Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 

 Kuba i Meksyk - TEQUILA I CYGARA

 

 

 

Kontrasty Kuby i Meksyku • wspaniała Havana • rewolucyjna historia Kuby • kolonialne dziedzictwo - Cienfuegos, Merida i Valladolid • miasta Majów - Chcichen Itza oraz Coba • wypoczynek w Varadero

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 3 godz. przed wylotem samolotu.
Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni).  Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Tulum - stanowiska archeologicznego Indian Maya pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Następnie przejazd do miasteczka Coba i zwiedzanie jednego z najbardziej okazałych i najmniej wyeksplorowanych archeologicznie miast Majów na Jukatanie: piramid Mul Nohoc (najwyższa na półwyspie) i Iglesia, świątynia Canjuto Las Pinturas oraz stelle. Następie krótka wizyta w osadzie zamieszkiwanej przez potomków Majów. Kolacja i nocleg w Valladolid. (Trasa ok. 230 km).

 

Dzień 3
Po śniadaniu spacer po urokliwej starówce Valladolid - miasta, które w 2012 r. zostało włączone do meksykańskiego programu Pueblos Magicos (Magicznych Miasteczek), promującego miejscowości o bogatej kulturze i historii, naturalnym pięknie i szczególnej atmosferze. Następnie przejazd do Uxmal i zwiedzanie centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie wizyta na jednej z plantacji sizalu. Kolacja i nocleg w okolicach Campeche. (Trasa ok. 400 km).

 

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Campeche - kolonialnego miasta wpisanego na listę UNESCO, miasta niegdyś nękanego przez piratów i miasta w którym wyrabia się słynne kapelusze typu panama. Po południu pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Kolacja i nocleg w okolicach Meridy. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy (Trasa ok. 260 km).

 

Dzień 5
Po śniadaniu spacer po historycznym centrum miasta które jest stolicą Jukatanu. Następnie przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Po południu przejazd do Cancun lub na Riviera Maya. Kolacja i nocleg. (Trasa ok.320 km).

 

Dzień 6
Po śniadniu wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Cancun. Przelot do Hawany lub Varadero, odprawa paszportowa, transfer do hotelu w Hawanie. W zależności od godzin przelotu śniadanie może być w formie pakietu, a obiadokolacja podana na zimno.

 

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu - Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 20 CUC). Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą rewia (ok. 80 EUR).

 

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu – wizyta w fabryce cygar. Następnie Valle de Vinales - park narodowy z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 20 CUC). W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót do hotelu w Hawanie na kolacje i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR) proponujemy występ lokalnych muzyków grających utwory legendarnej grupy Buena Vista Social Club. (Trasa ok. 350 km).

 

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama, po drodze zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 20 CUC). Następnie przejazd w kierunku Cienfuegos, po drodze zatrzymamy się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, gdzie zobaczymy słynną Cueva de los Peces (podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek miniaturowym jeziorkiem). Możliwość kąpieli w morzu i jeziorku (prosimy mieć przygotowane kostiumy kąpielowe i ręczniki). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

 
Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Cienfuegos, w programie między innymi ogród botaniczny (uważany za jeden z najciekawszych ogrodów Ameryk ze względu na swoją kolekcję drzew figowych oraz palm). Udamy się do centrum miasta, często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Po południu przejazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu 4* (All Inclusive). Dla chętnych opcjonalnie wycieczka do Trynidadu ( koszt ok 35 EUR/ os.) (Trasa ok. 190 km).
 
Dzień 11 - 12
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie (od 80 EUR). Pełna listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.
 
Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero i powrót do Warszawy samolotem LOT-u (lot bezpośredni).
 
Dzień 14
Przylot do Polski.
 
 

Uwagi do programu
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 
 
Zakwaterowanie na objeździe
 
MEKSYK
Część objazdowa
Hotele (5 rozpoczętych dób hotelowych) - położone poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne i czyste.
 
KUBA
Część objazdowa
Hotele (4 rozpoczęte doby hotelowe)- położone poza centrami miast. Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką.
 

Część pobytowa
Hotele **** (3 rozpoczęte doby hotelowe) - położone przy plaży.
Pokoje: 2 - osobowe z możliwością 1 dostawki, klimatyzowane, z łazienką i funkcjonalnie urządzone.

 
Wyżywienie:
MEKSYK/KUBA
Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje
Część pobytowa na Kubie: All Inclusive
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!
TERMIN CENA ZAPYTAM
11.11 - 24.11 8 371 zł ZAPYTAM
25.11 - 08.12 7 970 zł ZAPYTAM
09.12 - 22.12 7 699 zł ZAPYTAM
23.12 - 05.01 8 799 zł ZAPYTAM
06.01 - 19.01 7 949 zł ZAPYTAM
20.01 - 02.02 8 350 zł ZAPYTAM
03.02 - 16.02 8 499 zł ZAPYTAM
17.02 - 02.03 8 421 zł ZAPYTAM
03.03 - 16.03 8 300 zł ZAPYTAM
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni) do Meksyku i z Kuby, przelot na trasie Cancun - Havana/Varadero, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę polskiego pilota w Meksyku i na Kubie, obsługę przedstawiciela  podczas odprawy w Warszawie.
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 195 USD w Meksyku i ok. 100 EUR na Kubie - opłaty obligatoryjne), opłaty migracyjnej przy wylocie z Cancun do Hawany (ok.23 USD), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.
 

Wizy
W przypadku wylotów na imprezę MKU konieczne jest odebranie Karty Turysty przed odprawą na lotnisku w Warszawie (Karta Turysty jest wliczona w cenę imprezy).

 
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
 
Przelot:
Komfortowy samolot Dreamliner LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie Economy catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium i Business w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).
 

 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA