polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

GRECJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
MITY I PRAWDY 8 dni

ZWIEDZANIE

KANAŁ KORYNCKI - EPIDAUROS - NAFPLION - MYKENY - EGINA - POROS - HYDRA/STAROŻYTNY KORYNT - TERMOPILE - METEORA - DELFY - OSSIOS LUKAS - ATENY - VOULIAGMENI - PRZYLĄDEK SUNION

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Przejazd do hotelu Siagas w nadmorskiej miejscowości Agios Teodoros. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Postój nad KANAŁEM KORYNCKIM o szerokości ok. 24 m i długości 6 km, oddanym do użytku w 1893 r., łączącym Morze Jońskie z Egejskim i malowniczo oddzielającym Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Zwiedzanie trzech najważniejszych miejsc we wschodniej części Peloponezu - Argolidzie: święty krąg boga medycyny Asklepiosa w EPIDAUROS wpisany na Listę UNESCO ze wspaniałym teatrem, największym z zachowanych do dnia dzisiejszego. Spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku NAFPLION - dawnej stolicy Grecji z początku XIX w., nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Wizyta w słynnych Złotych MYKENACH, skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej - Agamemnon i gdzie pod koniec XIX w. odkryto grobowce pełne złotych skarbów, m.in. tzw. Maskę Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, pałacem królewskim i skarbcem Atrydów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Całodzienny rejs na 3 wyspy Zatoki Sarońskiej. Zaokrętowanie w Pireusie - największym greckim porcie. Rejs na EGINĘ, słynną z gajów pistacjowych i świetnie zachowanej starożytnej świątyni Ateny Afai. Przepłynięcie na POROS - maleńką, uroczą wysepkę u wybrzeży Peloponezu. Krótki spacer do wieży z zegarem, skąd rozpościera się bajeczny widok na zatokę i miasteczko. Ostatnią z przystani jest zjawiskowa, górzysta i skaLista HYDRA z domami kapitanów z XVIII w., malowniczym portem o wspaniałej architekturze i... zakazem ruchu samochodowego. Jedynym dopuszczalnym środkiem lokomocji są tu osiołki. To ulubiony zakątek artystów i intelektualistów poszukujących wytchnienia od gwaru Aten, otworzono tu filię Ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych. 2. Przejazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU. Zwiedzanie: rzymski odeon ufundowany przez Heroda Attykusa, teatr grecki, rzymska agora, Bema - marmurowa trybuna, skąd przemawiał do Koryntian św. Paweł, i wreszcie górująca nad całymi wykopaliskami świątynia Apollona z VI w. p.n.e. Spacer Drogą Lechajońską z pozostałościami domów. Nad miastem dominuje Akrokorynt, w średniowieczu jedna z najpotężniejszych twierdz w całej Grecji. Rejs po Kanale Korynckim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Przejazd w kierunku Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji - zespołu klasztornego METEORA, wpisanego na Listę UNESCO, miejsca o niebywałym uroku, stworzonego przez naturę i człowieka. Zawieszony między niebem a ziemią zespół klasztorów prawosławnych wieńczy szczyty skalne na Równinie Tesalskiej. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie można się zapoznać z techniką pisania ikon; możliwość zakupów. Przejazd do hotelu w Delfach. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DELF, najpopularniejszego stanowiska archeologicznego w Grecji wpisanego na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Święty Krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość, wpływając na losy ówczesnego świata, skarbce miast - państw greckich, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie, i Omfalos - pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Wizyta w OSSIOS LUKAS - zespole klasztornym błogosławionego Łukasza, pięknie położonym na zboczu Helikonu i słynącym ze wspaniałych złotych mozaik z XI w. Przejazd do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie ATEN: majestatyczny Akropol - symbol miasta wpisany na Listę UNESCO z Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez zawsze piękne Kariatydy, wspaniałe skarby starożytności w muzeum Akropolu. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., parlament - dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Przejazd na południowy kraniec Attyki, postój w VOULIAGMENI z jeziorem termalnym. Przejazd na skalisty PRZYLĄDEK SUNION, gdzie na szczycie urwiska wznoszą się imponujące ruiny świątyni Posejdona z V w. p.n.e., która malowniczo wtapia się w krajobraz Morza Egejskiego. Przylądek to doskonały punkt widokowy, dojrzeć stąd można m.in. Peloponez i wyspę Hydra. Powrót do Aten. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym tańców greckich przy muzyce na żywo w dzielnicy Place. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w wybranym hotelu na wyspie Evia lub na Riwierze Ateńskiej.


UWAGI:
1.Opłaty fakultatywne: starożytny Korynt i rejs po Kanale Korynckim: ok. 60 EUR; wymagane min. 15 osób; rejs na 3 wyspy Zatoki Sarońskiej: ok. 110 EUR (w cenie lunch); wymagane min. 15 osób; kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 32 EUR; wymagane min. 15 osób.
2.Zniżka za 1. dziecko do 12 lat: 600 PLN.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY 8 dni  
21.06 2 789 PLN ZAPYTAM
12.07 2 789 PLN ZAPYTAM
26.07  2 789 PLN ZAPYTAM
02.08  2 789 PLN ZAPYTAM
16.08 2 789 PLN ZAPYTAM
20.09  2 706 PLN ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1-os.: 490 zł
Dopłata do 4 obiadokolacji/os.: 290 PLN.

Wylot Warszawa, Katowice

Cena zawiera:7 noclegów w hotelach**/***: 2 w Atenach, 1 w Kalambace, 1 w Delfach, 3 nad morzem w hotelu Siagas (www.siagashotel.gr), 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie (bufet lub serwowane): 7 śniadań, 3 obiadokolacje w hotelu Siagas; przelot; przejazd komfortowym autokarem na trasie wycieczki; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera: 
Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR.Opłaty fakultatywne: starożytny Korynt i rejs po Kanale Korynckim: ok. 60 EUR; wymagane min. 15 osób; rejs na 3 wyspy Zatoki Sarońskiej: ok. 110 EUR (w cenie lunch); wymagane min. 15 osób; kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 32 EUR; wymagane min. 15 osób.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |