Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 


 

 
 
Skąd pochodzi Wenus? - Santorini - Milos
 

 
 
 Legenda Atlantydy • Fira - fascynujące wulkany • czerwone klify Akrotiri • zachód słońca w Oia • Wenus z Milo • pumeksowe wzgórza Sarakiniko • morskie groty Kleftiko
 
 
 
 
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw  przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.
Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).
 
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Santorini, najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad jest w istocie częścią wierzchołka zatopionego w morzu wulkanu i kojarzy się z trzema kolorami: czerwonymi klifami, czarnymi skałami wulkanu i przyklejonymi do nich białymi domkami. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. W drogę powrotną na górę udamy sie na osiołkach. Po zwiedzaniu proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri - zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e.Miasto zastygło pod lawą i popiołem. W wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych. Bogate freski zdobiły ściany domów, widać wystawy sklepów, meble, amfory do przechowywania żywności.. Po zwiedzaniu wizyta na niezwykłej, czerwonej plaży Akrotiri. Po południu powrót do hotelu, czas wolny na indywidualne zwiedzanie wyspy. Nocleg na Santorini.
 
Dzień 3
Po śniadaniu przeprawa promowa na Wyspę Milos. Przejazd do stolicy wyspy Plaka, spacer po ślicznym, klimatycznym mieście, położonym u podnóża wzgórza, na którym znajduje się zamek Kastro z XIII w. i kościół Mesa Panagia. Milos to jedna z najciekawszych i zarazem najładniejszych wysp archipelagu Cyklad. Utworzone z lawy skały mienią się całą gamą kolorów, stąd wyspa często nazywana jest ,,wyspą kolorów,,. Milos to niesamowite formacje skalne, pumeksowe wzgórza i plaże, jaskinie, fiordy, gorące żródła i typowe, różnokolorowe, cykladzkie domki przyklejone do skał wulkanu. Wyspa Milos nieodłącznie kojarzy się z posągiem Afrodyty znalezionym na wyspie w 1820 r. Słynna Wenus z Milo obecnie znajduje się w Luwrze w Paryżu, a jej kopię zobaczymy w Muzeum Archeologicznym w stolicy. Podczas wycieczki zobaczymy także antyczny teatr w Tripiti i słynne katakumby, niezwykły zabytek pochodzący z okresu wczesnego chrześcijaństwa, będący cmentarzem miejscowej społeczności wyspy. Po południu czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Milos – Sarakiniko. Pumeksowe wzgórza Sarakiniko to miejsce, które wykorzystano do filmu 007 z Jamesem Bondem w roli głównej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg na Milos.
 
Dzień 4 - 6
Śniadanie. Czas wolny na relaks lub samodzielne eksplorowanie Milos. Poruszanie po wyspie nie jest trudne, można skorzystać z wielu wypożyczalni rowerów, skuterów czy samochodów. Warto zobaczyć np. niezwykle malowniczą wioskę o nazwie Klima, która znajduje się w południowo - zachodniej części wyspy. W Klimie znajdują się wykopaliska starożytnej osady.
Proponujemy także wycieczkę fakultatywną, rejs wokół Milos (dokładny program rejsu zaproponuje pilot na miejscu, cena ok. 35 EUR).
Wiele miejsc na Milos najwygodniej oglądać od strony morza. W programie znajdą się między innymi najładniejsze plaże i najpiękniejsze zatoki jak Kleftiko z cudnymi, jaskiniami i białymi skałami zanurzonymi w turkusowych wodach Morza Egejskiego. Kleftiko, nazywane także wodnymi Meteorami jest ulubionym miejscem fotografów i nurków. W trakcie rejsu będzie również czas wolny na kąpiel i plażowanie. Zakwaterowanie na Milos.
 
Dzień 7
Po śniadaniu przeprawa na Santorini. Dzień wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie wyspy. Po południu można skorzystać z wycieczki fakultatywnej na zachód słońca w Oia.
Zachód słońca w Oia (wycieczka dodatkowo płatna, ok. 30 EUR). Rytuałem na Santorini jest obserwowanie zachodu słońca w Oia, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Oia położona jest na wysokim klifie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy słynne, zapierające dech w piersiach widoki na morską kalderę. Następnie wizyta w miejscowej winiarni, degustacja najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki.
 
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy - do hotelu na Santorini
 
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe

Hotele, pensjonaty **/*** - położone są zwykle poza centrami miast.

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe , wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. W hotelu z reguły jest restauracja i bar, w pensjonacie sala śniadaniowa. Wyżywienie - śniadania kontynentalne.

Kategoria lokalna: B,C

Przykładowe obiekty na każdej z wysp:
- Milos: htl.Capetan Giorgantas - www.capetangiorgantas.gr,
- Santorini: Iliada - http://www.iliadasantorini.gr/
 
 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMINY 8 DNI  15 DNI  
30.05 3 016 zł 4 092 zł REZERWUJ
06.06 3 070 zł 4 167 zł REZERWUJ
13.06 3 136 zł 4 233 zł REZERWUJ
20.06 3 254 zł 4 461 zł REZERWUJ
27.06 3 325 zł 4 655 zł REZERWUJ
04.07 3 432 zł 4 751 zł REZERWUJ
11.07 3 432 zł 4 751 zł REZERWUJ
18.07 3 720 zł 5 038 zł REZERWUJ
25.07 3 720 zł 5 227 zł REZERWUJ
01.08 3 788 zł 5 313 zł REZERWUJ
08.08 3 788 zł 5 313 zł REZERWUJ
15.08 3 788 zł 5 307 zł REZERWUJ
22.08 3 699 zł 4 980 zł REZERWUJ
29.08 3 622 zł 4 735 zł REZERWUJ
05.09 3 146 zł 4 265 zł REZERWUJ
12.09  3 146 zł 4 260 zł REZERWUJ
19.09 3 030 zł - REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Milos) w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 94 EUR.
 
 
MIASTA WYLOTÓW przelot samolotem: Warszawa
 
HOTELE NA WYPOCZYNEK
 
Selini ***
 
Położenie:
Kameralny hotel położony w centrum Kamari, popularnym kurorcie znajdującym się we wschodniej części Santorini. Tuż przy hotelu znajduje się długa promenada, wzdłuż której znajdziemy szeroki wybór restauracji, tawern, beach barów oraz sklepów. Santorini to jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Grecji. Jest również jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Europie - niesamowite widoki na kalderę, magiczne zachody słońca w Oia oraz liczne miejsca, w których możemy skosztować lokalnych specjałów gwarantują nam niezapomniane wakacje. Obiekt położony jest ok. 8 km od Firy, stolicy wyspy oraz ok. 6 km od lotniska.
 
Plaża:
Obiekt zlokalizowany jest ok. 150 m od dobrze zagospodarowanej plaży z ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Wzdłuż plaży znajduje się promenada. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne, pod warunkiem zamówienia czegoś do picia.
 
Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, parking, basen zewnętrzny z tarasem słonecznym (leżaki i parasole bezpłatne), bar przy basenie.
 
Pokoje:
Komfortowo i gustownie urządzone pokoje 2 - osobowe z łazienkami i balkonami (meble ogrodowe). Pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV - sat, lodówkę, sejf (bezpłatny), minibar (dodatkowo płatny).
 
Wyżywienie:
Śniadanie w formie bufetu.
 
Program sportowy i animacyjny:
Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).
 
Internet:
Wi - Fi w pokojach i na terenie całego hotelu (bezpłatnie).
http://selini-hotel-santorini.gr/en/
 

 
Iliada/Odysea **

Położenie:

Kameralny hotel położony w Perivolos, spokojnym kurorcie znajdującym się w południowej części Santorini. Santorini to jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Grecji, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Znajdziemy tu liczne sklepy, restauracje i bary. Obiekt położony jest ok.10 km od Firy, stolicy wyspy oraz ok. 12 km od lotniska.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany jest ok. 100 m od dobrze zagospodarowanej plaży z ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Wzdłuż plaży znajduje się promenada. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, 2 baseny zewnętrznw z tarasem słonecznym (leżaki i parasole bezpłatne).

Pokoje:
Komfortowo urządzone , rozlokowane w dwóch budynkach hotelowych, pokoje 2 - osobowe z łazienkami i balkonami/tarasami (meble ogrodowe). Pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV - sat, lodówkę, sejf (bezpłatny). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne (konieczna wcześniejsza rezrewacja).


Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet:
Wi - Fi w pokojach i na terenie całego hotelu (bezpłatnie).

http://www.iliadasantorini.gr/
 

 
Aegean Plaza ****

Położenie:

Hotel położony jest w samym centrum Kamari, popularnym kurorcie na wyspie Santorini. Tuż przy hotelu znajduje się długa promenada, oferująca szeroki wybór restauracji, tawern, dobrze zagospodarowanych beach barów. Santorini to niezwykłe miejsce do spędzenia naprawdę wyjątkowych wakacji. Zapierające dech widoki na kalderę, białe domki przyklejone do zbocza wulkanu oraz najpiękniejsze zachódy słońca w Oia, to tylko niektóre atrakcje, jakie tu znajdziemy. Obiekt położony jest ok. 8 km od Firy, stolicy wyspy oraz ok. 6 km od lotniska.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany jest ok. 30 m od dobrze zagospodarowanej plaży z ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Wzdłuż plaży znajduje się promenada. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne, pod warunkiem zamówienia czegoś do picia.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z obszernym lobby, parking, basen zewnętrzny z tarasem słonecznym (leżaki i parasole bezpłatnie), brodzik dla dzieci, bar przy basenie.

Pokoje:
Elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe z łazienkami i balkonami lub tarasami (meble ogrodowe). Pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV - sat, lodówkę, sejf (bezpłatny), minibar (dodatkowo płatny).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet:
Internet Wi-Fi dostepny w lobby (bezpłatnie).
 
http://www.aegeanplaza.gr/
 

 
Fomithea

Położenie:

Kameralny hotel położony w centrum Kamari (sąsiaduje z hotelem Selini), popularnym kurorcie znajdującym się we wschodniej części Santorini. Tuż przy hotelu znajduje się długa promenada, wzdłuż której znajdziemy szeroki wybór restauracji, tawern, beach barów oraz sklepów. Santorini to jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Grecji. Jest również jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Europie - niesamowite widoki na kalderę, magiczne zachody słońca w Oia oraz liczne miejsca, w których możemy skosztować lokalnych specjałów gwarantują nam niezapomniane wakacje. Obiekt położony jest ok. 8 km od Firy, stolicy wyspy oraz ok. 6 km od lotniska.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany jest ok. 150 m od dobrze zagospodarowanej plaży z ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Wzdłuż plaży znajduje się promenada. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne, pod warunkiem zamówienia czegoś do picia.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, parking, basen zewnętrzny z tarasem słonecznym (leżaki i parasole bezpłatne), bar przy basenie, sejf w recepcji.

Pokoje:
Komfortowo urządzone pokoje 2 - osobowe z łazienkami i balkonami (meble ogrodowe). Pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV - sat, lodówkę. Hotel planuje odświeżenie pokoi przed sezonem lato 2017.

Wyżywienie:
Śniadanie w formie bufetu

Program sportowy i animacyjny:
Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet:
Internet Wi-Fi dostępny w ogólnodostępnych częściach hotelowych (bezpłatnie).

http://www.fomithea.com/
 

 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 
 

OFERTY WYJAZDÓW