Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking
 

Domy i apartamenty

 


Przeprawy promowe

 

 


 
WŁOCHY
 
BUONGIORNO MEZZOGIORNO
 

 

          

 

 

 

Buongiorno Mezzogiorno! - 8 lub 15 dni • Castel del Monte - potęga Fryderyka II • San Giovanni Rotondo - wspomnienie Ojca Pio • Vieste i Peschici - to co najpiękniejsze na Półwyspie Gargano • Wyspy Termiti - niepowtarzalny cud natury w Parku Narodowym Gargano • Alberobello - królestwo truli • Bari - historia z Boną związana • Lecce - barokowa Florencja

 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu.
Przylot do Neapolu, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu w ok. Neapolu, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Castel del Monte, gdzie znajduje się tajemniczy zamek. W programie zwiedzania zamek Fryderyka II, który oglądany z lotu ptaka w niczym nie przypomina średniowiecznej warowni. Jest to idealna konstrukcja wpisana w liczbę 8. Po południu przejazd do miejscowości Barletta, gdzie będziemy podziwiać kolejny zamek normandzko-szwabski jak również piękną katedrę w stylu gotyckim, złożoną z różnych elementów. Po południu proponujemy degustację produktów lokalnych. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. San Giovanni Rotondo (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 380 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie urokliwych miasteczek położonych na Półwyspie Gargano: Peschici i Vieste. Następnie przeprawa promowa na Wyspy Termiti - wspaniały cud natury objęty ochroną w ramach Parku Narodowego Gargano. W programie wizyta na wyspie San Nicolo. Czas wolny. Następnie powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 150 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do San Giovanni Rotondo gdzie znajduje się klasztor kapucynów Santa Maria della Grazie, w którym żył Ojciec Pio z Pietrelciny. Chwila zadumy przy grobie świętego. Po południu przejazd do Monte San Angelo. Jest to najsłynniejsza na całej ziemi krypta św. Michała Archanioła. Zwiedzanie krypty, czas wolny. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w ok. Bari. (Trasa ok. 200 km).
 
Dzień 5
Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Lecce, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast południa. Zwiedzanie centrum historycznego miasta, gdzie m.in. znajduje się wspaniały przykład barokowej architektury z pięknie rzeźbioną fasadą Basilica di Santa Croce. W programie również Piazza del Duomo, jedno z najpiękniejszych barokowych miejsc we Włoszech, stąd „barokowa Florencja”. Następnie przejazd na Półwysep Salentyński czyli tzw. obcas włoskiego buta, gdzie odwiedzimy miasto Brindisi, będące naturalnym portem. Spacer po centrum historycznym, gdzie zobaczymy m.in. oryginalne kolumny, które niegdyś kończyły Via Appia biegnącą tu aż ze starożytnego Rzymu oraz świątynię Templo di San Giovanni al Sepolcro z XI. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Bari, gdzie pochowano królową Bonę. Spacer po starówce: romańska katedra San Sabino, bazylika San Nicola z grobowcem Bony Sforzy i średniowieczny normański zamek. Kolejnym punktem programu będzie bajkowe Alberobello. Proponujemy spacer po tym niezwykle urokliwym mieście, w trakcie którego zobaczymy „trulle” - cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 7
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Neapolu - niepisanej stolicy południa Italii. Spacer rozpoczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Przejście ulicą szopkarzy neapolitańskich - Spaccanapoli, obok najważniejszych Kościołów: St. Lorenzo, St. Domenico, St. Chiara i Gesu Nuovo. Następnie spacer gwarną ulicą Toledo do Galerii Umberto I, Castel Nuovo, Teatru St. Carlo i Piazza Plebiscito ze słynnym Palazzo Reale. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Na zakończenie dnia proponujemy wizytę w Tunelu Borbonico, gdzie odkryjemy podziemny Neapol. Wieczorem proponujemy obiadokolację - menu neapolitańskie (płatna dodatkowo). Późnym wieczorem powrót na nocleg do hotelu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 150 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu w Kampanii (w niektórych terminach transfer może odbywać się przez lotnisko), pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. Doby hotelowe rozpoczynają się o godz. 14:00, a kończą o 10:00.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego możliwe korzystanie ze środków komunikacji miejskiej przy zwiedzaniu. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
 
Za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Kampanii w wybranym przez Państwa hotelu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe
Położenie:
Hotele **/ *** klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: ok. San Giovanni Rotondo (2), ok. Bari (2), Neapol/ Castellammare di Stabia (3).
 
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
 
 
Przedłużenie wycieczki o 7 dni wypoczynku:
Hotel Europa Castellammare *** BB za dopłatą HB
Villaggio La Maree ***+ FB
Sabbiadoro **** ALL light
Oleandri Resort ****HB
 
 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMINY 8 DNI 15 DNI ZAPYTAM
17.06 2 519 zł 3 362 zł ZAPYTAM
01.07 2 520 zł 3 686 zł ZAPYTAM
15.07 2 450 zł 3 606 zł ZAPYTAM
29.07 2 431 zł 3 587 zł ZAPYTAM
12.08 2 520 zł 3 421 zł ZAPYTAM
26.08 2 499 zł 3 640 zł ZAPYTAM
09.09 2 520 zł 3 641 zł ZAPYTAM
23.09 2 400 zł - ZAPYTAM
       
 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (5), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 160 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.
 
Wycieczki lokalne: degustacja pizzy neapolitańskiej ok. 25 EUR.
 
 
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie.
 
Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
- nauczycieli z kartą nauczycielską.
- niepełnosprawnych - bilety ulgowe/bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa.
 
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 
 
 
Sabbiadoro ****
Położenie:
Hotel usytuowany w regionie Kampania, położony w południowej części Włoch, w pobliżu Parku Narodowego Cilento, z widokiem na zatokę Amalfitańską. Obiekt zlokalizowany jest pomiędzy turystycznymi miejscowościami Salerno i Paestum, w niewielkiej miejscowości Lido Lago, gdzie znajdują się nieliczne sklepy, bary i restauracje. Ok. 85 km do lotniska w Neapolu.
 
Plaża:
Hotel zlokalizowany ok. 50 m od piaszczystej, prywatnej plaży (przejście przez uliczkę, z łagodnym zejściem do morza). Bezpłatny serwis plażowy od 3 rzędu (1 leżak, 1 krzesełko i parasol na pokój).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, winda, płatny sejf, restauracja główna, bar, nowowybudowany basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami oraz brodzik dla dzieci. Ponadto: sala telewizyjna, czytelnia, sala konferencyjna, pralnia, wypożyczalnia samochodów, parking. Hotel akceptuje karty kredytowe.
 
Pokoje:
Hotel posiada 62 komfortowe pokoje standardowe (możliwość 1 dostawki) zlokalizowane w czteropiętrowym budynku. Pokoje wyposażone w: łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów), klimatyzację, TV Sat., (brak polskich kanałów), telefon, minibar (konsumpcja dodatkowo płatna). Większość pokoi posiada balkon lub taras.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu lunche oraz obiadokolacje serwowane do stolika (przystawki, bufet sałatkowy). W cenie do lunchu i obiadokolacji: woda, 1/2 l wina domowego na osobę. W godzinach 15:00-17:00 oraz 21:00-23:00 napoje: woda, soki (3 rodzaje), napoje typu cola, piwo. Pozostałe napoje do posiłków dodatkowo płatne. Możliwość rezerwacji posiłków wegetariańskich oraz bezglutenowych.
 
Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi animacje dla dzieci oraz dla dorosłych. Mini klub dla dzieci w wieku 4-10 lat prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę, m.in.: zajęcia sportowe, warsztaty, gry zespołowe, lekcje tańca. Dla najmłodszych figloklub: 6 x w tygodniu zajęcia dla dzieci z polskim animatorem od połowy czerwca do połowy września. Ponadto: wypożyczalnia rowerów w cenie, sala gier, tenis stołowy, ping pong, bule, fitness, siatkówka plażowa, amfiteatr, dyskoteka, wieczorne spektakle, piano bar w szczycie sezonu (od czerwca do sierpnia).
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych hotelu.
 
www.sabbiadorogestioni.com
 

 
Villaggio La Maree ***+
 
Położenie:
Hotel położony w południowej części regionu Kampania, jednego z najbardziej znanych regionów we Włoszech. Kompleks otoczony śródziemnomorską roślinnością, znajduje się w niewielkiej miejscowości, w samym sercu Parku Narodowego Cilento. Hotel leży w spokojniej okolicy na terenie o pow. ok. 14 ha, zanurzony jest w pięknym gaju oliwnym wchodząc delikatnie w stronę morza. Ok. 5 km miasteczka Pisciotta, gdzie znajduje się niewielki wybór sklepów. Ok. 160 km do lotniska w Neapolu.
 
Plaża:
Obiekt zlokalizowany bezpośrednio przy piaszczysto-żwirkowej plaży (zalecane obuwie ochronne). Bezpłatny serwis plażowy (1 leżak, 1 krzesełko i parasol/pokój).
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24h, winda, płatny sejf, restauracja z tarasem (z widokiem na morze), bar. Basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Ponadto: butik, mini market, sala konferencyjna, parking, punkt apteczny w odległości ok. 4 km. Hotel akceptuje karty kredytowe.
 
Pokoje:
Kompleks o niskiej zabudowie, oferuje 83 pokoje 2-osobowe (możliwość 2 dostawek, przy drugiej dostawce łóżko piętrowe) zlokalizowane w kilku budynkach na 2 piętrach. Pokoje wyposażone w: łazienkę (prysznic lub wanna), klimatyzację, mini lodówkę, TV Sat., (brak polskich kanałów), werandę. Na terenie hotelu znajdują także bungalowy jednak nasi Klienci kwaterowani są w pokojach hotelowych. Ponadto na terenie kompleksu znajdują się apartamenty wyposażone dodatkowo w aneks kuchenny. Widok na morze na potwierdzenie i za dopłatą.
 
Wyżywienie:
Śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu. W cenie do lunchu i obiadokolacji woda i wino białe w karafkach. Dodatkowe napoje do lunchu i obiadokolacji dodatkowo płatne. W godzinach 15:00-17:00 oraz 21:00-23:00 napoje: woda, soki (3 rodzaje), napoje typu cola, piwo. Możliwość przygotowania posiłków wegetariańskich oraz bezglutenowych. Możliwość skorzystania z pomieszczenia przystosowanego do przygotowywania posiłków dla dzieci do 2 lat.
 
Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych. Mini klub, plac zabaw, amfiteatr, boisko wielofunkcyjne m.in. do koszykówki, piłki nożnej, tenisa. Dla najmłodszych figloklub: 6 x w tygodniu zajęcia dla dzieci z polskim animatorem od połowy czerwca do połowy września. Ponadto: siatkówka plażowa, tenis stołowy, siłownia. Za dodatkową opłatą: wypożyczalnia sprzętu wodnego (m.in. kajaki, rowery wodne), szkoła nurkowania.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
 
www.lamaree.net
 

 
Oleandri Resort ****
 
Położenie:
Elegancki hotel zlokalizowany w południowo-wschodnim regionie Włoch - Kampanii, usytuowany w spokojnej okolicy, otoczony bujnym lasem sosnowym. Hotel znajduje się na dość rozległym terenie o powierzchni ok. 3 ha, oddalony jest o ok. 1,5 km od parku archeologicznego w Paestum. Ok. 110 km do lotniska w Neapolu.
 
Plaża:
Obiekt usytuowany jest ok. 250 m od piaszczystej, prywatnej plaży w zależności od położenia pokoju (przejście ścieżką, z łagodnym zejściem do morza). Bezpłatny serwis plażowy (2 leżaki i parasol/pokój) od 3 rzędu.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja Oleander (z piecem drzewnym do wypieku pizzy), bar, basen oraz strefa jacuzzi z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Ponadto: taras słoneczny, wypożyczalnia samochodów i rowerów, pralnia.
 
Pokoje:
Resort oferuje nowocześnie urządzone pokoje w budynku głównym (superior z balkonem) i mniejszych budynkach usytuowanych w zadbanym ogrodzie (deluxe z tarasem), dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci. Wszystkie tak samo wyposażone w: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), klimatyzację, TV Sat., (brak polskich kanałów), minibar (konsumpcja dodatkowo płatna), sejf, telefon. Na potwierdzenie dwupokojowe apartamenty (elegance i family, 2-5 osobowe), usytuowane na parterze, wyposażone dodatkowo w aneksy kuchenne. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - na zamówienie i za opłatą (ok. 5 EUR/dzień).
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje serwowane do stolika (przystawki, bufet sałatkowy). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Możliwość rezerwacji posiłków wegetariańskich oraz bezglutenowych.
 
Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program animacyjny zarówno dla dorosłych jak i dzieci (w terminie od 24.05 do 19.09), spektakle, występy, gry i zabawy.
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych hotelu.
 
www.oleandriresort.com
 

 
Hotel Europa Castellammare ***
 
Położenie:
Przyjazny, miejski hotel położony w turystycznej miejscowości Castellammare di Stabia, zlokalizowany w pobliżu takich atrakcji jak: Scavi di Stabia (archeologiczne wykopaliska) czy Monte Faito (pasmo górskie, do którego można dostać się kolejką linową z miasteczka). Ok. 12 km do słynnego Sorrento, jednego z najbardziej popularnych turystycznych miejscowości w Kampanii, tutaj podziwiać można wspaniałe krajobrazy m.in. na Zatokę Neapolitańską. Ok. 8 km do Pompei, jednego z najsłynniejszych, historycznych atrakcji Włoch, skąd zobaczyć można majestatyczny, uśpiony wulkan Wezuwiusz. Ok. 1,5 km do najbliższych sklepów, barów i restauracji (bezpłatny busik do centrum moateczka w wyznaczonych godzinach). Ok. 35 km do lotniska w Neapolu.
 
Plaża:
Publiczna plaża znajduje się ok. 1,5 km od hotelu. Płatny bus na plażę ok. 7 EUR/os. za stronę.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja 24h, płatny sejf, winda, restauracja główna, restauracja a’la carte (obowiązek wcześniejszej rezerwacji, dodatkowo płatna), bar. Basen ze słodką wodą z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Ponadto: taras słoneczny, przechowalnia bagażów, sala konferencyjna, pralnia. Hotel akceptuje karty kredytowe.
 
Pokoje:
Hotel posiada 40 pokoi standardowych w kilkupiętrowym budynku głównym. Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę (prysznic lub wanna), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., (brak polskich kanałów), telefon, mini lodówka, balkon lub taras umeblowany. Płatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na potwierdzenie (ok. 3 EUR/dzień). Zakwaterowanie od 14:00, wykwaterowanie do 12:00.
 
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Za dopłatą obiadokolacje serwowane do stolika (wybór z 3 pozycji menu, przystawki, bufet sałatkowy). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
 
Program sportowy i animacyjny:
W szczycie sezonu hotel organizuje wieczorne lekkie animacje. Ponadto dodatkowo płatne: wypożyczalnia rowerów, zabiegi pielęgnacyjne, masaże, fitness, tenis, sporty wodne na plaży (kajaki, snurkowanie, nurkowanie)
 
Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych hotelu.
 
www.europahotel.biz
 

 
OFERTY WYJAZDÓW