polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70 tel. 862 34 62, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

 ROSJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

POGODA

 WILNO

 RYGA

 TALLIN

 PETERSBURG

 MOSKWA

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

 

 

 
ZWIEDZANIE

MOSKWA I ZŁOTY PIERŚCIEŃ 12 DNI

"MOSKWA i ZŁOTY PIERŚCIEŃ"
- wycieczka objazdowa

MIR, SMOLEŃSK, MOSKWA,
Siergiejew POSAD, PIERESŁAWL ZALESKI, ROSTÓW WIELKI, JAROSŁAWL, KOSTROMA, SUZDAL, WŁODZIMIERZ, MIŃSK

Zobaczycie Moskwę historyczną i teraźniejszą. Moskwę jako stolicę nowoczesną, pełną przepychu, ekskluzywnych sklepów, drogich restauracji - nie ustępującą w niczym stolicom krajów zachodniej Europy - Moskwę stolicę wciąż wielkiego imperium. Czeka Was też chwila wytchnienia podczas zwiedzania „Złotego Pierścienia" starych rosyjskich miast - gdzie czas się zatrzymał, a stare cerkwie zachwycą Was tajemniczą atmosferą wczesnego średniowiecza, czasów bojarów i carów.

1 dzień- Wyjazd z Katowic o godz.18.30. Przejazd przez: Częstochowę, Łódź, Warszawę.

2 dzień- Przekroczenie granicy w Brześciu. Przejazd przez Białoruś z postojem w Mirze (odrestaurowany, gotycki zamek Radziwiłłów - pierwowzór soplicowskiego zamku Horeszków). Obiadokolacja i nocleg w Smoleńsku.

3 dzień- Po śniadaniu zwiedzanie Kremla - Twierdzy Smoleńskiej, soborów Piotra i Pawła (
XIIw.) oraz Uspieńskiego, monastyrów Troickiego i Wozniesienskiego. W przypadku zainteresowania grupy - możliwość odwiedzenia Katynia. Pod wieczór przyjazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień- Po śniadaniu zwiedzanie Placu Czerwonego: sobory Wasyla Błogosławionego i Kazański, Mauzoleum Lenina. Poznawanie Kremla: Pałac Patriarchy, sobór Zaśnięcia
M.B, Cerkiew Złożenia Szat, dzwonnica Iwana Groźnego, dzwon „Car-kołokoł" i armata „Car-puszka", sobór Michała Archanioła i Zwiastowania. Zwiedzenie Zbrojowni Kremlowskiej i Wystawy Diamentów. Czas wolny i wizyta w GUM-ie (ekskluzywnym pasażu handlowym). Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień- Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Moskwy:
Kitaj Gorod - zespół pałaców i cerkwi, Muzeum Historyczne i place: Teatralny z Teatrem Wielkim i Dumą Państwową, Łubiański. Zwiedzenie Galerii Tretiakowskiej (zbiór ikon i dzieł malarstwa rosyjskiego). Obiadokolacja, nocleg.

6dzień- Po śniadaniu zwiedzenie: największej cerkwi stolicy - Świątyni Chrystusa Zbawiciela, klasztoru i cmentarza
Nowodziewiczego. Odwiedzenie Parku Zwycięstwa, Wróblowych Wzgórz, panoramy Borodinskiej. Po południu spacer po Arbacie. Obiadokolacja. Możliwość obejrzenia spektaklu w Teatrze Wielkim (przy wcześniejszym zamówieniu biletów - jeszcze w Polsce).

7 dzień- Po wczesnym śniadaniu wyjazd ze stolicy. Zwiedzanie
Siergiejew Posad - jednego z najważniejszych ośrodków Prawosławia: ufortyfikowanej Ławry św.Trójcy i św.Sergiusza, soboru Uspieńskiego, grobu cara Borysa Godunowa, kaplicy Nastudziennej, dzwonnicy, skarbca, wieży Kalicja. Przejazd do Pieresławla Zaleskiego. Obejrzenie Kremla z soborem Przemienienia Pańskiego (XIIw.) i cerkwią Metropolity Piotra. Następnie odwiedzenie Rostowa Wielkiego położonego nad jez.Niero. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień-zwiedzanie Kremla z soborem Uspienskim, cerkwiami Zmartwychwstania,
św.Jana Teologa, Matki Bożej Przewodniczki, Zbawiciela nad Arkadami, muzeum ikon i malarstwa w Komnatach Metropolity (Biała i Czerwona). Przejazd do Jarosławla, obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień- Po śniadaniu zwiedzanie
Jarosławla: klasztor Przemienienia Pańskiego z XIIw. i Święte Wrota na terenie Kremla, sobór Przemienienia Pańskiego, cerkwie Objawienia Pańskiego i Proroka Eliasza. Przejazd do Kostromy. Oglądanie śródmieścia: Wieża Strażacka (na liście UNESCO), klasztor Objawienia Pańskiego, ratusz, pałace, hale targowe. Obiadokolacja i nocleg w Suzdalu.

10 dzień- Po śniadaniu poznawanie
Suzdala: klasztory Zbawiciela (XIVw.), Aleksandrowski (XIIIw.) i Złożenia Szat, cerkwie Narodzenia Bogurodzicy, św.Mikołaja, Smoleńska, klasztor Opieki Matki Bożej, Kreml (XIw.) z soborem Narodzenia MB, drewniana cerkiewką św.Mikołaja i Pałacem Arcybiskupim. Przejazd do Włodzimierza - średniowiecznej stolicy Rusi. Pod miastem (w Bogolubowie) postój przy XII-wiecznej cerkwi Pokrowskiej nad Nerlą. Zwiedzanie miasta: Złote Wrota wraz z murami obronnymi, sobór Uspienski z XIIw. z freskami Rublowa, sobór św.Dymitra. Przejazd do hotelu pod Moskwą. Obiadokolacja i nocleg.

11dzień- Całodniowy przejazd przez Rosję i Białoruś. Obiadokolacja i nocleg w Mińsku.

12 dzień- Po śniadaniu krótkie zwiedzanie stolicy Białorusi. Pod wieczór przyjazd do Warszawy. Zakończenie imprezy w Katowicach około północy.


UWAGI:
1. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania i realizacji punktów programu może ulec zmianie.
2. Impreza realizowana jest przy grupach liczących min. 25osób. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
3. Osoby podróżujące samotnie
dokwaterowywane są do pok.2 lub 3osobowego. W przypadku braku możliwości dopłata do pokoju 1osobowego (ok.190 EUR).

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY 12 dni  
25.07-05.08 780 euro ZAPYTAM
19.09-30.09 780 euro ZAPYTAM

Cena zawiera :Świadczenia (EUR płatne wg kursu sprzedaży banku NBP z dopłaty): 10 noclegów w hotelach (pokoje 2os z łazienkami lub studia 2os+2os+łazienka), 10 śniadań i 10 obiadokolacji, pilot, przewodnik w Moskwie, autokar z klimatyzacją, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera Koszty dodatkowe: koszt wizy rosyjskiej i wizowania 60 EUR/os, wiza białoruska 30 EUR/os.
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalni przewodnicy ok.150EUR/os, bilet do Teatru Wielkiego (cena uzależniona od spektaklu - około 30-50EUR), transfery antenowe.

WARUNKI UCZESTNICTWA 

ROSJA - MOSKWA - WCZORAJ I DZIŚ 9 DNI

Trasa zagraniczna: Łotwa (1) – Psków – St. Petersburg (3) – Carskie Sioło – Nowogród Wielki (1) – Moskwa (2) – Łotwa (1) – Wilno

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy w Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Po trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Zwiedzanie St. Petersburga, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga, obiadokolacja. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie). Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt - główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto-muzeum bogate w dawną architekturę z XI-XVII wieku, m.in.: stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Moskwy, zwiedzanie m.in. Placu Czerwonego, mauzoleum Lenina, cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz), pomnik Minia i Pożarskiego, gmach GUMu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania miasta m.in: wzgórza Worobiowe (panorama Moskwy), góra Pokłonna, moskiewski Kreml z Car-Działem, Car-Dzwonem oraz soborem Zaśnięcia Matki Bożej, klasztor Nowodziewiczy („miniatura Kremla”), spacer po starym Arbacie, Pomnik Piotra I, Galeria Trietiakowska. Czas wolny. Powrót do hotelu (moskiewskim metrem dla chętnych). Obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Pożegnanie ze stolicą Rosji. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna z pilotem, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY 9 DNI  
30.05-07.06 2536 PLN Zapytam
24.06-02.07 2469 PLN Zapytam
27.07-04.08 2469 PLN Zapytam
 

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 130 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200 zł

CENA ZAWIERA:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc)
- 8 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
- 8 śniadań i 8 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej ok. 135 EUR
- rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga ok. 15 EUR
NOWOŚĆ - obsługa grupy powyżej 30 uczestników w systemie TOUR GUIDE!
- koszt wynajęcia zestawu słuchawkowego - 14 EUR. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WARUNKI UCZESTNICTWA 
 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |