Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

  
 
Maroko - Królewskie Miasta
 

 

 

Algeciras • Ceuta • Fez • Meknes • Marrakesz • Casablanca • Rabat • Asilah
 
 

 

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MALAGI. Przejazd do hotelu na Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu w ALGECIRAS, przeprawa promem do CEUTY. Przejazd przez dzikie i poszarpane góry Rif do Fezu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie FEZU, najstarszego i najbardziej dostojnego miasta sułtańskiego, stolicy religijnej, kulturalnej i intelektualnej Maroka, miasta tysiąca meczetów. Spacer po Fez El-Bali – labiryncie 9 tys. krętych uliczek medyny objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjin z IX w. – najstarszy w świecie zachodniego islamu, najpiękniej ozdobiony, mogący pomieścić nawet 20 tys. wiernych; medresa Al-Attarin – perła architektury mauretańskiej. Dalej trasa prowadzi w okolice placu En-Nejjarine, jednego z najprzyjemniejszych miejsc w Fezie, z fontanną En-Nejjarine z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedid z Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną bogatą ornamentyką i kaligrafią. Przejazd do MEKNES. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MEKNES, dawnej imperialnej stolicy, miasta pięknych bram, znanego z ruin olbrzymiego kompleksu pałacowego zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej bramy Bab Mansour, która jest największą budowlą tego typu w północnej Afryce. Zwiedzanie mauzoleum jednego z najokrutniejszych sułtanów – Mulaja Ismaila, spichlerzy i stajni dla 12 tys. koni. Przejazd do Marrakeszu przez majestatyczne góry Atlas. MARRAKESZ, położony u stóp Atlasu Wysokiego, tętniąca życiem egzotyczna metropolia, nazywana jest czerwoną perłą rzuconą na Atlas. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Spacer po słynnym Placu Cudów – Dżamaa Al Fna – największym na marrakeskiej medynie, wpisanym na listę UNESCO i pełnym zaklinaczy węży, akrobatów, kuglarzy, połykaczy ognia i sprzedawców szczęścia, który budzi się wieczorem, przyciąga egzotycznymi zapachami i dźwiękami i żyje całą noc. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór folklorystyczny z kolacją (napoje płatne dodatkowo). Powrót do hotelu, nocleg.

 

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Marrakeszu, od którego pochodzi nazwa Maroka, jednego z najciekawszych miast świata, miejsca, z którym związanych jest wiele legend. Spacer po medynie, jednej z największych w świecie arabskim, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie z zewnątrz meczetu Kutubijja z XII w., który jest najważniejszym zabytkiem miasta, a jego minaret, duma Marrakeszu, służy za punkt orientacyjny. Zwiedzanie: medresy Ali Ben Jousufa – największej szkoły koranicznej w Maroku; grobowców Saadytów – kompleksu bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. i ogrodów; wizyta w Pałacu Bahia z bogatą ornamentyką. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

 

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASABLANKI, największego miasta Maroka, gospodarczej stolicy kraju, fascynującej i dynamicznej metropolii. Spacer po mieście i zwiedzanie majestatycznego meczetu Hassana II, trzeciego pod względem wielkości meczetu świata z najwyższym minaretem (200 m), plac Mohammeda V z architekturą neomauretańską i art déco. Przejazd do RABATU, administracyjnej stolicy Maroka, zielonego miasta kopuł i minaretów. Spacer po mieście: imponujący pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, wizyta w mauzoleum Mohammeda V z nieukończonym ogromnym meczetem i wieżą Hassana, kasba Oudaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż atlantyckiego wybrzeża do nadmorskiej turystycznej miejscowości ASILAH. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub spacer po medynie. Przejazd do Ceuty, spacer po mieście, przeprawa promowa do Algeciras i wyjazd w kierunku Costa del Sol. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko do Malagi i przelot do Polski.
 
 
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o dodatkowy tydzień wypoczynku w następujących hotelach:
 
Hotel Bali 3* HB (dopłata do ALL)
Hotel Villasol 3* HB (dopłata do ALL)
Hotel VIK Gran Costa Del Sol 4*HB (dopłata do ALL)
Hotel Myramar 3*+ HB
Hotel Saray 4* BB (dopłata do HB)
Hotel Sol Principe 4* HB
Hotel Melia Sol y Nieve 4*+ BB (dopłata do HB)
Hotel Melia Sierra Nevada 4* BB (dopłata do HB)
Hotel Ziryab 3* HB
 

 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMIN 8 DNI 15 DNI  
08.02 2299pln 3338pln REZERWUJ
15.02 2339pln 3338pln REZERWUJ
22.02 2599pln 3298pln REZERWUJ
29.02 2599pln 3598pln REZERWUJ
07.03 2989pln 4188pln REZERWUJ
14.03 2769pln 3868pln REZERWUJ
21.03 3089pln 4088pln REZERWUJ
28.03 2989pln 3748pln REZERWUJ
02.05 2690pln 3539pln REZERWUJ
06.06 2 619pln 3758pln REZERWUJ
04.07 2690pln 3919pln REZERWUJ
01.08 2761pln 3990pln REZERWUJ
05.09 2690pln 3819pln REZERWUJ
03.10 2619pln 3458pln REZERWUJ
11.10 2619pln 3458pln REZERWUJ
 
ZAPYTAM
 

Wylot : Warszawa, Katowice

 

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienką • wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 7 obiadokolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym autokarem lub minibusem (w zależności od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 

UWAGI:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
Obowiązkowe opłaty na miejscu: prom, bilety wstępu i lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 95 EUR/os.
Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny w Marrakeszu: ok. 40 EUR.

 
 

Warunki Uczestnictwa

 

 

Maroko  7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku
 
AKTUALNE OFERTY WYJAZDÓW DO MAROKA