polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

ROSJA 

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

POGODA

 WILNO

 RYGA

 TALLIN

 PETERSBURG

 MOSKWA

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
MOSKWA 5 DNI

 

ZWIEDZANIE

Moskwa to największe miasto Europy i siódme na świecie, przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z Listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. Światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, tropienie miejsc związanych z „Mistrzem i Małgorzatą”, słynnej powieści Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej. W programie fakultatywnym zwiedzanie kompletnie wyposażonego bunkra atomowego dla 5000 osób. Zapraszamy!

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Spacer po głównej ulicy Twerskiej, jednej z najważniejszych ulic miasta z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami i butikami znanych światowych marek. Następnie Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi ok. 300 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na Listę UNESCO. Spacer po placu Czerwonym, uznawanym za przedsionek do Kremla. Wokół placu Czerwonego skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji; sobór Kazański; gmach parlamentu i Trybunału Konstytucyjnego; Muzeum Historyczne; dom towarowy GUM. Przejście pod teatr Bolszoj - miejsce premiery "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego oraz więzienie na Łubiance - dawną siedzibę KGB, obecnie siedzibę rosyjskich służb specjalnych. Podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - najlepszego punktu obserwacyjnego w Moskwie. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie: Galeria Trietiakowska - jedna z największych i najbardziej imponujących na świecie kolekcji dzieł sztuki, w tym malarstwa rosyjskiego. Znajdują się tu dzieła takich mistrzów jak Chagall, Malewicz, Kandinsky. Zwiedzanie klasztoru Nowodziewiczego, największego i najpiękniejszego moskiewskiego monastyru wzniesionego na wzór Kremla wraz z cmentarzem, na którym spoczywają m.in.: Czechow, Bułhakow, Gogol i Majakowski. Zespół klasztorny został wpisany na Listę UNESCO. Spacer po Starym Arbacie - dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie kiedyś mieszkał Puszkin, której szczególną atmosferę starej Moskwy tworzą uliczni malarze i śpiewacy oraz liczne kafejki. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Moskwa - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SIERGIJEW POSAD, słynnego na całą Rosję ośrodka religijnego i centrum pielgrzymkowego. Zwiedzanie ławry Troicko-Siergijewskiej założonej ok. 1340 r. Miejsce to odegrało ważną rolę w dziejach rosyjskiego kościoła i państwa, obecnie działa jako męski klasztor i centrum duchowe kraju. Cały kompleks znajduje się pod patronatem UNESCO. Powrót do Moskwy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w bunkrze atomowym 60 metrów pod powierzchnią ziemi. Niegdyś miejsce ściśle tajne dziś owiana legendą pozostałość zimnej wojny jest popularną atrakcją turystyczną. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA ZAPYTAM
01.05 od 3143 zł ZAPYTAM
25.05 od 3143 zł ZAPYTAM
10.07 od 3143 zł ZAPYTAM
24.07 od 3143 zł ZAPYTAM
10.08 od 3143 zł ZAPYTAM
11.09 od 3143 zł ZAPYTAM
Zniżka za 1 dziecko do 12 lat: 200 zł

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 590 zł

Dopłata do obiadokolacji (5) - 399 zł


Cena zawiera:
4 noclegi w hotelu*** w Moskwie, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 4 śniadania; przelot; transfery: lotnisko - hotel - lotnisko komfortowym autokarem; wycieczka do Siergijew Posad; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

Cena nie zawiera: 
Bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 150 EUR/os. Opłaty fakultatywne: wizyta w bunkrze atomowym: ok. 45 EUR (wymagane min. 15 osób), rejs po rzece Moskwa: ok. 20 EUR (wymagane min. 15 osób).

Ważne informacje:
- WIZY - najpóźniej 21 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze. dokumentację wizową: 1 kolorowe zdjęcie wykonane nie później niż 3 miesiące przed datą złożenia wniosku (inne niż w paszporcie), komputerowo wypełniony wniosek wizowy dostępny w biurze oraz paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Koszt wizy rosyjskiej ok. 220 zł – nie jest wliczony w cenę. Biuro podróży  nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wizy przez Konsulat Rosyjski. Obywatele innych krajów niż Polska zobowiązani są do dostarczenia wszelkich dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy, wizy do Rosji oraz wiz tranzytowych (jeżeli takie dokumenty są potrzebne) – NA WŁASNĄ RĘKĘ. Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za osoby, które nie zostaną wpuszczone do danego kraju przez służby graniczne i celne z przyczyn niezależnych od niego. Osoby te wracają do kraju na własną rękę, a organizator nie zwraca opłat uiszczonych za imprezę.
-Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
- Rozliczenie kwot pobranych na pakiet zwiedzania następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki najwcześniej na 3 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. ]

WARUNKI UCZESTNICTWA 

MOSKWA SAMOLOTEM 5 DNI
1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godz. przed wylotem, przelot do Moskwy, transfer do hotelu. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownią z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sergijew Posad, zwiedzanie ławry z XVI w – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki. Powrót do Moskwy. Obiadokolacja. Nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka kończy się krótkim spacerem moskiewskimi bulwarami i zwiedzaniem Placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uwaga: niektóre terminy mogą być łączone podczas zwiedzania z grupami autokarowymi.\
TERMINY CENA ZAPYTAM
29.04-03.05 3039 PLN ZAPYTAM
11.06-15.06 3039 PLN ZAPYTAM
02.07-06.07 3039 PLN ZAPYTAM
13.08-17.08 3039 PLN ZAPYTAM

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 500 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przelot samolotem rejsowym
- transfery: lotnisko-hotel-lotnisko oraz transport podczas zwiedzania (objazdowa wycieczka w drugim dniu oraz wyjazd do Sergijew Posad w dniu czwartym)
- 4 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
- 4 śniadania i 4 obiadokolacje
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

 
CENA NIE OBEJMUJE:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
- opłat lotniskowych i paliwowych: 300 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 100 EURO.
NOWOŚĆ - obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE!
- koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 8 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WARUNKI UCZESTNICTWA 
 

 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |