Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 


 

 
 
 Meteory i inne gwiazdy
 

 
 
 Metsovo • Meteora • Delfy • Ossios Lukas • Ateny • Termopile • Saloniki • Ouranopoli • Athos
 
 
 
Olimpijscy bogowie nadal opiekują się piękną Helladą, bo zawsze odnaleźć tu można nie tylko olbrzymie bogactwo zabytków, ale także życzliwych mieszkańców, piękne krajobrazy, fantastyczną pogodę i smaczną kuchnię, która wspaniale smakuje w lokalnych tawernach. W programie najważniejsze atrakcje Grecji kontynentalnej: republika mnichów na magicznym półwyspie Athos, tajemnicze bastiony kościoła prawosławnego, Meteory – klasztory „zawieszone w powietrzu”, wyrocznia delficka i oczywiście Ateny. W programie fakultatywnym kolacja w nastrojowej ateńskiej dzielnicy Place. Po pięknej trasie warto wypocząć na plażach Półwyspu Kassandra w wybranym hotelu. Łącznie trasa w Grecji: ok. 1500 km.
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Salonik. Zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie informacyjne z pilotem, nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą wśród uroczych, małych górskich wiosek w kierunku METSOVO – miejscowości położonej na wysokości 1150 m n.p.m., osłoniętej pasmami szczytów gór Pindos. Miasteczko posiada oryginalną drewniano-kamienną architekturę z XVIII-XIX w., słynie z tkactwa, rzeźbienia w drewnie i wyrobu doskonałych wędzonych serów Metsovone i Metsovela oraz lokalnego wina Katogi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – zespołu klasztornego METEORA wpisanego na listę UNESCO, umieszczonego na skałach zawieszonych między niebem a ziemią. Ten tajemniczy i malowniczy skalny las to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. Mistyczne klasztory wtopione w niezwykły krajobraz skalnych rzeźb to jeden z najbardziej fascynujących widoków w Grecji kontynentalnej. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd przez góry Parnas w okolice Delf. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do objętych patronatem UNESCO prastarych DELF, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego, otoczonego skałami Parnasu. Zwiedzanie centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po Skarbcach Ateńczyków, święty krąg, świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi, stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie. Przejazd w okolice Distomo. Zwiedzanie OSSIOS LUKAS – wpisanego na listę UNESCO zespołu klasztornego błogosławionego Łukasza, położonego na zboczach Helikonu, uważanego za jeden z najwspanialszych przykładów średniowiecznej architektury w Grecji i słynącego ze wspaniałych, dobrze zachowanych złotych mozaik. Przejazd do hotelu w Atenach. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w typowej greckiej tawernie w najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta – Place – pełnej wąskich uliczek, kawiarni i restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, stolicy Grecji. W programie dominujący nad miastem majestatyczny Akropol, symbol miasta i idei światowego dziedzictwa (lista UNESCO), zwieńczony doskonałą bryłą Partenonu, Erechtejon podtrzymywany przez piękne kariatydy, świątynia Nike Apteros, teatr Dionizosa. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym wspaniałe skarby starożytności. Objazd centralnej części miasta, m.in.: łuk cesarza Hadriana oddzielający Ateny greckie od rzymskich, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., przejazd przez plac Syntagma z parlamentem, dawnym pałacem królewskim z Grobem Nieznanego Żołnierza. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w typowej greckiej tawernie w najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta – Place, pełnej wąskich uliczek, kawiarni i restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótka wizyta w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Przejazd do SALONIK, stolicy greckiego regionu Macedonia, który szczyci się wspaniałymi zabytkami z czasów rzymskich, wczesnochrześcijańskich oraz tureckich. Ośrodek słynie z bezcennych mozaik w kościołach, atrakcyjnych muzeów, a także przypominającego orientalne bazary targu Modiano. To tutaj znajduje się drugi co do wielkości port, który łączy Europę z krajami Wschodu. Miasto zostało założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Zwiedzanie: muzeum archeologiczne lub bizantyjskie, bazylika św. Demetriusza. Zakwaterowanie, nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Wczesne śniadanie. Wyjazd w kierunku OURANOPOLI – ostatniej miejscowości przed granicą z państwem mnichów. Do niedawna senna wioska rybacka, dziś jest przyjemną miejscowością turystyczną, nad którą góruje wieża Fosfori, strzegąca w dawnych czasach pobliskich klasztorów. Przejazd do portu i rejs wzdłuż zachodniej części półwyspu ATHOS – wschodniego palca półwyspu Chalkidiki, z fascynującymi krajobrazami i republiką mnichów, do której turyści mają ograniczony dostęp. Okryte tajemnicą państwo mnichów powstało w X w. i do dziś rządzi się według średniowiecznych reguł. Nadal obowiązuje dekret, na którego mocy całkowity zakaz wstępu mają tu kobiety i dzieci, a od mężczyzn wymagane są procedury wizowe. W 20 klasztorach, klasycznych wzorach bizantyjskich budowli sakralnych, mieszka obecnie około 2 tys. mnichów. Góra Athos – święta góra prawosławia – wpisana jest na listę UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.
 

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Salonikach. Przelot do Polski.

 

Hotele na wypoczynek:

 

 
Hotel Kriopigi Paradise (Kriopigi) ***
Hotel Aithrion (Kriopigi)***
Hotel Dryades (Siviri)***
Hotel Aristoteles Holiday Resort and Spa (Ouranoupoli) ****
Hotel Aristoteles Beach (Afitos) ****
Hotel Simantro Beach (Sani)****+
Hotel Village Mare (Metamorfosi) ****
Hotel Sani Beach (Sani) *****

 

 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMINY 8 DNI  
07.06 – 14.06 2529pln REZERWUJ
14.06 – 21.06 2739pln REZERWUJ
21.06 – 28.06 2529pln REZERWUJ
28.06 – 05.07 2989pln REZERWUJ
05.07 – 12.07 2989pln REZERWUJ
12.07 – 19.07 2989pln REZERWUJ
19.07 – 26.07 2989pln REZERWUJ
26.07 – 02.08 2989pln REZERWUJ
02.08 – 09.08 2989pln REZERWUJ
09.08 – 16.08 2989pln REZERWUJ
16.08 – 23.08 3249pln REZERWUJ
23.08 – 30.08 2989pln REZERWUJ
30.08 – 06.09 2569pln REZERWUJ
06.09 – 13.09 2569pln REZERWUJ
13.09 – 20.09 2569pln REZERWUJ
20.09 – 27.09 2569pln REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Wylot przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Poznań, Gdańsk
 
ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 90 EUR, rejs na Athos: ok. 25 EUR.
Opłaty fakultatywne: kolacja w dzielnicy Placa: ok. 35 EUR; wymagane min. 15 os.
Dopłata do obiadokolacji/os.: 450 PLN.
 

powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
 
OFERTY WYJAZDÓW