polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

ANGLIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

WYSZUKIWARKA OFERT

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

POGODA

 LONDYN

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
W DRODZE DO CAMELOT 9 DNI

ZWIEDZANIE

GREENWICH - LONDYN - WINCHESTER - ST AUSTELL - BODMIN - TINTAGEL - GLASTONBURY - CARDIFF - BATH - STONEHENGE - DOVE

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. DZIEŃ
Przeprawa kanałem La Manche. Przejazd do GREENWICH. Rejs po Tamizie do centrum LONDYNU. Spacer przy Parlament Square ze słynną wieżą zegarową Big Ben, poprzez White Hall, gdzie znajdują się siedziby urzędów państwowych, do Trafalgar Square - jednego z centralnych placów miejskich słynnego z kolumny Nelsona z charakterystycznymi lwami wokół cokołu. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Londynu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wśród malowniczych, wiejskich krajobrazów hrabstwa Hampshire do miasta WINCHESTER, stolicy dawnego królestwa Wessex i dawnej siedziby anglosaksońskich królów do czasu najazdu Normanów. Zwiedzanie zamku Wilhelma Zdobywcy, gdzie stoi XIII-wieczny odpowiednik legendarnego mebla z legendy o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Wierzy się, że legendarny stół z zamku Camelot powstał z rąk Merlina. Zwiedzanie wspaniałej gotyckiej katedry. Pierwotnie świątynia została wybudowana w tym miejscu już w VII w., później znajdował się tu zakon benedyktynów. Dzisiejszy jej wygląd to efekt wielu zmian oraz licznych remontów. W katedrze na szczególną uwagę zasługują wspaniałe malowidła ścienne, krypty oraz wspaniały XV-wieczny ołtarz. Przejazd do hotelu w okolicy Exeter/Plymouth, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do ST AUSTELL. Wizyta w ogrodzie botanicznym Eden Project. Kompleks składa się z gigantycznych, przypominających obiekty kosmiczne kopuł pokrywających wyeksploatowane wyrobisko kaolinu. Pozornie pozaziemskie Biomy skrywają światowej klasy kolekcję roślin i drzew. Zwiedzający po wkroczeniu do gigantycznego tworu doświadcza różnych klimatów - od śródziemnomorskiego aż po równikowy wraz z lasami tropikalnymi. Po południu przejazd do XVII-wiecznej posiadłości Lanhydrock w BODMIN, która słynie z malowniczych ogrodów. Zobaczyć tu można tarasy, przystrzyżone cisy, rododendrony, magnolie, kamelie, róże i kolorowe rabatki. Kompleks parków i lasów rozciąga się na przestrzeni 900 akrów, a sieć deptaków i romantycznych alejek kusi do relaksujących spacerów. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miejscowości TINTAGEL na zachodnim wybrzeżu Kornwalii, gdzie na skałach, na tle Oceanu Atlantyckiego, góruje zamek króla Gorloisa - miejsce narodzin i dorastania króla Artura. Zwiedzanie zamku Tintangel, zwanego "miejscem legend". Nabrzeżna twierdza, gdzie Merlin nauczał młodego króla, jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, a Sir Kay godzinami nauczał go tajników fechtunku, jest miejscem budzącym strach i podziw. Jednocześnie zamek uznany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Wielkiej Brytanii. Mistyczna atmosfera udzieliła się samemu królowi Arturowi, który doznał wizji legendarnego zamku Camelot, przechadzając się po twierdzy. Zwiedzanie Jaskini Merlina, która była miejscem tajemniczych obrzędów słynnego maga. Grota rozciąga się pod zamkiem Tintagel. Przejazd do GLASTONBURY - uroczego miasteczka, które wg niektórych podań miało być legendarną wyspą Avalon, tutaj też miał się znajdować grób Artura. Zwiedzanie ruin opactwa, następnie spacer na wzgórze Glastonbury, na szczycie którego znajdują się romantyczne ruiny kościoła p.w. św. Archanioła Michała. Ze wzgórza roztacza się malowniczy widok na okolicę. Wiele legend owiewa te tajemnicze ruiny i samo wzgórze. Jedna z nich mówi, że u podnóża ukryty jest św. Graal, tutaj też miało się znajdować sekretne wejście do Avalonu. Liczne podania łączą to wzgórze z legendami celtyckimi. Przejazd do hotelu w okolicy Bristolu. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do CARDIFF w hrabstwie Glamorgan, stolicy i największego miasta Walii. Całodzienne zwiedzanie. W programie zamek Cardiff, jedno z najważniejszych miejsc historyczno-kulturowego dziedzictwa Walii. Odkąd został wzniesiony na ruinach rzymskiego fortu z I w. n.e., był majątkiem przechodnim i przedmiotem sporów rywalizujących ze sobą rodów. Zachwyca ekstrawaganckim neogotyckim stylem wprowadzonym przez ekscentrycznego architekta Wilhelma Burgessa dla trzeciego Markiza Bute. Zamek charakteryzuje bogactwo wyszukanych ściennych malowideł, witraży oraz przepych złoceń i marmurów. Architekt inspirował się m.in. sztuką włoską, arabską i ogrodami śródziemnomorskimi, czego przykładem są liczne komnaty o wyraźnie zróżnicowanych motywach. Przejazd do Narodowego Muzeum Historii św. Fagana, jednego z najbardziej cenionych plenerowych muzeów Europy i najchętniej odwiedzanego miejsca w Walii. Zwiedzanie muzeum. Spacer pośród ponad 40 oryginalnych budynków przewiezionych z całej Walii stwarza niepowtarzalną okazję, by wczuć się w klimat życia codziennego, który kształtował się w Walii na przestrzeni setek lat. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATH, w hrabstwie Somerset - jedynego miejsca występowania naturalnych źródeł geotermalnych w Wielkiej Brytanii. Miasto zostało wpisane na Listę UNESCO dzięki licznym unikalnym dziełom architektonicznym. Zwiedzanie rzymskich łaźni - jednego z najlepiej zachowanych wykopalisk archeologicznych w Europie zachodniej. Na terenie kompleksu, którego początki sięgają 43 r. n.e., znajdują się 3 wypływające z głębokości 3 tys. metrów gorące źródła i XVIII-wieczna pijalnia wód. Przejazd do hrabstwa Wiltshire, do najsłynniejszej europejskiej budowli megalitycznej z epoki neolitu - STONEHENGE. Otoczona kurhanami grobowymi konstrukcja z równiny Salisbury figuruje na Liście UNESCO. Mistyczne miejsce, które skrywa odwieczną zagadkę ludzkości, wciąż emanuje tajemniczą energią, której pochodzenia można się jedynie domyślać. Przejazd do hotelu w Kent. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w kierunku DOVER. Zwiedzanie XII-wiecznego zamku malowniczo położonego nad klifami. Ze względu na swoje położenie nazywany był "kluczem do Anglii". Dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych hrabstwa Kent. Na szczególną uwagę zasługują tunele wojenne, ruiny latarni morskiej z czasów rzymskich oraz zamkowa wieża z imponującą kolekcją wyposażenia wnętrz z okresu średniowiecza. Wyjazd do Polski.

9. DZIEŃ
Przyjazd do Polski

UWAGI:
1.Zniżka za 1. dziecko do 12 lat: 500 PLN.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA

REZERWACJA

28.04  od ZAPYTAM
26.05 od ZAPYTAM
23.06 od ZAPYTAM
07.07 od 2 394 zł ZAPYTAM
25.08 od 2 394 zł ZAPYTAM
22.09 od 2 312 zł ZAPYTAM

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 990 ZŁ.

Dopłata do obiadokolacji (dania serwowane): 390 PLN.


Cena zawiera:
6 noclegów w hotelach***: 1 w okolicy Londynu, 2 w okolicy Exeter/Plymouth, 2 w okolicy Bristolu, 1 w Kent; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 6 śniadań; przejazd komfortowym autokarem; bilet na przeprawę kanałem La Manche; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera: 
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 140 GBP.

WARUNKI UCZESTNICTWA

ROZKŁAD JAZDY
GDAŃSK 79 zł
SŁUPSK 69 zł
KOSZALIN 59 zł
SZCZECIN 49 zł
WARSZAWA 89 zł
ŁÓDŹ 79 zł
POZNAŃ 49 zł
KRAKÓW 89 zł
CHORZÓW 79 zł
GLIWICE 69 zł
OPOLE 69 zł
WROCŁAW 59 zł
LEGNICA 59 zł
ZIELONA GÓRA 49 zł
GORZÓW WIELK. -
             

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |

   
 
a.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();