polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

GRUZJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
GRUZJA 11 DNI

 

 

TBILISI - MONASTYR DAWID GAREDŻA - CINANDALI - TELAVI - GREMI - SIGNAGI - MONASTYR BODBE - MCCHETA - UPLISCYCHE - GORI - WARDZIA - KUTAISI - USZGULI - BATUMI

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI, stolicy Gruzji, jednego z najstarszych miast na świecie leżącego na styku dwóch kultur. Oryginalne zabytki oraz gościnni mieszkańcy nadają Tbilisi niepowtarzalną atmosferę. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej; katedra Sioni z krzyżem św. Niny - najważniejszą relikwią kościoła gruzińskiego; katedra Świętej Trójcy - największa prawosławna katedra w Gruzji i na Kaukazie; bazylika Anczischati z VI w. Spacer ulicami Starego Miasta: carskie banie - łaźnie siarkowe, twierdza Narikała, aleja Szoty Rustaweliego - protoplasty gruzińskiej literatury. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONASTYRU DAWID GAREDŻA. Zwiedzanie założonego w VI w. przez 13 ojców syryjskich kompleksu klasztornego, który słynie z pięknych fresków. Przejazd w okolice Kachetii, regionu położonego we wschodniej części Gruzji, centrum uprawy winorośli. Przejazd do CINANDALI - rezydencji Aleksandra Czawczawadze, znanego gruzińskiego poety. Zwiedzanie majątku i przyległej do niego fabryki wina. Degustacja wyśmienitych gruzińskich win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TELAVI, centrum regionu Kachetii. Zwiedzanie katedry Alawerdi - centrum religijnego regionu. Przejazd do GREMI, dawnej stolicy Królestwa Kachetyjskiego. Zwiedzanie ruin miasta. Obiad w lokalnej restauracji złożony z tradycyjnych dań gruzińskiej kuchni. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe gruzińskie wina, i degustacja. Możliwość zobaczenia, jak wypieka się gruziński chleb i przyrządza takie specjały, jak np. czurczchela. Przejazd do SIGNAGI i spacer po mieście-twierdzy, malowniczo położonym na szczycie góry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Niny, według legendy wzniesionego w miejscu pochówku świętej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast Gruzji, które zostało wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: monastyr Dżwari - perła gruzińskiej architektury położony na szczycie wzgórza ze wspaniałym widokiem na miasto; katedra Sweti Cchoweli (drzewo życia), uznawana za najważniejszy gruziński zabytek. Przejazd do UPLISCYCHE i zwiedzanie największego skalnego miasta na terenie Gruzji, którego początki sięgają czasów starożytnych. Przejazd do GORI, w którym urodził się Józef Stalin. Zwiedzanie: Muzeum Stalina wraz z jego domem rodzinnym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku miasta Wardzia. Postój przy Twierdzy Chertwisi malowniczo położonej na wierzchołku skały, której powstanie datuje się na początek naszej ery. Przyjazd do WARDZIA i zwiedzanie imponującego skalnego miasta usytuowanego na skalnym zboczu na wysokości 1300 m n.p.m. Charakterystyczne dla miasta są zachowane fragmenty sieci tuneli i korytarzy, oryginalna architektura oraz wspaniałe freski zdobiące wnętrza świątyń. Obiad w formie pikniku w lokalnym gospodarstwie w pobliżu skalnego miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KUTAISI, jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzanie monastyru Gelati, ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego na początku XII w., objętego patronatem UNESCO. Przejazd do Swanetii - regionu słynącego z nieskażonej przyrody leżącego na tle najwyższych gór Kaukazu. Ekscytujący przejazd, w trakcie którego będzie można podziwiać fantastyczne widoki. Przystanek przy zaporze wodnej na rzece Enguri - jednej z najwyższych na świecie konstrukcji tego typu (271,5 m). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd jeepami do USZGULI, najwyżej położonej wioski w rejonie Swanetii (2400 m n.p.m.), która słynie z wież obronnych wznoszących się przy lokalnych domostwach. Spacer po okolicy. Podziwianie wspaniałych widoków, m.in. najwyższego szczytu Gruzji - Sikhary (5201 m n.p.m.). Przejście pod cerkiew Lamaria z XI w. Wizyta w Muzeum Etnograficznym z unikatową kolekcją przedmiotów liturgicznych. Region Górnej Swanetii ze względu na cenne zabytki, oryginalne baszty obronne oraz wyjątkową kulturę został objęty patronatem UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpiękniejszego miasta Gruzji, stolicy rejonu Adżarii malowniczo położonej nad Morzem Czarnym. Czas wolny na spacer po sławnym nadmorskim bulwarze i plaży. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Ogród Botaniczny, główna atrakcja miasta, malowniczo położony na wzgórzach. Przejazd do Tbilisi. Kolacja pożegnalna z programem folklorystycznym (obowiązkowa dopłata na miejscu). W zależności od rozkładu lotów: transfer na lotnisko lub do hotelu.

11. DZIEŃ
Przylot do Polski.

UWAGI:
1.Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu obywateli RP i pobytu do 90 dni na terytorium Gruzji jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.
2.Obowiązkowa opłata na miejscu: kolacja pożegnalna: 20 USD.


CENY PROMOCYJNE, ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA

TERMIN CENA  
17.05 od 4692 zł ZAPYTAM
12.07 od 4692 zł ZAPYTAM
26.07 od 4692 zł ZAPYTAM
09.08 od 4692 zł ZAPYTAM
21.08 od 4692 zł ZAPYTAM
13.09 od 4692 zł ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1 osobowego 1110 zł

Wyloty z Warszawy.

Cena zawiera:9 noclegów: 7 w hotelach***, 2 w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem; przelot; przejazd klimatyzowanym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób); przejazd jeepami w regionie Swanetii; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW


Cena nie zawiera: Bilety wstępu, degustacja gruzińskich win: ok. 50 USD.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA   

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |