Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking  

Domy i apartamenty

 


 

Wypoczynek i Zwiedzanie
Jeżeli ciężko jest Ci podjąć decyzje jak ma wyglądać Twój urlop, czy ma być całkowicie poświęcony zwiedzaniu czy wypoczywaniu, w naszej ofercie można znaleźć wyjazdy łączące wypoczynek ze zwiedzaniem w dowolnie wybrany sposób, wszystko w zależności od oczekiwań i upodobań klienta.

Biuro Podróży BERTUR oferuje połączenia wycieczek objazdowych i wczasów w hotelu w wielu miejscach na świecie począwszy od zorganizowanych wyjazdów do bliskich krajów europejskich do indywidualnie przygotowanych i zaplanowanych podróży egzotycznych.

Oferujemy gotowe dwutygodniowe pakiety licznych touroperatorów łączące wypoczynek ze zwiedzaniem z polskim przewodnikiem, podczas którego tydzień czasu intensywnie zwiedzasz, drugi tydzień spędzasz w wybranym hotelu i wypoczywasz na plaży.
Z nami także możesz indywidualnie przygotować swoją wymarzoną podróż, dopasować terminy, trasy, odwiedzane miejsca, hotele.


Oferujemy wycieczki objazdowe połączone ze wypoczynkiem w krajach takich jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Egipt, Turcja, Maroko, Bułgaria i wielu innych.


 
Portugalia i Hiszpania -
 
Od chwały Maurów po strzelistość katedr
 

 

          

 
 
 
Stolice Półwyspu Iberyjskiego - Lizbona i Madryt • andaluzyjskie - Sewilla i Kordoba • poszarpane wybrzeża Galicji i Kantabrii • winne Porto • sanktuaria w Santiago De Compostela i Fatimie - uniwersytecka Coimbra • królewska Sintra
 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu.  Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.
 
Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (12-bocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana - wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Późnym popołudniem przejazd na nocleg w okolicach Sewilli lub Kordoby, kolacja. (Trasa ok. 200 km). Dla chętnych rejs statkiem (cena ok. 16 EUR), ewentualnie wieczór flamenco (cena ok. 40 EUR).
 
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Poznamy wąskie i kręte uliczki Juderii – dawnej dzielnicy żydowskiej, odwiedzimy Calleja de las Flores – uliczkę Kwiatową oraz plac dawnego Zoco – targu. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Następnie przejazd w kierunku Madrytu. Po drodze zobaczymy słynne wiatraki La Manchy w pobliżu miejscowości Consuegra. Kolacja i nocleg w okolicach Madrytu. (Trasa ok. 420 km)
 
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Madrytu i zwiedzanie miasta, które od XVI w. pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Muzeum Prado (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana), Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz Don Kichota i Sancho Pansy. Panoramiczny przejazd główną arterią Madrytu – Paseo de la Castellana. Zobaczymy z zewnątrz Stadion Santiago Bernabeu oraz Arenę do walki byków Las Ventas. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Escorial, kompleksu stanowiącego w epoce imperium Filipa II stolicę polityczną Hiszpanii. Na uwagę zasługują tu panteon królewski, bazylika oraz klasztor. Następnie przejazd w kierunku Segowii. Po drodze zatrzymamy się w Dolinie Poległych - miejscu upamiętniającym ofiary okrutnej wojny domowej. W Segowii oprócz akweduktu i starego miasta zobaczymy średniowieczny Alcazar - wzniesiony na skale zamek obronny stanowiący w ówcześnie jedną z rezydencji królów kastylijskich oraz Plaza Mayor z późnogotycką katedrą. Kolacja i nocleg w okolicach Valladolid. (Trasa ok.180 km).
 
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kantabrii. Zwiedzanie tego autonomicznego regionu Hiszpanii zaczniemy od Comillas – nadmorskiego miasta arystokracji hiszpańskiej. Comillas słynie z architektury barokowej oraz modernistycznej. Można tam zobaczyć jedno z niewielu dzieł Antonio Gaudiego – autora Sagrada Familia, które znajduje się poza Katalonią – El Capricho (z zewnątrz). Następnie udamy się do Santillana del Mar – doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka z domami arystokracji kantabryjskiej. W okolicy zwiedzimy Museo Altamira. Jaskinia Altamiry (UNESCO), nazywana jest kaplicą sykstyńską sztuki paleolitycznej – znana jest przede wszystkim z prehistorycznych fresków przestawiających sylwetki zwierząt. Przejazd do Santander, stolicy Kantabrii. Krótki spacer po centrum miasta i podziwianie panoramy wybrzeża z promenady przy słynnej plaży Sardinero. Kolacja i nocleg na wybrzeżu Kantabrii. (Trasa ok. 330 km).
 
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do San Vicente de la Barquera i spacer po tej urokliwej miejscowości rybackiej nad Ria de San Vicente. Następnie udamy się do Oviedo -stolicy Asturii. Spacer po starówce Oviedo gdzie obejrzymy główne place miasta, targ Fontan, plac Alfonsa II el Casto, średniowieczną katedrę stanowiącą obowiązkowy przystanek pielgrzymów na Camino de Santiago – Drodze Św. Jakuba. Czas wolny. Przejazd do Santiago de Compostela, kolacja i nocleg w okolicy Santiago de Compostela. (Trasa ok. 500 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela, m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedry św. Jakuba, Plaza de la Quintana. Miasto jest najbardziej znane z zespołu sakralnego, który przyciąga tysiące pielgrzymów, a przemierzana przez nich ścieżka przez Nawarrę i Galicję zyskała miano El Camino de Santiago (Drogi do Santiago). Czas wolny w urokliwej miejscowości Combarro położonej nad Riasem Pontevedry. Kolejnym punktem programu będzie rejs statkiem z miejscości O Grove po Ria de Arousa – jednym ze słynnych galicyjskich rias baixas - malowniczych ujściach rzek przypominających fiordy. Przejazd do Portugalii, kolacja i nocleg w okolicach Bragi. (Trasa ok. 320 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Bom Jesus do Monte, gdzie zobaczymy kościół Bom Jesus i monumentalne barokowe schody pięciu zmysłów będące częścią kompleksu Sanktuarium Bom Jesus. Następnie przejazd do Porto i zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Rejs statkiem po rzece Douro. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Coimbry. (Trasa ok. 180 km).
 
Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Coimbry - słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Przejazd do Fatimy i czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje. Dla chętnych wycieczka do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej od Zwycięstwa związany z Bitwą pod Aljubarrotą, która zapoczątkowała panowanie dynastii Avis w Portugalii w XIV w. (cena ok. 10 EUR/os). Kolacja i nocleg w Fatimie. (Trasa ok. 80 km).
 
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii, w programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny - okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 130 km). Dla chętnych wycieczka lokalna - Wieczór Fado (cena ok.40 EUR).
 
Dzień 12
Po śniadaniu przejazd przez słynne kurorty Wybrzeża Lizbońskiego - Estoril, Cascais z czeluścią zwaną „Usta Piekieł” oraz wzdłuż znanych plaż na Cabo da Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie zobaczymy Sintrę i jej symbol - Palacio Nacional. Przejazd do Algarve, zakwaterowanie i nocleg na wybrzeżu. (Trasa ok. 300 km).
 
Dzień 13-14
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Dla wszystkich chętnych wycieczka dodatkowa Perły Zachodu (cena ok. 51 EUR) - Całodniowa wyprawa podczas której poznamy najciekawsze miejsca w regionie. W programie przejazd przez góry Monchique z najwyższym ich punktem- Foia, średniowieczne miasteczko Silves; w Lagos dowiemy się wszystkiego o portugalskich “złotych wiekach”, zobaczymy miejsce pierwszego targu niewolników, a w okolicy Ponta da Piedade urzekające groty. Kluczowym punktem jest Przylądek Św. Wincentego, znany niegdyś jako “Koniec Świata”. W Lagos dodatkowo możliwość rejsu stateczkiem ( w zależnosci od warunków pogodowych).
 
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Faro, powrót do Polski. W przypadku porannego powrotu do Polski nie ma śniadania.
 
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 1 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
 
Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i z klimatyzacją.

Do dyspozycji gości:
na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje
 
 
 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMINY 15 DNI  
05.06 - 19.06 4 627 zł REZERWUJ
26.06 - 10.07 4 834 zł REZERWUJ
17.07 - 31.07 4 832 zł REZERWUJ
07.08 - 21.08 4 832 zł REZERWUJ
28.08 - 11.09 4 832 zł REZERWUJ
11.09 - 25.09 4 884 zł REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 1 EUR/os/dzień), systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 250 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).
 
MIASTA WYLOTÓW przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Kraków
 
 

 

OFERTY WYJAZDÓW