polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie |  
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

HISZPANIA MAJORKA

     

 
STRONA GŁÓWNA
WYSZUKIWARKA OFERT
GRECJA
GRECJA RIW. OLIMP
GRECJA HALKIDIKI
GRECJA PELOPONEZ
KRETA CHANIA
KRETA HERAKLION
RODOS
KOS
KORFU
THASSOS
SANTORINI
HISZPANIA
MAJORKA
COSTA DEL SOL
COSTA BRAVA
IBIZA
TENERYFA
GRAN CANARIA
MAROKO
CHORWACJA
EGIPT
TUNEZJA
TURCJA
BUŁGARIA
CYPR
KRAJE EGZOTYCZNE
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
POGODA
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

Majorka Jest największą wyspą w archipelagu Balearów. Leży na Morzu Śródziemnym w odległości 80 km od Hiszpanii. Północne wybrzeże wyspy jest klifowe, południe zaś to rozległe, piaszczyste plaże, a na obszarach nizinnych znajdziemy gaje oliwkowe, pomarańczowe i migdałowe.

Majorka jest jedną z najbardziej lubianych przez urlopowiczów wysp - nie tylko z racji nieograniczonych możliwości kąpieli w morzu. Poza ciągnącymi się w nieskończoność piaszczystymi plażami, mieniącą się w słońcu błękitną wodą i prawie bez przerwy świecącym słońcem.
 
     

Propozycje wycieczek fakultatywnych:

 

NINIEJSZY OPIS WYCIECZEK NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ. OPISY WRAZ Z CENAMI SĄ PRZYKŁADOWE I UZALEŻNIONE OD ORGANIZATORA. NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY. ZAKUP WYCIECZEK MOŻLIWY JEST JEDYNIE NA MIEJSCU U REZYDENTA

 
SMOCZA JASKINIA – wycieczka do Drac Caves będzie prowadziła m.in. Algaida, Montuiri, Manacor – słynne z przemysłu meblowego i produkcji sztucznych pereł. Smocza Jaskinia znajduje się w Porto Cristo i stanowi arcydzieło natury, charakteryzujące się cudownymi formami naciekowymi. W jaskini znajduje się również największe podziemne jezioro świata Martela, położone na głębokości 39 m. Podczas zwiedzania wysłuchamy krótkiego koncertu muzyki poważnej z efektami świetlnymi. Cena ok. 38 EUR.

VALLDEMOSSA I LA GRANJA – W Valldemossie zobaczymy m.in. klasztor kartuzów z 1399 r – La Caruja, kościół klasztorny z przyklasztorną apteką, Pałac Królewski (Sancho) z XIV w. Następnie udamy się do La Granja – posiadłości ziemskiej z początku dziewiętnastego wieku, którą uważa się za religijne zacisze. W miejscowości można tez zaopatrzyć się w lokalne wyroby ceramiczne, kryształy i galanterię skórzaną. Cena ok. 36 EUR.

CASSINO PALADIUM – najnowocześniejsze klub nocny w Europie. Wieczorny show to hiszpańskie tańce folklorystyczne oraz występy znanych i lubianych artystów w wielkiej i kolorowej rewii. W czasie wolnym można oczywiście sprawdzić swoje szczęście w kasynie (wymagany paszport). Cena ok. 46 EUR.

POLLENSA I FERMENTOR – Pierwszym punktem w trakcie wycieczki będzie Inca – miasto słynące z największego i najlepszego bazaru na Majorce. Warto też odwiedzić miejscowa destylarnię z degustacją lokalnych likierów. Dalej trasa biegnie do Formentoru, słynącego z przepięknych białych plaż i wspaniałego parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zawitamy w mieście Pollensa, gdzie będzie czas wolny na lunch. Cena ok. 28 EUR

SON ANMAR – wycieczka wieczorna, podczas której proponujemy zwiedzanie starej majorkańskiej posiadłości z XVI wieku. Trzygodzinny program zawiera uroczysta kolację ze specjałami kuchni lokalnej, występy artystyczne – popisy hiszpańskiego baletu, wystąpienie maga oraz program na świeżym powietrzu – gra wody i świateł. Cena ok. 45 EUR.

SOLLER I LA CALOBRA – na wycieczkę wyruszamy z Palmy, pociągiem, z którego będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy, plantacje drzew i masyw górski zachodniego wybrzeża. Z Soller wyruszymy łodzią do La Calobra, gdzie będzie można obejrzeć kanion Torrent de Paris, czy skorzystać z czasu wolnego na plażowanie. W drodze powrotnej przejedziemy przez Dolinę Lluc, gdzie najcenniejszym zabytkiem jest klasztor z cudowną figurka Marii Panny – patronką wyspy. Cena ok. 48 EUR

AQUACITY – kompleks wodny w El Arena, jeden z największych na świecie, a w nim baseny, zjeżdżalnie, basen z falami, pokazy papug, mini – zoo. Cena ok. 15 EUR – dorośli, 10 EUR – dzieci.

ŁÓDŹ PODWODNA NEMO – krótka, lecz wyjątkowo ciekawa wycieczka, podczas której czeka nas rejs jedną z najnowocześniejszych łodzi podwodnych. Zobaczymy podwodny świat z przepięknymi rybami i zwierzętami wodnymi oraz wraki statków. Cena ok. 65 EUR – dorośli, 35 EUR – dzieci.

AQUAPARK – kompleks wodny w Magaluf z basenami basenami zjeżdżalniami. Cena ok. 14 EUR – dorośli, 8 EUR – dzieci.

MARINELAND – występy delfinów, papug, i popisy innych zwierząt. Dodatkową atrakcją są także baseny i zjeżdżalnie. Wycieczka doskonała dla dzieci. Cena ok. 12 EUR – dorośli, 7 EUR – dzieci.


WYNAJEM SAMOCHODU NA MAJORCE:

Posiadanie samochodu na Majorce jest bardzo wygodne, gdyż umożliwia dojazd do odległych zatok i plaż, które są prawdziwą ozdobą archipelagu. Samochód można wynająć w odpowiedniej firmie (coches de alquiler), hotelu lub za pośrednictwem naszego pilota.
Należy jednak spełniać następujące warunki: mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy co najmniej od roku, a w niektórych wypożyczalniach nawet i od dwóch lat.

Ceny są bardzo zróżnicowane. Przed i po sezonie często są one bardzo korzystne, natomiast w miesiącach letnich mogą kształtować się między 30 - 35 USD za dzień ( za  samochód z najtańszej grupy). W małych wypożyczalniach warto przestudiować zasady odpowiedzialności finansowej w razie wypadku czy stłuczki.

Znaki drogowe są takie same jak w pozostałych krajach Europy, natomiast drogowskazy pisane są w języku hiszpańskim. Stan dróg na Majorce, jak i w pozostałej części Hiszpanii, jest doskonały. Autostrada łączy odległe strony wyspy z lotniskiem, opłata stolicę wyspy - pozwala sprawnie i szybko przemieszczać się po Majorce.
Przepisy ruchu drogowego są praktycznie takie same jak w całej Europie (m.in. obowiązkowe zapinanie pasów). Na Balearach obowiązuje ograniczenie prędkości to w terenie zabudowanym 60 km/godz., na pozostałych drogach 90 km/godz., a na drogach szybkiego ruchu 120 km/godz.. Na tych ostatnich warto uważać, bo policja często kontroluje i zbyt krewkim kierowcom wlepia mandaty nawet do wysokości 90 euro).

Jeżdżąc samochodem w Hiszpanii należy zachować szczególną ostrożność, gdyż tutejsi kierowcy, pomimo zakazów, jeżdżą bardzo szybko. Należy też pamiętać, że jeżeli na skrzyżowaniu kierowca daje znak zapalonymi światłami to wcale nie oznacza, że udziela nam pierwszeństwa, ale wprost przeciwnie, prosi o ustąpienie drogi.
Benzyna (gasolina) jest dostępna w czterech odmianach. Na ogół jest to super plus to benzyna 98-oktanowa, w cenie około 0,7 euro za litr, super ma 96 oktanów, kosztuje około 0,6 euro za litr, normalna kosztuje 0,6 euro za litr.
Stacje benzynowe znajdują się w niewielkich odstępach. Czynne są w godzinach 8.00-22.00, a niektóre z nich całą dobę.

Klasa B: np. Citroen Saxo i inne. Klasa E: np. Renault Megane z klimatyzacją, i inne. Klasa G: np. Suzuki Samurai Jeep.

Zakres świadczeń: Pojazd danej klasy do dyspozycji na 3 dni, 1 lub 2 tygodnie, drogę z/do lotniska lub hotelu (nieograniczona liczba kilometrów), pełne ubezpieczenie AC i OC z udziałem własnym w wysokości 90,15 EUR i ubezpieczeniem pasażerów. Drugi kierowca bez dopłaty. Mapka gratis. Przy odbiorze należy wpłacić kaucję za samochód i udział własny, gotówką lub kartą płatniczą (wysokość max. 54 EUR (kaucja tankowania) oraz 5,40 EUR na dzień - udział własny). Na miejscu można też wypożyczyć bagażnik na dach koszt - około 1,8 EUR dziennie + podatek. Podstawienie samochodu na lotnisko lub do hotelu jest bezpłatne. Serwis na lotnisku 24h. Gwarantowany serwis ogumienia - czas oczekiwania : do 2 godz.

3 dni  od 61 EUR, 1 tydzień  od 124 EUR

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |