polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl 
 tel. (22) 862 50 70,  kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70;  bertur@bertur.pl

WŁOCHY 15 dni

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA TERAZ

 RZYM

 WENECJA

Włochy kraj na półwyspie Apenińskim, którego 80% powierzchni zajmują góry. Z północy na południe, przez cały półwysep biegną góry Apeniny, z najwyższym wzniesieniem w części środkowej masywu - w Abruzzach (Corno Grande, 2912 m n.p.m.) oraz licznymi kotlinami. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie.
Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrryńskie, Adriatyckie i Jońskie.


Wenecja jest po prostu wyjątkowa. Zacznijmy od tego, że jest to miasto pieszych, skrojone na ludzką miarę - samochodów w zasadzie tu nie ma, zaś miejsce brzydkich miejskich ukic zajmują czarodziejskie wąziutkie przejścia.Miasto zbudowane zostało na 117 maleńkich wysepkach i połączone jest z leżącym na stałym lądzie, obsługującym je miastem-dzielnicą Mestre za pomocą biegnącej po grobli drogi i kolei. Wokół miasta wije się Grand Canal, wypływając wprost na niezapomniany widok Piazza San Marco z kampanilą (samodzielną dzwonnicą), Pałacem Dożów, bazyliką Św. Marka i eleganckim, pełnym gołębi placem. Most Westchnień łączy pałac z ponurym starym więzieniem, a kołyszące się na falach gondole przemykają pod piętrzącymi się w górze, zapierającymi dech w piersiach kościołami Santa Maria della Salute, San Giorgio Maggiore, i del Redentore.

RzymMiasto, którego nie trzeba rekomendować i którego nie można pominąć podczas pobytu we Włoszech. Jego znaczenie dla kultury światowej jest ogromne.

Jest to kolebka europejskiej cywilizacji, niegdyś stolica jednego z najpotężniejszych imperiów starożytności, stolica świata chrześcijańskiego, miejsce w którym narodziło się tysiące określeń z zakresu prawa, polityki, medycyny, budownictwa, sztuki oraz strategii wojskowych

Watykan - suwerenne państwo kościelne. Bazylika Św. Piotra - największy kościół świata. Wewnątrz wystrój barokowy / XVII w./ Berniniego oraz Pieta dłuta Michała Anioła / XV w./ . Wstęp wolny.Muzea Watykańskie - najbogatsze we Włoszech. Wstęp: 11 000 lirów.
Bazyliki Patriarchalne - Laterańska, Św. Pawła za Murami i St. Maria Maggiore, barokowe, nagrobki papieży. Wstęp wolny.
Koloseum - amfiteatr Flawiuszy z I w.n.e. na 60.000 osób. Wstęp: 10 000 lirów
Forum Romanum - dawny rynek rzymski. Ruiny budowli z IV w. p.n.e.-V w.n.e. Wstęp: 12000 lirów.
Kapitol - wzgórze świątynne z Muzeami Kapitolińskimi / XVI w./ - wstęp 12 000 lirów.
Panteon- świątynia rzymska z II w.n.e. z grobowcami królów Włoch oraz Rafaela Santi. Wstęp wolny.
Fontanna di Trevi - kaskada marmurowych rzeźb z XVIII w.
Plac Hiszpański - plac ze słynnymi z pokazów mody Schodami Hiszpańskimi (169 stopni)

Piza Współczesna 90-tysięczna Piza mimo tłumu turystów nie straciła niepowtarzalnego klimatu. Miasto leży nad rzeką Arno, spiętą mostem Ponte di Mezzo.

W Pizie kolorowe kramy z pamiątkami przy Campo dei Miracoli uginają się pod miniaturami Krzywej Wieży. Ale można przebierać także wśród krzywych kubeczków i ozdobnych krzywych flakonów lub zaopatrzyć się w równie pochyłą butelkę alkoholu czy oliwy.

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
MADE IN ITALY

ZWIEDZANIE

Tropea • Reggio di Calabria • Matera • Alberobello • San Giovanni Rotondo • Vieste • Siena • Wenecja • Mediolan • Lukka • Piza • Florencja • Rzym • Monte Cassino • Caserta • Neapol • Wezuwiusz • Sorrento • Paestum

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lamezia Terme. Transfer do hotelu w okolicy Lamezia Terme/Tropea. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do TROPEI - najpiękniejszego i najmodniejszego miasta w Kalabrii, malowniczo położonego na cyplu o tej samej nazwie. Tropea zachwyca śródziemnomorską architekturą, z górnej części miasta rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Liparyjskie. Przejazd do REGGIO DI CALABRIA - miasta leżącego nad Cieśniną Mesyńską, którego początki datują się na rok 720 p.n.e. Wizyta w Muzeum Narodowym z najcenniejszą pamiątką po pierwszych osadnikach, jaką są Wojownicy z Brązu - dwa greckie posągi sprzed ok. 2500 lat. Spacer nadmorską promenadą, skąd rozciąga się widok na wybrzeże Sycylii i Etnę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Zatoką Tarencką do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Następnie wizyta w ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnice „trulli”, bajkowych domków o kamiennych stożkowych dachach. Przejazd do hotelu w okolicy Bari. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, związanego z działalnością słynnego mistyka Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium i wizyta w miejscu spoczynku zakonnika. Następnie wizyta w VIESTE z cudownym, białym starym miastem, najbardziej wysuniętym na wschód punktem półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vieste, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIENY w Toskanii. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, gdzie dwa razy do roku odbywa się słynny wyścig konny - Palio, katedra zaprojektowana przez Giovanniego Pisano, spacer po via di Città z pięknymi pałacami. Zabytkowe centrum Sieny zostało wpisane na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, przez plac św. Marka, obok Pałacu Dożów i bazyliki św. Marka, do Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MEDIOLANU, kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami - tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala, spacer do Castello Sforzesco. Przejazd do hotelu w okolicy Ligurii. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LUKKI i spacer po murach miejskich. Zwiedzanie: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, średniowieczny kościół San Michele in Foro i romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta św. Zyty. Przejazd do PIZY. Zwiedzanie: plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra Santa Maria Assunta i baptysterium. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI, miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii. Zwiedzanie: franciszkański kościół Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioacchina Rossiniego. Spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta, gdzie podziwiać można baptysterium, do którego prowadzą słynne „rajskie drzwi” Ghibertiego, katedrę z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicę Giotta. Przejście przez Piazza Signoria na Ponte Vecchio - Most Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie historycznego centrum, spacer od Koloseum, Forum Romanum, przez Kapitol, do Fontanny di Trevi i następnie przez most i obok zamku św. Anioła do bazyliki i na plac św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego ze średniowiecznych miasteczek: kolacja w restauracji z oryginalnym wystrojem, lokalnymi potrawami i winem, zabawa z tańcami przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na MONTE CASSINO - miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym, zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego. Wizyta w Historiale di Cassino - multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie klimatycznej stolicy regionu Kampania: spacer po historycznym centrum, klasztor św. Klary z majolikowymi krużgankami, kościół II Gesù, katedra z kaplicą św. Januarego. Czas wolny. Wycieczka na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do SORRENTO, spacer po znanym kurorcie położonym nad Zatoką Neapolitańską. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do kompleksu majestatycznych świątyń w PAESTUM (starożytna Posejdonia), ze wspaniałą świątynią Neptuna. Przejazd do hotelu w okolicy Lamezia Terme. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Dzień wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY CENA  
02.06 4 166 PLN ZAPYTAM
16.06 4 166 PLN ZAPYTAM
30.06 4 166 PLN ZAPYTAM
14.07 4 166 PLN ZAPYTAM
28.07 4 166 PLN ZAPYTAM
11.08 4 166 PLN ZAPYTAM
25.08 4 166 PLN ZAPYTAM
08.09 4 166 PLN ZAPYTAM

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 3890zł.

Wyloty: Warszawa, Katowice, Poznań

ŚWIADCZENIA:
14 noclegów w hotelach *** klasy turystycznej: 4 w okolicy Lamezia Terme/Tropea, 1 w okolicy Bari, 1 w okolicy Vieste, 1 w okolicy Padwy, 1 w Ligurii, 2 w okolicy Florencji, 2 w okolicy Fiuggi, 2 w okolicy Neapolu • 2- i 3-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 14 śniadań, 13 kolacji • przelot • przejazdy komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
1.Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.
2.Bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i lokalni przewodnicy: ok. 180 EUR.
3.Opłaty fakultatywne: kolacja w średniowiecznym miasteczku z zabawą przy muzyce na żywo: ok. 30 EUR.
4.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.
 

 
WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |