polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

ISLANDIA 5 dni

     

 
ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

ZIMA

WYSZUKIWARKA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

EGZOTYKA

EGZOTYKA ZWIEDZANIE


REJSY
REJSY SKANDYNAWSKIE
REJSY PO ADRIATYKU
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
REJSY PO KARAIBACH
REJSY PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

POGODA

 REYKJAVIK

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
ZWIEDZANIE

ISLANDIA CUDA NATURY


Reykjavik - stolica Islandii - gorące gejzery - malownicze wodospady - fiordy i niebotyczne klify - Blue Lagoon - nietypowe spa


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie, 2 godziny przed planowanym wylotem.  Przylot do Keflavik i przejazd do jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa - Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-390 i pochodzi z głębokości 2000 m., a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą kostiumów kąpielowych i ręczników. Można także kupić kosmetyki mikroelementowe do skóry z serii Blue Lagoon. Koszt wycieczki do Blue Lagoon to ok. 38 Euro (cena z 2010 roku, może ulec zmianie) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki. Transfer do hotelu w Reykjaviku, nocleg. (trasa ok.70 km)

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Reykjaviku. Przejazd w kierunku Hveragerði, miasteczka słynącego ze szklarni ogrzewanych energią geotermalną i dalej w stronę majestatycznych gór, gdzie w słoneczny dzień zobaczymy czynny wulkan Hekla. Po drodze zobaczymy dwa najciekawsze wodospady: Seljalandsfoss i Skógafoss. Następnie przejazd w stronę rezerwatu przyrody - Dyrhólaey, gdzie będziemy mogli podziwiać wyjątkowe formacje skalne nadmorskich klifów (w tym najbardziej znany i fotogeniczny łuk skalny). Na obszarze rezerwatu na pobliskich klifach w okresie lęgowym gniazduje tysiące ptaków. Nocleg w okolicach Kirkjubæjarklaustur. (trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do rezerwatu przyrody - Fjallabak, gdzie zwiedzanie zaczniemy od wspaniałego obszaru gorących źródeł - Landmannalaugar, otoczonego przez wyjątkowe wielobarwne ryolitowe góry i pola lawy. Jest to wspaniałe miejsce dla miłośników wędrówek. Dla chętnych polecamy kąpiel w jednym z gorących źródeł. W przypadku gdy droga do Landmannalaugar będzie zamknięta ze względu na złe warunki pogodowe, a tak może zdarzyć się wiosną lub wczesnym latem, przejazd do Doliny Þórsmörk, która oferuje wspaniałą kompozycję widoków składającą się z lodowców, skał oraz roślinności. Z Landmannalaugar przejazd do doliny Þjórsárdalur, gdzie po erupcji wulkanu Hekla w XII w. niegdyś żyzne tereny rolnicze zostały przykryte materiałem wulkanicznym. Przejazd na nocleg w okolicy Hveragerði.(trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzkiego cudu natury - wodospadu Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 metrów. Następną udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur z czego ten ostatni wybucha co kilka minut . Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżać się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir, leżący na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów ze względu na przyrodnicze i historyczne dziedzictwo. Powrót do Reykjaviku na nocleg. (trasa ok.200 km)

Dzień 5
Wykwaterowanie z hotelu wczesnym rankiem. Transfer na lotnisko do Keflaviku. Wylot do Warszawy. (trasa ok. 50 km)

UWAGA!
Wizyta w spa Blue Lagoon uzależniona jest od rozkładu lotów w danym sezonie i odbywa się pierwszego dnia wyjazdu zaraz po przylocie, bądź ostatniego dnia wyjazdu przed wylotem.

Ze względu na to, że wycieczka obejmuje spacery po parkach narodowych, dobrze jest zabrać wygodne i bezpieczne obuwie typu trekkingowego. Należy zwrócić też uwagę na ciepłe ubranie - Islandia leży w strefie klimatu subpolarnego, gdzie latem (maj - sierpień) temperatury mogą oscylować w granicach 6-12°C.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Obiadokolacje we własnym zakresie. Pierwszego, trzeciego i czwartego dnia wyjazdu noclegi w miastach (restauracje i bary blisko hoteli). Dnia 2 - nocleg na farmie (z dala od sklepów i restauracji). Istnieje możliwość zarezerwowania obiadokolacji w miejscu noclegu. Płatność u pilota (cena ok. 35 Euro, cena z 2010 roku)

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY Cena REZERWACJA
17.06 - 20.06 5 172 zł ZAPYTAM
24.06 - 27.06 5 172 zł ZAPYTAM
08.07 - 11.07 5 229 zł ZAPYTAM
22.07 - 25.07 5 229 zł ZAPYTAM
05.08 - 08.08 5 229 zł ZAPYTAM
12.08 - 15.08 5 229 zł ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1 os - 800 zł

Cena zawiera: przelot samolotem na trasie Warszawa - Keflavik - Warszawa, zakwaterowanie (2 rozpoczęte doby hotelowe w Reykjaviku, 2 na trasie wycieczki), wyżywienie: śniadania w formie bufetu, pakiet z lunchem dnia 3, przejazdy komfortowym autokarem, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: opłat lotniskowych, obiadokolacji to ok. 35 EUR(2 daniowa), biletów wstępu (orientacyjny koszt ok. 50 EUR + 38 EUR Błękitna Laguna płatna obowiązkowo pilotowi wycieczki) oraz innych wydatków osobistych.


Miejsce wylotu: Warszawa

WARUNKI UCZESTNICTWA

 


 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |