polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pll

INDIE

     

 
STRONA GŁÓWNA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
RPA
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

WYCIECZKI FAKULTATYWNE
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

ZWIEDZANIE

OFERTY

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

POGODA KLIMAT

 BOMBAJ

Goa
GOA, niegdyś kolonia portugalska, to najbardziej znany region turystyczny, położony na zachodnim wybrzeżu Indii, ok.500 km od Mumbaju. Na pólnoc od Panaji znane w całej Europie plaże: Kadolim, Kalanguta, Baga, Anjuna i Vagator - jest to hinduska Riviera dla bogatych i biednych. Drugie miejsce to w prowincji Salcete ze stolicą Margao, do której dotrzeć z Mumbaju jest prosto, tanio i szybko. Do najbliższej plaży Colva jest 6 km od Margao. Jest to centrum piaskowego wybrzeża, które ciągnie się od Velsao Beach na przestrzeni około 30 km do Mobor Beach. Najwspanialszym miejscem na Goa jest Palolem Beach położona w zatoce przy wsi Palolem oddalonej 3 km od węzła komunikacyjnego Canacona (stacja kolejowa i stacja autobusowa).

Indie
Indie oszałamiają swoim ogromem, zgiełkiem i różnorodnością. To swoisty test dla wielu podróżnych. Jedni z radością powrócą do domu po przeżytych wrażeniach, dla innych zaś zagłębianie się w kolorowy i zróżnicowany świat subkontynentu będzie wspaniałą okazją do poznania tej jakże zawiłej i interesującej, odmiennej od naszej kultury.

By ochłonąć po zwiedzaniu i odetchnąć od natłoku kolorowych obrazów, wspaniałym miejscem na odpoczynek będzie region Goa, z pięknymi plażami nad Morzem Arabskim.

Indie - Bharat
Państwo w Azji Południowej, nad Morzem Arabskim i Zatoką Bengalską, pomiędzy Birmą a Pakistanem
Oficjalna nazwa: Republika Indii (Republic of India/Bharatiya Ganarjya)

Powierzchnia całkowita: 3 287 590 km2 (dziesięć razy większe od Polski)
Ludność: 1 000 848 550

Czas: + 4.30 godziny

Waluta: rupia indyjska (1 PLN = ok. 12 INR, 1 USD = ok. 45,5 INR)
Nie wolno do Indii wwozić ani wywozić lokalnej waluty. Pieniądze najlepiej wymieniać w bankach w dużych miastach. Przyjmowane są karty American Express, Diners Club, MasterCard i Visa, oraz czeki podróżne.
Napiwki są zwyczajem tylko w większych miastach i w ośrodkach turystycznych, ale bakszysz obowiązuje wszędzie. Kierowcy i przewodnikom należy dać napiwki na końcu wycieczki/zwiedzania. Podczas zwiedzania wiele razy dojdzie do spotkania z naciągaczami i nachalnymi handlarzami - jeżeli nie jesteśmy zainteresowani usługą/produktem, należy zignorować i spokojnie odejść, w przeciwnym wypadku wskazane jest twarde targowanie.

Elektryczność: 230-240V, 50 HZ

Klimat: od równikowego, monsunowego na południu do umiarkowanego na północy.
Średnie temperatury w Delhi od 16 stopni w styczniu do ponad 30 w czerwcu.

Ukształtowanie terenu: południe i centrum kraju zajmuje wyżynny płaskowyż Dekanu, płaska nizina wzdłuż Gangesu, pustynie na zachodzie, Himalaje na północy
Najwyższy punkt Kanchenjunga: 8 598 mInformacje o podróży
Przy wyjazdach do Indii wymagana jest wiza.
W tym celu należy w ambasadzie złożyć 2 wnioski, 3 zdjęcia i paszport ważny minimum rok. Należy dołączyć kopię biletu samolotowego w dwie strony lub potwierdzoną przez nas rezerwację. Wizę otrzymuje się najczęściej tego samego dnia, jest ona bezpłatna i zazwyczaj przyznawana każdemu, kto o nią występuje. Obecnie wydawane są wizy 6-miesięczne, uprawniające do wielokrotnego przekraczania granicy kraju i ważne przez pół roku od daty wydania.
Koszt pośrednictwa: 100 zł/os

 

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 
 

WYLOT Z WARSZAWY


SMAKI INDII 12 DNI

DELHI - PARK NARODOWY BANDHAVGARH - KHADŻURAHO - ORCZA - AGRA - FATEHPUR SIKRI - FORT AMBER - DŻAJPUR - MANDORE - DŻODHPUR - RANAKPUR - UDAJPUR - PUSZKAR

1. DZIEŃ:
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do DELHI. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi - Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Czerwony Fort - ogromna cytadela z czerwonego piaskowca, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Ghandiego, upamiętniające jego działalność. Spacer po Chandi Chowk - jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi - zespół Kutub Minar, mauzoleum Humajuna - grobowiec mongolskiego władcy z XVI w., Brama Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Przejście pod budynek Parlamentu oraz pałac prezydencki Rasztrapati Bhawan. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie - Taj Mahal - mauzoleum z białego marmuru, jeden z siedmiu współczesnych cudów świata; fort Agra - fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji wraz z wieloma ciekawymi budowlami znajdującymi się w obrębie fortu, m.in. - sale audiencji Diwan-i-Khas i Diwan-i-Am oraz Moti Masdżid - Meczet Perłowy; mauzoleum Itamad ud-Dauli w oryginalnym kształcie szkatuły, ogród Dayal Bagh. Przejazd do SIKANDRY, niewielkiej wioski na przedmieściach Agry i zwiedzanie okazałego mauzoleum Akbara ukończonego w 1613 r. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI. Zwiedzanie miasta-widma, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego, wraz z zabudowaniami znajdującymi się wewnątrz miasta, m.in. - sale audiencyjne Diwan-i-Khas i Diwan-i-Am oraz Pałac Pięciu Pięter - Panch Mahal. Przejazd do Dżajpuru - stolicy Radżastanu zwanego też Różowym Miastem. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


5. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Jazda na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym leży fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w obrębie fortu. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU - Różowego Miasta - Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar, Pałac Wiatrów, którego oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do DŻODHPURU - Błękitnego Miasta, położonego na obrzeżach pustyni Thar, drugiego co do wielkości w Radżastanie. Miasto szczyci się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w całym Radżastanie na fort Meherangarh, wyrastający na wysokiej skale wśród pustynnych piasków. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie fortu Meherangarh, majestatycznie położonego na 120-metrowej skale, z której roztacza się wspaniały widok na błękitne budynki starego miasta. Spacer ulicami starego miasta, labiryntem kolorowych uliczek i gwarnych bazarów. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do RANAKPURU. Zwiedzanie jednego z najważniejszych dżinijskich zespołów świątynnych w Indiach. Przejazd do Udajpuru zwanego również miastem wschodzącego słońca i uważanego za najbardziej romantyczne miejsce w całych Indiach. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ:
Śniadanie. Objazd jeziora Fatehsagar. Zwiedzanie UDAJPURU - świątynia Dżagdisz z połowy XVII w., Sahelion-Ki-Bari, czyli Ogród Dam Dworu, Pałac Miejski - obecna siedziba interesującego muzeum. Po południu rejs łódką po jeziorze Pichola, podczas którego można podziwiać wspaniałe widoki na Pałac Miejski położony na wschodnim brzegu i pałace na wyspach jeziora. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do PUSZKAR, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie. To szczególne miejsce dla wyznawców hinduizmu - znajduje się tu jedyna w Indiach świątynia Brahmy. Co roku do Puszkaru przybywają setki tysięcy pielgrzymów, aby odbyć rytualną oczyszczającą kąpiel w świętym jeziorze Puszkar. W tym samym czasie odbywa się w mieście słynny targ wielbłądów. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora Puszkar. Możliwość obserwacji praktykowanych tu religijnych rytuałów. Wieczorem okazja do przyjrzenia się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ:
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd do DELHI. Zakwaterowanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ:
Przylot do Polski.

CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA

Termin Cena
31.07 6439 zł
05.09 6439 zł
18.09 6339 zł
01.10 6539 zł
11.11 6290 zł
24.11 6325 zł
08.12 6325 zł
23.01 6325 zł
09.02  6325 zł
23.02 6325 zł
15.03 6325 zł

CENA ZAWIERA:
10 noclegów w hotelach***/**** pokoje 2-os.(możliwość 1 dostawiki) z łazienką; wyżywienie: 10 śniadań; przelot; transfery: klimatyzowanym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od ilości osób) ; przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależy od dostępności); rejs po jeziorze Pichola (zależnie od stanu wody); opieka pilota; przewodnik loklany; ubezpieczenie KL i NW

CENA NIE ZAWIERA:
Bilety wstępu - ok. 80 USD, napiwki - ok. 4 USD/dzień.

UWAGI:
1. Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: wypełniony aktualnie obowiązujący wniosek wizowy (dostępny na stronie internetowej Ambasady Indii: www.indianembassy.pl); 2 zdjęcia w formacie wizowym (jak do paszportu lub legitymacji na jasnym tle); paszport, który musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Podpis osoby wypełniającej wniosek powinien być zgodny z podpisem w paszporcie. Paszport i wiza oddane zostaną na lotnisku w dniu wylotu. Najpóźniej na 3 tygodnie przed wylotem o Indii należy dostarczyć dokumnety
2.Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo - 250 PLN/os.
3. Zniżka za 1. dziecko do 18 lat - 100 PLN.

Wylot z Warszawy

   MAM PYTANIE         WARUNKI UCZESTNICTWA   

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII

PISANE SANSKRYPTEM 9 DNI

DELHI - AGRA - FATEHPUR SIKRI - PARK NARODOWY KEOLADEO - FORT AMBER - DŻAJPUR

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Goa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do DELHI, stolicy Indii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach; Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Panoramiczny przejazd obok Czerwonego Fortu - ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca. Spacer po Chandi Chowk - jednej z najsłynniejszych ulic Starego Delhi, będącej jednocześnie zatłoczonym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Panoramiczny przejazd przez miasto: zespół Kutub Minar, Brama Indii - 42-metrowy łuk triumfalny, budynek parlamentu, pałac prezydencki Rasztrapati Bhawan. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów. Zwiedzanie: Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji wraz z wieloma budowlami znajdującymi się w obrębie fortu. Następnie w programie Tadż Mahal - mauzoleum z białego marmuru, jeden z siedmiu współczesnych cudów świata - okazja do podziwiania budowli o zachodzie słońca. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI. Zwiedzanie miasta-widma, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego wraz z ciekawymi zabudowaniami znajdującymi się wewnątrz miasta. Przejazd do Bharatpuru, znanego z pobliskiego rezerwatu ptaków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Keoladeo, wpisanego na Listę UNESCO, jednego z najważniejszych na świecie rezerwatów, będącego ostoją dla niezliczonych gatunków ptaków. Przejazd rikszą, podczas którego będzie okazja do podziwiania bogactwa parku. Po południu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dżajpuru, stolicy Radżastanu, zwanego różowym miastem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

7. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER, dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym leży fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w obrębie fortu. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski - królewska rezydencja wraz z mieszczącym się w niej muzeum. Przejście pod Pałac Wiatrów, którego oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Goa. Wylot do Polski.

9. DZIEŃ
Przylot do Polski.

Uwagi:
1. Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: wypełniony aktualnie obowiązujący wniosek wizowy, dostępny na stronie internetowej: http://www.blsindiavisa-poland.com, 1 aktualne zdjęcie w formacie wizowym (jak do paszportu biometrycznego); paszport (ważny minimum 1 rok od daty powrotu do kraju, musi mieć minimum 2 wolne strony). Podpis osoby wypełniającej wniosek powinien być zgodny z podpisem w paszporcie. Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo: 250 PLN/os.
2. Obowiązkowa dopłata do 2 przelotów wewnętrznych/os.: 900 PLN.
3. Zniżka za 1. dziecko do lat 12: 300 PLN.
4. Dopłata do 5 obiadokolacji/os.: 390 PLN

CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA

Termin Cena
06.11 5033 zł
13.11 4963 zł
20.11 4963 zł
27.11 4963 zł
04.12 4823 zł
11.12 4753 zł
18.12 5173 zł
25.12 5243 zł
01.01 4823 zł
08.01 4963 zł
15.01 5033 zł
22.01 5033 zł
29.01 5033 zł
05.02 5033 z
12.02  5033 zł
19.02 5033 zł
26.02 5033 zł
04.03 4963 zł
11.03 4963 zł
18.03 4963 zł
25.03
 
4963 zł
Dopłata do obiadokolacji/os.: 390 PLN
Obowiązkowa dopłata do przelotów wewnętrznych/os.: 900 PLN
Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo w jej uzyskaniu/os.: 250 PLN.


Cena obejmuje: 7 noclegów w hotelach *** w miastach lub okolicy: 1 w Goa, 2 w Delhi, 1 w Agrze, 1 w Bharatpur, 2 w Dżajpurze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane; wyżywienie: 7 śniadań zgodnie z programem; przelot na trasie: Warszawa – Goa – Warszawa; przejazdy komfortowym, klimatyzowanym autokarem; przejażdżka na słoniu lub jeepem do Fortu Amber; lokalni przewodnicy; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje: Bilety wstępu, przejazd rikszą w Parku Narodowym Keoladeo: ok. 90 USD; napiwki ok. 4 USD/dzień.

Wylot z Warszawy

Mam pytanie  WARUNKI UCZESTNICTWA   

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII


SKARBY KARNATAKI 9 DNI


GOA - DANDELI - HUBLI - BADAMI - HOSPET - HAMPI - HASSAN - BELUR - HALEBID - MYSORE - BANGALORE - GOA »

1. DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do GOA. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do DANDELI (125 km/ok. 3 godz.) słynnego z rezerwatu dzikich zwierząt, na północy stanu Karnataka. Można tu podziwiać żyjące w naturalnym środowisku niedź­wiedzie indyjskie, czarne pantery, tygrysy, leopardy, słonie, antylopy, bawoły i ponad 200 gatunków ptaków. Przepiękne krajo­brazy z zielonymi wzgórzami i głębokie doliny rzek płynących meandrami są rajem dla miłośników przyrody. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ
Poranne safari w rezerwacie. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny. Obiad. Przejazd do HUBLI (95 km/ok. 2 godz.), zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przejazd do HOSPET (245 km/ok. 6 godz.). Po drodze zwiedzanie świątyni Jain w BADAMI, dawnej stolicy dynastii Czalukjów. Do dzisiaj za­chowały się tu cztery jaskiniowe świątynie skalne z VI-VII w.: 3 śiwaickie i 1 dżinijska i kamienna świątynia hinduistyczna. Przyjazd do HOSPET, położonego w po­bliżu tamy na rzece Tungabhadra. Zakwa­terowanie w hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do HAMPI (ok. 15 km) - zwie­dzanie dawnej stolicy potężnego hindu­skiego państwa Widźajanagar, zniszczonego i opuszczonego w XVI w. Wykopaliska archeologiczne odsłoniły tu wspaniałe świątynie i pałace, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultural­nego UNESCO. Najsłynniejszy jest zespół świątynny Vitala - jego symbolem jest mi­niaturowa, kamienna mała świątynia w kształcie powozu. Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do HASSAN (355 km/ok. 9 godz.), malowniczego miasteczka położonego na wysokości 934 m n.p.m. znanego ze świetnego klimatu, doskonałego punktu wypadowego do zwiedzania niedalekich świątyń. Zwiedzanie monumental­nych świątyń w BELUR i HALEBID - sztandarowego przykładu indyjskiej architektury średniowiecznej i tzw. stylu majsurskiego. Ściany świątyń pokryte są wspaniałymi rzeźbami przedstawiającymi sceny mitologiczne i erotyczne. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do MYSORE (115 km/ok. 3 godz.) i zakwaterowanie w hotelu. Po po­łudniu zwiedzanie miasta, niegdyś stolicy stanu książęcego: bajkowy pałac Maharadży, łączący w sobie styl hinduski i muzułmański, brama miejska, wzgórze Czamundi ze świątynią patronki miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BANGALORE (139 km/ok. 3 godz.), sto­licy stanu Karnataka. Przejazd przez miasto. Transfer na lotnisko. Przelot do GOA. Przelot do Polski.

9. DZIEŃ
Przylot do Warszawy. Dla chętnych możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w jednym z hoteli w Goa.

CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA

Termin Cena
06.11 5053 zł
20.11 4843 zł
04.12 4843 zł
18.12 5200 zł
01.01  5053 zł
15.01 5123 zł
29.01 5123 zł
12.02 5123 zł
26.02 5123 zł
11.03 5123 zł
   

Cena zawiera: 7 noclegów w hotelu ***/**** pokoje 2 os z łazienką klimatyzowane, wyżywienie sniadania zgodnie z programem, 1 kolacja, 1 obiad, przelot samolotem Warszawa-Goa-Warszawa, opieka pilota, lokalni przewodnicy, transfery klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL i NW, opłata za przelot wewnętrzny

Cena nie zawiera: Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 40 USD.
Napiwki: ok. 3 USD/os./dzień.

Wylot z Warszawy

Mam pytanie  WARUNKI UCZESTNICTWA   

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII


INDIE W ZŁOTYM TRÓJKĄCIE I BOOLYWOOD 9 DNIDzień 1
13:00 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Delhi, z przesiadką w Stambule.
15:00 Wylot samolotu do Stambułu
18:30 Przylot do Stambułu
19:45 Wylot do Delhi

Dzień 2
05:05 Przylot do Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu 3*** (hotel położony poza centrum, skromne pokoje 3***). Czas na odpoczynek po podróży.
Po śniadaniu zwiedzanie New Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 40 km.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 000 rzemieślników. Kolacja i nocleg w Agrze. Trasa ok. 240 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie przejazd do Jaipuru. Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Buland Darwaza - Bramę Wolności; kompleks zbudowany przez cesarza Akbara. Kolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. Trasa ok. 240 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 60 km.

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do New Delhi, by w godzinach popołudniowych wsiąść do „pociągu do Bollywood”. Nocny przejazd do Bombaju. Kolacja w postaci pakietu podróżnego i nocleg w pociągu. Trasa ok. 1400 km.

Dzień 7
Przyjazd do Bombaju w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas na odświeżenie się po podróży. Dzień zaczniemy od rejsu na wyspę Elefanta. Zobaczymy zespół siedmiu wykutych w skale świątyń, wszystkie z bogatą dekoracją rzeźbiarską. Jest to ważny, powstały w VIII- IX wieku obiekt sakralny, związany głównie z kultem boga Śiwy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 40 km.

Dzień 8
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Bombaju - najbardziej dynamicznego i kosmopolitycznego miasta Indii, będącego centrum indyjskiego biznesu, a także wytwórni filmowych Bollywood. Między innymi zobaczymy Wrota Indii usytuowane u wybrzeży Morza Arabskiego, stojące naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal - oba obiekty będące symbolem miasta. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków Bombaju, stację kolejową Terminal Wiktorii oraz neogotyckie zabudowania uniwersyteckie. Przejedziemy pod fontannę „Flora” położoną w samym sercu Bombaju. Zwiedzimy pięknie usytuowany na wyspie meczet świętego męża Haji Ali’ego. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 50 km.

Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Bombaju.
05:15 Wylot do Stambułu
09:35 Przylot do Stambułu
11:20 Wylot ze Stambułu
12:40 Przylot do Warszawy

UWAGA!!! W okresie 20.01- 30.01 część atrakcji turystycznych może być zamknięta ze względu na Święto Republiki. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy.

Ważna uwaga. Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocne przejazdy pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Nie mamy wpływu na to, jaki przydział klasy dostaniemy. Pociąg jest klimatyzowany. Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii.

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

Termin Cena
06.10 - 14.10 5 029 zł
27.10 - 04.11 5 030 zł
10.11 - 18.11 5 029 zł
24.11 - 02.12 5 000 zł
08.12 - 16.12 4 950 zł
29.12 - 06.01 5 500 zł
19.01 - 27.01 5 029 zł
26.01 - 03.02 5 029 zł
02.02 - 10.02 5 029 zł
09.02 - 17.02 5 029 zł
16.02 - 24.02 5 050 zł
23.02 - 03.03 5 000 zł
09.03 - 17.03 5 000 zł
22.03 - 30.03 5 000 zł

Cena obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa- Delhi, Bombaj- Warszawa z przesiadką w Stambule, opłaty lotniskowe, procedurę wizową do Indii, opiekę polskiego pilota, zwiedzanie według programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie jak w programie, zakwaterowanie 8 rozpoczętych dób hotelowych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu (ok. 100 USD) oraz napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 50 USD) - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet, dodatkowych posiłków (nie wyszczególnionych w programie), opłat za zdjęcia i filmowanie ok. 40 USD, wydatków osobistych.

Ważne informacje:
Do realizacji programu konieczna jest wiza 1-krotnego wstępu do Indii. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć 1 aktualne, kolorowe zdjęcie en face (w formacie 3,5x 4,5 cm), wypełniony (w j. angielskim), wydrukowany i podpisany (na każdej ze stron, podpis jak w paszporcie) wniosek wizowy, rejestracja na stronie www.blsindiavisa-poland.com oraz oryginał paszportu (przynajmniej 2 wolne strony na wizę). Dokumenty należy dostarczyć do biura najpóźniej na 23 dni przed datą wylotu! W wyjątkowych wypadkach lub przy sprzedaży last minute możliwe jest wizowanie w terminie późniejszym, zawsze po uprzednim uzgodnieniu z biurem. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

Uwaga. Cena wizy indyjskiej oraz wysokość pakietu za bilety wstępów i napiwki zostały podane na dzień 01.04 i mogą ulec zmianie.
 

WARUNKI UCZESTNICTWA       Mam pytanie

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII


INDIE- KOLORY PUSTYNNYCH MIAST 15 DNI


NEW DELHI, AGRA I TAJ MAHAL, JAIPUR I WJAZD DO FORTU AMBER NA SŁONIACH, MANDAWA – MALOWANE MIASTO, DŻAJSALMER – ŚWIĄTYNIA SZCZURÓW, DŻODHPUR I FORT MEHERANGARH, JEEP SAFARI, UDAJPUR – WENECJA WSCHODU, SAFARI NA WIELBŁĄDACH, PUSZKAR – MIASTO HIPPISÓW

Dzień 1
13:00 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Delhi, z przesiadką w Sttambule.
15:00 Wylot samolotu Turkish Airlines do Sttambułu
18:30 Przylot do Stambułu
19:45 Wylot do Delhi

Dzień 2
05:05 Przylot do Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu 3*** (hotel położony poza centrum, skromne pokoje 3***). Czas na odpoczynek po podróży.
Po śniadaniu zwiedzanie New Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 40 km.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Shekhawati- krainy słynącej z handlu opium, bawełną i przyprawami. Obszar półpustynny, nazywany radźastańską galerią sztuki pod gołym niebem. Podziwiać tu można unikatowe malowidła będące ozdobą wewnętrznych i zewnętrznych ścian haveli (rezydencji kupieckich), również świątyń i fortów. Następnie przejazd do miejscowości Mandawa, popołudniowy spacer ulicami kupieckiego miasta założonego w XVIII w. Ze względu na bogatą zabudowę pokrytą pięknymi freskami, region ten znany jest również pod nazwą „kraina malowanych miast”. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 260 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bikaneru (przejazd ok. 4 h, transfer do ośrodka „Camel safari” oraz lunch. Następnie rozpoczniemy niezapomniane safari na wielbłądach przez pustynię Thar (ok. 1,5h), mijając po drodze tradycyjne wioski. Safari potrwa do zachodu słońca. Następnie zakwaterowanie w namiotach na wydmach i kolacja urozmaicona pokazem tańca Kalbeliya oraz lokalną muzyką na żywo. Uwaga!!! Ze względu na zakwaterowanie w namiotach sugerujemy zabranie cieplejszej odzieży oraz latarek. Trasa ok. 200 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bikaner- miasta wielbłądów, skąd pochodzą słynne Wielbłądzie Oddziały z Bikaneru. Miasto będące niczym ogromna oaza na pustyni powstało w 1488r. Legenda mówi, że to właśnie surowe warunki terenu zachęciły przybyszów do upiększania nowo powstającej osady, czego wynikiem są dziś niezwykle delikatne rzeźbienia w czerwonym piaskowcu Pałacu Labach. Zwiedzimy Fort Dżunagarh, który kryje w sobie przepiękne pałace i świątynie. Po zwiedzaniu Bikaneru przejazd do Dżajsalmer. Po drodze odwiedzimy słynną na całe Indie 600-letnią świątynię Karni Mata, którą zamieszkuje tysiące otoczonych czcią szczurów. Następnie zakwaterowanie i kolacja w hoteli w Dżajsalmer. Trasa ok. 330 km.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Dżajsalmer- najstarszego, nadal funkcjonującego, ufortyfikowanego miasta w Radżasthanie. W planie zwiedzanie Złotego Fortu zbudowanego w 1156 r., który urzeka baśniową zabudową starych murów, bastionów, pałaców, świątyń i bazarów. Cechą charakterystyczną fortu jest fakt, iż po dziś dzień stanowi on „miasto w mieście”- są tu miniaturowe uliczki, domy, hotele, sklepiki i co ciekawe mieszka tu nadal ponad 1000 osób. Z perspektywy fortu roztacza się widok na całe miasto, w większości wybudowane z żółtego piaskowca, wyrastające niczym gigantyczny zamek z piasku z otaczającej je pustyni Thar. Dżajsalmer w promieniach zachodzącego słońca sprawia wrażenie mieniącego się złotem i klejnotami, dlatego też nazywany jest Złotym Miastem. Atrakcją wieczoru będzie tematyczna kolacja „Radżasthan Nocą”, z fajerwerkami, muzyką na żywo i tańcami. Nocleg w hotelu w Dżajsalmer. Trasa ok. 30 km.

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez pustynne krajobrazy do Dżodhpur- Błękitnego Miasta (295 km na płd.-zach. od Dżajsalmeru), drugiego co do wielkości miasta na terenie stanu. Zwiedzimy górujący ponad miastem fort Mehrangarh, który wznosi się na 12- metrowej skale. Z murów obronnych fortu otwiera się pocztówkowy widok na stare miasto, w oddali widać również sylwetkę potężnego Umaid Bhawan - rezydencję lokalnego maharadży oraz historyczny hotel, jedną z większych prywatnych posiadłości na świecie. Zobaczymy również Jaswant Thada- miejsce kremacji władców Dżodhpuru. Będzie czas na zakupy na lokalnym bazarze i spacer wąskimi i krętymi uliczkami fortu. Następnie zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Dżodhpurze. Trasa ok. 300 km.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bisznoi Village Camp. Następnie udamy się na półdniowe jeep safari mijając po drodze wioski plemienia Bisznoi, dzięki temu będziemy mieli okazję zapoznać się z tradycją, zwyczajami i codziennym życiem lokalnej ludności. Po safari przejazd do Ranakpuru, gdzie wznosi się zachwycający dżinijski zespół świątynny z połowy XV w. Następnie przejazd do Udajpuru, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 320 km.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Udajpuru- miasta uważanego za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne w całym stanie Radżasthan, tak zwana Wenecja Wschodu. Baśniową urodą miasta, jego światłem i idealnie przejrzystym powietrzem zachwycali się francuscy impresjoniści. Zwiedzimy ulokowany na brzegu jeziora Pichola Pałac Miejski. Zobaczymy jedną z głównych atrakcji starego miasta - świątynię Jagdisz z połowy XVII w. poświęconą bogu Wisznu - Kreatorowi Wszechświata. Ozdobą świątyni jest m.in. wykonany z brązu posąg Garudy, pół-ptaka, pół-człowieka, wierzchowca samego Wisznu. Następnie zobaczymy Sahelion Ki Bari - królewski resort przeznaczony do goszczenia przyjaciół rodziny monarszej oraz Bharatiya Lok Kala Mandir - muzeum sztuki folkowej, w którym odbywają się przedstawienia lalkowe . Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 20 km.

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Puszkar, który należy do najważniejszych miejsc kultu wyznawców hinduizmu. Jak głosi legenda święte jezioro, będące sercem miasta, powstało w miejscu, w którym Brahma upuścił z ręki płatki kwiatu lotosu. To tutaj znajduje się jedyna świątynia wzniesiona ku czci boga Brahmy. Każdego roku w czasie listopadowej pełni księżyca przybywają do Puszkaru setki tysięcy pielgrzymów, by wykąpać się w oczyszczających z grzechu wodach świętego jeziora. Uroczyste obchody połączone są z największym i najbarwniejszym w Radżasthanie targiem bydła i wielbłądów. Ponadto Puszkar był i do dzisiaj jest, ulubioną lokalizacją hippisów. Po zwiedzaniu miasta przejazd do Jaipuru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Trasa ok. 430 km.

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru, które zaczniemy od wycieczki do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą, Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów oraz kamieni szlachetnych. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 40 km.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Agry (ok. 235 km). Po drodze zwiedzimy Fatephur Sikri - opuszczone miasto Wielkich Mogołów zbudowane przez cesarza Akbara, a w nim: wielki meczet oraz Buland Darwaza - Bramę Wolności. Na trasie odwiedzimy również wioskę Abhaneri, w której nietypową atrakcję stanowi skomplikowany architektonicznie olbrzymi zbiornik na wodę deszczową wybudowany tutaj ok. X w. przez lokalnego władcę. Następnie zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 000 rzemieślników. Kolacja i nocleg w Agrze. Trasa ok. 230 km.

Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzimy Sikandrę, gdzie znajduje się mauzoleum Akbara. Budowla ma cztery kondygnacje, z których pierwsze trzy powstały z czerwonego piaskowca. W czwartej, marmurowej, umieszczono „fałszywy” grobowiec; prawdziwy grób władcy znajduje się w podziemnej krypcie. Następnie zwiedzanie monumentalnego Czerwonego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mongolskiego pałacu. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 30 km.

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dehli. Przyjazd do Dehli w godzinach popołudniowych i czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w hotelu w Delhi. Trasa ok. 220 km.

Dzień 15
Wczesne wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Delhi.
05:10 wylot do Stambułu
09:10 Przylot do Stambułu
11:20 Wylot z Stambułu
12:40 Przylot do Warszawy

Uwaga! W dniu 4 - nocleg w namiotach. Na pustyni brak dostępu do bieżącej wody. Proszę przygotować się na warunki polowe.

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

Termin Cena
27.09 - 11.10 5 779 zł
12.10 - 26.10 5 779 zł
01.11 - 15.11 5 780 zł
15.11 - 29.11 5 730 zł
06.12 - 20.12 5 680 zł
27.12 - 10.01 6 281 zł
04.01 - 18.01 5 680 zł
17.01 - 31.01 5 780 zł
24.01 - 07.02 5 780 zł
31.01 - 14.02 5 780 zł
14.02 - 28.02 5 801 zł
07.03 - 21.03 5 730 zł
28.03 - 11.04 5 730 zł

Cena obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa- Dehli- Warszawa z przesiadką w Stambule, opłaty lotniskowe, procedurę wizową do Indii, opiekę polskiego pilota oraz miejscowych przewodników, zwiedzanie według programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie jak w programie, zakwaterowanie 14 rozpoczętych dób hotelowych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), 1 butelka wody na osobę dziennie.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 125 USD), napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 65 USD) - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet, dodatkowych posiłków (nie wyszczególnionych w programie), opłat za zdjęcia i filmowanie ok. 40 USD, wycieczek lokalnych ok. 50 USD, wydatków osobistych.

Uwaga! Cena wizy indyjskiej oraz wysokość pakietu za bilety wstępów i napiwki zostały podane na dzień 01.04 i mogą ulec zmianie.

Ważne informacje:
Do realizacji programu konieczna jest wiza 1-krotnego wstępu do Indii. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć 1 aktualne, kolorowe zdjęcie en face (w formacie 3,5x 4,5 cm), wypełniony (w j. angielskim), wydrukowany i podpisany (na każdej ze stron, podpis jak w paszporcie) wniosek wizowy, rejestracja na stronie www.blsindiavisa-poland.com oraz oryginał paszportu (przynajmniej 2 wolne strony na wizę). Dokumenty należy dostarczyć na 23 dni przed datą wylotu! W wyjątkowych wypadkach lub przy sprzedaży last minute możliwe jest wizowanie w terminie późniejszym, zawsze po uprzednim uzgodnieniu z biurem. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA       Mam pytanie

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII

INDIE NEPAL 15 DNI


 

Dzień 1
13:00 Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Delhi, z przesiadką w Stambule.
15:00 Wylot do Stambułu
18:30 Lądowanie w Stambule
19:45 Wylot do Delhi
Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy.

Dzień 2
05:05 Przylot do Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu 3*** (hotel położony poza centrum, skromne pokoje 3***). Śniadanie i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 40 km.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do Katmandu w Nepalu. Po przylocie i formalnościach wizowych na lotnisku transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 20 km.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, stupa Bouddhnath - jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym m.in. podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari - sprawującej opiekę nad całym miastem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Trasa ok. 30 km.

Dzień 5
Po śniadaniu odwiedzimy przepięknie położoną stupę Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary (które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy). Następnie zwiedzanie newarskiego miasta Patan, zwanego także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Kolejno przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny: Durbar Square (Plac Królewski), Złota Brama w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola. Po zwiedzaniu przejazd do Nagarkot- miejscowości oddalonej od Katmandu o 32 km, malowniczo położonej wśród gór. Jest to doskonały punkt widokowy na wysokie Himalaje, idealne miejsce by oddać się obserwacji słońca wschodzącego nad najwyższymi górami świata!!! Przy dobrej widoczności widać wiecznie ośnieżone ośmiotysięczniki!!! Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych na terenie Nepalu możliwy udział w wycieczce fakultatywnej: lot nad Himalajami (ok. 220 USD). Trasa ok. 45 km.

Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (najlepsze miejsce na safari w Nepalu!). Spływ łodziami po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. W Chitwan na powierzchni 1tys. km2 żyją takie gatunki zwierząt jak: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce i inne. Lunch i kolacja (tradycyjne dania nepalskie) oraz nocleg w lodgy. Trasa ok. 200 km.

Dzień 7
Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym odpoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan, za dodatkową opłatą możliwe: safari na słoniach, spacer po dżungli, kajaki, rejsy łodziami. Lunch, kolacja i nocleg w lodgy. Trasa ok. 5 km.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą w kierunku stolicy Nepalu - Katmandu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Trasa ok. 160 km.

Dzień 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Varanasi - świętego miasta hinduizmu, którego historia sięga 3 tys. lat wstecz. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu. Wieczorem przejazd nad rzekę Ganges i obserwacja ceremonii Arti. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Trasa ok. 50 km.

Dzień 10
Wcześnie rano przejazd do Dasaśwamedg Ghat i rejs łodziami po świętej rzece Ganges, gdzie każdego dnia o świcie gromadzą się wierni podczas rytualnych, oczyszczających z grzechów kąpieli. Będziemy obserwować licznych pielgrzymów modlących się do wschodzącego słońca, udzielających błogosławieństw braminów, świętych mężów w skomplikowanych jogicznych pozach. Zobaczymy również największy ghat kremacyjny. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie zwiedzanie zabytkowych świątyń buddyjskich oraz ruin miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania). Powrót do hotelu na kolację. Następnie udamy się na dworzec kolejowy w Varanasi na całonocny przejazd pociągiem do Agry. Kolacja w formie pakietu podróżnego. Trasa ok. 630 km.

Dzień 11
Przyjazd do Agry we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie i zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 000 rzemieślników. Następnie zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 50 km.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku stolicy Rajastanu - Jaipuru, zwanego Różowym Miastem. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri, opuszczonego miasta Wielkich Mogołów, wielkiego meczetu oraz Bulund Darwaza - Bramy Wolności, zbudowanych przez cesarza Akbara. Po drodze zobaczymy również wioskę Abhaneri, a w niej zaskakujący swoimi rozmiarami i kształtem zbiornik na wodę deszczową. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Jaipurze. Trasa ok. 250 km.

Dzień 13
Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber (wjazd do fortu na słoniach!), zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Czas wolny na zakupy (wspaniałe wyroby jubilerskie, z których słynie miasto). Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą, Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII wieku. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 30 km.

Dzień 14
Po śniadaniu przejazd z Jaipuru do New Delhi. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu. Trasa ok. 260 km.

Dzień 15
Wczesne wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Delhi.
06:45 Wylot do Stambułu
10:45 Przylot do Stambułu
12:25 Wylot ze Stambułu do Warszawy
14:00 Przylot do Warszawy

UWAGA!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie. Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy.  W okresie 20.01- 30.01 część atrakcji turystycznych może być zamknięta ze względu na Święto Republiki.

Ważna uwaga. Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocne przejazdy pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Nie mamy wpływu na to, jaki przydział klasy dostaniemy. Pociąg jest klimatyzowany. Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii.

CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA !
Terminy w kolorze zielonym oznaczają imprezy potwierdzone.

Termin Cena
16.09 - 30.09 7 529 zł
30.09 - 14.10 7 529 zł
14.10 - 28.10 7 580 zł
28.10 - 11.11 7 530 zł
02.11 - 16.11 7 530 zł
04.11 - 18.11 7 530 zł
11.11 - 25.11 7 530 zł
18.11 - 02.12 7 480 zł
25.11 - 09.12 7 430 zł
02.12 - 16.12 7 431 zł
09.12 - 23.12 7 380 zł
23.12 - 06.01 7 805 zł
30.12 - 13.01 7 955 zł
06.01 - 20.01 7 380 zł
20.01 - 03.02 7 530 zł
22.01 - 05.02 7 530 zł
23.01 - 06.02 7 530 zł
25.01 - 08.02 7 530 zł
29.01 - 12.02 7 530 zł
30.01 - 13.02 7 530 zł
01.02 - 15.02 7 530 zł
05.02 - 19.02 7 530 zł
06.02 - 20.02 7 530 zł
08.02 - 22.02 7 530 zł
17.02 - 03.03 7 580 zł
19.02 - 05.03 7 580 zł
20.02 - 06.03 7 480 zł
22.02 - 08.03 7 610 zł
03.03 - 17.03 7 510 zł
10.03 - 24.03 7 480 zł
24.03 - 07.04 7 480 zł
07.04 - 21.04 7 480 zł

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa, przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, opiekę polskiego pilota, zwiedzanie według programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, posiłki jak w programie, 14 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach 3***, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), 1 butelka wody na osobę dziennie.

Cena podstawowa nie zawiera: opłaty za procedurę wizową do Indii, wizy do Nepalu 25 USD, biletów wstępu (ok. 188 USD), napiwków dla lokalnych przewodników (ok. 65 USD) - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet, dodatkowych posiłków (nie wyszczególnionych w programie), opłata za zdjęcia i filmowanie ok. 40 USD, wycieczek lokalnych: Dla chętnych na terenie Nepalu możliwy udział w wycieczkach fakultatywnych: lot nad Himalajami - ok. 220 USD., wydatków osobistych.

Powyższe ceny wiz do Indii i Nepalu oraz wysokość pakietu za bilety wstępów i napiwki podane zostały na dzień 01.04r. i mogą ulec zmianie.

Ważne informacje:
Uwaga! Do realizacji programu konieczna jest wiza 2-krotnego wstępu do Indii. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć 1 aktualne, kolorowe zdjęcie en face (w formacie 3,5x 4,5 cm), wypełniony 1 wniosek wizowy (podpis taki jak w paszporcie) oraz oryginał paszportu (z przynajmniej 2 stronami wolnymi na wizę). Wniosek musi być wypełniony w języku angielskim.  Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 zdjęcie kolorowe, cena 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.

WARUNKI UCZESTNICTWA       Mam pytanie

AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO INDII


WYPOCZYNEK NA GOA


Hotel Ronil ***

POŁOŻENIE: na północy Goa, w północnej części znanego kąpieliska CALANGUTE, w pobliżu barów, restauracji i sklepów, ok. 12 km od stolicy Goa, Panadżi; ok. 45 km od portu lotniczego.

PLAŻA: słynna Baga Beach, piaszczysta, szeroka, łagodne zejście do morza, ok. 350 m od hotelu, przejście asfaltową drogą, płatne parasole i leżaki; liczne shacks.

HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1990 r., 126 pokoi, 12 budynków, 2 piętra, hol, całodobowa recepcja, restauracja Golden Net z barem - à la carte, kuchnia hinduska i międzynarodowa, owoce morza, dostępne foteliki dla dzieci; bar Redeo Coffee Shop, butik, biblioteka, ogród, Internet bezprzewodowy przy recepcji; za opłatą: sejf w recepcji, krawiec, pralnia, wynajem samochodów i rowerów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

POKÓJ: 2-os. (możliwość 1 dostawki), skromny, zadbany i wygodny, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka na życzenie), telewizja satelitarna, telefon, sejf, mała lodówka; balkon z widokiem na basen lub ulicę.

SPORT I ROZRYWKA: basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 160 m², gł. 0,9-2,14 m, basen, nieregularny kształt, słodka woda, 120 m², gł. 0,7-1,7 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki kąpielowe; jacuzzi, tenis stołowy, badminton; okazjonalne programy rozrywkowe i muzyka na żywo; za opłatą: bilard, salon urody, sporty wodne na plaży, oferta zewnętrzna - skutery wodne, windsurfing, parasailing.

KONTAKT: 0091/8322276183; www.ronilroyalegoa.com


CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMIN 9 DNI 16 DNI
07.11 3439 zł

4039 zł

14.11 3439 zł 4039 zł
21.11 3499 zł 4099 zł
28.11 4990 zł 4099 zł
12.12 4430 zł 6180 zł
19.12 5780 zł 7830 zł
26.12 6280 zł 7180 zł
02.01 4430 zł 5130 zł
09.01 4430 zł 5130 zł
16.01 4630 zł 5630 zł
23.01 4630 zł 5630 zł
30.01 4830 zł 5630 zł
06.02 4830 zł 5630 zł
13.02 4830 zł 5630 zł
20.02 4830 zł 5330 zł
27.02 4630 zł 5330 zł
06.03 4630 zł 5330 zł
13.03 4630 zł 5330 zł
20.03 4630 zł

-

Cena zawiera: 7 lub 14 noclegów, śniadania bufet i obiadokolacje serwowane, przelot samolotem, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opieka rezydenta, ubezpieczenie KL i NW, wizę

Cena nie zawiera: dopłaty do kolacji świątecznej 550 łl/os dopłaty do kolacji sylwestrowej 550 zł/os

Wylot z Warszawy

WARUNKI UCZESTNICTWA   Mam pytanieHotel Pearls Oceanique Resort ****

POŁOŻENIE: południowe Goa, w niedużej miejscowości COLVA, w pobliżu stragany, bary i lokalne restauracje, ok. 6 km od Margao; ok. 20 km od portu lotniczego w Dabolim.

PLAŻA: Colva Beach, publiczna, piaszczysta, ok. 350 m od hotelu, przejście asfaltową drogą, parasole, leżaki i materace za opłatą.

HOTEL: czterogwiazdkowy, elegancki i nowoczesny, zbudowany w 2007 r., odnowiony w 2009 r., 50 pokoi, 4 budynki, 1 piętro, przestronny i elegancki hol, całodobowa recepcja, restauracja Bamboo Top - przy basenie, à la carte, kuchnia indyjska i międzynarodowa, dania wegetariańskie; Cooper bar, kantor, sklep z biżuterią i pamiątkami; sala konferencyjna dla 200 osób; za opłatą: Internet bezprzewodowy (ok. 6 USD/godz.), room-service; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 30 m², elegancki i nowoczesny, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, zestaw do kawy/herbaty, sejf, żelazko, deska do prasowania; za opłatą: Internet bezprzewodowy (ok. 6 USD/godz.), mini-bar; balkon (stolik i krzesełka), widok na ogród lub basen.

SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 70 m², gł. 0,5-1,6 m, brodzik, ok. 15 m², przy basenie bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki; siłownia; dyskoteka, muzyka na żywo; za opłatą: masaże ajurwedyjskie.

KONTAKT: 0091/8322789833; www.pearlsoceaniqueresort.com

 

CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA
TERMIN 9 DNI 16 DNI
07.11 3739 zł 4539 zł
14.11 3739 zł 4539 zł
21.11 3739 zł 4539 zł
28.11 4489 zł 439 zł
12.12 4189 zł 5439 zł
19.12 4089 zł 6089 zł
26.12 5439 zł 7289 zł
02.01 5289 zł 6739 zł
09.01 4489 zł 5369 zł
16.01 4489 zł 5739 zł
23.01 4789 zł 5939 zł
30.01 4789 zł 5939 zł
06.02 4789 zł 5939 zł
13.02 4789 zł 5939 zł
20.02 4789 zł 5939 zł
27.02 4789 zł 5739 zł
06.03 4589 zł 5739 zł
13.03 4489 zł 5639 zł
20.03 4489 zł

-

Cena zawiera: 7 lub 14 noclegów, śniadania bufet i obiadakolacje, przelot samolotem, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opieka rezydenta, ubezpieczenie KL i NW, wizę

Cena nie zawiera: dopłaty do kolacji świątecznej 550 zł/os dopłaty do kolacji sylwestrowej 400 zł/os

Wylot z Warszawy

WARUNKI UCZESTNICTWA   Mam pytanieHotel Zuri White Sands *****

POŁOŻENIE: na południu Goa, w małej miejscowości VARCA, w pobliżu kilka lokalnych barów przy plaży, ok. 8 km od Margao; ok. 35 km od portu lotniczego w Dabolim.

PLAŻA: Varca Beach, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 100 m od hotelu, przejście przez ogród, bezpłatne parasole, leżaki i materace.

HOTEL: pięciogwiazdkowy, elegancki i nowoczesny, zbudowany w 2002 r., systematycznie odnawiany, 154 pokoje, 3 budynki, 2 piętra, przestronny i elegancki hol, całodobowa recepcja, restauracje: Sake - przy basenie, à la carte, kuchnia indyjska, azjatycka i międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, Fins & Rambooze - przy plaży, à la carte, kuchnia indyjska, owoce morza, grill, dania wegetariańskie, Water Fall Cafe - dania w formie bufetu, lub à la carte, obsługa kelnerska, kuchnia indyjska i międzynarodowa; bary: Blue Lagoon przy basenie i Tangerine; sklepy: ubrania, kosmetyki, pamiątki, biżuteria; sala konferencyjna dla 150 osób (dostęp do Internetu płatny), taras z widokiem na basen, bezpłatny Internet bezprzewodowy; za opłatą: całodobowe kasyno, całodobowy room-service; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ: superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 35 m², elegancki, nowocześnie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), bezpłatny Internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, zestaw do kawy/herbaty, sejf, mini-bar (płatny); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), widok na ogród; na każdym piętrze żelazko i deska do prasowania; premium: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 40 m²; wyposażenie jak w superior; widok na basen; deluxe: 2-os. (możliwość 1 dostawki dla 2 dzieci - podwójne łóżko), ok. 49 m²; wyposażenie jak w superior; boczny widok na morze.

SPORT I ROZRYWKA: basen główny, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 240 m², wydzielona część dla dzieci, basen relaksacyjny, ok. 196 m², gł. 0,5-1,8 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki i materace; kort tenisowy, siłownia, krykiet, szachy ogrodowe; plac i pokój zabaw dla dzieci; za opłatą: tenis stołowy, kręgle; Maya Spa: bezpłatnie: łaźnia parowa, sauna, płatne: jacuzzi, masaże ajurwedyjskie, joga, centrum sportów wodnych (parasailing, narty wodne, windsurfing).

KONTAKT: 0091/8322727272; www.thezurihotels.com
CENA PROMOCYJNA, ILOŚĆ MIEJSCA W PROMOCJI OGRANICZONA
TERMIN 9 DNI 16 DNI
07.11 4939 zł 6839 zł
14.11 4999 zł 6899 zł
21.11 6430 zł 8230 zł
28.11 6030 zł 8230 zł
12.12 6030 zł 9130 zł
19.12 7230 zł 12620 zł
26.12 9420 zł 14420 zł
02.01 8030 zł 11430 zł
09.01 6730 zł 9430 zł
16.01 6730 zł 9430 zł
23.01 6890 zł 9730 zł
30.01 6890 zł 9730 zł
06.02 6890 zł 9730 zł
13.02 6890 zł 9730 zł
20.02 6890 zł 9730 zł
27.02 6530 zł 8830 zł
06.03 6530 zł 8830 zł
13.03 6530 zł 8830 zł
20.03 6530 zł

-

Cena zawiera: 7 lub 14 noclegów, śniadania bufet, przelot samolotem, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, opieka rezydenta, ubezpieczenie KL i NW, wizę

Cena nie zawiera: dopłaty do kolacji świątecznej 600 zł/os dopłaty do kolacji sylwestrowej 990 zł/os

Wylot z Warszawy

WARUNKI UCZESTNICTWA   Mam pytanie

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |