KUBA - Varadero,  BERTUR BIURO PODRÓŻY

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 

 
 

 

 KUBA- VARADERO

 

 
WYPOCZYNEK
 

Polecamy hotele:

 

Hotel Iberostar Laguna Azul 5* all inclusive

 
Hotel Be Live Turquesa 4* all inclusive
 
Hotel Bellevue Palma Real 4* all inclusive
 
Hotel Sol Sirenas Coral 4*all inclusive
 
Hotel Blau Marina Varadero 5* all inclusive
 

Hotel Melia Marina Varadero 5* all inclusive

 
Hotel Melia Penisula Varadero 5* all inclusive
 
 
ATRKACJE NA KUBIE
 
Hawana 1-dniowa (autokarem) - przejazd klimatyzowanym autokarem do stolicy Kuby. Przed wjazdem do miasta postój w fortecy El Morro skąd roztacza się panorama na kubańską stolicę. Zwiedzanie: Plac Jose Martiego z pomnikiem poety i bohatera narodowego. Spacer nadmorską promenadą Malecon, wokół kolonialnych placów i Parku Centralnego z Teatrem Wielkim i Kapitolem. Zwiedzanie Placu Parad, gdzie jest najwięcej zabytkowych budynków. Poza parkiem miejskim mieści się tam rezydencja gubernatorów Palacio de los Generales i neoklasyczna świątynia El Tempelete. Po obiedzie spacer po brukowanych uliczkach starej Hawany wpisanej na listę UNESCO. Możliwość zakupu pamiątek, rzemiosła na lokalnym targu oraz obejrzenia afrokubańskich rytuałów religijnych. Przystanek na odprężające mojito i daiquiri przy rytmach kubańskiej muzyki, w miejscach związanych z życiem Ernesta Hemingwaya: Floridita oraz Bodeguita del Medio. Wieczorem wyjazd z Hawany i powrót do hoteli w Varadero. Cena - ok. 70 CUC, dzieci (2-11 lat) - ok. 50 CUC.
 

 
Hawana nocą 1-dniowa (autokarem) + kabaret Tropicana – niezwykła okazja do odkrycia wyjątkowej kubańskiej stolicy zarówno w dzień jak i w nocy, kiedy w blasku świateł i przy dźwiękach muzyki wszystko wygląda inaczej. Wcześnie rano przejazd do Hawany. Zwiedzanie: Plac Jose Martiego z pomnikiem poety i bohatera narodowego. Spacer nadmorską promenadą Malecon, wokół kolonialnych placów i Parku Centralnego z Teatrem Wielkim i Kapitolem. Zwiedzanie Placu Parad, gdzie jest najwięcej zabytkowych budynków. Poza parkiem miejskim mieści się tam rezydencja gubernatorów Palacio de los Generales i neoklasyczna świątynia El Tempelete. Przystanek na odprężające mojito i daiquiri przy rytmach kubańskiej muzyki, w miejscach związanych z życiem Ernesta Hemingwaya: Floridita oraz Bodeguita del Medio. Przejazd na kolację i występ światowej sławy kabaretu Tropicana. Powrót do hoteli w godzinach nocnych. Cena - ok. 110 CUC (podczas występu w cenie: mała butelka rumu 0,25 l/os., puszka coli 0,2 l, przekąska); wycieczka tylko dla osób powyżej 16 r.ż.
 

 
Buena Vista Social Club – przejazd do Hawany późnym popołudniem. Czas wolny na indywidualne odkrywanie uroków kubańskiej stolicy, odprężające mojito lub daiguiri w jednej z wielu kawiarni na starym mieście. Przejazd zabytkowymi kabrioletami na koncert Buena Vista Social Club. Powrót do hoteli. Cena – ok. 60 CUC, dzieci (2-12 lat) – ok. 45 CUC.
 

 
Kolonialne skarby - przejazd do miejscowości Santa Clara i wizyta na Placu Ernesta Che Guevary z monumentalnym pomnikiem i mauzoleum poległych rewolucjonistów. Przejazd do Cienfuegos, zwanego „Perłą Południa”. Zwiedzanie starówki, w tym Parku Centralnego. Obiad. Przejazd do zabytkowego miasta Trynidad, klejnotu kolonialnej architektury, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie starówki z zabytkowymi rezydencjami. Wizyta w muzeum El Romantico ze wspaniałą kolekcją XIX-wiecznych mebli oddających klimat epoki. Odprężający, tradycyjny koktajl „Canchanchara” w barze. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 100 CUC, dzieci (2-12 lat) – ok. 70 CUC
 

 
Guama i farma krokodyli – zwiedzanie farmy krokodyli Fiesta Campesina na południu wyspy. Przeprawa szybkimi łodziami motorowymi przez jezioro do wioski Indian Tainos, w której znajduje się skansen. Obiad. Czas wolny na plażowanie. Powrót do hoteli. Cena - ok. 60 CUC, dzieci (2-12 lat) – ok. 45 CUC.
 

 
Rejs na Cayo Blanco – wycieczka katamaranem na rajską wyspę Cayo Blanco. Na pokładzie gorące rytmy salsy przy drinku Cuba Libre. Kąpiel w krystalicznie czystym morzu. Możliwość podziwiania rafy koralowej i pięknego krajobrazu. Obiad oraz czas na plażowanie. Powrót do hoteli. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 75 CUC, dzieci (2-12 lat) – ok. 40 CUC.
 

 
Pływanie z delfinami – transfer do portu i rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża do delfinarium. Na pokładzie przekąski, napoje orzeźwiające, piwo i kubańskie koktajle wysokoprocentowe w cenie. Wizyta w delfinarium. Pokaz akrobacji delfinów. Pływanie z delfinami. Powrót katamaranem do portu i transfer do hoteli. Cena – ok. 100 CUC, dzieci (2-12 lat) – ok. 50 CUC.
 

 
Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej B.P. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.