Grecja

 Grecja lato 2016 Image Banner 120 x 600  

 


 

Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

 


 

 
 
ZAPYTAJ GREKA
 

 
 
Olimpia • Delfy • Ossios Lukas • Ateny • Kanał Koryncki • Epidauros • Nafplion • Mykeny
 
 
 

1. DZIEŃ.
Przelot do Kalamaty na Peloponezie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII – najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa – najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic – Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na północ Peloponezu aż do Patry. Przejazd przez wiszący most Rion Antirion niezwykle malowniczą trasą w kierunku DELF. Od roku 1987 jako najbardziej znane stanowisko archeologiczne w Grecji, znajduje się na liście UNESCO. Zwiedzanie: święty krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość, wpływając na losy ówczesnego świata, skarbce miast-państw greckich, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie, i Omfalos – pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Wizyta w OSSIOS LUKAS – zespole klasztornym błogosławionego Łukasza, pięknie położonym na zboczu Helikonu i słynącym ze wspaniałych złotych mozaik z XI w. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN. Wizyta w Muzeum Akropolu, przejście obok Teatru Dionizosa, odeonu Heroda Attyka do Akropolu. Zwiedzanie najsłynniejszej ateńskiej budowli – Partenonu, Erechtejonu – świątyni poświęconej Posejdonowi i Atenie, świątyni Nike Apteros oraz Pinakoteke i Propyleje – budowlę wejściową. Dalej trasa prowadzi przez Agorę – rynek starożytnych Aten, do dzielnicy Plaka – malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Powrót do hotelu. Fakultatywna kolacja z pokazem folklorystycznym tańców greckich przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do historycznej krainy Argolida. Przejazd przez KANAŁ KORYNCKI o szerokości ok. 24 m i długości 6 km, oddany do użytku w 1893 r., łączący Morze Jońskie z Egejskim i malowniczo oddzielający Peloponez od Grecji kontynentalnej. Krótki postój nad kanałem. Przejazd do EPIDAUROS, zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Przejazd do NAFPLION – spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którą dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości, zakwaterowanie, nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Przejazd do hotelu w okolicy Kalamaty. Zakwaterowanie. Nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
 

Dopłata za dodatkowy tydzień pobytu w hotelach:

 
Hotel Nautica Bay 3*+
Hotel Elite City Resort 4*
Hotel AKS Porto Heli 4*
Hotel Akti Taygetos 4*
Hotel Barcelo Hydra Beach Resort 5*

 

 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMINY 8 DNI  
03.06 2298pln REZERWUJ
10.06 2298pln REZERWUJ
17.06 2298pln REZERWUJ
24.06 2561pln REZERWUJ
01.07 2561pln REZERWUJ
08.07 2598pln REZERWUJ
15.07 2598pln REZERWUJ
22.07 2598pln REZERWUJ
29.07 2598pln REZERWUJ
05.08 2598pln REZERWUJ
12.08 2598pln REZERWUJ
19.08 2598pln REZERWUJ
26.08 2448pln REZERWUJ
02.09 2448pln REZERWUJ
09.09 2448pln REZERWUJ
16.09 2448pln REZERWUJ
23.09 2448pln REZERWUJ
30.09 2448pln REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Wylot przelot samolotem: Warszawa, Katowice
 
ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.
Obowiązkowe opłaty ma miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR.
Opłata fakultatywna: kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 32 EUR; wymagane min. 15 osób.
Dopłata do obiadokolacji/os.: 500 PLN.
Przejazdy po Atenach środkami komunikacji miejskiej: ok. 8 EUR.
 

powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
 
OFERTY WYJAZDÓW