polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

MALEZJA - AZJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

OFERTY

ZWIEDZANIE

OFERTY

WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

OFERTY

EGZOTYKA

OFERTY
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

REJSY

REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO NILU
REJSY PO KARAIBACH
REJSY SKANDYNAWSKIE

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE

POGODA
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA
BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

 

 

 
ZWIEDZANIE

SAMOLOTEM


SINGAPUR I MALEZJA AZJATYCKIE TYGRYSY

Dzień 1
Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal.

Dzień 2
Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa.
Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Popołudnie pozostaje wolne na odpoczynek lub dodatkowe zwiedzanie. Dla chętnych do wyboru - przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 35 USD) lub wycieczka na Wyspę Sentosa, na którą udamy się szybkim tramwajem. W programie główne atrakcje wyspy - oceanarium i wodny park rozrywki lub też pobyt na tutejszej plaży (cena wycieczki zostanie podana przez pilota). Zostanie zrealizowana ta wycieczka fakultatywna, na którą zgłosi się więcej chętnych. Nocleg w hotelu w okolicach stolicy Singapuru.

Dzień 4
Po śniadaniu wyruszamy z Singapuru do przejścia granicznego singapursko-malezyjskiego (Johor Bahru) i dalej do Malakki, jednego z najstarszych miast Malezji. Odwiedzimy tu m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, ratusz z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys), w którym obecnie mieści się Muzeum Historyczne i Etnograficzne, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć się przy Muzeum Sułtanatu Malakki, mieszczącego się w replice piętnastowiecznego Pałacu Sułtańskiego. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Wieczorem dla chętnych wycieczka „Kuala Lumpur nocą” (płatna dodatkowo ok. 60 USD). W programie m.in. największa i najstarsza świątynia hinduistyczna w mieście - Sri Maha Mariamman, nocny targ w Dzielnicy Chińskiej, a na zakończenie uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji.

Dzień 7
Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy Deerland, park gdzie w środowisku zbliżonym do naturalnego żyją jelenie, małpy, węże, pawie i inne zwierzęta. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Wieczorem , po przyjeździe do taman Negara weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody Parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220 km)
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara należy koniecznie zabrać długie spodnie (nie jeansy), bluzę lub lekką kurtkę z długim rękawem, sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 8
Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik, skąd świetnie widać panoramę Parku, przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik wprowadzi nas w tajniki flory chronionej na terenie Parku. W programie również ekscytująca przeprawa przez drewniany most wiszący na wysokości 50 metrów nad ziemią. Po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na trzygodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe i wioski wyłaniające się z dżungli. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: dzikie bawoły, małpy, węże, jaszczurki, różne gatunki ptactwa. Rejs kończy się w Kuala Tembeling, skąd autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100 km)
Uwaga! Temperatura może spaść do ok. 15°C, szczególnie wieczorami, więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10
Po śniadaniu kontynuujemy pobyt w Górach Camerona. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować egzotycznych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Po lunchu przejazd do Ipoh, gdzie zwiedzimy świątynię buddyjską Sam Poh Tong, mieszczącą się w jaskini. Największą atrakcją świątyni jest posąg leżącego Buddy. Z Ipoh udamy się do Kuala Kangsar, aby zobaczyć meczet Ubudiah, uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów w Malezji. Następnie przejedziemy do Kuala Kedah, gdzie wsiadamy na prom na Langkawi, gdzie spędzimy 4 kolejne noce. Po ok. 2-godzinnej podróży przejazd do hotelu i zakwaterowanie. (Trasa ok. 335 km + 2 godz promem)

Dzień 11
Po śniadaniu wycieczka po wyspie. Głównym punktem programu jest wjazd kolejką na wzgórze Mat Chinchang, skąd rozciąga się piękny widok na cała wyspę, odwiedzimy także lokalne muzeum. Powrót do hotelu i czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie.

Dzień 12 - 13
Czas wolny na wyspie Langkawi na plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie. (Podczas pobytu na Langkawi zapewniamy tylko śniadania)

Dzień 14
Śniadanie w hotelu, a następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko i przelot do Singapuru (bezpośrednio lub z przesiadką w Kuala Lumpur).
wylot do Paryża

Dzień 15
Lądowanie w Paryżu
Wylot z Paryża do Warszawy
Przylot do Warszawy

Uwaga!
W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Inne
Pokój trzyosobowy to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

TERMIN CENA  
08.11 - 22.11 8 020 zł ZAPYTANIE
15.11 - 29.11 7 920 zł ZAPYTANIE
22.11 - 06.12 7 920 zł ZAPYTANIE
27.12 - 10.01 8 220 zł ZAPYTANIE
10.01 - 24.01 7 920 zł ZAPYTANIE
17.01 - 31.01 8 041 zł ZAPYTANIE
24.01 - 07.02 8 190 zł ZAPYTANIE
31.01 - 14.02 7 970 zł ZAPYTANIE
07.02 - 21.02 7 970 zł ZAPYTANIE
14.02 - 28.02 8 250 zł ZAPYTANIE
21.02 - 07.03 7 920 zł ZAPYTANIE
28.02 - 14.03 7 920 zł ZAPYTANIE
14.03 - 28.03 7 920 zł ZAPYTANIE
28.03 - 11.04 7 920 zł ZAPYTANIE

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Air France na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa (z przesiadką), przelot lokalnymi liniami na trasie Langkawi - Singapur (bezpośrednio lub z przesiadką w Kuala Lumpur), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg. programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, przewodników i napiwki ok. 95 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

ZAPYTANIE O WYPOCZYNEK W MALEZJI  

WARUNKI UCZESTNICTWA

Malezja i Tajlandia - przez Półwysep Malajski na Phuket

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa, Okęcie - hala odlotów, stanowisko B.P.

Dzień 2
Przylot na Phuket, odprawa paszportowo - wizowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu nad morzem na wyspie Phuket.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do Kuala Lumpur , a następnie przejazd do Malakki, jednego z najstarszych miast Malezji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4
Odwiedzimy tu m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, ratusz z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys), w którym obecnie mieści się Muzeum Historyczne i Etnograficzne, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińską świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć się przy Muzeum Sułtanatu Malakki, mieszczącego się w replice piętnastowiecznego Pałacu Sułtańskiego. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara, Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Wieczorem dla chętnych wycieczka „Kuala Lumpur nocą” (płatna dodatkowo ok. 60 USD). W programie m.in. największa i najstarsza świątynia hinduistyczna w mieście - Sri Maha Mariamman, nocny targ w Dzielnicy Chińskiej, a na zakończenie uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji.

Dzień 7
Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy schronisko dla słoni Kuala Gandah. Żyje tam wiele słoni, które zostały przeniesione z naturalnego środowiska w wyniku karczowania lasów tropikalnych na potrzeby rolnictwa. Do atrakcji tego miejsca należą: przejażdżki na słoniach, karmienie zwierząt, a także obserwacja ich kąpieli w rzece. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Wieczorem weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody Parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.
Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara należy koniecznie zabrać długie spodnie (nie jeansy), bluzę lub lekką kurtkę z długim rękawem, sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 8
Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik, skąd świetnie widać panoramę Parku, przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik wprowadzi nas w tajniki flory chronionej na terenie Parku. W programie również ekscytująca przeprawa przez drewniany most wiszący na wysokości 50 metrów nad ziemią. Po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótki przejazd łodzią motorową do Kuala Tahan, skąd autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona.
Uwaga! Temperatura może spaść do ok. 15°C, szczególnie wieczorami, więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10
Po śniadaniu kontynuujemy pobyt w Górach Camerona. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować egzotycznych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z 300 gatunkami motyli, żuków i skorpionów. Po lunchu przejazd do Ipoh, gdzie zwiedzimy świątynię buddyjską Sam Poh Tong, mieszczącą się w jaskini. Największą atrakcją świątyni jest posąg leżącego Buddy. Z Ipoh udamy się do Kuala Kangsar, aby zobaczyć meczet Ubudiah, uznawany za jeden z najpiękniejszych meczetów w Malezji. Następnie przejedziemy do Kuala Kedah, gdzie wsiadamy na prom na Penang. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 11
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie stolicy stanu Penang - Georgetown, które nazwę zawdzięcza Brytyjskiemu królowi Georgowi (Jerzemu) III. Wycieczkę rozpocznie wjazd kolejką linową na Wzgórze Penang, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Następnie udamy się do świątyni Kek Lok Si z imponującą Pagodą 10 Tysięcy Buddów, jednej z najpiękniejszych świątyń buddyjskich w południowo-wschodniej Azji. Po południu przyjrzymy się bliżej architekturze miasta, zobaczymy m.in. Fort Cornwallis - pozostałości założenia obronnego z czasów panowania brytyjskiego, Khoo Kongsi - jeden z najpiękniejszych budynków na wyspie, składający się z świątyni i miejsca imprez kulturalnych, związany z jednym z klanów chińskich, świątynię Wat Chayamangakalaram z czwartym na świecie pod względem wielkości posągiem Leżącego Buddy (38 metrów długości). Na zakończenie dnia odwiedzimy Ogrody Botaniczne z piękną tropikalną roślinnością, licznymi gatunkami ptaków i małpami proszącymi turystów o jedzenie. Nocleg w hotelu.

Dzień 12
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer wodolotem lub promem na Phuket. Przejazd do wybranego hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 13 - 15
Pobyt w wybranym hotelu na Phuket, plażowanie lub wycieczki fakultatywne (patrz strony wstępne dot. Tajlandii). Wyżywienie: śniadania.

Dzień 16
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski.

W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Wymiana walut - Zaleca się zabranie Euro, choć można również wymieniać dolary amerykańskie, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny)

UWAGA! W Malezji i Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMIN CENA  
30.11 - 15.12 10 352 PLN ZAPYTANIE
14.12 - 29.12 10 722 PLN ZAPYTANIE
28.12 - 12.01 11 076 PLN ZAPYTANIE
11.01 - 26.01. 10 664 PLN ZAPYTANIE
25.01 - 09.02 10 457 PLN ZAPYTANIE
08.02 - 23.02 10 700 PLN ZAPYTANIE
22.02 - 09.03 10 223 PLN ZAPYTANIE
08.03 - 23.03 10 329 PLN ZAPYTANIE
22.03 - 06.04 10 178 PLN ZAPYTANIE
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa - Phuket - Warszawa (z międzylądowaniem technicznym w Dubaju), przeloty wewnętrzne zgodnie z programem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy i napiwki ok. 90 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |