Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

  

Meksyk - Śladami Azteków i Majów

 

 

 

 


Program
Trasa: Mexico City - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Mitla - Tehuantepec - San Cristobal - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Cichen Itza - Cancun


Długość objazdu 2131 km

MEXICO - TEOTIHUACAN - MEXICO: 98KM
MEXICO - OAXACA: 470KM
OAXACA - TEHUANTEPEC: 253KM
TEHUANTEPEC - SAM CRISTOBAL DE LAS CASAS: 395KM
SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE: 192KM
PALENQUE - CAMPECHE: 362KM
CAMPECHE - MERIDA: 159KM
MERIDA - CANCUN: 202KM

 


1 dzień
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów przy stanowiskach odpraw. Przylot do Meksyku po przesiadce w jednym z portów europejskich, lądowanie w Mexico City. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Mexico City, obiadokolacja, nocleg.

 


2 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Przedpołudnie to najlepszy czas, aby odwiedzić największy plac na zachodniej półkuli – Zocalo, a tam katedrę oraz Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery. W drugiej części dnia odwiedzimy ważny ośrodek religijny i polityczny Azteków – Teotihuacan. Ruiny tego miejsca znajdują się na liście UNESCO. Tego popołudnia zwiedzimy również jedne z największych piramid na świecie: Piramidę Słońca i Księżyca. Pomiędzy piramidami spacer Aleją Umarłych. Na zakończenie odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – patronki Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 


3 dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, odwiedzimy znajdujące się w Mexico City, najważniejsze Muzeum Antropologiczne na świecie, które może pochwalić się ogromnymi zbiorami przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku. Kolejny punkt programu, to Miasto Aniołów – Puebla – położone między najwyższymi szczytami meksykańskich wulkanów i słynące z doskonałej kuchni. Punktem docelowym tego dnia jest Oaxaca. Miasto o kolonialnym charakterze. Główny plac Zocalo, to miejsce z niezwykłą atmosferą, m.in. ze względu na obecność wielu zespołów grających na marimbie. Kilka przecznic dalej można odwiedzić najsłynniejszy barokowy kościół Santo Domingo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Oaxaca.

 


4 dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będziemy przemieszczać się w kierunku Tehuantepec. Zwiedzanie rozpoczniemy od dawnej twierdzy Zapoteków - Monte Alban. Tutaj będziemy mieli okazję podziwiać pozostałości niegdysiejszej stolicy, położonej na szczycie wzgórza, szczególnie interesujące są ruiny Świątyni Północnej i Południowej, doskonale zachowane obserwatorium astronomiczne Monticulo oraz dobrze zachowane stele. Tutaj również jest okazja, żeby zobaczyć boisko do gry w piłkę – Juego de Pelota. Z Monte Alban wyruszymy w kierunku Tehuantepec. Po drodze zobaczymy 2000 letnie drzewo – Arbol de Tule – największe w Meksyku. Pień jego liczy 14 metrów średnicy. Dzień ten, to również okazja do podziwiania ruin pałacu w mieście Mitla – założonym przez Zapoteków. Przejazd przez góry. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec, obiadokolacja i nocleg.

 


5 dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w stronę stanu Chiapas, gdzie w Parku Narodowym Kanionu Sumidero, popłyniemy rzeką Grijalva. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałej przyrody. Po rejsie pojedziemy z wizytą do wiosek Zinacantan i San Juan Chamula, zamieszkałych przez potomków Majow Tzotzil. Do dziś zachowują oni tradycyjny styl życia oraz ubiór. Zakwaterowanie w hotelu, po obiadokolacji, późno wieczorny spacer po starówce San Cristobal, nocleg.

 


6 dzień
Po śniadaniu wyjazd przez góry Chiapas w kierunku Palenque, położonego zaledwie 60 metrów nad poziomem morza. Po drodze, chwila wytchnienia przy wodospadach Aqua Azul i Misol Ha. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 


7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas na zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque. Jest to jedno z tych miejsc, które mogą stanowić jeden z głównych powodów podróży do Meksyku. Niesamowita architektura Majów w połączeniu z dżunglą dostarcza niesamowitych wrażeń widokowych, a przy okazji pozwala podziwiać m.in. Świątynię Inskrypcji, Świątynię Słońca i Pałac Królewski, pełniący funkcję rezydencji i miejsca ceremonii religijnych. Celem podróży tego dnia jest miasto Campeche położone nad Zatoką Meksykańską, którego centrum jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w Campeche, obiadokolacja, nocleg.8 dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udając się w stronę Meridy, zatrzymamy się w Uxmal w stanie Jukatan – centrum religijnym Majów, gdzie zobaczymy m.in. największą budowle prekolumbijską w Ameryce – Pałac Gubernatora z Domem Żółwi, Piramidę Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek. Z Uxmal udamy się w dalszą podróż do Meridy, położonej w północnej części Jukatanu, będącej stolicą tego stanu. Zakwaterowanie w miejscowości Merida, obiadokolacja, nocleg.

 


9 dzień
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i podróż do Cancun. Po drodze wizyta w Chichen Itza określanym, jako jeden z siedmiu współczesnych cudów świata. Pobyt tam pozwoli zobaczyć m.in. Piramidę El Castillo, Świątynię Wojowników, Boisko do Gry w Piłkę oraz da nam możliwość kąpieli w kryształowo czystym naturalnym zbiorniku wodnym – Cenote. Po krótkim relaksie udamy się w dalszą podróż do Cancun. Koniec programu objazdowego i rozpoczęcie części pobytowej. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.
 


10-14 dzień
Pobyt w wybranym hotelu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

 


15 dzień
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Cancun do Polski.

 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

 

TERMIN CENA ZAPYTAM
02.11 - 17.11 od 8188 PLN ZAPYTAM 
22.11 - 07.12 od 8159 PLN ZAPYTAM
25.01 - 07.02 od 8179 PLN ZAPYTAM
22.02 - 08.03 od 8599 PLN ZAPYTAM
08.03 - 22.03 od 8599 PLN ZAPYTAM

 

Cena zawiera (PLN):
bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu (doba hotelowa zaczyna się w dniu przyjazdu od godz. 14:00, kończy o godz. 12:00), transfer lotnisko - hotel - lotnisko; opiekę polskojęzycznego rezydenta; wyżywienie wg opisu, podatek VAT, obowiązkowe ubezpieczenie (KL I NW, BAGAżU, ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce),opłaty lotniskowe i paliwowe.

 

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
- bilety wstępu – ok. 100 USD
- przewodnicy lokalni – ok. 55 USD
- napiwki – ok. 50 USD

 

WARUNKI UCZESTNICTWA  WYCIECZKI FAKULTATYWNE