Wycieczki fakultatywne Grecja Kefalonia - BERTUR BIURO PODRÓŻY

Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty


Przeprawy promowe

 


Rejsy

Wyszukiwarka rejsów

 

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE KEFALONIA

 


 
 
NINIEJSZY OPIS WYCIECZEK NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ. OPISY WRAZ Z CENAMI SĄ PRZYKŁADOWE I UZALEŻNIONE OD ORGANIZATORA. ZAKUP WYCIECZEK MOŻLIWY JEST JEDYNIE NA MIEJSCU U REZYDENTA
 

Island Tour  doskonała okazja, aby poznać największe atrakcje Kefalonii. Zwiedzanie jaskini Drogarati, rejs wokół wspaniałego podziemnego jeziora Melissani z oszałamiającym lazurowo-seledynowym kolorem wody. Dalej na trasie: miasteczko Fiskardo i XVI-wieczny monastyr Agios Gerasimos  miejsce pielgrzymek, gdzie znajdują się zmumifikowane szczątki w. Gerasimosa. Następnie w programie: degustacja lokalnych win. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) w miejscowości Agia Efimia. W drodze powrotnej postój w zatoce Myrtos. Wycieczka całodzienna. Cena  ok. 40 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do grot: Melissani  6 EUR  i Drogarati  4 EUR).

 

Rejs wokół trzech wysp  relaksująca wycieczka, która pozwala poznać urokliwe zakątki trzech wysp. Rejs rozpoczyna się z miejscowości Agia Efimia. W programie zwiedzanie jaskini Papanikolas na wyspie Meganissi, czas na opalanie na prywatnej wyspie Skorpion, która od zachodu osłonięta jest od wiatrów przez wyspę Leukadę, a od południa przez wyspę Meganisi. Następnie czas wolny na obiad (we własnym zakresie) i zakupy w mieście Nidri na wyspie Lefkas, której brzegi obmywane są przez lazurowe wody Morza Jońskiego. Wycieczka całodzienna. Cena  ok. 55 EUR.

 

Wyspa Itaka  wyprawa na siostrzaną wyspę Kefalonii, Itakę, ojczyznę króla Odyseusza. W programie zwiedzanie miejscowości Stavros i miejscowego kościoła, spacer po stolicy wyspy  Vathi  czas na zakupy, kawę i skosztowanie lokalnych słodkości. Wycieczka całodzienna. Cena  ok. 50 EUR.

 

Beach Barbecue rejs łodzią z przeszklonym dnem, umożliwiającym podziwianie morskiego życia. Rejs prowadzi wzdłuż zachodniego wybrzeża Kefalonii. Postój na plaży. Czas na relaks i opalanie. W czasie rejsu załoga statku przygotuje pyszny obiad z grilla. Wycieczka całodniowa. Cena ok. 65 EUR

 

Kolorowa Kefalonia
Kolory nie z tej ziemi, połączenie zieleni, kwiatów, lazurowych odcieni Morza Jońskiego przy dzikich plażach, oraz najpiękniejsze miejscowości na wyspie - Assos i Fiskardo, z romantyczną, wenecką zabudową czekają na Was podczas rejsu wokół półwyspu Erissos. Nie zabraknie wodnych szaleństw, kąpieli morskich, plażowania, skoków do wody, niezapomnianych zdjęć. O najmłodszych zadbają nasi animatorzy, którzy w iście pirackim stylu, będą starać się umilić podróż najmłodszym. Będzie okazja do spróbowania prawdziwej kefalońskiej kuchni.
Cena:

ok. 40 EUR os. dor.
ok. 20 EUR dziecko

 

Itaka – śladami Odyseusza
Niepowtarzalna okazja zwiedzenia najsłynniejszej greckiej wyspy. Wszystko za sprawą jej legendarnego króla, namaszczonego przez bogów, słynnego i sprytnego herosa Odyseusza. Człowieka, który podstępnym koniem pokonał potężnych Trojan. Jego wielka miłość do Penelopy i do ziemskiego raju - pięknej Itaki, pozwalało przeżyć lata długiej tułaczki. Udając się śladami Odyseusza ujrzymy najpiękniejsze zakątki Itaki, stolicę Vathi położoną nad piękną naturalną zatoką, urokliwe Kioni oraz Stavros gdzie będzie można prześledzić jego tułaczkę oglądając mapy Odysei. Piękna wyprawa otoczona mitami i fantastycznymi widokami
Cena:

ok. 40 EUR os. dor.
ok. 20 EUR dziecko

 

Skarby Kefalonii
Królowa Wysp Jońskich. Najbardziej strzeżona tajemnica Grecji. Największa wyspa jońska... Tak często opisuję się tą piękną i wspaniałą wyspę. Podczas całodniowej wycieczki pokażemy Wam jej różne oblicza. Rano zwiedzimy stolicę wyspy - Argostoli. Zatrzymamy się w najbardziej romantycznym zakątku półwyspu Lassi, aby zobaczyć malowniczą latarnię morską Agios Theodoros. Klasztor świętego Gerasimosa, patrona Kefalonii robi wrażenie na wszystkich. Nie może zabraknąć wizyty w miejscowej winiarni aby spróbować lokalnego wina. Odwiedzimy niesamowite pomniki kefalońskiej natury, czyli jaskinię Drogarati z naturalną salą koncertową ubraną w stalaktyty i piękne stalagmity. A potem jeszcze udamy się na krótki rejs łodzią po Jeziorze Melissani, gdzie w starożytności oddawano cześć służkom bożka Pana, słynnym kefalońskim nimfom.
Cena:

ok. 30 EUR os. dor.
ok. 15 EUR dziecko
dodatkowo wstępy: 5 EUR Drogorati oraz 7 EUR Melissani

 

Zakynthos
Całodzienna wyprawa na sąsiadkę Kefalonii - wyspę Zakynthos. Przy odrobinie szczęścia i łasce Posejdona będą nam towarzyszyć delfiny. Dopłyniemy do Zatoki Wraku, symbolu wyspy i jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji. Będziemy też w zjawiskowych Błękitnych Jaskiniach. Oczywiście nie zabraknie okazji, aby się ochłodzić w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Na zakończenie dotrzemy do nadmorskiej wioski Alikes, aby podelektować się Zakynthos od strony lądu i spróbować czegoś pysznego z lokalnej kuchni.
Cena:

ok. 40 EUR os. dor.
ok. 20 EUR dziecko

 


Atrakcje turystyczne:

Jaskinia Melissani – z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi sztandarową atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu, a nazwa jej pochodzi od imienia jednej z nimf. O niezwykłej urodzie groty stanowi jezioro, będące mieszanką wód gruntowych i morskich.
Jaskinia Drogarati – monumentalne dzieło natury zachwycające stalaktytami i stalagmitami. Słynie z niezwykłej akustyki, którą doceniali najwięksi śpiewacy z Marią Callas i Luciano Pavarotti na czele. Do dziś w jaskini są organizowane cieszące się wielką popularnością koncerty.
Plaża Myrtos – uważana za najładniejszą plażę na Kefalonii i jedną z najpiękniejszych w Europie. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody i jej kolorów w wielu odcieniach. To tutaj właśnie kręcono zdjęcia do znanego filmu „Kapitan Corelli” z Nicolasem Cage i Penelope Cruz.
Klasztor Agios Gerasimos – XVI-wieczna świątynia, gdzie w srebrnym sarkofagu znajdują się szczątki świętego Gerassimosa – patrona wyspy.

ATRAKCJE SPORTOWE:

Żeglarstwo – wyspa jest wyjątkowym miejscem do uprawiania tego sportu
Kajakarstwo morskie – od jednodniowych wycieczek dla początkujących do w pełni zorganizowanych wakacji dla entuzjastów.
Nurkowanie – centra znajdują się w Agia Efimia i Fiscardo.

FESTIWALE I ŚWIĘTA

styczeń/luty - kefaloński karnawał odbywający się na miesiąc przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, uroczystości i parady karnawałowe na głównych placach Argostoli i lixouri.
sierpień - Festiwal Wina Robola – w pierwszą sobotę po 15 sierpnia, festiwal wina odbywa się w miejscowości Frangata.
6-15 sierpnia – w kościele Matki Bożej w wiosce Markopoulos wychodzą węże zwane wężami Najświętszej Maryi Panny, które oplatają ikonę patronki świątyni. Wierni wierzą, że ich dotknięcie zapewni łaski i przyniesie szczęście. Ciekawostką jest fakt, że węże nie pojawiły się dwa razy, m. in. rok przed wielkim trzęsieniem ziemi w 1953 roku.
sierpień - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Argostoli. Bardzo popularny festiwal w stolicy Kefalonii, gdzie odbywają się prezentacje greckich i zagranicznych artystów.

KATELIOS – Kameralna miejscowość idealna dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku. Na turystów czekają tu długie piaszczyste plaże, bogaty wybór restauracji, tawern i kafejek.

LIXOUR – Drugie co do wielkości miasto słynące nie tyle ze swojej architektury, co z zamieszkujących ją ludzi – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów muzycznych i pokazów.

SKALA – Miejscowość znana z niezwykłej, rozciągającej się na długości 2 km, piaszczystej plaży. W pobliżu ruiny świątyni Apollina, pochodzące z Vii w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.

FISCARDO – Jedna z nielicznych miejscowości, które przetrwały trzęsienie ziemi z 1953 r. w stanie niemal nienaruszonym. Dzięki temu można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę. Jej słynny port przyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią prawdziwą śródziemnomorską atmosferą.Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, m.in. ostatnio Fiscardo odwiedziła Madonna oraz Sarah Jessica Parker.

ARGOSTOLI – Stolica Kefalonii, będąca jednocześnie portem i tętniącym życiem kurortem położonym w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami placu Platia Vallianou, przy którym skupia się życie towarzyskie. W miejscowości znajdują się liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania oraz uprawiania sportów wodnych.
 
Grecy o Grecji:
Pavlos Evangelatos – właściciel wypożyczalni aut i lokalny producent miodu z tymianku i kwiatów.
„Jak można nie kochać Kefalonii! Tylko na mojej wyspie mogę oddawać się swojemu hobby w tak pięknej okolicy. Popatrzcie – moje pasieki, w których powstaje miód z tymianku i kwiatów leżą nad piękną plażą Petani. Tu korzystam z bogactw natury, w które moja Kefalonia obfituje. I każdego do tego zachęcam.”

Moja Kefalonia

Jaskinia Melissani – raz w życiu każdy powinien zobaczyć ten cud natury.
Najlepszy widok na zachód słońca jest z klasztoru Kipurion na zachodnim wybrzeżu.
Klasztor Agrilion – nad plażą Antisamos - widoki jak w filmie Kapitan Corelli – na samą plażę, na Itakę.
Moja plaża Petani – może konkurować z najpiękniejszą Plażą Myrtos na wyspie.


Krajobraz Kefalonii
Piękna i nieodkryta. Kefalonia urzeka swoją dziką przyrodą, urokliwymi plażami, zatoczkami i spokojem. Dopiero odkrywana przez turystów zachowała wiele ze swojej tradycyjnej greckiej atmosfery. Warto ją odwiedzić jak najszybciej póki jest tak dzika, tak nieodkryta.

Idealny jeden dzień
Pięknem Kefalonii i jej urokami należy dzielić się z bliską Ci osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po jeziorku Melissani, potem lunch w Fiscardo i spacer po Assos. Plażowanie koniecznie w Platia Ammos. Lixouri – popołudniowa kawa na placu z w towarzystwie mieszkańców wyspy. Mounta Beach – pływanie z żółwiami, a wieczorem kolacja w kurorcie Skala.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne rezerwacja i zakup wycieczek tylko na miejscu na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowana wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Oferty wyjazdów na KEFALONIE