polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

CZECHY

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

Parking przy lotnisku

 
CZESKI FILM 6 DNI

 

ZWIEDZANIE

KUTNÁ HORA - PRAGA - KONOPIŠTĚ - HLUBOKÁ NAD WEŁTAWĄ - CZESKIE BUDZIEJOWICE - HOLAŠOVICE - ZLATÁ KORUNA - ČESKÝ KRUMLOV - JINDŘICHŮV HRADEC - TELC - JASKINIA KATEŘINSKÁ - KROMĚŘÍŽ

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przejazd do KUTNEJ HORY, zwanej "Kamiennym miastem", dawnej mennicy królewskiej. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta i katedry św. Barbary, jednej z najbardziej niezwykłych gotyckich świątyń Europy z bardzo oryginalną architekturą. Następnie spacer do Domu Kamiennego, jednego z najcenniejszych domów mieszczańskich z XV w. z piękną, bogato zdobioną ścianą frontową, Włoskiego Dworu oraz kolegium jezuickiego. Przy wąskich uliczkach znajdują się sklepiki z pamiątkami, a na rozległych miejskich placach - restauracje z ogródkami, gdzie przy kuflu piwa można podziwiać to zabytkowe miasto. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie PRAGI - miasta pod wieloma względami wyjątkowego, które co roku przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO zabytkowego centrum stolicy: Hradczany - zamek praski, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, plac królewski, Złota Uliczka, następnie Malá Strana, Most Karola, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj, dzielnica żydowska - Josefov. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w koncercie Krizikovej Fontanny - pokazie wody, światła i dźwięku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KONOPIŠTĚ. Zwiedzanie średniowiecznego zamku stojącego na wysokim wzgórzu, w pięknym parku nad jeziorem. We wnętrzach znajduje się olbrzymia kolekcja trofeów i broni myśliwskiej, zbiory dzieł sztuki z okresu gotyku, renesansu i baroku, pomieszczenia mieszkalne z renesansowymi meblami i słynną miśnieńską porcelaną oraz salon księżnej Zofii. Jest także szklarnia z tropikalną roślinnością, park angielski i ozdobne ogrody. Przejazd do HLUBOKI NAD WEŁTAWĄ, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, wzorowany na angielskim zamku królewskim Windsor. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także stajnią z myśliwskim zameczkiem i ogrodem zimowym. Zwiedzanie zamku: piękne komnaty, bogato zdobione wnętrza zawierające cenne zbiory gobelinów, obrazów, szkła, porcelany i broni. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC, miasta, które zyskało światowy rozgłos dzięki warzonemu tu piwu Budweiser (Budějovický Budvar). Spacer po średniowiecznym Starym Mieście: Rynek - największy powierzchniowo w Europie, z fontanną Samsona; podcieniowe kamienice; biało-niebieski ratusz z trzema wieżyczkami; katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża z XVI w., kiedyś punkt obserwacyjny, dziś punkt widokowy. Zwiedzanie browaru Budweiser Budvar połączone z degustacją piwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do HOLAŠOVIC. Zwiedzanie dobrze zachowanego zespołu zabytkowych chat i zabudowań wiejskich z XVIII i XIX w., w całości wpisanych na Listę UNESCO. Przejazd do ZLATEJ KORUNY - wsi, gdzie na cyplu z trzech stron otoczonym Wełtawą, znajduje się dawne opactwo cystersów. Przejazd do ČESKIEGO KRUMLOVA - jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi, brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Zwiedzanie największej atrakcji, wspaniałego, górującego nad całą zabudową zamku. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami. Jest tu także kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JINDŘICHOVA HRADCA - miasteczka otoczonego stawami i lasami z zespołem zamkowo-pałacowym. Zwiedzanie zamku, do którego dochodzi się starym kamiennym mostem, pałacu i kaplicy z okrągłą wieżą, która była wykorzystywana jako loch, najlepiej zachowanej czarnej kuchni oraz kolekcji ściennych malowideł z XIV wieku. Cały obiekt składa się z 320 pokoi zachwycających bogatym wystrojem. Spacer po mieście: przejście z zamku wąską uliczką na rynek z renesansowymi, barokowymi i klasycystycznymi kamienicami, następnie w stronę seminarium jezuitów i kościoła św. Jana Chrzciciela. Przejazd do TELCA- zabytkowej miejscowości, perły regionu nazywanej Morawską Wenecją, wpisanej na Listę UNESCO. Spacer po rynku, wzdłuż licznych barokowych i renesanso wych, doskonale zachowanych kamienic. Zwiedzanie kościoła Ducha Świętego z XIII w. i kościoła św. Jakuba z wysoką wieżą, a następnie zamku znajdującego się w północno-zachodniej części starówki. Jest to jedna z najwspanialszych renesansowych czeskich rezydencji z pięknym ogrodem, bogatymi wnętrzami i pokojami mieszkalnymi, oryginalną komnatą - Salą Afrykańską, w której znajdują się trofea myśliwskie. Przejazd do hotelu w okolicach Blanska, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na tereny MORAWSKIEGO KRASU należącego do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1000 jaskiń, część jest dopiero odkrywanych i badanych, do zwiedzania udostępnione są tylko cztery. Zwiedzanie największej z nich, JASKINI KATEŘINSKIEJ, która jest częścią starej wyciekowej jaskini z największą komorą na tym terenie (dł. 97 m, szer. 44 m, wys. 20 m) oraz wytworami "Czarownica" i "Bambusowy lasek" utworzonymi z pięknych, kilkumetrowych nacieków. Dzięki dobrej akustyce, kilka razy do roku odbywają się tu muzyczne i wokalne koncerty. Przejazd do KROMĚŘÍŽA. Zwiedzanie zamku, dawnej siedziby biskupów i arcybiskupów ołomunieckich, otoczonego pięknym ogrodem. Wnętrza wspaniale zdobione freskami i sztukateriami, zainteresowały wiele ekip filmowych, służyły m.in. za scenerię do filmu Miloša Formana "Amadeusz". Kroměříž ma cenną bibliotekę liczącą ok. 40 tys. tomów, może również poszczycić się grafikami, rysunkami, wspaniałą kolekcją monet, jednym z największych w Europie archiwów muzycznych, a także galerią malarstwa znaną na całym świecie, z dziełem Tycjana "Apollo i Mars", najcenniejszym obrazem w republice. Zespół pałacowo-parkowy wpisany jest na Listę UNESCO. Przejazd do Polski.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona! Ceny i dostępność oferty do potwierdzenia u sprzedawcy!

TERMINY CENA REZERWACJA
26.01  1 249 PLN ZAPYTAM
09.02  1 249 PLN ZAPYTAM
09.03   999 PLN ZAPYTAM
06.04 1 389 PLN ZAPYTAM
27.04 1 149 PLN ZAPYTAM
22.06 1 049 PLN ZAPYTAM
06.07 1 089 PLN ZAPYTAM
20.07 1 089 PLN ZAPYTAM
10.08 1 149 PLN ZAPYTAM
07.09 1 089 PLN ZAPYTAM
21.09 1 049 PLN ZAPYTAM

dopłata za pokój 1 os - 490 zł


Cena zawiera:
5 noclegów w hotelach***: 2 w podmiejskiej dzielnicy Pragi, 2 w Czeskich Budziejowicach, 1 w okolicach Blanska; 2-os.pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera:  Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 2200 CZK.
Opłaty fakultatywne: koncert Krizikovej Fontanny: ok. 300 CZK.

WARUNKI UCZESTNICTWA     

 
POZNAŃ 69 zł
LESZNO 59 zł
WROCŁAW 49 zł
OPOLE 49 zł
CZĘSTOCHOWA 49 zł
PIOTRKÓW TRYB. 59 zł
ŁÓDŹ 69 zł
WARSZAWA 79 zł
KRAKÓW 69 zł
CHORZÓW 59 zł
GLIWICE 59 zł
GŁUBCZYCE -

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |