁ DEL TULE - MITLA - PUEBLA - TAXCO - ACAPULCO - MEXICO CITY
 
Bogata kultura, barwny folklor, niepowtarzalne krajobrazy i egzotyczne specjały kuchni meksykańskiej. Majestatyczne i intrygujące ruiny największych miast Tolteków i Zapoteków. Piękne, pełne życia miasta kolonialne słynące z galerii sztuki i pracowni jubilerskich. I oczywiście trzecia co do wielkości metropolia świata – Mexico City. Niesamowite krajobrazy plantacji kaktusów i pełne sekretnych zaułków małe meksykańskie miasteczka. Meksyk słynie nie tylko z zabytków prastarych cywilizacji i bajecznych plaż, ale jest też krajem widowiskowych fiest i otwartych, radosnych ludzi – potomków Majów, Azteków i hiszpańskich kolonizatorów. Ostatnie dni wycieczki to zupełnie inna bajka: luksusowy kurort Acapulco to miejsce kosmopolityczne, znakomicie przygotowane na przyjęcie Gości z całego świata. Wspaniała pogoda, ekskluzywne sklepy, restauracje i dyskoteki czynią go jednym z najsłynniejszych kurortów. Meksyk to kraj o wielu twarzach, gdzie każdy odnajdzie sposób na odkrywanie wszystkich jego uroków.
Łączna długość trasy w Meksyku: ok. 1600 km.
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mexico City. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie MEXICO CITY, jednej z największych metropolii świata. Spacer po historycznym centrum miasta, wpisanym na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z katedrą, której fasada zdominowana jest przez XVIII-wieczne dzwonnice; Pałac Narodowy wzniesiony w miejscu pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy, którego wnętrza zdobią olbrzymie murale Diega Rivery, ruiny Templo Mayor – świątyni Azteków, która była miejscem koronacji, składania ofiar oraz wydarzeń publicznych i religijnych. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Przejazd do TEOTIHUACÁN, największego miasta starożytnego Meksyku, miejsca gdzie, „ludzie stają się bogami”. Zwiedzanie słynnych ruin azteckich: świątynia Quetzalcoatla, Aleja Zmarłych, Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Pałac Quetzalpapalotla. Kompleks w Teotihuacan znajduje się pod patronatem UNESCO. Powrót do Mexico City. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, której budowa wiąże się z trzykrotnym objawieniem się Matki Boskiej. Zwiedzanie starej i nowej bazyliki z imponującym, bogato zdobionym wnętrzem. Powrót do hotelu wieczorem, nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Mexico City. Przejazd malowniczą trasą wśród plantacji kaktusów do OAXACA, w którym przeplatają się elementy kultury hiszpańskiej i indiańskiej, słynnego z galerii sztuki i sklepów z rękodziełem artystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Zwiedzanie zabytkowego centrum Oaxaca, znajdującego się na liście UNESCO: XVIII-wieczna katedra z fasadą w stylu plateresco, kościół Santo Domingo, którego wnętrze zdobione stiukami należy do najbogatszych w Meksyku. Wizyta na targu, gdzie można spróbować i zakupić lokalne wyroby czekoladowe. Czas wolny – wieczorny spacer malowniczymi krętymi uliczkami kolonialnego miasta i spotkanie z pełną kolorów kulturą Indian. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej MONTE ALBAN, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, jednego z najwspanialszych zespołów piramid w Meksyku, położonych 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego: Platforma Północna, Obserwatorium, piramidy, Pałac Tancerzy. Liczne piramidy, tarasy i sztuczne kopce wyrzeźbione na zboczu góry to symbole świętej topografii wpisane na listę UNESCO. Przejazd do wioski SANTA MARIA DEL TULE, gdzie przy małym kościółku stoi sławne drzewo Tule – olbrzymi cyprys, którego wiek szacuje się na 2 tys. lat. Wyjazd do jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych Meksyku – MITLA. W skład kompleksu wchodzą m.in.: zespół kolumn, zespół kościołów, pozostałości gmachów i grobowce. Największym skarbem tego miejsca są misterne kamienne ornamenty. Powrót do hotelu w Oaxaca. Czas wolny. Nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych do PUEBLA – Miasta Aniołów, pięknego kolonialnego miasta, malowniczo położonego w zielonej dolinie między trzema wulkanami. Miasto słynie z wyrobów ceramicznych i słodyczy. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO: imponująca katedra, kościół Santo Domingo, przyprawiający o zawrót głowy barokowym przepychem, kolorowe targowisko El Parian, dzielnica artystów Los Sapos. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TAXCO, jednego z najbardziej malowniczych miast Meksyku. Zwiedzanie kapiącego złotem kościoła San Sebastian y Santa Prisca. Spacer po Placu Borda, otoczonym uroczymi uliczkami pełnymi kolorowych kamieniczek; srebrny rynek. Taxco nazywane jest „srebrnym miastem” ze względu na liczne sklepy jubilerskie i targi srebra. Przejazd do ACAPULCO, popularnego na całym świecie kurortu słynącego z białych plaż, luksusowych hoteli i bogatego życia nocnego. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Wypoczynek w ACAPULCO. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na słynne pokazy skoków do wody z blisko 40 m klifów.
 
8. DZIEŃ.
Wypoczynek w ACAPULCO.
 
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do Mexico City (ok. 6 godzin), do po­łu­dniowej części miasta. Zwiedzanie pływających ogrodów Xochimilco. Obiad na łodzi. Rejs po starożytnych kanałach typowymi gondolami trajinera umili występ El Mariachi. Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 
10. DZIEŃ.
Przylot do Polski.
 
 

Ceny promocyjne ilość miejsc w promocji ograniczona

 

TERMIN

CENA

ZAPYTAM

20.01 – 29.01 6559pln ZAPYTAM
27.01 – 05.02 6559pln ZAPYTAM
03.02 – 12.02 6359pln ZAPYTAM
17.02 – 26.02 6559pln ZAPYTAM
10.03 – 19.03 6559pln ZAPYTAM
24.03 – 02.04 6559pln ZAPYTAM
29.06 – 08.07 6559pln ZAPYTAM
08.08 – 17.08 6559pln ZAPYTAM
02.09 – 11.09 7399pln ZAPYTAM
23.09 – 02.10 7499pln ZAPYTAM
14.10 – 23.10 7799pln ZAPYTAM
03.11 – 12.11 6559pln ZAPYTAM
11.11 – 20.11 6559pln ZAPYTAM
 
ŚWIADCZENIA:
8 noclegów: 5 w hotelach*** na trasie objazdu, 3 w hotelu w Acapulco • wyżywienie: w czasie objazdu: 5 śniadań, 1 obiad, w czasie pobytu w Acapulco: all inclusive • przelot • przejazd klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
PŁATNE NA MIEJSCU:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, obiad w ogrodach Xochimilco: ok. 75 USD, napiwki: ok. 4 USD/dzień/os.
Opłaty fakultatywne: pokazy skoków do wody: ok. 40 USD.
 
 
WIĘCEJ OFERT (kliknij)