Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 

 

Kuba, Haiti i Dominikana - tam gdzie diabeł mówi dobranoc

 

przelot bezpośredni Dreamlinerem

 

 

 
 

 

Trzy stolice Antyli Wielkich - Hawana, Port-au-Prince i Santo Domingo • kolonialny Trynidad i Cienfuegos • piękna przyroda i plaże Hispanioli • biała santeria i czarne voodoo • rum, kawa i cygara - chwila wytchniena na pięknych plażach Jardines del Rey

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Cayo Caco samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).  Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu na w okolicach Trynidadu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej klimatycznego miasta Kuby -Trynidadu, które słynie nie tylko z kolonialnej zabudowy (UNESCO) czy Doliny Cukrowej, ale znane jest również jako stolica synkretyzmu religijnego Santerii. W programie: muzeum miejskie, świątynia synkretyczna, tawerna La Canchanchara, spacer brukowanymi ulicami miasta. Czas wolny - chętnych zachęcamy do spróbowania langusty (lunch płatny dodatkowo ok 20 CUC). Następnie przejazd wzdłuż Doliny Cukrowej i wizyta w najlepiej zachowanym majątku barona cukrowego Manaca Iznaga. Po kolacji, udamy się na spotkanie z miejscową spirytystką, która wprowadzi nas w świat Orishas, zobaczymy m.in. tambores, przez które przemawiają bóstwa, zobaczymy tańczących w rytmie bębnów czarnych afrykańskich potomków niewolników. Przy odrobinie szczęścia spirytystka podpowie nam, co takiego zgotował nam los, lub co przyniesie dzień jutrzejszy. Kolacja i nocleg w Trinidadzie. (Trasa ok. 40 km).

 

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do stolicy Kuby - Hawany, po drodze wizyta w Cienfuegos - mieście często nazywanym kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. W programie wizyta w fabryce cygar. Kolacja i nocleg w Hawanie. (Trasa ok. 300 km).

 

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 20 Eur). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków.

 

Dzień 5
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania miasta: cmentarz Kolumba (jedna z największych nekropolii karaibskich), twierdza El Morro, Cojimar (miejsce związane z Ernestem Hemingwayem ), następnie odwiedzimy sanktuarium Maryjne Matki Boskiej de la Regla, patronki Hawany - w religiach afroamerykańskich określanej jako Yemaya. Sanktuarium to miejsce, gdzie biała magia, spotyka się z czarną, gdzie kobiety siedzące na murze kościelnym sprzedają magiczne proszki na lepsze życie, czynią cuda, a kochankowie na nowo się zakochują. Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 Eur).

 

Dzień 6
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hawanie i przelot na Dominikanę (możliwa przesiadka). Po przylocie zwiedzanie stolicy republiki Santo Domingo: Puerta del Conde i Pomnik Wyzwolenia, spacer po starym mieście kolonialnym, m.in.: pierwsza katedra w Nowym Świecie, Casa de Tostada, uniwersytet Convento de los Dominicos, kościół Królowej Aniołów, Brama Miłosierdzia, ulica Dam, najstarszy w Nowym Świecie kompleks wojskowy Fortaleza Ozama, Baszta Hołdu, Panteon Narodowy, Plaza Espana z alkazarem de Colon. W programie także nadmorska promenada Malecon, Pałac Narodowy, Faro de Colon z gobowcem Kolumba, jaskinie Los Tres Ojos. W przypadku lotu w godzinach popołudniowych część zwiedzania tego dnia zostanie przeniesiona na poranek dnia następnego. (Trasa ok. 40 km.).

 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd południowym wybrzeżem Hispaniolii, postój nad jeziorem Enriquillo. Czas na krótki rejs, podczas którego będzie można podziwiać m. in.: ptaki, aligatory oraz iguany. Następnie przejazd w stronę granicy dominikansko-haitańskiej, odprawa paszportowa. Przejazd do hotelu w stolicy – Port-au-Prince, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok 350 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu, zwiedzanie stolicy Haiti - Port-au-Prince - spacer po mieście, w programie m.in.: centralny plac Champs de Mars z pomnikiem Bohaterów o Niepodległość, hotel Oloffson (przykład haitańskiej architektury kolonialnej), Maison Defly (muzeum życia kreolskiego), haitańska Notre-Dame, Pałac Prezydencki oraz największy Targ Żelazny. Późnym popołudniem przelot na Cap Haitien. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach plaży Labadie Nord. ( Trasa ok.300 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta Cap Haitien – wizyta w La Ferriera - cytadeli znajdującej się na 900 metrowym wzgórzu Pic La Ferriere (chętnym proponujemy wjazd konno). Dodatkowo wizyta w pałacu Sans Souci - niegdyś bardzo eleganckiej, a teraz już mocno zniszczonej rezydencji Henri Christophe’a - czarnoskórego, samozwańczego króla północnej prowincji. Czas na lunch w lokalnej restauracji Lakou Lakay (płatny dodatkowo). Po południu zwiedzanie : hotel Roi Christophe - piękny przykład kolonializmu haitańskiego, Fort Joseph, Fort Picolet, katedra Notre Dame, plac d’Armes. Kolacja i nocleg w okolicach Labadie Nord. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 10
Przejazd w stronę granicy z Republiką Dominikany i zwiedzanie Puerto Plata - największego miasta na atlantyckim wybrzeżu Dominikany. W programie m.in.: wjazd kolejką linową na Pico Isabel de Torres - punkt widokowy, skąd roztacza się piękna panorama zatoki Puerto Plata, wizyta w ogrodach botanicznych, wizyta w fabryce rumu oraz muzeum bursztynu, katedra San Felipe Apostol oraz malecon. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Puerto Plata. (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 11
Po wczesnym wykwaterowaniu transfer na półwysep Samana (przejazd malowniczą trasą w otoczeniu ok. 18 mln palm!) do rancza z którego konno udamy się do wodospadu El Limon. Czas na kąpiel pod wodospadem. Powrót na ranczo, przerwa na obiad (płatny dodatkowo), przejazd do portu w Santa Barbara. Z Santa Barbara popłyniemy katamaranem do Parku Narodowego Los Haitites (groty, jaskinia w której niegdyś zamieszkiwali Indianie Taino, lasy mangrowe, Wyspa Ptaków). Transfer autokarem do Punta Cana. Zakwaterowanie w hotelu 4* All Inclusive. (Trasa ok. 400 km).
 
Dzień 12
Wypoczynek w hotelu 4* All Inclusive.
 

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Santo Domingo - wylot do Hawany. Transfer w okolice Santa Clary – miasta, od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja. Zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny (w przypadku późnego przylotu zwiedzanie zostanie przeniesione na dzień następny). Kolacja i nocleg w Santa Clara. (Trasa ok 350 km).

 
Dzień 14
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i transfer do hotelu 4* All inclusive w Cayo Coco/ Guillermo. Czas na wypoczynek i plażowanie. (Trasa ok 230 km).
 
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cayo Coco.
 
Dzień 16
Przylot do Polski.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
Hotele lokalnej kategorii *** .
Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką.
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
 
Uwaga! Podczas pobytu na Dominikanie i Cayo Coco/Guillermo zakwaterowanie w hotelu 4* z formułą All Inclusive.

 

 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!
TERMIN CENA  
03.11 - 18.11 13 499 zł ZAPYTAM
17.11 - 02.12 13 200 zł ZAPYTAM
01.12 - 16.12 13 643 zł ZAPYTAM
15.12 - 30.12 14 199 zł ZAPYTAM
29.12 - 13.01 15 199 zł ZAPYTAM
12.01 - 27.01 13 729 zł ZAPYTAM
26.01 - 10.02 14 165 zł ZAPYTAM
09.02 - 24.02 14 357 zł ZAPYTAM
23.02 - 10.03 13 999 zł ZAPYTAM
09.03 - 24.03 13 700 zł ZAPYTAM
23.03 - 07.04 13 700 zł ZAPYTAM

 

 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni) na Kubę, przelot Hawana - Santo Domingo - Hawana (możliwa przesiadka), przelot Port au Price - Cap Haitien, opłaty lotniskowe, Karty Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje podczas objazdu i All Inclusive podczas pobytu na Dominikanie i Cayo Coco/Guillermo), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela biura podczas odprawy w Warszawie.
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 100 EUR na Kubie i ok. 250 USD na Haiti i Dominikanie - opłaty obligatoryjne), opłat granicznych ok. 65 USD/os,opłaty wylotowej z Santo Domingo (ok. 20 USD/os.), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.
 
Wizy
W przypadku wylotów na Kubę konieczne jest posiadanie Karty Turysty, którą Klienci otrzymują podczas odprawy na lotnisku w Warszawie (Karta Turysty jest wliczona w cenę imprezy).
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Wiza na Haiti i Dominikanę - nie jest wymagana.