polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

 SYLWESTER

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

WYSZUKIWARKA OFERT

NARTY
POLSKA
AUSTRIA
SŁOWACJA
CZECHY
WŁOCHY
FRANCJA
BUŁGARIA
SZWAJCARIA
SŁOWENIA

CIEPŁE KRAJE
EGIPT
TUNEZJA
CYPR
MAROKO
TENERYFA
GRAN CANARIA
FUERTEVENTURA
LANZAROTE

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
BORNEO
RPA

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

OBOZY ZIMOWISKA

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 
SYLWESTER W MACEDONII 10 DNI

DOJAZD AUTOKAREM

Słoweńska Istria - Piran - Rovinj-miasto artystów, chorwackie SaintTropez - Szybenik, Trogir i Dubrovnik-magiczne miejsca Chorwacji - Kotor i Budva - perły Czarnogóry - Tirana i Kruja - odkrywamy Albanię - Dom Matki Teresy w Skopje - Pelikany w Parku Narodowym Galicica - Pobyt nad szmaragdowym Jeziorem Ochrydzkim w Macedonii!

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbii. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Wcześnie rano dojedziemy do stolicy Serbii - Belgradu. zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika Sveti Sava, wieża zegarowa oraz “Dom Kwiatów” - mauzoleum Josipa Broz Tito. Przejazd do hotelu w pobliżu granicy serbsko-macedońskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Macedonii. Po drodze zwiedzanie stolicy Macedonii Skopje (twierdza Kale, cerkiew św. Spasa, Stara Carsija, wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty). Przejazd do Ochrydu, zwiedzanie miasta pięknie położonego nad jeziorem miasta, kolebki Macedonii. Zobaczymy między innymi twierdzę cara Samuila (wejście dla chętnych), cerkiew Św. Zofii (tylko z zewnątrz) i Bogurodzicy z przepięknymi freskami, monastyr Św. Pantalejmona i amfiteatr z czasów rzymskich.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Dzień wolny na kąpiel w szmaragdowym J. Ochrydzkim, dla chętnych wycieczki fakultatywne, np. rejs statkiem lub wycieczka do monastyru Św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można było usłyszeć bicie serca św. Nauma. Śniadanie, obiadokolacja, nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 5
Dzień wolny. Wycieczka fakultatywna nad jezioro Prespańskie, najwyżej położone jezioro w Macedonii (853 m npm) oraz do Bitoli, dawnego greckiego miasta Heraclaea Lincaestis (fragmenty świątyń, mozaiki). W mieście zobaczymy także cerkiew św. Dimitrija z rzeźbionym w drewnie ikonostasem oraz meczety Isak (XV w.) oraz Evi (XVI w.). Odwiedzimy Park Narodowy Galicica, przy odrobinie szczęścia zobaczymy mieszkające tam pelikany. Śniadanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Wczesny wyjazd z hotelu (lunch-box na drogę). Przejazd do Tirany, stolicy i największego miasta w Albanii, spacer po Placu Skanderberga, stanowiącego serce współczesnej Tirany. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedys mauzoleum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz XVIII - wieczny meczet Ethnem Bey. Nastpnie odwiedzimy Kruję, zobaczymy stary bazar, następnie przejdziemy zabytkowymi uliczkami miasteczka w stronę cytadeli, twierdzy Skanderberga, znanej z najbardziej dramatycznych bitew tej części Europy. Przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd malowniczą, nadmorską trasą wzdłuż Adiatyku, po drodze krótkie zwiedzanie Budvy - wspaniała Starówka miasta liczącego ponad 2000 lat, obecnie najaatrakcyjniejszy kurort na Bałkanach. Następnie zwiedzanie Kotoru, perły z listy UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu górskiego Lovcen. Krajobraz tej części wybrzeża porównywany jest z norweskimi fiordami. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVI wieku. Po zawiedzaniu przejedziemy do Dubrownika, wpisanego na listę UNESCO przepięknie położonego, pełnego niezwykłych zabytków miasta. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Następnie przejazd do hotelu na Riwierze Makarskiej lub Neum, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd na północ Chorwacji, po drodze zwiedzimy Trogir, urocze, adriatyckie misteczko, przejdziemy po malowniczej Starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. oraz katedre św. Wawrzyńca z XIII w. Następnie udamy się do Szybenika, kolejnego pięknego miasta wpisanego na listę UNESCO. Szybenik to najmłodsze miasto wybrzeża. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, zbudowanych przez Greków, Rzymian lub Bizantyjczyków, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zwiedzanie między innymi niezwykłej katedry św. Jakuba arcydzieła architektury gotycko-renesansowej, Starówki z licznymi wąskimi kamiennymi uliczkami i malowniczymi schodkami, renesansowego ratusza, klasztoru franciszkanów. Przyjazd do hotelu na północy Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w stronę Polski. Po drodze udamy się się do malowniczego Rovinja, ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (katedra św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Następnie przejedziemy w kierunku Słowenii, po drodze zobaczymy Limski Kanał, wrzynającą się w ląd długą zatokę, goemorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. W Słowenii odwiedzimy Piran, urokliwe miasteczko położone na niewielkim półwyspie między zatokami Pirańską i Triesteńską. Zwiedzanie starego miasta, gdzie możemy podziwiać zabytki z czasów panowania Wenecji, Austrii oraz Włoch - między innymi gotycki pałac wenecki, kościół św. Piotra z XIX wieku, ratusz, wzgórze Rasztel z pozostałościami murów obronnych i baszt. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00)

UWAGA! Ze względu na różną, uzależnioną od terminu wyjazdu lokalizację hoteli, ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3600 km (liczone od granic Polski).

Hotel ***/z 1 wyjątkiem w Serbii**/ (Razem 7 noclegów: 1 w Serbii, 3 w Macedonii, 1 w Albanii, 1 w Bośni i Hercegowinie, 1 w Chorwacji)
Wszystkie pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC, często z telefonem i balkonami. Na miejscu do dyspozycji gości bar, restauracja i recepcja.
Na terenie Chorwacji i Bośni hotele max 200 m do morza, w Macedonii nad Jeziorem Ochrydzkim, max. 400 m od jeziora. Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje.
Naszym zdaniem: Świetna lokalizacja większości noclegów nad morzem lub jeziorem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu.
Kategoria lokalna: ***(Serbia**)

Kolacja sylwestrowa w regionalnej restauracji w Ochrydzie (za dopłatą) obejmuje: zupę, zimne przystawki, danie główne na początku i po północy, deser, pół litra wina na os., lampkę wina musujacego o pólnocy. Muzyka na żywo.

Ilość miejsc w promocji ograniczona!

TERMIN Cena REZERWACJA
29.12 - 07.01 1699 zł ZAPYTAM 
obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej 270 zł  
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video, zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów taxy klimatycznej, ok. 1 Euro/dzień/os oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu - około 70 EUR. Przykładowa cena wycieczki fakultaywnej ok 35 EUR/os.
 

ROZKŁAD JAZDY

Białystok, Dw. Pkp Ul. Kolejowa 9 - Przy " Lokomotywie" +65 zł
Bielsko - Biała Stacja Bp Przy Ul. Warszawskiej, Na Przeciwko Dw. Pks
Bydgoszcz, Dworzec Pks, Ul. Jagiellońska 58, Stanowiska Międzynarodowe
Częstochowa, Zajazd Jurajski - Al. Wojska Polskiego 275
Gdańsk, Dworzec Pks Ul. 3 Maja 12- Zatoczka Dla Autokarów ( Przed Dworcem) +37,50 zł
Gdynia, Parking Przy Klubie Marynarki Wojennej Ul. Zawiszy Czarnego ( Obok Teatru Muzycznego) +37,50 zł
Gorzów Wlkp., Parking Naprzeciw Dworca Pkp, Ul. Dworcowa 1 +37,50 zł
Grudziądz/Dolna Grupa, Stacja Benzynowa Eko -Tank, Jadąc Trasą Z Gdańska Po Lewej Stronie
Katowice, Parking Cgf Ul. Mickiewicza 25-27, Około 300 M Od Dw. Pks Kielce, Dworzec Pks, Ul. Czarnowska 12, St. 18
Koszalin, Parking Naprzeciwko Dw. Pkp, Ul. Armii Krajowej +65 zł
Kraków, Dworzec Pks Czyżyny, Wjazd Od Ul. Medweckiego Lub Ronda Czyżyńskiego
Leszno, Parking Przed Stadionem A. Smoczyka, Ul. 17 Stycznia
Lublin, Motel Pzmot, Ul. Prusa 8 -Przy Wyjeżdzie Na Warszawę +49,50 zł
Łódź, Dw. Pkp Łódź Kaliska, Przed Wejściem Głównym ( Wjazd Od. Al. Jana Pawła Ii/Al/ Włókniarzy)
Opole, Dw. Pkp ( Zatoczka Dla Autokarów) Ul. Krakowska 48 Ostrów Maz., Ul. Kościuszki, Przystanek Pod Kościołem +65 zł
Piła, Parking Pomiędzy Pkp I Pks, Ul. Zygmunta Starego +49,50 zł
Piotrków Tryb., Parking Przy Ul. Polskiej Organizacji Wojskowej ( Pomiędzy Dw. Pks I Pkp)
Poznań, Dworzec Pks, Ul. Towarowa 17/19, Stanowiska Międzynarodowe Pszczyna, Stacja Benzynowa Borim, Ul. Bielska 50 Puławy, Hotel Izabela, Ul. Lubelska 1 +65 zł
Radom, Dworzec Pkp, Ul. Beliny Prażmowskiego 2 " Pod Zegarem"Rzeszów, Róg Ul. Kacprowicza 6 I Towarnickiego, Parking Przy Dworcu Miejskim Pks +49,50 zł
Szczecin, Parking Na Trasie Zamkowej Przy Pomniku Maszt Ze Statku S/S " Kapitan K. Maciejewicz" +49,50 zł
Szczecinek, Parking Przed Dw. Pkp Ul. Dworcowa +65 zł
Tarnów, Parking Przed Hotelem Tarnovia, Ul. Kościuszki 10 +49,50 zł
Tczew, Stacja Benzynowa Shell, Jadąc Trasą Z Gdańska Po Lewej Stronie - Naprzeciw Mc` Donalds +35 zł
Toruń, Dworzec Pks, Ul. Dąbrowskiego 8-24- St. Nr. 8-10
Warszawa, Dworzec Zachodni Pks, Al. Jerozolimskie 144, St.13
Włocławek, Osir Hala Mistrzów, Al. Chopina 8 Wrocław, Dw. Pks Ul. Sucha 1/11, Peron 4 Lub 5
Wyszków, Parking Przy Rondzie Obok Mostu " Przy Armacie"
Zielona Góra, Dw. Pks, Ul. Dworcowa 27 +25 zł

       ZAPYTAM  WIĘCEJ OFERT    WARUNKI UCZESTNICTWA 

 

   

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |