Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe


 

 
Grecja - FILOZOFOWIE I KOMBINATORZY
 

 

        

 

Delfy • Meteora • Saloniki • Vergina • Litochoro • Wąwóz Enipeas • Termopile • Ateny • Kanał Koryncki • Mykeny • Nafplion • Epidauros

 
 
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Aten. Spotkanie informacyjne z pilotem. Zakwaterowanie w hotelu w Delfach, nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji Grecji – „zawieszonych na skałach” klasztorów prawosławnych METEORA, gdzie powstał grecki monastycyzm. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i pracowni ikon bizantyjskich, zapoznanie się z techniką pisania ikon, możliwość zakupów. Przejazd w okolice Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do SALONIK i zwiedzanie miasta, gdzie przeplatają się zabytki rzymskie, bizantyjskie i tureckie. Zwiedzanie: Muzeum Sztuki Bizantyjskiej, stara dzielnica turecka Kastre oraz bazylika św. Demetriusza, która jest największą świątynią w Grecji. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in: Filipa II – ojca Aleksandra Macedońskiego. Powrót do hotelu, nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasteczka LITOCHORO, najlepszej bazy wypadowej do wejścia na szczyty Olimpu. Spacer malowniczym WĄWOZEM ENIPEAS. Krótka wizyta w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Przejazd do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie, nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ATEN: Muzeum Akropolu, majestatyczny Akropol – zwieńczony Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez Kariatydy, Teatr Dionizosa. Objazd centralnej części miasta: m.in. Łuk Hadriana wzniesiony przez cesarza jako punkt graniczny między Atenami greckimi i rzymskimi, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r., Parlament – dawny pałac królewski z Grobem Nieznanego Żołnierza, Akademia Ateńska. Przejazd przez KANAŁ KORYNCKI o szerokości ok. 24 m i długości 6 km. Oddany do użytku w 1893 r., łączący Morze Jońskie z Egejskim i malowniczo oddzielający Peloponez od Grecji kontynentalnej. Krótki postój nad kanałem. Przejazd do hotelu na Peloponezie, zakwaterowanie, nocleg.
 
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wypoczynek na piaszczystej plaży lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION – spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.
 
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Atenach. Przelot do Polski.
 
 
CENY PROMOCYJNE ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA.
TERMINY 9 DNI  
29.04 –  07.05 2559pln REZERWUJ
13.05 –  21.05 2559pln REZERWUJ
08.07 –  16.07 2639pln REZERWUJ
22.07 – 30.07 2639pln REZERWUJ
19.08 – 27.08 2639pln REZERWUJ
09.09 – 17.09 2639pln REZERWUJ
     
  ZAPYTAM  
 
Wylot przelot samolotem: Warszawa
 
ŚWIADCZENIA:
8 noclegów w hotelach**/***: 1 w Delfach, 1 w Kalambace, 2 w okolicach Salonik, 1 w Atenach, 3 na Peloponezie w okolicy Tolo/Loutraki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 8 śniadań • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 EUR.
Dopłata do 8 obiadokolacji/os.: 550 zł

Opłaty fakultatywne: wycieczka do historycznej krainy Argolida: ok. 105 EUR; wymagane min. 15 osób.

 

 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 

 
OFERTY WYJAZDÓW