Domy letniskowe


Domy wakacyjne


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku


 

Sylwester w Grecji Hotel Louiza

 

 

 

Hotel Louiza to nowy, niewielki, kameralny, elegancki obiekt, oddany do użytku w 2009 r., zlokalizowany w centrum rozrywkowej miejscowości Paralia, zaledwie ok. 150 metrów od plaży. Paralia - miejscowość usytuowana w największym regionie administracyjnym Grecji - Macedonii - ojczyźnie Filipa II Macedońskiego i Aleksandra III Wielkiego. Główna miejscowość turystyczna Riwiery Olimpijskiej, leżąca pomiędzy rozległym 70 km wybrzeżem Morza Egejskiego, a najwyższym Masywem Grecji - Olimpem, którym włada do dnia dzisiejszego gromowładny Zeus. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo bardziej kameralnego kurortu - Olimpic Beach.
 

Usytuowanie Hotel Louiza usytuowany jest w centrum tętniącego życiem kurortu - miejscowości Paralia, ok. 100 m od nadmorskiego deptaka. W centrum ulokowana jest niewielka cerkiewka (msza w każdą niedzielę w godzinach porannych). Najbliższy supermarket LIDL oddalony ok. 100 m od hotelu , w centrum jest również szereg pomniejszych sklepików, sklepów z pamiątkami, tawern, restauracji, kafeterii, beach barów, bankomatów (3), kantorów (2), trzy dyskoteki OMILOS (nad samym portem Paralii), Hawana (pomiędzy Paralią a Olimpic Beach, sąsiadującą miejscowością), GOLD (przy wjeździe do Parali). Obiekt usytuowany jest od plaży w odległości ok. 150 metrów. Najbliżej położonym miastem jest Katerinii - stolica prefektury Pieria, w granicach której, również znajduje się Paralia (dojechać można bądź autobusem bądź taksówką, zaledwie ok.20 km - najbliższy przystanek ok. 100 m od hotelu Luiza, ok. 1,50 euro w jedną stronę, taxi - ok. 7 euro). W Katerini w każdą sobotę i środę organizowany jest targ grecki tzw. LAIKI.
Wyposażenie Recepcja, restauracja, winda, bezpłatny bezprzewodowy internet w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Kat. lok. B.


Pokoje Hotel posiada 23 pokoje 2,3 osobowe, nowocześnie i elegancko urządzone. Każdy pokój ma do swojej dyspozycji bezpłatną klimatyzację, balkon - na wyposażeniu znajdują się stoliki, krzesła (zazwyczaj tyle ilu osobowy jest pokój). W skład pokoju wchodzi lodówka, telewizor LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, łazienka z WC. Pokoje są sprzątane, ręczniki i pościel wymieniane. Z niektórych pokoi roztacza się widok na Olimp.
Wyżywienie śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane podawane w hotelowej restauracji.
Program wyjazdu Miejscowi mówią, że woda Olimpu leczy rany, a powietrze z Olimpu leczy duszę. Jest w tym ziarno prawdy, bo przecież wyjątkowa czystość powietrza oraz woda źródlana to jedne z atrakcji tego miejsca, dodajmy do tego morską atmosferę i mamy naturalne greckie SPA.
Podczas naszego wyjazdu przygotowaliśmy atrakcje dla ciała ale i dla ducha. Proponujemy wyśmienitą kuchnię grecką dla osób, które chcą poznać nowe smaki. Dla tradycjonalistów proponujemy mocne polskie akcenty jak na przykład dania polskie czy muzykę. A dla wszystkich wyśmienitą zabawę oraz ciekawy program relaksacyjny.


1 dzień (28.12) Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry (przejazd autokarem do Budapesztu - miasta dziesięciu wzgórz, jednego z największych metropolii Europy Środkowej, zwanego często Perłą Dunaju - przejazd na Wzgórze Gellerta, gdzie z tarasu widokowego rozpościera się przepiękna panorama miasta, tylko raz w roku można obejrzeć miasto w dostojnej szacie świąteczno - noworocznej, następnie przejazd wzdłuż urokliwego zakola Dunaju, podziwianie panoramy kompleksu budynków pałacowych na Wzgórzu Zamkowym oraz Parlamentu). Dalszy przejazd przez Węgry, Serbię, Macedonię do Grecji.


2 dzień (29.12) Przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja.


3 dzień (30.12) Śniadanie, wyjazd na wycieczkę METEORY - "wiszące" Klasztory w Meteorach to niezwykłe miejsce ascezy i modlitwy. Prawosławne monastyry zostały wzniesione na pozornie niedostępnych skałach w górskiej dolinie na północ od Kalambaki. Program wycieczki obejmuje wizytę w dolinie Tembi przy źródełku Afrodyty oraz w kościółku Św. Paraskievii, zwiedzanie dwóch klasztorów, w tym zwiedzanie jednego klasztoru z przewodnikiem miejscowym. Poznamy historię powstania klasztoru oraz tajniki życia mnichów w tym niezwykłym miejscu. Przejazd do Kalambaki - miejscowości malowniczo usytuowanej u stóp skał Meteory, wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, co będzie niepowtarzalną okazją poznania technik manufaktury tych świętych greckich obrazów, będących symbolem prawosławia. Powrót do hotelu, obiadokolacja.


4 dzień (31.12) Śniadanie, wyjazd do KATERINI - stolicy województwa Pieria, położonej pomiędzy masywem Olimpu, a Morzem Egejskim. W Katerinii w każdą sobotę i środę organizowany jest targ grecki, tzw. LAIKI. Czas wolny na ostatnie zakupy w Starym Roku. Przygotowania do zabawy sylwestrowej, rozpoczęcie zabawy ok. godz. 20.00. Kulminacją wieczoru będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (konkurs na najbardziej oryginalne przebranie podczas sylwestrowej zabawy oraz konkurs na najlepsze wykonanie taneczne do znanego wszystkim polskiego przeboju muzycznego). Przewidywaną atrakcją wywodzącą się rodem z Dalekiego Wschodu będą "lampiony szczęścia". Lecące ku niebu lampiony, wypuszczone po zmroku, tworzą zapierający dech w piersiach widok. Unoszą się one nawet na wysokość 500 m i wciąż są widoczne z tej odległości.
Menu sylwestrowe Na powitanie - aperitif
Danie główne - żurek z jajkiem i białą kiełbasą, eskalopki wieprzowe w sosie z kurkami i winem porto, ziemniaki lub ryż, zestaw surówek.
Przekąski zimne w formie szwedzkiego stołu - sałatka z wędzonym kurczakiem, sałatka ziemniaczana, sałatka grecka, sałatka z pecaku z rukollą i parmezanem, sos tzatzyki, półmisek mięs, talerz serów, półmisek wędlin, szynka w auszpiku, śledź w śmietanie z jabłkami, ryby i owoce morza, jajka w sosie tatarskim, chrzan, musztarda, keczup, pieczywo (greckie typu pita).
Dania ciepłe przed północą i po północy - bogracz, barszcz z krokietem.
Owoce i ciasta na stole.
Napoje - kawa, herbata, soki, woda.
Alkohol- szampan (1 na 4 osoby), wódka czysta (0,5l na 2 osoby)


5 dzień (01.01) Późne śniadanie oraz czas wolny na odpoczynek. Wieczorem zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy akompaniamencie greckiej i polskiej muzyki podczas obiadokolacji.


6 dzień (02.01) Śniadanie, wyjazd do górskiego miasteczka LITOHORO, rozciągającego się u podnóży masywu Olimpu, skąd rozpocznie się wycieczka "na dach starożytnego świata" do mitycznej rezydencji bogów. Niesamowite widoki na skaliste urwiska Parku Olimpijskiego zapewni spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas. W Platamonas zobaczymy ruiny twierdzy z czasów Wypraw Krzyżowych. W wiosce Paleos Panteleimonas, w której zatrzymał się czas będzie możliwość zamówienia posiłku pod stuletnim platanem w jednej z tawern (fundusze własne). Powrót do hotelu, obiadokolacja.


7 dzień (03.01)
Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski z krótkim postojem w Salonikach - wielkiej metropolii, malowniczo położonej na wybrzeżu Zatoki Termajskiej, która przez stulecie była centrum kulturalnym i handlowym. Architektonicznym symbolem miasta jest stojąca Biała Wieża, którą zobaczymy spacerując po mieście. Obecnie Biała Wieża stanowi Muzeum Kultury Bizantyjskiej, w pobliżu którego znajduje się pomnik Aleksandra Wielkiego - króla Macedonii i zdobywcy imperium perskiego. Będąc w Salonikach niesposób pominąć najcenniejszego zabytku miasta - świątyni Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej)- repliki bazyliki z Konstantynopola. Wizytę w mieście zakończymy na krytym bazarze tureckim usytuowanym przy Placu Arystotelesa. Po południu wyjazd w kierunku Polski.


8 dzień (04.01) Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

 

TERMIN CENA ZAPYTAM
28.12 - 04.01 1099 zł ZAPYTAM

 

Cena zawiera Przejazd autokarem (barek, video, toaleta, klimatyzacja), 5 noclegów w wybranym obiekcie, 5 śniadań, 4 obiadokolacje, zwiedzanie wg programu (Budapeszt, Saloniki, Katerini, Meteory, Olimp), ubezpieczenie KL i NNW, BG, opiekę pilota, rezydenta, VAT.


Cena nie zawiera Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 5 euro), opłaty za zabawę sylwestrową 35 €.
Zniżki Dziecko do 4 lat (bez świadczeń) stała cena 699 PLN, trzecia osoba w pokoju stała cena 1079 PLN.

 

Miasta wyjazdu:

Warszawa, Częstochowa, Leszno, Piotrków Trybunalski, Rawicz, Tychy, Opole, Pszczyna, Poznań, Łódź, Katowice, Karków, Czechowice, Wrocław, Bielsko-Biała, Cieszyn.

 

Warunki Uczestnictwa

 

 

 

http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg

 

OFERTY WYJAZDÓW