Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

 


 

Wypoczynek i Zwiedzanie
Jeżeli ciężko jest Ci podjąć decyzje jak ma wyglądać Twój urlop, czy ma być całkowicie poświęcony zwiedzaniu czy wypoczywaniu, w naszej ofercie można znaleźć wyjazdy łączące wypoczynek ze zwiedzaniem w dowolnie wybrany sposób, wszystko w zależności od oczekiwań i upodobań klienta.

Biuro Podróży BERTUR oferuje połączenia wycieczek objazdowych i wczasów w hotelu w wielu miejscach na świecie począwszy od zorganizowanych wyjazdów do bliskich krajów europejskich do indywidualnie przygotowanych i zaplanowanych podróży egzotycznych.


Oferujemy wycieczki objazdowe połączone ze wypoczynkiem w krajach takich jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Egipt, Turcja, Maroko, Bułgaria i wielu innych.


 
ZAPYTAJ GREKA

 

 

          

 


Olimpia • Delfy • Ossios Lukas • Ateny • Kanał Koryncki • Epidauros • Nafplion ​• Mykeny

 

1. DZIEŃ
Przelot do Kalamaty na Peloponezie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do OLIMPII - najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj, co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa - najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Przejazd do jednej z najstarszych winnic - Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na północ Peloponezu aż do Patry. Przejazd przez wiszący most Rion Antirion niezwykle malowniczą trasą w kierunku DELF. Od roku 1987 jako najbardziej znane stanowisko archeologiczne w Grecji, znajduje się na Liście UNESCO. Zwiedzanie: święty krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość, wpływając na losy ówczesnego świata, skarbce miast-państw greckich, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie, i Omfalos - pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Wizyta w OSSIOS LUKAS - zespole klasztornym błogosławionego Łukasza, pięknie położonym na zboczu Helikonu i słynącym ze wspaniałych złotych mozaik z XI w. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN. Wizyta w Muzeum Akropolu, przejście obok Teatru Dionizosa, odeonu Heroda Attyka do Akropolu. Zwiedzanie najsłynniejszej ateńskiej budowli -Partenonu, Erechtejonu - świątyni poświęconej Posejdonowi i Atenie, świątyni Nike Apteros oraz Pinakoteke i Propyleje - budowlę wejściową. Dalej trasa prowadzi przez Agorę - rynek starożytnych Aten, do dzielnicy Plaka - malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Powrót do hotelu. Fakultatywna kolacja z pokazem folklorystycznym tańców greckich przy muzyce na żywo (za dodatkową opłatą na miejscu). Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka do historycznej krainy Argolida. Przejazd przez KANAŁ KORYNCKI o szerokości ok. 24 m i długości 6 km, oddany do użytku w 1893 r., łączący Morze Jońskie z Egejskim i malowniczo oddzielający Peloponez od Półwyspu Bałkańskiego. Krótki postój nad kanałem. Przejazd do EPIDAUROS, zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Przejazd do NAFPLION - spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którą dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Przejazd do hotelu w okolicy Kalamaty. Zakwaterowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko.Wylot do Polski.

 
     
TERMINY 8 DNI ZAPYTAM
04.07 – 11.07 2259PLN ZAPYTAM
11.07 – 18.07 2269PLN ZAPYTAM
01.08 – 08.08 2269PLN ZAPYTAM
08.08 – 15.08 2279PLN ZAPYTAM
15.08 – 22.08 2269PLN ZAPYTAM
22.08 – 29.08 2249PLN ZAPYTAM
08.09 – 15.09 2239PLN ZAPYTAM
15.09 – 22.09 2229PLN ZAPYTAM
22.09 – 29.09 2219PLN ZAPYTAM
     
ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty ma miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 72 EUR.
Opłata fakultatywna: kolacja z pokazem folklorystycznym na Place: ok. 32 EUR (wymagane min. 15 osób).
Przejazdy po Atenach środkami komunikacji miejskiej (ok. 8 EUR).
 

 

Wylot przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin, Łódź

Godziny wylotu mogą ulec zmianie, prosimy o sprawdzenie na 2 dni przed wylotem
 
 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

OFERTY WYJAZDÓW