Portugalia

 Promocja rodzinna 04012015 Image Banner 120 x 600

 


 

Bilety lotnicze

 

 


Rezerwacja hoteli

 

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking  

Domy i apartamenty

 

 


 

 
 
IBERIADA
 

 

          

 

Święte miasto - Santiago de Compostela • przepiękna Barcelona i królewski Madryt • portugalskie perły - Lizbona, Sintra, Fatima i Coimbra • plażowanie nad Atlantykiem • Porto i doskonałe wino • Baskowie kontra Guggenheim

 
 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.  Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Girony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.
 
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, w programie między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: Sagrada Familia (z zewnątrz) oraz Park Guell. Ponadto wzgórze Montjuic, dzielnica gotycka wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica Barcelony. Nie zapomnimy również o fanach piłki nożnej - w programie wizyta na stadionie FC Barcelona - Camp Nou. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg. Dla chętnych wieczór hiszpański (cena ok. 35 EUR/os.). (Trasa ok. 100 km).
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Saragossy, w której zobaczymy pałac Aljaferia (mauretański pałac z "Księgi tysiąca i jednej nocy") i amfiteatr rzymski. Kolacja i nocleg w okolicach Madrytu. (Trasa ok. 630 km).
 
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Madrytu, który od XVI w. pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z pomnikiem przedstawiającym herb miasta), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy następnie Plaza de Toros, Atocha – imponujący dworzec kolejowy i park Retiro. Po południu czas wolny, dla chętnych za dodatkowa opłatą (15 Eur/os) wyjazd do Toledo- duchowej stolicy Hiszpanii (zobaczymy m.in. katedrę ze zbiorami sztuki gotyckiej, renesansowej i barokowej, Casa El Graco, synagoga El Transito oraz Plaza de Zocodover z Alkazarem). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Madrytu. (Trasa ok 80 km.)
 
Dzień 5
Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Prado - jedno z największych i najbogatszych na świecie (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana). Następnie przejazd do Segowii - miasta poetów. Zobaczymy rzymski akwedukt wybudowany w I w. n.e., Casa de los Picos, Plac Św. Marcina, Plaza Mayor z późnogotycką katedrą oraz bajkowy zamek - Alcazar de Segovia - jedna z siedzib Królów Katolickich. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Salamanki. (Trasa ok. 220 km).
 

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki - stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu - zobaczymy Uniwersytet, Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Casa de las Conchas z fasadą wykonaną z ponad 400 muszli, Plaza Mayor - przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii, fasady Convento de las Duenas. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 500 km).

 
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony: zobaczymy katedrę oraz dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos, wieżą Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniającym sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy, Magellana. Następnie spacer ulicami jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic miasta – Alfamie, Rua Augusta i Praca de Comercio. Po poudniu zwiedzanie dzielnica Park Narodow, ktora powstala w roku 1998 z okazji organizowanej w Lizbonie wystawy Expo. Na szczególną uwagę zasługuje oceanarium Pavilhao dos Oceanos - kompleks 5 ogromnych akwariów, mieszczących faunę i florę morską od ławic sardynek po rekiny i koralowce.Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. Wieczorem kolacja i nocleg w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd przez słynne kurorty Wybrzeża Lizbońskiego - Estoril, Cascais z czeluścią zwaną „Usta Piekieł” oraz wzdłuż znanych plaż na Cabo da Roca - najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie zobaczymy Sintrę i jej symbol - Palacio Nacional. Czas wolny, powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km).
 
Dzień 9
Plażowanie w jednym z kurortów Wybrzeża Lizbońskiego - np. Setubal (płw. Troya). Kolacja i nocleg. Dla chętnych za dodatkową opłatą wycieczka do Obidos i Foz de Arelho (ok. 30 EUR/os.).
 
Dzień 10
Po śniadaniu wyjazd do Fatimy - wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.
Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje.
Następnie przejazd do Coimbry - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Modnego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Porto. (Trasa ok. 320 km).
 
Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira - najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Kolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela. (trasa ok 230 km)
 
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie miasta m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedry św. Jakuba, Plaza de la Quintana, patio XV-wiecznego Colegio de Fonseca. Następnie spacer ulicami Starego Miasta w kierunku Parku Alameda, z którego rozpościera się panorama na katedrę. Santiago de Compostela jest najbardziej znane z zespołu sakralnego, który przyciąga tysiące pielgrzymów, a przemierzana przez nich ścieżka przez Nawarrę i Galicję zyskała miano El Camino de Santiago (Drogi do Santiago). Przejazd na nocleg w okolicach Burgos. (trasa ok 470 km)
 
Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie Burgos z przepiękną gotycką katedrą. Następnie zwiedzanie największego miasta kraju Basków - Bilbao: Muzeum Guggenheima, Stare Miasto. Pojedziemy również do Getxo, w którym znajduje się słynny Puente Colgante - jeden z kilku zachowanych do dzisiaj i funkcjonujących mostów suwowych z XIX w. Udamy się również na punkt widokowy, z którego mamy piękną panoramę na miasto i Zatokę Biskajską. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Miranda del Ebro. (Trasa ok. 750 km).
 
Dzień 14
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Costa Brava/Maresme, po drodze zatrzymamy się w miejscu ważnym dla każdego Katalończyka - Montserrat. Ten przepiękny masyw górski położony ok. 40 km od Barcelony od wieków jest miejscem kultu patronki Katalonii - Czarnej Madonny (La Moraneta) Wizyta w klasztorze, gdzie zobaczymy słynną cudowna figurkę, czas wolny na zdjęcia i degustację lokalnych likierów, które jak mówią miejscowe legendy mają właściwości lecznicze. Kolacja i nocleg w jednym z hoteli na wybrzeżu Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 580 km).
 
Dzień 15
Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania). Wykwaterowanie:
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko,
- Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.
 
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- w hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego - ok 1,2 Euro od osoby za dzień
- Dla chętnych możliwość uczestniczenia w pokazie fado w Lizbonie lub Porto (koszt ok. 40 EUR/os.).
 
Zakwaterowanie:
Hotele **/*** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje 2-, 3 - osobowe (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 -osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Do dyspozycji gości:
na miejscu w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i obiadokolacje serwowane
 
 

CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.

TERMINY 15 DNI  
13.05 - 27.05 4 235 zł REZERWUJ
27.05 - 10.06 4 195 zł REZERWUJ
10.06 - 24.06 4 289 zł REZERWUJ
24.06 - 08.07 4 333 zł REZERWUJ
08.07 - 22.07 4 435 zł REZERWUJ
22.07 - 05.08 4 435 zł REZERWUJ
05.08 - 19.08 4 391 zł REZERWUJ
19.08 - 02.09 4 376 zł REZERWUJ
02.09 - 16.09 4 550 zł REZERWUJ
 

ZAPYTAM

MIASTA WYLOTÓW przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Poznań, Gdańsk, Wrocław
 
Cena podstawowa obejmuje:  przelot samolotem do/z Girony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie) oraz lokalnego podatku turystycznego w Lizbonie (ok. 1 Eur/dziennie), biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. 245 EUR.
 
 
OFERTY WYJAZDÓW