Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 


 

Wypoczynek i Zwiedzanie
Jeżeli ciężko jest Ci podjąć decyzje jak ma wyglądać Twój urlop, czy ma być całkowicie poświęcony zwiedzaniu czy wypoczywaniu, w naszej ofercie można znaleźć wyjazdy łączące wypoczynek ze zwiedzaniem w dowolnie wybrany sposób, wszystko w zależności od oczekiwań i upodobań klienta.

Biuro Podróży BERTUR oferuje połączenia wycieczek objazdowych i wczasów w hotelu w wielu miejscach na świecie począwszy od zorganizowanych wyjazdów do bliskich krajów europejskich do indywidualnie przygotowanych i zaplanowanych podróży egzotycznych.

Oferujemy gotowe dwutygodniowe pakiety licznych touroperatorów łączące wypoczynek ze zwiedzaniem z polskim przewodnikiem, podczas którego tydzień czasu intensywnie zwiedzasz, drugi tydzień spędzasz w wybranym hotelu i wypoczywasz na plaży.
Z nami także możesz indywidualnie przygotować swoją wymarzoną podróż, dopasować terminy, trasy, odwiedzane miejsca, hotele.

Dzięki takim połączeniom możesz przykładowo zamiast wylatywać na dwa tygodnie na Kretę przez tydzień zwiedzać po kolei każdą z greckich wysp, a drugi tydzień spędzić na wyspie, która oferuje najładniejszą plażę. Tym samym jedna podróż pozwala Ci poznać piękno całej Grecji i jednocześnie wypocząć w miejscu oferującym najlepsze ku temu warunki.

Oferujemy wycieczki objazdowe połączone ze wypoczynkiem w krajach takich jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Egipt, Turcja, Maroko, Bułgaria i wielu innych.


 
Grecja - KLASYCZNA HELLADA
 
autokarem
 

 

          

 

Pobyt na Peloponezie • Ateny i antyczne Delfy • Meteory - klasztory na skałach • Korynt, Mykeny i Epidauros • Olimpia i Saloniki • Belgrad - twierdza Kalemegdan

 
 
 
Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Serbii przez Słowację i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Suboticy.
 
Dzień 2
Po śniadaniu spacer po secesyjnym centrum miasta Subotcia – odwiedzimy ratusz, którego wieża jest symbolem miasta i jednocześnie najwyższym punktem w okolicy. Widok z tego miejsca dostarczy wrażeń estetycznych, będziemy podziwiać detale architektoniczne kamienic w stylu węgierskiej secesji. Przejazd przez Serbię i Macedonię. Zakwaterowanie w Salonikach w późnych godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek.
 
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów.
Uwaga! Konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie.
Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.
 
Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Aten. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Kolejnymi atrakcjami Aten, które zobaczymy będzie marmurowa Wieża Wiatrów na rzymskiej Agorze i świątynia Zeusa w Olimpiejonie. Następnie spacer po Place - rozrywkowej dzielnicy Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, Świątynie Zeusa Olimpijskiego oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy miedzy innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, freski z Thiry, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place /fakultatywnie/.
 
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój przy Kanale Korynckim, 6-kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 r., który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Odwiedzimy Starożytny Korynt: dorycką Świątynię Apollina, Agorę z bemą z której przemawiał św. Paweł oraz pozostałości po sklepach i domostwach. Dla chętnych wizyta w lokalnej winiarni z degustacją win (dodatkowo płatne). Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, lokalne muzeum oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa - boga sztuki medycznej. Zakwaterowanie w nadmorskim kurorcie Tolo w hotelu Flisvos lub Esperia.
 
Dzień 6 - 9
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, rejs Hydra - Spetses (cena ok. 35 EUR/os.). Ceny rejsów uzależnione są od liczby chętnych.
 
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi. Przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata - Zeus Olimpijski oraz Altis, czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski. Następnie wizyta w Muz. Archeologicznym. Nocleg w Delfach lub w okolicach Patry (nad morzem).
 
Dzień 11
Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią , po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa - króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.
 
Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m.in. Odos Egnatia - główna ulica miasta , przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey(Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon (Matka Boska od Kowali Miedzi). Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd do Serbii i zakwaterowanie w okolicach Niszu.
 
Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Belgradu i zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika Sveti Sava, wieża zegarowa oraz pałac księżnej Ljubicy. Po zwiedzaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną- rejs Dunaj - Sawa.
Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu Zamkowym, Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności.
 
Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 13.00).
(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500 km).
 
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
 
Zakwaterowanie
 
Część objazdowa:
Hotele: (6 noclegów: na terenie Grecji ****,*** oraz w Serbii **(2 noclegi)).

Pokoje: wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją (poza 1 noclegiem w Serbii), często z telefonami i balkonami.
 
Część pobytowa:
 
Hotel - FLISVOS *** - kompleks położony jest w Tolo, bezpośrednio przy plaży. W skład kompleksu wchodzą 2 hotele Flisvos i Flisvos Royal. Klienci obydwu hoteli mogą korzystać z całego kompleksu. Hotel znajduje się w samym centrum kurortu, wokół mnóstwo restauracji, barów, sklepów, tawern i innych atrakcji turystycznych. W pobliżu, przy plaży wypożyczalnie sprzętu pływającego.

Pokoje: wygodne 2 - osobowe (możliwość dostawki) z widokiem na morze lub ogród. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją. Ponadto TV, telefon, balkon.
śniadania i obiadokolacje typu bufet (obiadokolacje dodatkowo płatne).
 

 
Hotel - ESPERIA *** - położony 50 m od piaszczystej plaży Psili Ammos, w centrum kurortu Tolo, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Znajdują się tu kawiarnie, sklepy, restauracje oraz typowe greckie tawerny, słynące z wyśmienitych ryb i owoców morza.

Pokoje: 42 przytulnych , wygodnie wyposażonych pokoi 2 - osobowych (możliwość dostawki), z widokiem na morze. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienkę z WC, TV, klimatyzację, telewizję satelitarną, suszarkę do włosów i sejf.
śniadania i obiadokolacje (za dopł.) w formie bufetu. Restauracja promuje dania kuchnii greckiej
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMINY 14 DNI  
18.03 - 31.03 1 858 zł REZERWUJ
08.04 - 21.04 1 898 zł REZERWUJ
15.04 - 28.04 1 898 zł REZERWUJ
22.04 - 05.05 2 015 zł REZERWUJ
29.04 - 12.05 2 100 zł REZERWUJ
06.05 - 19.05 1 929 zł REZERWUJ
13.05 - 26.05  1 956 zł REZERWUJ
20.05 - 02.06 1 985 zł REZERWUJ
27.05 - 09.06 2 014 zł REZERWUJ
03.06 - 16.06 2 031 zł REZERWUJ
10.06 - 23.06  2 044 zł REZERWUJ
17.06 - 30.06  2 044 zł REZERWUJ
24.06 - 07.07 2 044 zł REZERWUJ
01.07 - 14.07 2 044 zł REZERWUJ
08.07 - 21.07 2 075 zł REZERWUJ
15.07 - 28.07 2 075 zł REZERWUJ
22.07 - 04.08 2 075 zł REZERWUJ
29.07 - 11.08 2 075 zł REZERWUJ
05.08 - 18.08 2 075 zł REZERWUJ
12.08 - 25.08 2 075 zł REZERWUJ
19.08 - 01.09 2 075 zł REZERWUJ
26.08 - 08.09 2 075 zł REZERWUJ
02.09 - 15.09 2 075 zł REZERWUJ
09.09 - 22.09 2 075 zł REZERWUJ
16.09 - 29.09 2 044 zł REZERWUJ
23.09 - 06.10 2 014 zł REZERWUJ
30.09 - 13.10. 1 985 zł REZERWUJ
07.10 - 20.10 1 956 zł REZERWUJ
14.10 - 27.10 1 929 zł REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 10 obiadokolacji), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (bezprzewodowego systemu oprowadzania grup), dodatkowych posiłków, kosztów wieczoru greckiego oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - około 186 EUR (w tym Tour Gouide system), wycieczki fakultatywnej Dunaj - Sawa ok.12 EUR, wieczóru greckiego (fakultatywnie, ok. 30 EUR), Budapeszt nocą (fakultatywnie, ok.10 EUR). Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.10 EUR (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).
 
 
 
Wyjazd z / Powrót do
 
Gdynia, Parking Przy Klubie Marynarki Wojennej Ul. Zawiszy Czarnego ( Obok Teatru Muzycznego)  03:00
Białystok, Dw. Pkp Ul. Kolejowa 9 - Przy " Lokomotywie"  03:30
Szczecin, Parking Na Trasie Zamkowej Przy Pomniku Maszt Ze Statku S/S " Kapitan K. Maciejewicz"  03:30
Koszalin, Parking Naprzeciwko Dw. Pkp, Ul. Armii Krajowej 03:30
Gdańsk, Dworzec Pks Ul. 3 Maja 12- Stanowisko Nr.10  03:45
Tczew, Stacja Benzynowa Shell, Jadąc Trasą Z Gdańska Po Lewej Stronie - Naprzeciw Mc` Donalds 04:15
Szczecinek, Parking Przed Dw. Pkp Ul. Dworcowa  04:45
Ostrów Maz., Ul. Kościuszki, Przystanek Pod Kościołem  05:00
Gorzów Wlkp., Parking Naprzeciw Dworca Pkp, Ul. Dworcowa 1 05:15
Grudziądz/Dolna Grupa, Stacja Benzynowa Eko -Tank, Jadąc Trasą Z Gdańska Po Lewej Stronie 05:30
Wyszków, Parking Przy Rondzie Obok Mostu " Przy Armacie"  05:45
Piła, Plac Staszica 1, Regionalne Centrum Kultury  06:00
Bydgoszcz, Dworzec Pks, Ul. Jagiellońska 58, Stanowiska Międzynarodowe  06:40
Lublin, Motel Pzmot, Ul. Prusa 8 -Przy Wyjeżdzie Na Warszawę 07:00
Warszawa, Dworzec Zachodni Pks, Al. Jerozolimskie 144, St.10  07:30
Zielona Góra, Dw. Pks, Ul. Dworcowa 27  07:30
Poznań, Zintegrowane Centrum Komunikacji Ul. S. Matyi 2 (Obok Dawn. Dworca Pks) Stan. 13-19 07:45
Toruń, Dworzec Pks, Ul. Dąbrowskiego 8-24- St. Nr. 8-10  07:50
Puławy, Hotel Izabela, Ul. Lubelska 1  08:10
Włocławek, Osir Hala Mistrzów, Al. Chopina 8  08:50
Radom, Ul. Beliny-Prażmowskiego 8, Dworzec Pks Stan.Międzynarodowe 09:15
Leszno, Parking Przed Stadionem A. Smoczyka, Ul. 17 Stycznia  09:15
Rzeszów, Róg Ul. Kasprowicza 6 I Towarnickiego, Parking Przy Dworcu Miejskim Pks  10:00
Kielce, Dworzec Pks, Ul. Czarnowska 12, St. 18  10:50
Łódź, Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227, Stan. Międzynarodowe 11:00
Wrocław, Dw. Pks Ul. Joanitów 13  11:30
Tarnów, Parking Przed Hotelem Tarnovia, Ul. Kościuszki 10  11:30
Piotrków Tryb., Stacja Benzynowa „Huzar”, Ul. Sikorskiego 52 (Róg Sikorskiego I Dworskiej)  12:00
Kraków, Dworzec Pks Czyżyny, Wjazd Od Ul. Medweckiego Lub Ronda Czyżyńskiego  13:20
Opole, Dworzec Autobusowy Pks, Ul. 1 Maja 4 13:20
Częstochowa, Zajazd Jurajski - Al. Wojska Polskiego 275/ Powrót Na Stację Paliw Naprzeciwko Zajazdu 13:30
Gliwice, Stacja Benzynowa Shell, Ul. Rybnicka 159  14:40
Katowice, Ul. Piotra Skargi, Dworzec Pks, Stan. Komunikacji Międzynarodowej Nr 1-3 15:00
Woszczyce-Orzesze, Zajazd Kasztelański, Ul. Piastowska 29 16:00
Bielsko-Biała Stacja Bp Przy Ul. Warszawskiej, Na Przeciwko Dw. Pks  17:00
Dębowiec, Ogrodzona 166 Stacja Bp  17:30
 

 
 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
OFERTY WYJAZDÓW