polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

Domy letniskowe


Domy wakacyjne


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 

 

POGODA KLIMAT

 MOMBASA

 

MINI PRZEWODNIK

Stolica: Nairobi
Ludność: 28 mln (43 plemiona, m.in. Masajowie, Kikuju, Turkana)
Język: suahili (j. niemiecki i angielski ogólnie znane)
Informacje praktyczne: wszystkim Klientom wyjeżdżającym do Kenii radzimy zabrać ze sobą ubrania uszyte z naturalnych materiałów, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Wieczorami oraz wczesnymi rankami (z reguły chłodnymi) zalecamy noszenie odzieży z długimi rękawami oraz spodni, aby zapobiec ukąszeniom komarów, które mogą przenosić zarazki malarii. Podczas spacerów po odpływach rekomendujemy również ubieranie solidnych butów z powodu ostrych korali i jeży morskich. Przypominamy jednocześnie, iż w muzułmańskich częściach miast zabronione jest noszenie szortów, krótkich spodenek oraz ubrań nie osłaniających ramion.

Porady medyczne:
Bardzo zalecane jest zażywanie przepisanych przez lekarza tabletek przeciwmalarycznych (zwykle jest to Lariam, zażywany na 1 tydzień przed wyjazdem i przez 4 tygodnie po powrocie). Szczepienie przeciwko żółtej febrze (ważność 10 lat) nie jest wymagane przez władze Kenii, aczkolwiek również sugerowane przez nasze biuro.
Klimat: Kenia należy do tropikalnej strefy klimatycznej. Temperatury w miesiącach październik - kwiecień wahają się w granicach 28-33°C. Pomimo stosunkowo wysokiej wilgotności powietrza, klimat nie należy do najgorętszych ze względu na stale wiejący wiatr. Temperatura wody morskiej osiąga 26°C. Pora deszczowa przypada 2 razy w roku (od kwietnia do czerwca, od listopada do grudnia).
Posłuchaj

 

                      KENIA

 
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK
 

KENIA - Afryka Dzika 9/16 dni

 

KENIA -  Śniegi Kilimandżaro 9/16 dni

 

KENIA - Na Czerwonej Ziemi Masajów 9/16 dni

 

KENIA - Powitanie z Afryką 9/16 dni

 

KENIA  Classic 9/16 dni

 

KENIA - Kenia i Tanzania 9/16 dni

 

KENIA - Nocne Łowy i Przygoda w Samburu 9/16 dni

 

KENIA - Kenia, Tanzania i Zanzibar - Safari z wypoczynkiem na Zanzibarze 16 dni

 

WYPOCZYNEK - HOTELE W MALINDI

 

Hotel Lawford's Resort 5* all inclusive

 

Hote Ocean SPA 4* all inclusive

 

Hotel Coral Key 4* all inclusive

 

Hotel Scorpio Villas 4*all inclusive

 

Hotel Angel's Bay Resort 3* all inclusive

 

WYPOCZYNEK - HOTELE W MOMBASIE

 

Hotel Sentido Neptune Palm Beach Resort 4* all inclusive

 

Hotel Voyager Beach 4* all inclusive

 

Hotel Sentido Neptune Paradise Village 4* all inclusive

 

Hotel Jacaranda Indian Ocean Beach Resort 4* Śniadania i obiado-kolacje

 

Hotel Kaskazi Beach 4* all inclusive

 

Hotel Sentido Neptune Beach Resort 4* all inclusive

 

Hotel Mombasa Beach 3* śniadania i obiado-kolacje

 

Hotel Reef 3* all inclusive

 

Hotel Kenia Bay 3* all inclusive

 


Hotele w Kenii

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

KENIA- ważne informacje

Waluta:
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
UWAGA! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2005 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane!

Wiza:
Paszport musi być ważny przynajmniej jeszcze sześć miesięcy od daty wjazdu. Aby wjechać do Kenii, niezbędne jest posiadanie wizy, którą wyrabia się na lotnisku w Mombasie po przylocie, po wypełnieniu formularza wizowego i wpłaceniu 50 USD, otrzymuje się wizę. Konieczne jest posiadanie co najmniej dwóch wolnych stron w paszporcie na wizę.

Czas:
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego

Orientacyjne ceny:
Woda mineralna 1,5 l. – 50 – 60 KSH
Piwo w barze – 120 – 170 KSH

Elektryczność:
Napięcie 220 – 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach.

Fotografowanie:
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie:
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią – w związku z powyższym warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne – prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać. Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (w przypadku przekraczania granicy drogą lotniczą – KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić z automatu na kartę (na zewnątrz budynków pocztowych). Plastikowe karty można zakupić w punktach sprzedaży prasy i na poczcie. Można także zamówić rozmowę międzynarodową na głównej poczcie. Do Europy kosztuje to ok. 4,50 USD za min. Płaci się z góry za min. 3 minuty, pieniądze zwracane są tylko w razie nie uzyskania połączenia.
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski 00 254 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu.

SAFARI
Nasze wyobrażenia o parkach są zwykle różne od tego, co zostajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie nieduży, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu.
Po parkach podróżujemy mikrobusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany, gdzie każdy z Klientów ma gwarantowane miejsce przy oknie. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Mikrobusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Przejazdy zatem mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 6:00- 08:00 rano i od 16:00- 18:00 po południu (każde ok.30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:
Wyloty do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.

 


ATRAKCJE

Atrakcja: Nurkowanie na Wasini

Typy Atrakcji: Uniwersalne

Wyspa Wasini to malutka wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim, na którą można wybrać się statkiem z portu w Shimoni – miejsca skąd niewolnicy byli przewożeni na trag na Zanzibarze. Wybrzeże tej tropikalnej wyspy to idealne miejsce dla miłośników nurkowania.Atrakcja: Poobserwuj zwierzęta w Tsavo

Typy Atrakcji: Uniwersalne

Park Narodowy Tsavo, niezwykły park, w którym z bliska zobaczyć możemy przepiękne afrykańskie zwierzęta, między innymi: słynne czerwone słonie, bawoły, zebry, lamparty oraz lwy. Był pierwszym Parkiem Narodowym, który powstał na terenie Kenii.Atrakcja: Zrób zakupy na starym mieście w Mombasie

Typy Atrakcji: Chilloutowce

Stare miasto w Mombasie wypełnione jest niezwykle klimatycznymi, wąskimi uliczkami, które pełne są sklepików. Idealne miejsce na popołudniowy spacer.Atrakcja: Golf dla każdego


Typy Atrakcji: Chilloutowce

Leisure Golf Club to 18-dołkowe pole golfowe znajdujące się w Mombasie. Przeznaczone zarówno dla miłośników tego sportu jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z golfem. Idealny pomysł na spędzenie relaksującego popołudnia.Atrakcja: Zatańcz w rytmie disco

Typy Atrakcji: Resortowcy

Dla osób lubiących zabawę przy dobrych rytmach polecamy dyskoteki w hotelach w Mombasie. (Kenya Bay, Sentido Neptune Paradise Village, Sentido Neptune Palm Beach Resort, Sentido Neptune Beach Resort, Diani Reef Beach Resort and Spa)