polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

 Promocja rodzinna 04012015 Image Banner 120 x 600

 


Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

 


Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   
 
IZRAEL NIE TYLKO DLA PIELGRZYMÓW
 

 
 
 
 
Jerozolima - święte miasto • Via Dolorosa - Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem - Grota Narodzenia • Akka - twierdza krzyżowców • Cezarea Nadmorska • Nazaret - Bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum - Góra Błogosławieństw • Tel Aviv • Hajfa - perskie ogrody • Masada - twierdza Heroda • Morze Martwe - dla urody!
 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Po przylocie do Tel Avivu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem. Późna kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km).
 
Dzień 2
Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. Następnie pojedziemy pod Knesset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Następnie przejazd do kibucu - specyficznej izraelskiej formy "spółdzielni". Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok 50 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuariami Kopuły Skały i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatne - ok. 15 USD). Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Odwiedzimy Jardenit nad Jordanem, symboliczne miejsce chrztu Chrystusa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie. (Trasa ok. 230 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna - ok. 35 USD). Podczas lunchu będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 20 USD). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum- wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie. (Trasa ok. 50 km).
 
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Avivu. (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem; zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi (wjazd kolejką linową). Następnie zwiedzimy starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 400 m poniżej poziomu morza. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 220 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Betlejem i przejazd do Jerozolimy. Czas wolny (w zależności od godziny lotu powrotnego do Polski) samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakup pamiątek. Następnie transfer na lotnisko w Tel Avivie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).
 
Uwagi do programu
- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, napoje tylko bezalkoholowe.
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot na miejscu.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
 
 
Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja oraz bar

Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
 
 
Wizy
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela.
Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii, Iranu. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich.
 
W WYBRANYCH TERMINACH ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA WYJAZDU O DODATKOWE 3 DNI WYPOCZYNKU W NASTĘPUJĄCYCH HOTELACH:
 
De La Mer Hotel *** BB

Sea Net Hotel ***+ BB/HB
 
 
 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMIN 8 DNI 11 DNI- cena od:  
07.01 2 562 zł - REZERWUJ
28.01 2 843 zł - REZERWUJ
04.02 3 018 zł - REZERWUJ
11.02 3 012 zł - REZERWUJ
18.02 3 212 zł - REZERWUJ
04.03 2 834 zł - REZERWUJ
11.03 3 112 zł - REZERWUJ
18.03 3 145 zł - REZERWUJ
25.03 2 909 zł - REZERWUJ
01.04 3 212 zł - REZERWUJ
15.04 3 160 zł - REZERWUJ
22.04 3 263 zł - REZERWUJ
29.04  3 883 zł 4 775 zł REZERWUJ
06.05 3 363 zł - REZERWUJ
11.05 3 362 zł - REZERWUJ
20.05 3 333 zł - REZERWUJ
25.05 3 189 zł - REZERWUJ
03.06 3 189 zł - REZERWUJ
10.06 3 226 zł  4 118 zł REZERWUJ
15.06 3 226 zł - REZERWUJ
01.07 3 189 zł 4 071 zł REZERWUJ
15.07 3 383 zł 4 266 zł REZERWUJ
22.07 3 174 zł - REZERWUJ
05.08 3 138 zł 4 151 zł REZERWUJ
10.08 3 138 zł - REZERWUJ
26.08 3 167 zł - REZERWUJ
07.09 3 256 zł - REZERWUJ
16.09  3 256 zł 4 147 zł REZERWUJ
21.09 3 256 zł - REZERWUJ
28.09 3 303 zł - REZERWUJ
07.10 3 284 zł - REZERWUJ
12.10 3 226 zł - REZERWUJ
19.10 3 211 zł - REZERWUJ
28.10 3 139 zł - REZERWUJ
 
ZAPYTAM
 

Wylot: Warszawa

 

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Tel Avivu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.): ok. 190 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu); Cena nie obejmuje też: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych (Jerozolima nocą ok. 25 USD, Wzgórza Golan ok. 35 USD, Jerycho ok 15 USD) oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA).

 

 

 

 

 

 

 

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 
 
 
 

http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg