Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


 
 
 Maroko - Pustynny Offroad
 

 
 
Przejazdy samochodami 4x4 • Nocleg w obozie nomadów • Zachód słońca na Saharze • Ksar Ait Benhaddou • Marrakesz - czerwone miasto • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze
 
 

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.  Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu wsiądziemy w samochody terenowe i wyruszymy na południe kraju. Przejedziemy przez obszary rolnicze, gdzie uprawia się eksportowane m.in. do Polski warzywa i owoce, a następnie przez tereny porośnięte drzewami arganowymi, z których słynie Maroko. Z ich owoców tłoczony jest olej kosmetyczny i spożywczy o właściwościach leczniczych. Dalej wjedziemy w rejon malowniczego Antyatlasu, zamieszkałego przez Berberów – rdzenną ludność Afryki Północnej, żyjącą w osadach na górskich zboczach. W trakcie przejazdu liczne okazje do zdjęć. Dojazd do Tafraoute, malowniczo położonego w górskiej dolinie, słynącego z migdałów oraz wyrobu tradycyjnego haftowanego skórzanego obuwia. Spacer po miasteczku. Zakwaterowanie w klimatycznym górskim hotelu, na kolację lokalne specjały. (Trasa ok. 200 km)

 

Dzień 3
Po śniadaniu kontynuujemy przeprawę przez góry, by wjechać w rejony subsaharyjskie. Czeka nas tu zmiana krajobrazu – pierwsze oazy. Te obszary zamieszkałe są już przez Saharyjczyków. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Tata. Dalsza podróż przez malownicze pustkowia zaprowadzi nas do Tissint, nadrzecznej osady położonej na skrzyżowaniu szlaków, którymi niegdyś podążały karawany. Miejscowość słynie też z zielarzy. Na kolację dania kuchni lokalnej, nocleg w niewielkim obiekcie. (Trasa ok. 280 km)

 

Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Sahary, po dotarciu do miasteczka Foum Zgouid zostawimy za sobą asfalt i dalej pojedziemy już pustynnymi bezdrożami, dawną trasą rajdu Paryż-Dakar. Po drodze zapraszamy na piknik pod akacją. Na nocleg zatrzymamy się w namiotach w obozowisku na wydmach Chigagga, a kolację urozmaici muzyka nomadów na żywo. O zachodzie słońca czeka nas przejażdżka na wielbłądach i podziwianie zachodzącego nad Saharą słońca. (Trasa ok. 170 km)

 

Dzień 5
Po śniadaniu kontynuujemy przejazd trasą Paryż-Dakar, a następnie wjeżdżamy na najważniejszy szlak karawan – szlak transsaharyjski biegnący w dolinie rzeki Draa. Przez gaje palmowe i warowne osady dotrzemy do Zagory, a następnie zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka - Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem położonym na zboczu góry. To miejsce gdzie kręcono sceny do takich hollywoodzkich hitów jak „Gladiator”, czy „Klejnot Nilu”. Kolacja i nocleg w okolicach wioski. (Trasa ok. 280 km)

 

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykłą drogą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.) do Marrakeszu. Zakwaterowanie w riadzie na starym mieście. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Jemma el Fna gdzie będzie okazja, w tym tętniącym życiem sercu miasta, zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg w hotelu w Marrakeszu. (Trasa ok. 200 km)

 

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu - najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie słynny ogród Majorelle należący kiedyś do Yves Saint Laurent’a, spacer po medynie, wizyta w najpiękniejszej w Marrakeszu medresie Ben Youssef, odwiedziny w zielarni berberskiej, minaret Kutubija i kubba (kopuła nad dawnymi latrynami i salami ablacyjnymi, z których korzystali wierni przed modlitwą w meczecie). Po południu przejazd przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 270 km).

 

Dzień 8
Po śniadaniu proponujemy krótkie zwiedzanie miasta (w miarę możliwości czasowych - w zależności od rozkładu lotów na powrót), w programie między innymi wjazd na wzgórze z ruinami średniowiecznej kazby, czyli twierdzy (ze wzgórza rozciąga się panorama miasta).
Transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

 

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona.Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.Można zabrać ze sobą drobne upominki np. długopisy, czy cukierki. Przydadzą się do rozdawania dzieciom spotykanym podczas wycieczki.

 

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele ***/ **** - (6 noclegów). Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i wc. Jedne nocleg w namiotach 2-3 osobowych (proste łóżka, pościel; na terenie obozu prosta łazienka i toalety).
Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze.

 
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o dodatkowy tydzień wypoczynku w następujących hotelach:
 
Anezi Tower Hotel & Apartments 4* HB (możliwa dopłata do ALL)
Hotel Blue Sea Le Tivoli 4*HB (możliwa dopłata do ALL)
Hotel Ryad Mogador Al Madina 3*+ HB
Hotel Caribbean Village Agador 3* ALL
Hotel Royal Melissim (ex. Royal Atlas & Spa) 5* HB (możliwa dopłata do ALL)
Hotel Kenzi Europa 4* ALL
Hotel Iberostar Founty Beach 4*+ ALL
Hotel Sofitel Agadir Royal Bay Resort 5* BB (możliwa dopłata do HB)
Hotel Sofitel Agadir Thalassa Sea & Spa 5* BB (możliwa dopłata do HB)
Hotel Riu Palace Tikida Agadir 5* ALL

 

 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMIN 8 DNI 15 DNI  
29.04 3 766 zł 4 323 zł REZERWUJ
27.05 3 640 zł 4 194 zł REZERWUJ
24.06 3 681 zł 4 448 zł REZERWUJ
22.07 3 722 zł 4 497 zł REZERWUJ
19.08 3 640 zł 4 386 zł REZERWUJ
16.09 3 849 zł 4 442 zł REZERWUJ
14.10 3 722 zł 4 297 zł REZERWUJ
 
ZAPYTAM
 

Wylot Warszawa, Katowice

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanymi samochodami terenowymi na terenie Maroka, 6 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, jeden nocleg w namiotach, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodnikóworaz napiwków (łącznie około 50 EUR, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

 
Warunki Uczestnictwa
 

 

Maroko  7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku
 

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO MAROKA