Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 


 


 
 GRECKIE WAKACJE
 
autokarem
 

 

 
 
 
Saloniki • Meteora • Delfy • Ateny • Termopile • Litochoro • Wąwóz Enipeas • Vergina
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię.
 
2. DZIEŃ.
Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastre, bazylika św. Demetriusza – największa świątynia w Grecji. Przejazd na nocleg w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na „skałach zawieszonych między niebem a ziemią”. Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd przez malownicze góry Parnas do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DELF, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi, stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Przejazd do ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje – budowla wejściowa, Partenon – świątynia poświęcona Atenie – dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez agorę – rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Aten, nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej. Objazd centralnej części miasta, m.in.: Łuk Hadriana oddzielający Ateny greckie od rzymskich, pozostałości świątyni Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., przejazd przez plac Sindagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim z Grobem Nieznanego Żołnierza. Krótka wizyta w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej, kolacja, nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka LITOCHORO, najlepszej bazy wypadowej do wejścia na szczyty Olimpu, uważanego przez starożytnych Greków za siedzibę bogów. Spacer malowniczym WĄWOZEM ENIPEAS. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa – ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyjazd do Polski.
 
9. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzi­nach porannych.
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMINY    
 30.04 –  08.05 1765pln REZERWUJ
21.05 – 29.05 1765pln REZERWUJ
18.06 – 26.06 1765pln REZERWUJ
09.07 – 17.07 1852pln REZERWUJ
 20.08 –  28.08 1852pln REZERWUJ
10.09 –  18.09 1765pln REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
 
ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach**/***: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 1 w Delfach, 1 w Atenach, 1 na Riwierze Olimpijskiej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 3 kolacje • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i inne: ok. 100 EUR.
Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 32 EUR.
Dopłata do 3 obiadokolacji/os.: 290 PLN.
 
 
 
 
Wyjazd z / Powrót do
 
Głubczyce * Augustów * Białystok * Częstochowa * Ełk * Gliwice * Głubczyce * Grajewo * Katowice * Kielce * Kraków * Leszno * Lublin * Łomża * Łódź * Opole * Piotrków Trybunalski * Poznań * Radom * Stawiski * Suwałki * Szczuczyn * Warszawa * Wrocław
 
 

 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
 
OFERTY WYJAZDÓW