polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

CHINY

     

 
STRONA GŁÓWNA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
RPA
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

WYSZUKIWARKA OFERT

LAST MINUTE

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

ZWIEDZANIE

OFERTY

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE

Chiny
Chiny to kraj, który fascynuje i urzeka bogactwem kultury i niezwykłą historią. Skarby tajemniczego Państwa Środka - przez lata skrywane przed oczami świata - stały się dostępnie dla wszystkich. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów, którzy podążając śladami niezliczonych reliktów przeszłości, poddają się urokowi sztuki, tradycji i piękna tego miejsca. Nawet krótki pobyt dostarcza im niezapomnianych wrażeń - ta jedna z najstarszych cywilizacji świata oczarowuje bowiem każdego, kto ma okazje się z nią zetknąć.

Informacje ogólne

Chiny, Zhongguo, Chińska Republika Ludowa, Zhonghua Renmin Gongheguo, państwo w środkowej i północnej części kontynentu azjatyckiego, nad Morzem Chińskim, Zatoką Bengalską, Morzem Żółtym, pomiędzy Koreą Północną i Wietnamem. Czwarty co do wielkości kraj na świecie (po Rosji, Kanadzie i USA). Obszar 9 571 960 km2 (bez Tajwanu). Ok. 1,2 miliarda mieszkańców

Stolica: Pekin
Czas: +6h
Języki: chiński - dialekty: mandaryński, yue (kantoński), wu (szanghajski), minbei (Fuzhou) i inne
Religia: głównie taoizm i buddyzm, islam 2-3%, chrześcijaństwo 1%, kraj oficjalnie ateistyczny
Waluta: juan (zwany też ren min bi, RMB) dzieli się na 10 jiao i 100 fenów.
1 USD = ok. 8,2 yuanów
Cudzoziemcy przebywający w Chinach płacą w yuanach. Najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie. Euro jest rzadziej używane.
Karty kredytowe są akceptowane w hotelach, niektórych restauracjach i domach towarowych. Pieniądze można pobrać na kartę kredytową w bankomatach oraz Bank of China.
Elektryczność: 220 V, 50Hz, wtyczki z płaskimi bolcami, potrzebne są adaptery.
Przy wjeździe do Chin wymagana jest wiza, którą trzeba załatwiać w Ambasadzie CHRL w Warszawie. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w uzyskaniu wizy.

Zdrowie
Poza interiorem (Tybet, Xinjiang, Gansu, Qinghai, Mongolia Wewnętrzna, część Syczuanu, Guizhou i Yunnanu) opieka medyczna nie stanowi problemu. W wielkich miastach funkcjonują szpitale wszystkich specjalności wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Opłata za wizytę u lekarza wynosi od 20 do 60 USD, doba w szpitalu kosztuje od 60 do 200 USD. Koszty operacji od kilkuset USD wzwyż. Nie jest wskazane picie wody z kranu.
Przy wjeździe do Chin nie są wymagane żadne szczepienia ochronne.

Zakupy, ceny, sklepy
Alkohol (jiu, czyt. dziou) - Piwo (pi jiu) 0,6 l w sklepie 2-10 RMB, Wino (pu tao jiu) ok. 45 RMB
Danie w taniej restauracji - 5-30 RMB, pieczywo 1-5 RMB, kartka pocztowa 5 RMB, dostęp do Internetu w kafejce 2-6 RMB/godz.
Ceny na targowiskach są znacznie niższe niż w Polsce, powszechnie przyjęte jest targowanie się, także w małych sklepach.

Usługi pocztowe są świadczone przez urzędy pocztowe jak również przez niektóre hotele.
Rozmowy międzymiastowe i międzynarodowe można prowadzić bezpośrednio z pokoju hotelowego. Najlepiej dzwonić pomiędzy godziną 21 a 7 rano, koszt rozmowy jest wówczas o połowę tańszy. W większości urzędów telekomunikacyjnych, kiosków oraz hoteli można kupić karty telefoniczne do rozmów międzymiastowych i międzynarodowych. Minuta rozmowy z Polską ok. 9 RMB.
Poza Pekinem mogą występować problemy z połączeniami z telefonów komórkowych wszystkich operatorów.

Pogoda:
Klimat Chin jest zróżnicowany. W lecie prawie na całym terenie Państwa Środka temperatura nierzadko dochodzi do 40 stopni C. Zimą północ kraju jest mroźna. Środkowe Chiny (do których zalicza się m.in. Szanghaj) w zimie są także chłodne, lecz, w przeciwieństwie do raczej suchej północy, często występują tam opady. Na południu Chin zimy są ciepłe -średnia temperatur to około 15 stopni

Adresy i telefony
Ambasada RP
1 Ri Tan Lu, Jian Guo Men Wai
100600 Beijing (Pekin), PR China
tel. (0-08610) 6532-1235 do 37
fax (0-08610) 6532-1745
e-mail: polska@public2.bta.net.cn (konto główne)
polamba@public.bta.net.cn (pion polityczny)
Konsulat Generalny RP w Szanghaju
Jianguo Xilu 618, 200031 Shanghai, PR China
tel. (0-086 21) 6433-9288, 6433-4735
fax 6433-0417; tlx (85) 33524 PLKGS CN

Informacje o podróży
W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Chin oraz posiadać co najmniej jedną wolną stronę na wizę. Dokumenty potrzebne do załatwienia formalności wizowych należy dostarczyć do biura najpóźniej 3 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem imprezy
.

 

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 

 
 

Junnan Czyli Na Południe Od Chmur 13 dni

CHENGDU - KAMIENNY LAS - KUNMING - DALI - LIJIANG - KANTON

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ
Przylot do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan, miasta słynącego z najlepszych herbaciarni i niewyobrażalnie ostrej kuchni. Wizyta w lokalnej herbaciarni, poznanie tajników parzenia chińskich herbat i degustacja tradycyjnej zielonej herbaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie prowadzi się badania nad zachowaniem tego zagrożonego gatunku. Jest tu kilka wybiegów pandy dużej i pandy małej (czerwonej), gdzie można podziwiać przepiękne okazy misiów. Wczesnym popołudniem transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Kunmingu.

4. DZIEŃ
Przyjazd do Kunmingu w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Wycieczka autokarem poza miasto: KAMIENNY LAS - niezwykła formacja wapiennych pinakli tworzących prawdziwy labirynt, jedna z największych atrakcji Junnanu. Wizyta w wiosce zamieszkanej przez jedną z mniejszości narodowych. Możliwość przyjrzenia się z bliska codziennemu życiu mieszkańców. Powrót do Kunmingu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KUNMINGU, stolicy prowincji Junnan: Wzgórza Zachodnie - niezwykły kompleks świątyń naskalnych. Wizyta w buddyjskiej Świątyni Bambusowej. Wczesnym popołudniem przejazd do DALI - stanowiącego drugą (po Lijiangu) atrakcję turystyczną południa Chin, zamieszkanego przez mniejszość narodową Bai. To malownicze miasteczko pozwala odkryć atmosferę dawnych Chin. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po romantycznym Starym Mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejażdżka łodzią po malowniczym jeziorze Erhai. Zwiedzanie: Trzy Pagody - będące częścią kompleksu świątynnego marmurowe pagody wpisane są w krajobraz okolicy od IX w. Przejazd do wioski Xizhou, gdzie można przyjrzeć się życiu mieszkańców należących do mniejszości Bai. Udział w ceremonii picia herbaty i wizyta w tradycyjnym domostwie. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do LIJIANG - perły Junnanu, miasta u podnóża Himalajów zamieszkanego głównie przez ludność Naxi. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po urzekających uliczkach Starego Miasta, które w całości wpisane jest na Listę UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie: Staw Czarnego Smoka z malowniczą zabudową i przepięknym widokiem (w słoneczne dni) na masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, Muzeum Ludu Naxi - mniejszości narodowej, która jako jedna z niewielu grup etnicznych w Chinach zachowała swoje niezmienne tradycje i kulturę. To właśnie mieszkańcy Naxi stanowią o kolorycie i unikatowości Lijiangu. Wizyta w pałacu, gdzie urzędowali dawni królowie regionu. Przejazd do lokalnej wioski, możliwość przyjrzenia się życiu mieszkańców. W mniejszości Naxi tylko kobiety zajmują się pracą, mężczyźni - wyłącznie odpoczynkiem i przyjemnościami. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny w Lijiangu lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd autokarem do podnóża Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka - przedsionka Himalajów. Wjazd najwyżej na świecie położoną kolejką linową na 4500 m n.p.m. (konieczny krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne). Zjazd kolejką i przejazd do lamaistycznego klasztoru Yufeng, miejsca kultu religijnego wyznawców lamaizmu - tybetańskiej odmiany buddyzmu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert tradycyjnej muzyki Naxi. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do KANTONU, położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Zwiedzanie: Akademia Rodziny Chen - niezwykła posiadłość należąca w przeszłości do jednego z najznamienitszych rodów południa Chin. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej - oazie spokoju, zachwycającej kolonialną architekturą. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.


12. DZIEŃ
Przylot do Polski.

 

Oferta promocyjna liczba miejsc w promocji ograniczona
TERMIN CENA  
20.11 7272 zł ZAPYTAM
18.12 7272 zł ZAPYTAM
15.01 7272 zł ZAPYTAM
12.02 7272 zł ZAPYTAM
18.03 7272 zł ZAPYTAM
Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres: Biura Podróży.

Cena zawiera:
8 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 1 w Chengdu, 1 w Kunmingu, 2 w Dali, 3 w Lijiangu, 1 w Kantonie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocny przejazd pociągiem, 4-os. przedziały sypialne; wyżywienie: 9 śniadań; przelot na trasie: Warszwa – Chengu, Kanton – Warszawa; transfery komfortowym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; lokalni przewodnicy; ubezpieczenie KL i NW, wiza i pośrednictwo jej uzyskaniu 250 zł

Cena nie zawiera:
Bilety wstępu: ok. 130 USD, napiwki: 3 USD/dzień
Obowiązkowe dopłaty (płatne na miejscu): przelot wewnętrzny Lijiang – Kanton: 1290 PLN.
Obowiązkowa dopłata do kuszetek na trasie Chengdu-Kunming: 90 USD.
Opłaty fakultatywne: Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka: ok. 66 USD; koncert muzyki Naxi: ok. 31 USD

Mam pytanie          WARUNKI UCZESTNICTWA

Feng Shui I Wieżowce

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przylot do HONGKONGU, kosmopolitycznej metropolii na wschodnim wybrzeżu Chin. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd do centrum i czas wolny na zakupy na bazarze Stanley. Spacer po słynnej Alei Gwiazd - nadmorskim deptaku ze wspaniałym widokiem na wyspę Hongkong. Wieczorem słynny spektakl "Światło i dźwięk". Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd roztacza się wspaniała panorama na całe miasto; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; Port Aberdeen. Czas wolny na plaży. Transfer na stację kolejową. Nocny przejazd pociągiem do Guilin.

4. DZIEŃ
Przyjazd do GUILIN. Wizyta na plantacji herbaty. Poznanie tajników parzenia chińskich herbat i degustacja. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkałe przez mniejszości etniczne: plemiona Zhuang, Dong, Yao, Miao. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu - tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza swoją nazwę oryginalnemu kształtowi. Przejazd do YANGSHUO, najbardziej malowniczego chińskiego miasteczka, położonego w bajecznej scenerii wśród stromych wapiennych wzgórz, ryżowych pól i meandrów rzeki, które tworzą oryginalną mozaikę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Impression Show" - zdumiewające przedstawienie organizowane pod gołym niebem nad rzeką Li. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie: wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (za dodatkową opłatą na miejscu). W programie Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, okoliczne pola ryżowe. Wizyta w typowym domostwie. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gotowania - wspaniała okazja do poznania tajników lokalnej kuchni, degustacja przyrządzonych potraw i rejs łodzią po rzece Yulong - jeden z najlepszych sposobów podziwiania okolicznych krajobrazów. Wykwaterowanie. Transfer na stację kolejową w Guilin. Nocny pociąg do Kantonu.

8. DZIEŃ
Przyjazd do KANTONU, położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Bananowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów, Akademia Rodziny Chen - zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami, pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin - dr. Sun Jat-Senowi. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej - oazie spokoju, która zachwyca kolonialną architekturą. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do MACAU, dawnej portugalskiej enklawy, która współcześnie zyskała miano chińskiego Las Vegas ze względu na liczne kasyna. Zwiedzanie świątyni A-Ma, poświęconej patronce żeglarzy. Spacer po zabytkowym centrum wpisanym na Listę UNESCO: ruiny katedry św. Pawła z XVII w., Fort Monte, nabrzeże rybackie. Przejazd do Hongkongu. Zależnie od godziny wylotu transfer na lotnisko lub do hotelu.

10. DZIEŃ
Przylot do Polski.

Uwagi
Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju), jedno zdjęcie w formacie wizowym (aktualne, kolorowe, twarz zwrócona na wprost bez nakrycia głowy, jasne tło), potwierdzenie rezerwacji przelotu i hotelu oraz wypełniony wniosek wizowy należy wysłać pocztą kurierską na min. 21 dni przed wylotem, lecz nie wcześniej niż 40 dni na adres Biura Podróży. Na wniosku należy zaznaczyć dwukrotny wjazd na terytorium Chin.

Oferta promocyjna liczba miejsc w promocji ograniczona
TERMIN CENA  
10.11 5745 zł ZAPYTAM
08.12 5508 zł ZAPYTAM
12.01 5666 zł ZAPYTAM
16.02 5666 zł ZAPYTAM
22.03 5666 zł ZAPYTAM
Cena zawiera:
5 noclegów w hotelach *** w miastach lub okolicach: 1 w Hongkongu, 2 w Yangshuo, 1 w Kantonie, 1 w lodżach w Longsheng; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 nocne przejazdy pociągiem; wyżywienie: 7 śniadań; przelot na trasie: Warszawa – Hongkong – Warszawa; transfery komfortowym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; przewodnik lokalny; ubezpieczenie KL i NW, Opłata za wizę turystyczną i pośrednictwo:250 PLN.

Cena nie zawiera: Bilety wstępu: ok. 110 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/ dzień. Obowiązkowa dopłata do przedziałów sypialnych (2 nocne przejazdy pociągiem): 50 EUR/os. Opłaty fakultatywne: wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo: ok. 18 EUR, lekcja gotowania i rejs po rzece Yulong: ok. 45 EUR, Impression show: ok. 28 EUR; wymagane min. 10 osób.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |