polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

IZRAEL -EGIPT

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

OFERTY

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

OFERTY

WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

GRECJA
GRECJA RIW. OLIMP
GRECJA HALKIDIKI
GRECJA PELOPONEZ
KRETA CHANIA
KRETA HERAKLION
RODOS
KOS
KORFU
THASSOS
SANTORINI
HISZPANIA
MAJORKA
COSTA DEL SOL
COSTA BRAVA
IBIZA
TENERYFA
GRAN CANARIA
FUERTEVENTURA
LANZAROTE
MAROKO
SARDYNIA
SYCYLIA
PORTUGALIA
IZRAEL
CHORWACJA
EGIPT
TUNEZJA
TURCJA
BUŁGARIA
CYPR

ZIMA
POLSKA
AUSTRIA
SŁOWACJA
CZECHY
WŁOCHY
FRANCJA
BUŁGARIA
SZWAJCARIA
SŁOWENIA

OBOZY KOLONIE

POGODA
PRZELICZNIK WALUTOWY
WYCIECZKI FAKULTATYWNE

NOCLEGI
NURKOWANIE
SZCZEPIENIA
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
WSPÓŁPRACA

EGZOTYKA

DOMINIKANA
KUBA
MEKSYK
JAMAJKA
WENEZUELA
BRAZYLIA
BARBADOS
MAURITIUS
SESZELE
MALEDYWY
TAJLANDIA
GOA
SRI LANKA
BALI
MALEZJA
KENIA
Z.E.A. - DUBAJ
POLINEZJA FRANCUSKA
NOWA ZELANDIA
WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
BORNEO
KOSTARYKA
RPA
EGZOTYKA ZWIEDZANIE

REJSY

REJS PO NILU
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
7+7 ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

SAMOLOTEM

Trasa wycieczki
Sharm El Sheikh – Nuweiba – Eilat – Jerozolima/ Betlejem – Nazaret – Kana Galilejska – Jerozolima/ Betlejem – Nuweiba – Sharm El Sheikh.Długość objazdu 1400 (dla Taby ok.1300 km)
Sharm El Sheikh/Taba – Nuweiba ok. 160 km (Taba – Nuweiba ok. 75km); Nuweiba – Taba granica ok. 65 km; Eilat – Jerozolima/ Betlejem ok. 330 km; Jerozolima/ Betlejem – Nazaret ok. 130 km; Nazaret – Kana Galilejska ok. 30 km; Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie ok. 30 km; Jezioro Galilejskie – Jardenit ok. 15 km; Jerozolima/Betlejem – Morze Martwe / Qumran / Masada (fakultet) ok. 120 km; Jerozolima/Betlejem – Nuweiba 365 km; Nuweiba – hotele w Tabie ok. 65 km; Nuweiba hotele w Sharm El Sheikh ok.160 km.

1. dzień
Zbiórka (wg informacji zawartych w Tabeli Lotów), wylot do Egiptu. Powitanie na lotnisku w Sharm El Sheikh, transfer do hotelu. Zakwaterowanie w okolicy Nuweiby/ Taby, opcjonalna kolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do granicy w Tabie, zmiana autokaru. W drodze do Jerozolimy mijamy Qumran – jedno z najważniejszych miejsc dla współczesnych badaczy Pisma Świętego. To tu odnaleziono tzw. Zwoje znad Morza Martwego, tj. najstarsze zachowane fragmenty ewangelii. Dalsza droga wiedzie przez okolice Betanii, gdzie znajdował się dom Marii, Marty i Łazarza. Zakwaterowanie w okolicach Betlejem, opcjonalna kolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie, przejazd do Jerozolimy. Odwiedzimy stojący na Górze Oliwnej Kościół Pater Noster, w jego krużgankach modlitwę „Ojcze Nasz” można przeczytać w 164 językach. Zaprosimy Państwa na wizytę w Ogrodzie Oliwnym, inaczej zwanym Getsemani. Przyjmuje się, że Jezus modlił się tu w dniu pojmania, a obecnie znajduje się tu Bazylika Męki Pańskiej i Grób Matki Bożej wraz z Grotą Pojmania. Przystaniemy przy Sadzawce Betezda i zwiedzimy kościół św. Anny, gdzie wg ewangelisty Jana, uzdrowiono sparaliżowanego. Spacerując Via Dolorosa poznamy drogę, którą szedł Jezus niosąc krzyż, wstąpimy do Klasztoru Ecce Homo, ze znajdującymi się w środku oryginalnymi brukami z II w.n.e. i cysterną z czasów Heroda Wielkiego i dotrzemy aż do Świętego Grobu i Wieczernika. Tu spożywano ostatnią wieczerzę. Chwilę uwagi poświęcimy jednemu z symboli Jerozolimy – Kotel ha-Ma’aravi, czyli Murowi Zachodniemu, lepiej znanemu pod nazwą „Ściana Płaczu”. To najważniejsze miejsce dla wyznawców judaizmu, którzy o każdej porze dnia i nocy tłumnie oddają się tu modlitwie i zadumie. Powrót do hotelu, opcjonalna kolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Wizytę w Betlejem rozpoczniemy od Bazyliki Narodzenia Pańskiego, niezwykłej świątyni, wybudowanej ponad grotą, która uznawana jest za miejsce narodzin Chrystusa. Przejedziemy do Instytutu Yad Vashem, którego oficjalna nazwa to Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut składa się z kilku części, m.in.: Nowego Muzeum Historycznego wraz z Salą Imion (przechowuje się tu dane ofiar Holokaustu), Izby Pamięci, Ogrodu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Doliny Zabitych Wspólnot i Międzynarodowej Szkoły Nauczania o Holokauście. Ponadto warto zwrócić uwagę na znajdujące się na całym terenie liczne pomniki poświęcone ofiarom, w tym również Januszowi Korczakowi. Powrót do hotelu, opcjonalna kolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie, przejazd do Galilei lub nad Jezioro Tyberiadzkie. Staniemy na Górze Błogosławieństw, na której Jezus wygłosił „kazanie na górze”. W nawiązaniu do liczby błogosławieństw wzniesiono tam Sanktuarium na planie ośmiokąta. Pod kopułą świątyni znajduje się osiem okien, których witraże zawierają łacińskie teksty błogosławieństw. Rozejrzymy się w Kafarnaum („Wiosce Pocieszyciela”), gdzie na początku swej działalności Jezus nauczał w synagodze i uzdrawiał chorych, a obecnie znajduje się tu muzeum archeologiczne na wolnym powietrzu. Chwile relaksu zapewni nam rejs po Jeziorze Galilejskim, które ze względu na swój kształt po hebrajsku zwane jest Yam Kinneret – „kinnor” czyli harfa. W czasie małej przerwy chętni będą mieli okazję zakupić i spróbować Ryby Św. Piotra. Podczas dalszego zwiedzania przystaniemy w miejscu, w którym Jan Chrzciciel udzielał chrztów w rzece Jordan. Na koniec udamy się do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu, a następnie zobaczymy w Nazarecie Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, opcjonalna kolacja, nocleg.

6. dzień
Śniadanie. Dzień wolny w okolicach Betlejem. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna). Zapraszamy nad Morze Martwe, lustro wody tego bezodpływowego jeziora znajduje się w najniższym punkcie na Ziemi (418 m p.p.m.) i ciągle się obniża. Po drodze będą Państwo mieli szansę odwiedzić Masadę, twierdzę na szczycie samotnej góry na Pustyni Judejskiej. To tu schronił się Herod przed Partami, a do dzisiaj jest ono dla Żydów symbolem walki i heroicznego upadku. Wyprawa oferuje możliwość bliższego poznania Qumran, gdzie w 11 grotach odnaleziono ok. 800 rękopisów, znanych, jako „Zwoje znad Morza Martwego”. Miłą kulminacją dnia będzie kąpiel w wodach Morza Martwego, odpoczynek na plaży, a dla Pań szaleństwo zakupów oryginalnych kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Powrót do hotelu, opcjonalna kolacja, nocleg.

7. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do granicy w Tabie, zmiana autokaru. Zakwaterowanie w okolicy Nuweiby/Taby, opcjonalna kolacja, nocleg.

8. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do wybranego hotelu na wypoczynek. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9 dzień- 14  dzień
Pobyt wypoczynkowy zgodnie z wykupioną ofertą. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

15. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Sharm El Sheikh, wylot do Polski.

Ważne informacje
1. Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki najwcześniej na 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
2. Kolejność zwiedzania oraz kolejność realizacji imprezy może ulec zmianie i jest uzależniona od Organizatora. Wyjątek stanowią Klienci, którzy wykupili gwarancję kolejności części objazdowej i pobytu.
3. Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania to ok. 180$, w tym: bilety wstępu, przewodnicy, taksa wyjazdowa z Izraela, opłata check point Taba/Sharm El Shekih ok. 150$, napiwki ok. 15$, wiza egipska ok. 15$.
4. W trosce o wygodę i zadowolenie Klientów napiwki są zbierane przez pilota/rezydenta
5. Rozliczenie kwot pobranych przez pilota, na pakiet zwiedzania następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju.
6. Podczas zwiedzania wymagany jest odpowiedni strój: zakryte ramiona i kolana, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.
7. Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
8. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
9. Osobom, które w paszporcie posiadają pieczątkę z Libii, Syrii sugerujemy wymianę dokumentu przed wyjazdem do Izraela. Decyzja o wpuszczeniu na terytorium Izraela zależy wyłącznie od służb izraelskich.
10. Do Izraela nie wolno wwozić żywności ani alkoholu.
11. Dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne: Morze Martwe ok. 70$, Jerozolima nocą ok. 30$.


Ceny promocyjne, liczba miejsc w promocji ograniczona.

SAMOLOTEM

02.11 - 16.11  2652 zł/os.
09.11 - 23.11 2652 zł/os.
16.11 - 30.11 2591 zł/os.
23.11 - 07.12  2591 zł/os.
30.11 - 14.12  2591 zł/os.
07.12 - 21.12 2591 zł/os.
14.12 - 28.12 2791 zł/os.
21.12 - 04.01 3213 zł/os.
28.12 - 11.01 3196 zł/os.
04.01 - 18.01 2652 zł/os.
11.01 - 25.01  2591 zł/os.
18.01 - 01.02 2591 zł/os.
25.01 - 08.02 2591 zł/os.
01.02 - 15.02  2591 zł/os.
08.02 - 22.02 2591 zł/os.
15.02 - 29.02  2591 zł/os.
22.02 - 07.03 2591 zł/os.
29.02 - 14.03 2652 zł/os.
07.03 - 21.03 2652 zł/os.
14.03 - 28.03 2652 zł/os.
21.03 - 04.04 2652 zł/os.
28.03 - 11.04 2652 zł/os.
04.04 - 18.04  2927 zł/os.

Ceny promocyjne, liczba miejsc w promocji ograniczona.

Mam pytanie

Wyloty z Warszawy, Katowic, Gdańska, Krakowa, Poznania

Cena zawiera :

przelot samolotem
transfer lotnisko-hotel-lotnisko
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
opieka polskojęzycznego rezydenta i pilota
7 noclegów podczas wypoczynku na imprezie 7 + 7
przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie objazdu
7 śniadań i obiadokolacji podczas pobytu
7 śniadań podczas objazdu
opłata lotniskowa
7 noclegów w hotelach spełniajacych wg Organizatora Standard **/*** niesklasyfikowanych wg kategorii lokalnej na trasie objazdu

Cena nie zawiera :
Wiza - 15 USD (obowiązkowo płatna przy odprawie paszportowej w Egipcie)
Pakiet zwiedzania
Gwanancji pierwszego ojazdu w cenie 95 zł/os.

Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania to ok. 180$, w tym: bilety wstępu, przewodnicy, taksa wyjazdowa z Izraela, opłata check point Taba/Sharm El Shekih ok. 150$, napiwki ok. 15$, wiza egipska ok. 15$.
 


Hotel Tiran Island ****

Położenie
ok. 500 m od prywatnej, piaszczystej plaży (leżaki, ręczniki i parasole bezpłatnie), w rejonie Zatoki Nabq, wejście do wody z pomostu, ok. 7 km od lotniska w Sharm El Sheikh, ok. 15 km do Naama Bay.

Hotel
oferuje 335 pokoi, całodobową recepcję oraz dodatkowo płatne: Internet Wi-Fi (ok. 10 $/godz.), busy dowożące do centrum Naama Bay, wypożyczalnię limuzyn, salon fryzjerski, 24-godzinny room service, bankomat, opiekę medyczną, pralnię oraz pasaż handlowy.
Doba hotelowa kończy się o godzinie 12:00.
Akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
Hotel należy do sieci CHI Hotels & Resorts.
LOKALNA KATEGORIA OBIEKTU ****

Pokoje
1-, 2-osobowe z możliwością dostawki, łazienką (wyposażoną w suszarkę), indywidualnie sterowaną klimatyzacją, TV, minibarem (dodatkowo płatny), telefonem, sejfem. Większość pokoi z widokiem na ogród lub góry z balkonem lub tarasem. W ofercie dostępny jest też pokój 2-os. z możliwością dostawki z widokiem na basen lub morze (dodatkowo płatny). Kwaterowanie Gości w poszczególnych częściach hotelu odbywa się w zależności od dostępności pokoi. Na życzenie (wymagana wcześniejsza rezerwacja, bezpłatnie) wstawiane jest do pokoju łóżeczko dla niemowląt.

Wyżywienie
system All Inclusive (ALL) obejmuje posiłki w formie bufetu: śniadanie (07:00–10:00), lunch (12:30-14:30), kolację (19:00–21:30). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe serwowane w wyznaczonych przez hotel barach w godz.: 11:00–23:00. W hotelu dostępne są restauracja główna, 2 restauracje à la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja, za dodatkową opłatą) oraz 4 bary m. in. przy basenie, na plaży.

Rozrywka
2 baseny (w tym jeden dla dzieci), wielojęzyczne programy animacyjne. Dodatkowo płatne: boiska do piłki nożnej, siatkówki, tenis stołowy, centrum nurkowe i sportów wodnych, masaże, jacuzzi oraz sauna.

Dzieci
miniklub (4-12 lat, w wyznaczonych przez hotel godzinach), basen.

Kontakt
tel. 002 069 370 07 10
www.tiranislandhotel.com/home


Istnieje również możliwość wypoczynku w niżej wymienionych hotelach:

Hotel Sea Club Resort ****
Hotel Sea Life ***
Hotel Sheraton Resort ****
Hotel Shores Amphoras *****
Hotel Sultan Gardens Resort *****
Hotel The Three Corners Kiroseiz/Xperience ****

W celu sprawdzenia ceny prosimy o kontakt z biurem. Mam pytanie


WARUNKI UCZESTNICTWA

MAM PYTANIE      

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |