Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 


 

Wypoczynek i Zwiedzanie
Jeżeli ciężko jest Ci podjąć decyzje jak ma wyglądać Twój urlop, czy ma być całkowicie poświęcony zwiedzaniu czy wypoczywaniu, w naszej ofercie można znaleźć wyjazdy łączące wypoczynek ze zwiedzaniem w dowolnie wybrany sposób, wszystko w zależności od oczekiwań i upodobań klienta.

Biuro Podróży BERTUR oferuje połączenia wycieczek objazdowych i wczasów w hotelu w wielu miejscach na świecie począwszy od zorganizowanych wyjazdów do bliskich krajów europejskich do indywidualnie przygotowanych i zaplanowanych podróży egzotycznych.

Oferujemy gotowe dwutygodniowe pakiety licznych touroperatorów łączące wypoczynek ze zwiedzaniem z polskim przewodnikiem, podczas którego tydzień czasu intensywnie zwiedzasz, drugi tydzień spędzasz w wybranym hotelu i wypoczywasz na plaży.
Z nami także możesz indywidualnie przygotować swoją wymarzoną podróż, dopasować terminy, trasy, odwiedzane miejsca, hotele.

Dzięki takim połączeniom możesz przykładowo zamiast wylatywać na dwa tygodnie na Kretę przez tydzień zwiedzać po kolei każdą z greckich wysp, a drugi tydzień spędzić na wyspie, która oferuje najładniejszą plażę. Tym samym jedna podróż pozwala Ci poznać piękno całej Grecji i jednocześnie wypocząć w miejscu oferującym najlepsze ku temu warunki.

Oferujemy wycieczki objazdowe połączone ze wypoczynkiem w krajach takich jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Egipt, Turcja, Maroko, Bułgaria i wielu innych.


 
 WIELKA GRECKA WYCIECZKA
 
autokarem
 

 

 

Riwiera Tesalska, Meteory, Osios Loukas, Delfy, Korynt, wąwóz Vouraikos, Nafplion, Epidauros, Ateny, Termopile, Saloniki

 
 
 

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Serbii w okolicach Novego Sadu.

 
2 dzień - przejazd przez Serbię, Macedonię, Grecję. Planowany przyjazd na Riwierę Tesalską w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
3 dzień - wypoczynek na Riwierze Tesalskiej. Wieczór grecki z muzyką na żywo, tańcami ludowymi przy dźwiękach buzuki.
 
4 dzień - po śniadaniu czas wolny. Po południu przejazd na zwiedzanie słynnych klasztorów Meteora, uważanych za jeden z cudów świata. Najpierw odwiedzimy pracownię ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru - Megalo Meteoro. Dowiemy się jak wyglądało życie mnichów za czasów największego rozkwitu tego ośrodka monastycznego. Odwiedzimy również największą świątynię Meteorów - katholikon Przemienienia Pańskiego. Z okien autokaru będziemy podziwiać również inne klasztory (m.in.: św. Trójcy, gdzie nakręcono jeden z filmów o przygodach Jamesa Bonda). Powrót na nocleg do hotelu.
 
5 dzień - wypoczynek na Riwierze Tesalskiej, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
 
6 dzień - po śniadaniu zaprosimy Państwa na wspólną lekcję kuchni greckiej. Nauczymy się jak przyrządzać pyszną grecką musakę na bazie bakłażana i mielonego mięsa. Następnie pojedziemy na wizytę do wytwórni tsipuro - greckiego alkoholu, z którego słynie region Volos. Po południu czas wolny.
 
7 dzień - wypoczynek na Riwierze Tesalskiej, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
 
8 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do ukrytego w górach, między gajami oliwnymi i migdałowymi bizantyjskiego monastyru Osios Loukas. Następnie przejazd przez malowniczo położoną na stokach gór Parnas Arachovą, która zimą zmienia się w ogromny kurort narciarski. Przyjazd do starożytnych Delf, gdzie w Sanktuarium Apollina poznamy dzieje wyroczni, z której zdaniem liczył się cały antyczny świat. Zobaczymy gdzie ateńczycy gromadzili swoje skarby i poznamy miejsce, które uważane było za "pępek świata". Następnie wyruszymy widokową trasą przez góry w kierunku Zatoki Korynckiej, przez którą przeprawimy się prawie 3 km wiszącym mosetm, uważanym za arcydzieło inżynierii. Przejazd na nocleg w okolicach Patry.
 
9 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie. Od rana zapoznamy się z imponującą przyrodą Peloponezu. Udamy się na wycieczkę koleją zębatą przez wąwóz Vouraikos leżący w górach Chelmos. Trasa przejazdu wiedzie spektakularnym odcinkiem kanionu rzeki Vouraikos. Kolejka przemierza liczne tunele wyżłobione w skałach i wiszące mosty, by dowieźć nas do położonej 758 m. n.p.m. Kalavrity. Następnie przez północne wybrzeże Peloponezu dotrzemy do pierwszej stolicy niepodległej Grecji - Nafplio. Wspólne zwiedzanie miasta, słynącego z pastelowych domów, licznych kościołów i trzech twierdz: jednej morskiej oraz dwóch górujących nad okolicą. Spacer nad Zatoką Argolidzką. Przejazd na nocleg w okolicach Tolo.
 
10 dzień - po śniadaniu wyjazd w tzw. Pętlę Argolidzką. Najpierw odwiedzimy leżące wśród lasów żywicznych starożytne uzdrowisko Epidauros. Poznamy historię greckiej tragedii i komedii w najlepiej zachowanym teatrze antycznym w Grecji. Następnie zobaczymy ruiny cytadeli mykeńskiej ze słynną Lwią Bramą. Dowiemy się gdzie wg. legendy pochowano mitycznego króla Agamemnona. Kolejnie starożytny Korynt, a w nim miejsce gdzie św. Paweł wygłosił "Hymn o miłości" próbując znaleźć zwolenników nowej religii. Przeprawiając się z Peloponezu do Grecji kontynentalnej zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy Kanale Korynckim. Dzień zakończymy podziwiając zachód słońca przy świątyni Posejdona na Półwyspie Sunion. Nocleg.
 
11 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do stolicy Grecji - Aten. Odwiedzimy górujący nad miastem Akropol z doryckim Partenonem. Zrobimy pamiątkowe zdjęcie na Aeropagu, gdzie posłuchamy o ateńskiej demokracji. Przejdziemy spacerem przez zabytkową dzielnicę Plaka pełną kawiarenek, tawern i sklepów z pamiątkami. Odwiedzimy również Agorę Grecką - antyczne serce miasta, miejsce handlu i spotkań. Przespacerujemy się głównym deptakiem - ulicą Ermou na Plac Sindagma, gdzie będziemy uczestniczyć w zmianie warty przed budynkiem greckiego Parlamentu. Na koniec udamy się na objazd miasta autokarem. Zobaczymy Łuk Hadriana, który wyznaczał granicę Aten antycznych i rzymskich, świątynię Zeusa Olimpijskiego i zbudowany z białego marmuru Stadion Panatenajski. Przejazd na nocleg na Riwierze Olimpijskiej. Po drodze krótki postój w Termopilach, gdzie poznamy historię wojen grecko-perskich i posłuchamy o słynnym wodzu Leonidasie.
 
12 dzień - wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej.
 
13 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do drugiego co do wielkości miasta Grecji - Salonik. Zwiedzanie rozpoczniemy pod Białą Wieżą będącą symbolem miasta. Przy pomniku Aleksandra Macedońskiego posłuchamy o potędze jego impreium. Następnie zobaczymy zabytki z czasów rzymskich - Łuk Galeriusza i Rotundę. Odwiedzimy jeden z kościołów bizantyjskich, z których słynie miasto. Panoramę Salonik oraz Zatoki Termajskiej będziemy mogli podziwiać z dawnej dzielnicy tureckiej, która w części otoczona jest imponującymi murami obronnymi. Na koniec przespacerujemy się po eleganckim Placu Arystotelesa, gdzie będziemy mogli poczuć wielkomiejski klimat Salonik. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii.
 
14 dzień - po wczesnym śniadaniu przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Czechy. Przyjazd do Polski w okolicach północy.
 
15 dzień - przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.
 
Zakwaterowanie:
 
Hotel***
- w trakcie pobytu na Riwierze Tesalskiej/Riwierze Olimpijskiej zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach*** położonych na peryferiach miast.
 
Wyżywienie:
W cenie 11 śniadań serwowanych do stołu podczas pobytu w Grecji oraz 2 śniadania podczas noclegu tranzytowego. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w cenie 100 euro/os.
 
Transport autokarem trwa około 28 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Przyjazd do Grecji w okolicach godziny 19:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 20:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMINY    
10.06 - 23.06 1999 pln ZAPYTAM
26.09 - 09.10 1999 pln ZAPYTAM
 

 

 
W cenie zapewniamy:
11 noclegów w Grecji ze śniadaniami, hotele***, pokoje 2, 3 osobowe
2 noclegi tranzytowe na terenie Serbii ze śniadaniami
zwiedzanie według programu
transport autokarem klasy Lux (barek, klimatyzacja, dvd, toaleta)
opieka pilota
 
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
• ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 125 euro/os.
 
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
Kup sobie spokój: 80 pln/os daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi.
Ubezpieczenie KR 3-4% od wartości imprezy
Wybrane miejsce w autokarze 50 pln/os.
Deklaracja HB 100 euro/os (płatne w autokarze w gotówce)
 
 
 
Wyjazd z / Powrót do
 
- Gdynia(Dworzec PKP) +100.00 PLN  - 21:00
- Bydgoszcz(Hala Łuczniczka ul. Toruńska 59) +100.00 PLN  - 02:00
- Gdańsk(Dworzec Główny PKP, przystanek autokarów przy poczcie) +100.00 PLN - 22:00
- Grudziądz(Dworzec PKP) +100.00 PLN - 00:00
- Sopot(stacja BP al.Niepodległości) +100.00 PLN  - 21:30
- Starogard Gdański(Dworzec PKP) +100.00 PLN  - 23:00
- Toruń(dworzec PKP Toruń Miasto) +100.00 PLN  - 01:10
- Kielce(Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266) +70.00 PLN  - 08:30
- Kraków(STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic) +50.00 PLN  10:00
- Poznań(McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2) +0.00 PLN - 04:00
- Gliwice(stacja paliw SHELL ul. Rybnickiej 159) +0.00 PLN  - 10:30
- Katowice/kierunek południe(STACJA PALIW BP z McDonald's przy A4 kier. Kraków ul. Górnośląska 40  - 11:30
- Kościan(Stacja Orlen, ul. Śmigielska) +0.00 PLN  - 05:00
- Leszno(Stacja Shell przy trasie na Wrocław) +0.00 PLN  - 05:45
- Opole(stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krabkowice przy drodze krajowej 45 ) +0.00 PLN - 09:15
- Rawicz(Stacja paliw Orlen) +0.00 PLN - 06:30
- Wrocław(PARK HANDLOWY BIELANY parking przy IKEA, ul. Czekoladowa) +0.00 PLN - 08:00
- Żory(STACJA PALIW LUKOIL) +0.00 PLN 6 - 12:15
- Słupsk(Dworzec PKP) +100.00 PLN  - 22:30
- Chodzież(Stacja Orlen ul. Władysława Jagieły) +100.00 PLN  - 02:20
- Koszalin(Dworzec Główny PKP, przystanek autokarów) +100.00 PLN  - 23:30
- Piła(Dworzec Główny PKP, parking przed wejściem) +100.00 PLN - 02:00
- Szczecinek(Dworzec PKP) +100.00 PLN  - 00:45
- Szczecin(Parking pod Trasą Zamkową przy Baszcie 7 Płaszczy) +100.00 PLN  - 00:00
- Gorzów Wielkopolski(Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających) +100.00 PLN  - 01:30
- Świebodzin(stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin) +70.00 PLN - 02:30
- Warszawa(Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)) +0.00 PLN  - 05:00
- Częstochowa(McDonald's przy BP, kierunek Katowice ul. Aleja Wojska Polskiego 263) +0.00 PLN - 09:30
- Łódź(parking przy stacji paliw E.Leclerc, ul. Inflancka 53) +0.00 PLN (158) 10.06.2016 - 07:00
- Piotrków Trybunalski(CPF, oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław) - 08:30
- Zielona Góra(Dworzec PKS) +70.00 PLN  - 04:00
- Głogów(Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15) +70.00 PLN ( - 05:30
- Legnica(Stacja Orlen, ul. Jaworzyńska 238) +70.00 PLN  - 06:45
- Lubin (dolnośląskie)(STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1) +70.00 PLN  - 06:15
- Nowa Sól(Dworzec PKS) +70.00 PLN - 04:30
- Polkowice(parking przy Akwa Parku) +70.00 PLN  - 06:00
 
 

 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
 
OFERTY WYJAZDÓW