polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 

 

Kuba- Buenos Dias Cuba

 

 

 
 

Magiczna Hawana i Hemingway • kolonialne miasto - Trynidad • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba i forteca San Pedro • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive!)

 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich).  Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu - Havana Club. Opcjonalnie lunch za dopłatą. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkowa opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingwaya” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.
 
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasto plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie fabryki cygar i fabryki rumu. Lunch za dodatkową opłatą. Następnie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł - podróż łodzią. Powrót do hotelu w Hawanie - w drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót na kolację i nocleg do Hawany. (Trasa ok. 350 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Opcjonalne zwiedzanie farmy krokodyli i lunch. Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos (serwis all inclusive!). (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Bezpłatny transfer do Casa de la Musica. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive). (Trasa ok. 80 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Camaguey. Po drodze odwiedzimy Santi Spiritus i punkt widokowy Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych. Opcjonalnie lunch. Następnie zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, domy kupieckie, dom Ignacio Agramonte (bohater narodowy), kościół Nuestra Senora. Nocleg w hotelu w okolicach Camaguey - kolacja za dodatkową opłatą. (Trasa ok. 250 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Holguin. Podczas przejazdu opcjonalnie lunch. Po przyjeździe do Holguin zwiedzanie miasta: Plaza Mayor, katedra San Isidoro, Wzgórze Krzyża. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Baracoa - przyjazd po południu, czas wolny na spacer po mieście lub dla chętnych lunch (za dodatkową opłatą). Jeżeli wystarczy czasu zwiedzanie Twierdzy Matachin. Zakwaterowanie w hotelu w Baracoa, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).
 

Dzień 10
Dzień wolny w Baracoa na plażowanie. Transfer na plażę Maguana w cenie. Kolacja i nocleg w hotelu w Baracoa.

 

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z Baracoa do Santiago de Cuba, przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo. Nocleg i kolacja w hotelu w Santiago de Cuba.

 

Dzień 12
Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie Santiago de Cuba, zobaczymy sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, fortecę San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby), katedra, calle Pedro Pico - schody łączące dolne i górne miasto, cmentarz Santa Efigenia (z grobami zasłużonych mieszkańców, min Jose Marti, rodzina Bacardi) i słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Podczas zwiedzania opcjonalnie lunch (za dodatkowa opłatą). (Trasa ok. 50 km).
Po południu lub wieczorem transfer na lotnisko w Santiago de Cuba. Po przylocie do Hawany transfer autokarowy do wybranego hotelu w Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek.

 
Uwaga! Przelot z Santiago de Cuba do Hawany obsługiwany jest przez kubańskie linie lotnicze Cubana de Aviacion, często w kooperacji z innymi liniami lotniczymi. Cubana de Aviacion przeloty wewnętrzne realizuje najczęściej małymi samolotami pasażerskimi typu: YAK-42 lub AN-24. Możliwa zmiana przelotu z Santiago de Cuba - Hawana na Holguin - Hawana.
 
Dzień 13 - 14
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (cena od 80 EUR).
 
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).
 
Dzień 16
Przylot do Warszawy.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
 
Część objazdowa
Hotele *** kategorii lokalnej - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).
 
 

Część pobytowa

Hotele w Varadero - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele”. Wyżywienie: All Inlcusive.
 
 
Wyżywienie:
Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).
 
Część pobytowa w Varadero: All Inlcusive.
 
Hotele na wypoczynek:
 
Gran Caribe Sun Beach *** ALL
Bellevue Puntarena Playa Caleta ***+ ALL
Bellevue Palma Real **** ALL
Sol Sirenas Coral **** ALL
Be Live Experience Turquesa ****  ALL
Barcelo Solymar Arenas Blancas ****  ALL
Melia Las Antillas **** ALL
Memories Varadero Beach Resort **** ALL
Iberostar Tainos ****+ ALL
Iberostar Laguna Azul *****  ALL
Melia Peninsula Varadero ***** ALL
Melia Marina Varadero ***** ALL
Paradisus Princesa del Mar ***** ALL
Iberostar Varadero *****  ALL
 

 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMIN CENA  
04.01 - 19.01 7 827 zł ZAPYTAM
11.01 - 26.01 7 933 zł ZAPYTAM
18.01 - 02.02 7 944 zł ZAPYTAM
25.01 - 09.02 8 019 zł ZAPYTAM
01.02 - 16.02 8 175 zł ZAPYTAM
08.02 - 23.02 8 296 zł ZAPYTAM
15.02 - 02.03 8 018 zł ZAPYTAM
22.02 - 09.03 7 913 zł ZAPYTAM
01.03 - 16.03 7 883 zł ZAPYTAM
08.03 - 23.03 8 003 zł ZAPYTAM
15.03 - 30.03 9 672 zł ZAPYTAM
 

Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), przelot wewnętrzny Santiago de Cuba - Hawana lub Holguin - Hawana, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, podatek wylotowy z Kuby, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż), opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie oraz obsługę przedstawiciela biura podczas odprawy w Warszawie.

 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu (około 125 EUR), napiwków w części objazdowej (ok. 50 EUR), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.
 
Hotele na wypoczynek:
 
Iberostar Laguna Azul *****
Położenie:
Ten wysokiej klasy hotel, położony jest niedaleko portu jachtowego La Marina Gaviota, kilkanaście kilometrów od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.
Plaża:
Hotel położony jest bezpośrednio przy pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży. Na plaży darmowe leżaki i parasole oraz ręczniki.
Do dyspozycji gości:
Recepcja z imponującym lobby, windy, restauracja główna, 4 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, włoska, międzynarodowa), 9 barów (m.in. bar z przekąskami, bar przy plaży, lobby bar), ogromny ogród palmowy z 4 basenami, 2 brodzikami dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, plac zabaw, miniklub (4-7 lat), dyskoteka, pralnia (płatna), niewielka galeria handlowa, salon kosmetyczny, fryzjer.
Pokoje:
Hotel posiada 790 przestronnych (pow. ok. 40 m2) pokoi rozlokowanych w 3 budynkach. Wszystkie komfortowo i elegancko urządzone (z możliwością 1 dostawki), z optycznie wydzieloną częścią dzienną (sofa), w pełni wyposażoną łazienką (wanna i suszarka do włosów), telefonem, TV-sat, klimatyzacją, minibarem (bezpłatny, uzupełniany co 2 dni), sejfem (w cenie), ekspresem do kawy, deską do prasowania i żelazkiem, z balkonem lub tarasem,
W pokojach typu family (pokoje łączone, na potwierdzenie) możliwe zakwaterowanie od 4 do 6 osób. Jeśli będzie mniej niż 4 osoby, to Klienci zostaną zakwaterowani w pokoju standardowym. W pokojach family nie ma możliwośc wstawienia dostawek i w każdym z nich znajdują się 2 łóżka typu queen size.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat (gratis).
Hotel posiada 8 pokoi przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte (18:30-21:30), przekąski (10:00-17:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-02:00) w barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.
Program sportowy i animacyjny:
Hotel oferuje bogaty program animacyjny dla dzieci oraz dorosłych (np. gry i zabawy, lekcje salsy), wieczorne przedstawienia (np. muzyka na żywo, pokazy akrobacji i magicznych sztuczek). Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, paddle, bilard, w wybrane dni lekcje nurkowania, katamaran na plaży. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało - dodatkowo płatne. W Varadero istnieje możliwość uprawiania jazdy konnej, nurkowania oraz gry w golfa (pole 18-dołkowe).
Internet:
Wi-Fi - w lobby oraz kącik internetowy - płatne (ok.4,5 CUC/godz.).
www.iberostar.com
 

 
Bellevue Palma Real ****
Położenie:
Kompleks położony jest niedaleko centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 28 km.
Plaża:
Hotel usytuowany ok. 300 m od pięknej, piaszczystej plaży (przejście przez ulicę). Na plaży leżaki i parasole - bezpłatne. Hotel zapewnia ręczniki plażowe.
Do dyspozycji gości:
Kompleks hotelowy składający się z kilku budynków.
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, 2 restauracje a la carte (konieczna rezerwacja), pizzeria, snack-bar, 4 bary (m.in. w lobby, przy plaży, na basenie), tarasy słoneczne z parasolami i leżakami, 3 baseny dla dorosłych i 1 brodzik dla dzieci (wszystkie ze słodką wodą) - hotel zapewnia ręczniki basenowe, sklep z pamiątkami, minimarket, dyskoteka „Havana Club” (wejście dla Gości hotelowych - gratis), Blue Bay Salsa Club. W pobliżu hotelu znajduje się wypożyczalnia samochodów i skuterów.
Pokoje:
W hotelu znajduje się 466 skromnych, ale wygodnych pokoi 2 - osobowych (możliwość 1 dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wanna, wc, suszarka do włosów), TV-sat, mini-sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), balkonem lub tarasem.
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski (pizza, hamburgery) w pizzerii, snack-barze i barze przy plaży. Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych: piwa i wina oraz bezalkoholowych serwowanych (10.00-23.00) w restauracjach i barach (poza dyskoteką i barem w lobby).
Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatnie: siatkówka, piłka wodna, bilard, tenis stołowy oraz rzutki, na plaży windsurfing, kajaki, katamaran, rowery wodne. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, kursy tańca) oraz wieczorne show - występy kabaretowe, muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą tenis ziemny oraz pole golfowe.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 10 CUC/godz.).
www.bluebayresorts.com
 

 
Gran Caribe Sun Beach ***
Położenie:
Ten 12-piętrowy hotel położony jest w samym centrum Varadero. W pobliżu sklepy z rękodziełem i pamiątkami, lokalne restauracje i bary. Do lotniska w Varadero ok. 25 km.
Plaża:
Do szerokiej i piaszczystej plaży ok. 100 m (przejście przez ulicę). Leżaki oraz parasole - bezpłatne.
Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, restauracja a'la carte (kuchnia włoska, sałatki, dania z grilla), 3 bary (lobby bar, bar przy basenie oraz bar na plaży), basen z brodzikiem dla dzieci (w basenie słodka woda), hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe, taras słoneczny z leżakami i parasolami, sklepik z pamiątkami, salon masażu, wypożyczalnia skuterów i samochodów, kantor. Przy plaży bar hotelowy.
Pokoje:
Skromne pokoje 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienkami (wanna i wc). Wszystkie z klimatyzacją, telefonem, TV-sat, minisejfem (za dopłatą ok 2 CUC/dzień).
Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski w barze, pizzeria (12.00-22.00). Restauracja a la carte nie jest objęta programem all inclusive! Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych i bezalkoholowych oraz win serwowanych (10.00-22.00) w restauracji głównej oraz barach hotelowych - poza lobby barem oraz (10.00-18.00) w barze na plaży. 2 x w tygodniu w restauracji głównej organizowane są wieczory z daniami kuchni kubańskiej i międzynarodowej.
Program sportowy i animacyjny:
W hotelu bezpłatne rzutki, stoły do tenisa, gry planszowe, aerobik wodny, boisko do siatkówki. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, nauka tańca) oraz wieczorne show (występy kabaretowe, muzyka na żywo). Na plaży windsurfing oraz rowery wodne - bezpłatnie. Inne sporty płatne - żeglowanie, narty wodne, jet-ski, nurkowanie itp.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.
Internet:
Kącik internetowy - płatny (ok. 8 CUC/godz.).
www.gran-caribe.com
 

 
Sol Sirenas Coral ****
Położenie:
Kompleks położony jest wśród pięknego, dużego, palmowego ogrodu, ok. 3 km od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 30 km.
Plaża:
Obiekt zlokalizowany bezpośrednio przy publicznej, pięknej, białej i piaszczystej plaży. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne, ręczniki plażowe - gratis (depozyt zwrotny ok 15 CUC).
Do dyspozycji gości:
Hotel wchodzi w skład dużego (pow. ok. 8,7 ha) kompleksu hotelowego Sol Sirenas Coral Resort należącego do znanej sieci hotelowej Melia.
Recepcja, lobby, windy, 8 restauracji (w tym 3 a’la carte i 2 snack bary), 10 barów (w tym 1 kafeteria i 2 bary dodatkowo płatne), ogromny ogród palmowy z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (w jednym z nich wydzielony brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, plac zabaw, sale konferencyjne,. Opiekunka do dziecka (płatna), przechowalnia bagażu, usługi pralnicze, sklepik z pamiątkami, salon piękności, wypożyczalnia samochodów, kantor.
Pokoje:
Na terenie kompleksu znajduje się 651 pokoi różnego typu rozlokowanych w 3-piętrowych budynkach. Wszystkie klimatyzowane, przestronne i wygodne, z łazienką (w niektórych pokojach suszarka do włosów), telefonem, sejfem (gratis), żelazkiem i deską do prasowania oraz balkonem (meble balkonowe).
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 33 m2) - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2).
- Pokoje Junior Suite - (pow. ok.85 m2) - dla max. 5 osób, sypialnia, pokój dzienny.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zapytanie - dziecko wlicza się w maksymalne obłożenie pokoju.
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (19:00-22:00) w formie bufetu, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach (07:00-02:00).
Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, bilard, sauna, siłownia, korty tenisowe. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok 10 CUC/godz).

www.solmeliacuba.com
 

 
Melia Peninsula Varadero *****
Położenie:
Ten należący do znanej sieci Melia hotel, położony w pięknym ogrodzie tropikalnym, oddalony jest od centrum kurortu o ok. 9 km. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.
Plaża:
Hotel usytuowany jest tuż przy pięknej, białej, piaszczystej plaży. Leżaki, parasole i ręczniki na plaży - bezpłatne.
Do dyspozycji gości:
Hotel składa sie z kilkunastu 2- i 3-pietrowych willi.
Recepcja, lobby, 6 restauracji (1 bufetowa i 5 a’la carte), 7 barów ( w tym snack bar, bar na plaży i swim up bar), piękny ogród tropikalny z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (1 basen dla dorosłych, 1 basen dla dzieci ze zjeżdżalnią, 1 duży brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, opiekunka do dziecka (płatna), usługi pralnicze (płatne), sklepik z pamiątkami, room service (płatny), centrum biznesowe (fax, telefon, komputer), sale konferencyjne, salon piękności, kantor.
Pokoje:
Hotel dysponuje 591 komfortowymi i przestronnymi (ok. 30 m2) pokojami rozlokowanymi w kilkunastu willach.
- Pokoje standardowe - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa dla 2 osób, łazienka (suszarka do włosów), klimatyzacja, telefon, lodówka (gratis, ale minibar płatny), sejf (gratis), TV-sat, balkon (krzesła + stolik).
- Pokoje standardowe rodzinne - dla 5 osób (tylko w układzie 2+3): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa i łózko piętrowe, reszta wyposażenia jak w pokojach standardowych. W pokojach rodzinnych będą kwaterowane tylko 5-osobowe rodziny.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne - dziecko wlicza się w maksymalnie obłożenie pokoju.
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:10-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 5 restauracji a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja): meksykańska, włoska, francuska, japońska i grillowa, przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez całą dobę w barach wyznaczonych przez hotel.
Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, rowery, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, korty tenisowe. Na terenie hotelu strefa wellness (gratis): siłownia, sauna, jacuzzi. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 10 CUC/godz.).
www.melia.com
 

 
Be Live Experience Turquesa ****
Położenie:
Hotel ten, otoczony pięknym, tropikalnym ogrodem, znajduje się ok. 10 km od centrum turystycznego kurortu . Do lotniska w Varadero ok. 35 km.
Plaża:
Obiekt usytuowany tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Na plaży leżaki i parasole - bezpłatne.
Do dyspozycji gości:
Hotel składający się z 36 bungalowów.
Recepcja, lobby, 4 restauracje, 3 bary, ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżaki i parasole, duży basen z wydzielonym brodzikiem (słodka woda), ręczniki basenowe - bezpłatne, miniklub, usługi pralnicze (płatne), mały butik z pamiątkami i minimarket, wypożyczalnia samochodów i skuterów, kantor.
Pokoje:
Hotel dysponuje 268 pokojami standardowymi, rozlokowanymi w bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie. Pokoje 2 - osobowe, (możliwość 1 dostawki), klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), małą lodówką, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok 2 CUC/dzień), balkonem (krzesełka + stolik).
Hotel posiada 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (12:30-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, śniadania kontynentalne (05:00-07:00 oraz 10:00-12:00), przekąski w ciągu dnia i w nocy (15:30-18:00 i 22:30-05:00), 3 restauracje a’la carte (włoska, meksykańska i kreolska, wymagana wcześniejsza rezerwacja), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez 24 godz. w miejscach wyznaczonych przez hotel.
Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia bogaty program sportowy i animacyjny dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia oraz wieczorami. Bezpłatnie: mała siłownia, sauna, kort tenisowy (oświetlenie płatne), kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, nurkowanie oraz lekcje nurkowania dla początkujących w basenie.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 10 CUC/godz.).
www.belivehotels.com
 

 
Iberostar Varadero *****
Położenie:
Hotel położony w dużym, tropikalnym ogrodzie, oddalony od centrum Varadero ok. 14 km. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.
Plaża:
Hotel usytuowany przy pięknej, karaibskiej plaży. Na plaży darmowe - leżaki i parasole oraz ręczniki.
Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja główna, 3 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, międzynarodowa), 6 barów (m.in. snack bar przy basenie, bar przy plaży, lobby bar), duży ogród tropikalny z 2 basenami, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), park wodny dla dzieci, jacuzzi, leżaki i parasole, plac zabaw, miniklub, sklep, apteka, dyskoteka, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów, kantor.
Pokoje:
Hotel posiada 386 klimatyzowanych, przestronnych oraz komfortowych pokoi w 11 budynkach. We wszystkich pokojach łazienka (suszarka do włosów, prysznic lub wanna, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, sejf (gratis), żelazko i deska do prasowania, ekspres do kawy, czajnik, odtwarzacz CD, balkon lub taras.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 40 m2) - dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek.
- Pokoje typu Junior suite - (pow. ok. 49 m2) - dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, z optycznie wydzieloną częścią wypoczynkową, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek.
Dostępne pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.
Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte - konieczna wcześniejsza rezerwacja, przekąski (10:00-18:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wybranych barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.
Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dzienny i wieczorny dla dzieci oraz dorosłych,: gry i zabawy, lekcje salsy, wieczorne show: muzyka na żywo. Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, katamaran, tenis, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, bilard. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało - dodatkowo płatne.
Internet:
Internet Wi-Fi - w lobby oraz w pokojach junior suite - płatny (ok. 8 CUC/godz), kącik internetowy - płatny (ok. 10 CUC/godz.).
www.iberostar.com
 

 
Memories Varadero Beach Resort****
Położenie:
Hotel położony w pięknym, tropikalnym ogrodzie. Do lotniska w Varadero ok. 35 km. Niedaleko hotelu znajduje się przystanek autobusu turystycznego (płatnego) do centrum kurortu.
Plaża:
Obiekt położony bezpośrednio przy jednej z ładniejszych, szerokich, piaszczystych plaż Varadero. Na plaży leżaki i parasole oraz ręczniki plażowe - gratis.
Do dyspozycji gości:
Hotel odnowiony w 2012 r. składa się z budynku głównego i bungalowów.
Recepcja z lobby, 8 restauracji (1 bufetowa i 7 a’ la carte), 8 barów (w tym 2 swim up bary), zadbany ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, 4 baseny (w tym jeden ze zjeżdżalnią i 2 brodziki, hotel zapewnia ręczniki basenowe), plac zabaw, mini klub (0-12 lat), opiekunka (płatna), usługi pralnicze (płatne), jacuzzi, dyskoteka, mini market, parking, kantor, wypożyczalnia samochodów.
Pokoje:
W hotelu znajduje się 1035 pokoi urządzonych w kolonialno-karaibskim stylu, usytuowanych w kilkunastu 2-piętrowych budynkach. Pokoje standardowe - (pow. ok. 35 m2) - możliwe zakwaterowanie 3 osób, ale w pokoju będą znajdować się max. 2 łóżka typu queen size. Wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wc, wanna, suszarka, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, odtwarzaczem CD, telefonem, deską do prasowania i żelazkiem, minibarem (płatny) i sejfem, balkonem lub tarasem. Pokoje na parterze mają bezpośrednie wyjście do ogrodu.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.
Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:30-10:30), lunch (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu. Klienci mają możliwość skorzystania z 7 restauracji a’la carte: włoskiej, japońskiej, francuskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej, kreolskiej, z owocami morza (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski w ciągu dnia oraz nieograniczona ilość lokalnych (oraz niektórych międzynarodowych) napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych serwowanych w restauracjach i barach wyznaczonych przez hotel. Alkohole Premium - dodatkowo płatne.
Program sportowy i animacyjny:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: boisko multisportowe, 3 korty tenisowe (oświetlenie płatne), siatkówka plażowa, siłownia, na plaży: katamarany, windsurfing, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania. Masaże - dodatkowo płatne.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 10 CUC/godz.).
www.memoriesresorts.com
 

 
Iberostar Tainos****
Położenie:
Obiekt usytuowany w bujnym, tropikalnym ogrodzie, oddalony od centrum turystycznego kurortu o ok. 13 km. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.
Plaża:
Hotel znajduje się przy pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Na plaży leżaki i parasole - bezpłatne.
Do dyspozycji gości:
Obiekt wyremontowany został w 2007 r. i składa się z 3-pietrowego budynku głownego i 1-piętrowych bungalowów.
Recepcja, lobby, windy w budynku głównym, 3 restauracje (główna i 2 a’la carte, 6 barów (m.in. lobby bar, snack bar przy basenie), ogród tropikalny z dużym basenem o nieregularnych kształtach i osobnym brodzikiem dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub, butik z pamiątkami i minimarket. Hotel zapewnia ręczniki basenowe.
Pokoje:
Hotel dysponuje 272 wygodnymi pokojami standardowymi, rozlokowanymi w budynku głównym i 17 jednopiętrowymi bungalowami położonymi w tropikalnym ogrodzie.
Pokoje (pow. ok. 35 m2) - przestronne, dla max. 4 osób, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), minibarem, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), balkonem (krzesełka + stolik).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, 2 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez całą dobę w wyznaczonych przez hotel miejscach.
Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: siłownia, sauna, boisko multisportowe, bilard, korty tenisowe (opłata za oświetlenie kortu), piłka wodna, aerobik, siatkówka, na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania dla początkujących. Masaże płatne dodatkowo.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 10 CUC/godz.).
www.iberostar.com
 

 
Bellevue Puntarena Playa Caleta***
Położenie:
Hotel położony w najstarszej części kurortu, przy wjeździe na półwysep Hicacos, ok. 3 km centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 25 km.
Plaża:
Położony przy pięknej, piaszczystej plaży. Na plaży leżaki i parasole - gratis.
Do dyspozycji gości:
Kompleks hotelowy składający się z 2 oddalonych od siebie o ok. 250 m hoteli: Playa Caleta i Puntarena.
Recepcja, lobby, windy, 5 restauracji (2 typu bufet i 3 a’la carte), 4 bary (m.in. w lobby, na plaży, przy basenie), taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen o nieregularnych kształtach i 1 brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), mini klub, opiekunka (płatna) pokój gier, sklep z pamiątkami, minimarket, butik, fryzjer, kantor, pralnia (za opłatą), wypożyczalnia samochodów i skuterów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 CUC).
Pokoje:
Hotel oferuje 510 klimatyzowanych pokoi (dla max. 4 osób) z podstawowym wyposażeniem, z łazienką (prysznic, w niektórych pokojach suszarka do włosów), TV-sat, sejfem (w cenie), lodówką, telefonem oraz balkonem lub tarasem.
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:30), lunch (12:30-14:30) i obiadokolacje (18:30-21:30) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 2 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel miejscach (24 godz.).
Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje m.in. aqua aerobik, bingo, konkursy i zabawy, lekcje tańca, wieczorne pokazy. Bezpłatnie: siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, mini golf, szachy ogrodowe, na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne. Za opłatą: sauna, masaże i sporty wodne na plaży.
Internet:
Stanowiska internetowe - płatne (ok. 3 CUC/godz.).
www.bluebayresorts.com
 
 

WARUNKI UCZESTNICTWA