polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

ROSJA LITWA ŁOTWA ESTONIA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

POGODA

 WILNO

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
U WYBRZEŻY BAŁTYKU 10 DNI

ZWIEDZANIE

WILNO, PSKÓW, ST.PETERSBURG, PETERHOFF, CARSKIE SIOŁO, NARWA, TALLIN, PARNAWA, RYGA, JURMAŁA, JELGAWA, LIPAWA, SZAWLE, PAŁĄGA, KŁAJPEDA, NIDA

1 dzień - Wyjazd z Katowic (pl.Andrzeja - tył dworca PKP godz.6.00). Przejazd przez: Częstochowę (stacja przy McDonaldzie ok.godz.7.30), Warszawę (PKiN od strony Sali Kongresowej ok.godz.10.00) Pod wieczór przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

2 dzień
- Po śniadaniu spacer po wileńskiej starówce. Przejazd w kierunku granicy łotewskiej. Możliwe postoje w Dyneburgu ew. Agłonie (łotewskiej Częstochowie). Pod wieczór przyjazd do Rezekne (Rzerzycy). Chetni mogą obejrzeć ruiny zamku Stefana Batorego nad malowniczym jeziorem. Obiadokolacja i nocleg w Rezekne.

3 dzień
- Po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku granicy rosyjskiej. Postój w Pskowie - jednym z najstarszych miast Rusi. Obejrzenie doskonale ufortyfikowanego Kremla i soboru św. Trójcy. Po południu przyjazd do Carskiego Sioła. Zwiedzanie kompleksu Wielkiego Pałacu Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą. Przejazd do St.Petersburga. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie słynnej galerii obrazów - Ermitażu w Pałacu Zimowym. Po przerwie Newski Prospekt, sobory św.Mikołaja i św.Izaaka, pomnik Piotra Wielkiego, Katedra Kazańska wzorowana na bazylice św. Piotra w Watykanie, krążownik Aurora, twierdza Pietropawłowska. Fakultatywnie możliwy wieczorny rejs po Newie i kanałach St.Petersburga. Obiadokolacja i nocleg w St.Petersburgu.

5 dzień - Po śniadaniu wycieczka do Peterhoffu - letniej carskiej rezydencji. Obejrzenie pałaców (Wielki, Piotra III, Chiński) wkomponowanych w park pełen stawów i fontann (m.in. Wielka Kaskada z Samsonem, Kaskada Szachowa). Powrót do Petersburga i kontynuacja zwiedzania, m.in. i cerkiew Zmartwychwstania. Czas wolny na zakupy. Po południu wyjazd w kierunku Estonii. Jeśli będzie jeszcze jasno rzut oka na rosyjską twierdzę strzegącą ujścia Narwy w Iwangorodzie. Przekroczenie granicy. Obiadokolacja i nocleg w ośrodku pod Narwą.

6 dzień - Po śniadaniu obejrzenie twierdzy Narwa. Przejazd do Tallina - „Florencji Północy". Poznawanie miasta: Górne Miasto z Zamkiem Toompea i wysmukłą Wieżą Hermana, rynek ze średniowiecznym Ratuszem, cerkiew św.Mikołaja, kościół św.Olafa, kościół św.Ducha z XIVw., Katedra Luterańska, system fortyfikacji miejskich wraz z potężną wieżą "Kiek in de Kok", Pałac Kadriord. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień - Po śniadaniu przejazd do Parnawy - najbardziej znanego kurortu Estonii. Spacer po starówce z kamieniczkami z XVII i XVIIIw. Obejrzenie barokowego kościoła św. Elżbiety, cerkwi św.Katarzyny, ratusza, Czerwonej Wieży z XVw. (pozostałość po fortyfikacjach miejskich). Po południu poznawanie Rygi - stolicy Łotwy. Spacer po starówce. Oglądanie kamieniczek (m.in. Trzech Braci, Dom Kotów...), fortyfikacji miejskich z basztami: Prochową, Szwedzką, Zamku Ryskiego z Muzeami: Historii Łotwy i Sztuki Europejskiej, Katedry z XIIIw., kościołów: Św.Jakuba i Św.Piotra, gildii kupieckich. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

8 dzień
- Po śniadaniu przejazd do pobliskiej Jelgavy. Zwiedzenie XVIIIw. Pałacu Książęcego na Wyspie Zamkowej z sarkofagami książąt kurlandzkich i ostatniego mistrza Zakonu Inflanckiego. Jazda w kierunku Pałągi (Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, słynne molo...) - wymiennie przez Lipawę jedno z najładniejszych miast Łotwy lub przez Górę Krzyży koło Szawli. Przyjazd do Kłajpedy. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie starówki. Odwiedzenie Muzeum Morskiego na terenie Memmelburga - twierdzy strzegącej wejścia do portu. Fakultatywnie wycieczka statkiem do Nidy na Mierzei Kurońskiej (spacer po ruchomych wydmach, wejście na Górę Czarownic z oryginalną galerią rzeźb). Po południu wyjazd w kierunku Kowna i granicy polsko-litewskiej.

10 dzień - Przyjazd do Warszawy około północy, do Katowic ok. 6.00 .

UWAGI:
1. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów (tylko uprawnieni przewodnicy miejscowi).
2. Oddzielnie płatne są koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy. Pakiet wstępów w Petersburgu - koszt ok.100 EUR/os, wstępy w Państwach Bałtyckich i wycieczka statkiem na Mierzeję Kurońską ok.30 EUR/os.
3. Cena nie obejmuje kosztów wizy rosyjskiej i wizowania 60 EUR/os.
4. Osoby samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3-os. W przypadku braku możliwości dopłata do pokoju 1osobowego (ok.150 EUR).
5. Wymagana minimalna ilość uczestników to 24 osoby. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprez


Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA  
02.06-11.06 od 640 euro ZAPYTAM
24.08-02.09 od 640 euro ZAPYTAM
opłata za wizę - 60 euro

Cena zawiera:
8 noclegów w hotelach (pokoje 2os z łazienkami), 8 śniadań, 8 obiadokolacji, opieka pilota, przewodnicy miejscy w: Petersburgu, Rydze, Tallinie, autokar z klimatyzacją (dla małych grup mniejszy autokar lub duży bus), ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera: 
Oddzielnie płatne są koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy. Pakiet wstępów w Petersburgu - koszt ok.100 EUR/os, wstępy w Państwach Bałtyckich i wycieczka statkiem na Mierzeję Kurońską ok.30 EUR/os.Cena nie zawiera opłaty za wizę  60 euro.

MIASTA WYJAZDÓW:

Katowice (pl.Andrzeja - tył dworca PKP godz.6.00)
Częstochowa (stacja przy McDonaldzie ok.godz.7.30)
Warszawa (PKiN od strony Sali Kongresowej ok.godz.10.00)

 

WARUNKI UCZESTNICTWA 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |