Domy letniskowe


Domy wakacyjne


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

Sylwester w Stambule

 


 

 

SAMOLOTEM


Kompleks pałacowy Topkapi-Hagia Sophia-Błękitny Meczet-Hipodrom-Cysterny Yerebatan-Rejs po cieśninie Bosfor-Kościół Św. Zabwiciela na Chorze-Kolacja sylwestrona na łodzi

PROGRAMDzień 1 29.12.
11:10 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours
13:10 Wylot z Warszawy do Stambułu liniami PLL LOT
16:40 Lądowanie w Stambule
Transfer do hotelu w Stambule, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 2 30.12.
Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd w kierunku centrum Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Serpentyna i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami, a także kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Udamy się także do podziemnych Cystern Yerebatan, nazywanych “pałacem, który zapadł się pod ziemię”. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3 31.12.
Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Dolmabahce. Zbudowany w XIX w. przez sułtana Abdülmecida I Pałac Dolmabahce miał za zadanie złożyć świadectwo ciągłej potęgi Imperium Osmańskiego, które wówczas było postrzegane jako „kolos na glinianych nogach” lub jako "chory człowiek Europy". W rzeczywistości budowa Pałacu opróżniła doszczętnie skarbiec sułtański, co pogłębiło jedynie kryzys, w którym pogrążone było Imperium. Pałac Dolmabahce został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Kolejnym punktem programu będzie Kościół Św. Zbawiciela na Chorze - znany w Stambule jako meczet Kariye. Jego wspaniałe mozaiki i freski przedstawiające Matkę Boską i Chrystusa stanowią jedne z najwspanialszych przykładów sztuki bizantyjskiej na świecie. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Zarówno Hagia Sofia jak i Kościół Św. Zbawiciela na Chorze zostały przekształcone na meczety po podbiciu Konstantynopola przez Turków w 1453 roku, obecnie stanowią muzea i są dostępne dla zwiedzających. (Trasa ok. 50 km).

Wieczorem przywitanie Nowego Roku na ulicach miasta lub za dopłatą kolacja na łodzi, z występami, pokazem sztucznych ogni i zabawą przy muzyce mechanicznej do 2 w nocy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 01.01
Po późnym śniadaniu dla chętnych zwiedzanie współczesnego Stambułu (koszt około 30 EUR/ os.). W programie między innymi: wjazd kolejką na wzgórze Pierre Lotti- wspaniały punkt widokowy na całe miasto, Orkakoy - kosmopolityczna dzielnica Stambułu, w której obok siebie żyją między innymi Turcy, Grecy, Żydzi, zwiedzanie ulicy Taksim Beyoglu uznawanej za kulturalne i rozrywkowe centrum Stambułu, przejażdżka starym tramwajem na Beyoglu. Następnie wybierzemy się w godzinny rejs statkiem po Cieśninie Bosfor, podczas którego będzie można podziwiać wszystkie atrakcje azjatyckiej i europejskiej części Stambułu (rejs dla chętnych- koszt około 24 EUR/os.). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 5 02.01
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu z możliwością pozostawienia bagaży, czas wolny, transfer na lotnisko.
17:25 Wylot z Stambułu do Warszawy liniami PLL LOT
19:00 Lądowanie w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina

Uwaga! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.


Zakwaterowanie na objeździe

HOTEL
Hotel Martinenz **** (lub podobny) położony w Istambule w dzielnicy Lalei. W okolicy hotelu centra handlowe, muzea i obiekty historyczne. W hotelu znajduje się restauracja i bar. Pokoje 2-osobowe (możliwa dostawka), wszystkie z WC i łazienkami, telefonem i TV-Sat., klimatyzacją, suszarką do włosów. Wyżywienie: śniadania w formie bufetu.
Lokalna kategoria: ****
www.otelmartinenz.com

 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

 

TERMIN CENA ZAPYTAM
29.12 - 02.01 4550 zł ZAPYTAM

 

 

Wylot : Warszawa
 

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym PLL LOT, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko- hotel- lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bogatego bufetu, za dopłatą 3 obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, napiwków, orientacyjny koszty uczestnictwa w programie ok. 60 EUR płatny obowiązkowi pilotowi jako pakiet, wydatków osobistych, rejsu po Bosforze (ok. 24 EUR/ os.), wycieczki „Współczesny Stambuł” (ok. 30 EUR/ os.), kolacji sylwestrowej.


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. PATRZ: OPIS - PZECZYTAJ KONIECZNIE.


Inne

KOLACJA SYLWESTROWA

Zorganizowana w tradycyjnej włoskiej restauracji (oddalonej od hotelu około 1000 m, przejście do restauracji spacerem). Menu: aperitif, zimne i ciepłe przekąski, 2 dania główne, deser (ciasto lub owoce). Butelka wody mineralnej i ½ litra wina na osobę. O północy lampka wina musującego. Po północy ciepła przekąska. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka na żywo oraz mechaniczna.

 

Warunki Uczestnictwa

 

 

 

http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg

 

OFERTY WYJAZDÓW