Rezerwacja hoteli

 

 


 

Domy letniskowe

 


 

Domy wakacyjne

 


 

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


 

Parking przy lotnisku

Parking

Przeprawy promowe

 

 


 

Wypoczynek i Zwiedzanie
Jeżeli ciężko jest Ci podjąć decyzje jak ma wyglądać Twój urlop, czy ma być całkowicie poświęcony zwiedzaniu czy wypoczywaniu, w naszej ofercie można znaleźć wyjazdy łączące wypoczynek ze zwiedzaniem w dowolnie wybrany sposób, wszystko w zależności od oczekiwań i upodobań klienta.

Biuro Podróży BERTUR oferuje połączenia wycieczek objazdowych i wczasów w hotelu w wielu miejscach na świecie począwszy od zorganizowanych wyjazdów do bliskich krajów europejskich do indywidualnie przygotowanych i zaplanowanych podróży egzotycznych.

Oferujemy gotowe dwutygodniowe pakiety licznych touroperatorów łączące wypoczynek ze zwiedzaniem z polskim przewodnikiem, podczas którego tydzień czasu intensywnie zwiedzasz, drugi tydzień spędzasz w wybranym hotelu i wypoczywasz na plaży.
Z nami także możesz indywidualnie przygotować swoją wymarzoną podróż, dopasować terminy, trasy, odwiedzane miejsca, hotele.

Dzięki takim połączeniom możesz przykładowo zamiast wylatywać na dwa tygodnie na Kretę przez tydzień zwiedzać po kolei każdą z greckich wysp, a drugi tydzień spędzić na wyspie, która oferuje najładniejszą plażę. Tym samym jedna podróż pozwala Ci poznać piękno całej Grecji i jednocześnie wypocząć w miejscu oferującym najlepsze ku temu warunki.

Oferujemy wycieczki objazdowe połączone ze wypoczynkiem w krajach takich jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Egipt, Turcja, Maroko, Bułgaria i wielu innych.


 
MINOS NA WYNOS
 

 
 
Chania • Pireus • Ossios Lukas • Delfy • Wąwóz Vouraikos • Olimpia • Nafplion • Epidauros • Mykeny • Ateny • Pireus • Chania

 

 
 
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Chanii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w okolicy Chanii. Nocleg.
 
2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do CHANII, jednego z najpiękniejszych miast Krety. Czas wolny – spacer po urokliwej, tętniącej życiem starówce, między ocalałymi fragmentami XVI-wiecznych murów miejskich: fort Firkas, meczet Janczarów, hala targowa zbudowana na miejscu weneckiego bastionu, latarnia morska zwana egipską. Zielone place, wąskie uliczki pełne weneckich i tureckich kamieniczek, wieże kościołów i minarety, a także niepowtarzalna nabrzeżna dzielnica portowa pełna kafejek stwarzają przyjemną, wakacyjną atmosferę. Około godz. 21.00 wypłynięcie z portu w Chanii. Nocleg na promie. Zalecana rezerwacja odpowiedniej kabiny w Polsce.
 
3. DZIEŃ.
Przypłynięcie do PIREUSU, największego portu greckiego i trzeciego pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego na zboczu Helikonu OSSIOS LUKAS, gdzie mieści się zespół klasztorny błogosławionego Łukasza, wpisany na listę UNESCO i słynący ze wspaniałych złotych mozaik w głównym kościele z XI w. Przejazd do DELF – najsłynniejszego stanowiska archeologicznego w Grecji kontynentalnej, objętego patronatem UNESCO. Zwiedzanie: święty krąg Apollina z najważniejszą wyrocznią starożytności, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość w sprawach polityki, wojny i miłości; Skarbiec Ateńczyków wzniesiony dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem, świetnie zachowany stadion, gdzie odbywały się igrzyska pytyjskie, imponujący teatr mogący pomieścić 5 tys. widzów, i Omfalos – pępek świata, który do dziś przynosi szczęście. Czas wolny na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd przez wiszący most Rion Antirion niezwykle malowniczą trasą w kierunku Egaio/Patry. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Diakofto. Wjazd zębatą kolejką wąskotorową i przejazd malowniczym WĄWOZEM VOURAIKOS z licznymi tunelami i mostami. Na trasie czekają niepowtarzalne i niezapomniane widoki: kontrastujące z soczystą zielenią surowe zbocza gór i mistyczne klasztory na zboczach wąwozu. Następnie przejazd do jednej z najstarszych winnic – Achaia Clauss, zwiedzanie i degustacja kilku gatunków win, z których najsłynniejsze to Mavrodafni. Kolejny punkt programu to OLIMPIA – najważniejszy ośrodek kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. To tutaj co 4 lata odbywały się najbardziej prestiżowe igrzyska w całej Helladzie, pierwsze z nich udokumentowano w 776 r. p.n.e. Zwiedzanie: gimnazjon, palestra (szkoła zapaśnicza), stadion o długości 192 m, świątynia Hery, świątynia Zeusa – najwspanialsza budowla Olimpii, we wnętrzu której stał olbrzymich rozmiarów posąg Zeusa, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Stanowisko archeologiczne w Olimpii jest objęte patronatem UNESCO. Przejazd w kierunku Tripolis. Nocleg.
 
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wycieczka po wschodniej części Peloponezu – Argolidzie. Przejazd do NAFPLION, spacer po malowniczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji z początku XIX w., dziś pełnym życia kurorcie popularnym wśród Ateńczyków. Nad miastem góruje kompleks twierdz, skąd można podziwiać panoramę Argolidy. Przejazd do stanowiska archeologicznego w EPIDAUROS, wpisanego na listę UNESCO, gdzie znajduje się ogromne sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz z antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Wizyta w starożytnych MYKENACH – „mieście obfitującym w złoto”, skąd pochodził przywódca Greków w wojnie trojańskiej – Agamemnon. Zwiedzanie imponującej starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, kompleksem pałacowym i Skarbcem Atrydów. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja z pokazem folklorystycznym w pełnej życia dzielnicy Place, malowniczo położonej u stóp Akropolu. Powrót do hotelu. Nocleg.
 
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie ATEN, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej, przejście obok Teatru Dionizosa i Odeonu Heroda Attyka, na dominujący nad miastem Akropol – najważniejsze miejsce kultu patronki miasta, wpisane na listę UNESCO. Przejście przez agorę – rynek starożytnych Aten – do malowniczej dzielnicy Plaka pełnej krętych uliczek i klimatycznych tawern. Objazd centralnej części miasta: budynek parlamentu Grecji, dawniej pałacu królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza, Ogrody Narodowe z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. Przejście na olbrzymi plac, gdzie wznosi się 15 potężnych kolumn – pozostałości po świątyni Zeusa Olimpijskiego – oraz do Stadionu Panatenajskiego, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Czas wolny na obiad w lokalnej tawernie i na zakupy. Transfer do PIREUSU. Wypłynięcie z Pireusu w kierunku Chanii. Nocleg na promie.
 
7. DZIEŃ.
Przypłynięcie do CHANII. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub plażowanie. Nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
 
 
Dopłata za dodatkowy tydzień pobytu w hotelach:
 
Hotel Mandy Studios & Apartments 3*+
Hotel Crystal Bay 3*+
Hotel Stavroula Palace 3*+
Hotel Peli 2*+
Hotel Scaleta Beach 3*+
Hotel Apollo 3*+
Hotel Yassou Kriti 3*+
Hotel Chrispy World 4*+
Hotel Rethymno Residence 4*+
Hotel Rimondi Grand Resort & Spa 5*+
Hotel Minos Mare 4*+
Hotel Creta Palm 4*+
Hotel Happy Days 4*+
Hotel Sirios Village 4*+
Hotel Cretan Pearl Resort & Spa 5*+
Hotel Grand Bay Beach Resort 4*+
Hotel Santa Marina Beach & Pearl 4*+
Hotel Santa Marina Plaza 5*+
Hotel Georgioupolis Resort 5*+
Hotel Minos Mare Royal 5*+
Hotel Santa Marina Beach & Pearl 5*+
Hotel Cavo Spada Luxury Resort & Spa 5*+
Hotel Kalypso Cretan Village Resort & Spa 4*+
Hotel Louis Creta Princess 4*+
Hotel Avra Imperial Beach Resort & Spa 5*+
 

 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!
TERMINY 8 DNI  
21.06 2879pln  
28.06 2879pln REZERWUJ
05.07 3119pln REZERWUJ
12.07 3119pln REZERWUJ
19.07 3119pln REZERWUJ
26.07 3119pln REZERWUJ
09.08 3119pln REZERWUJ
16.08 3119pln REZERWUJ
23.08 2959pln REZERWUJ
30.08 2959pln REZERWUJ
06.09 2719pln REZERWUJ
13.09 2719pln REZERWUJ
 

ZAPYTAM

 
Wylot przelot samolotem: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin, Łódź
 
 
 
ŚWIADCZENIA:
5 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami i klimatyzacją • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 160 EUR, bilety komunikacji miejskiej (Ateny): ok. 10 EUR, kolejka wąskotorowa na trasie Diakofto-Kalavrita: ok. 10 EUR, bilet na prom: Chania-Pireus-Chania, fotele lotnicze: ok. 80 EUR/os. Możliwość rezerwacji kabiny,  orientacyjne ceny: kabina wewnętrzna 2-os.: ok. 150 EUR/os., kabina wewnętrzna 3-os.: ok. 125 EUR/os., kabina wewnętrzna 4-os.: ok. 110 EUR/os. (kabiny damskie i męskie).
Dopłata do obiadokolacji/os.: 400 PLN.
 
OPIS HOTELI NA WYPOCZYNEK
 
Apartamenty Apollo 3*
POŁOŻENIE: ok. 100 m od centrum turystycznej miejscowości PLAKIAS ze sklepami, barami, tawernami i restauracjami, ok. 35 km od Rethymno; ok. 120 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu.
PLAŻA: Plakias, publiczna, piaszczysta, ok. 100 m od hotelu, przejście przez lokalną drogę, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1989 r., odnowiony w 2007 r., 36 pokoi, 3 budynki, 2 piętra, hol, recepcja, bar przy basenie, gdzie podawane są śniadania, internet bezprzewodowy.
STUDIO: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja (płatna: 5 EUR/dzień), łazienka (prysznic, wc), internet bezprzewodowy, telewizja, lodówka, wyposażony aneks kuchenny; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).
APARTAMENT:2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci), ok. 30 m², wyposażenie jak w pokoju studio; apartament za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 130 m², gł. 0,5-3 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość).
DLA DZIECI łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET internet bezprzewodowy na terenie hotelu i w pokojach
KONTAKT: 0030/2832031255, www.apollo-plakias.com
 

 
Hotel Hermes 3*
POŁOŻENIE:
ok. 500 m od centrum miejscowości KISSAMOS, przy drodze lokalnej, najbliższe sklepy ok. 50 m od hotelu; ok. 50 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 180 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 150 m od hotelu.
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 200 m od hotelu, przejście przez ulicę i dojście lokalną drogą, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/parasol i dwa leżaki).
HOTEL: trzygwiazdkowy, greckiej kategorii B, zbudowany w 1995 r., odnowiony w 2009 r., 39 pokoi, 1 budynek, 3 piętra, winda, lobby, recepcja (czynna: 7.00-24.00), restauracja – śniadania kontynentalne w formie bufetu, 2 bary; bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i w części pokoi; za opłatą: punkt internetowy (ok. 3 EUR/godz.); na terenie hotelu występują schody; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 17-20 m², indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic,wc; suszarka), w większości pokoi internet bezprzewodowy, telewizor, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 2 EUR/dzień); łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem (płatne: ok. 3 EUR/dzień); balkon (stolik i krzesełka, suszarka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 100 m², gł. 1,2-1,7 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, gł. ok. 0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki; plac zabaw dla dzieci.
DLA DZIECI plac zabaw, brodzik, łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji i w części pokoi, punkt internetowy
KONTAKT: 0030/2822022166; www.hotelhermes.info
 

 
Hotel Mandy Studios & Apartments 3*
POŁOŻENIE:
ok. 300 m od centrum KISSAMOS (KASTELLI), przy nadmorskiej promenadzie, obok sklepów, barów i tawern, ok. 50 km od Chanii; ok. 70 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 400 m od hotelu (Chania).
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, ok. 200 m od hotelu, dojście promenadą, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: dwugwiazdkowy, o podwyższonym standardzie, skromny i zadbany, zbudowany w 1984 r., odnowiony w 2007 r., 15 pokoi, 1 budynek, 2 piętra, hol, recepcja (czynna w godzinach 10.00-22.00), kącik śniadaniowy na tarasie, taras z widokiem na morze, bezpłatny internet bezprzewodowy; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: studio: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 30m2, skromne i zadbane, indywidualnie sterowana klimatyzacja (płatna: ok. 4 EUR/dzień), łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizor, lodówka, wyposażony aneks kuchenny, sejf; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przez przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka) lub balkon francuski.
SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, ok. 80 m2, gł. 0,6-1,75 m, z wydzieloną częścią dla dzieci, gł. 0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki.
DLA DZIECI wydzielona część basenu, łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy
 

 
Hotel Crystal Bay 3*+
POŁOŻENIE:
ok. 400 m od centrum KASTELLI (KISSAMOS), blisko do sklepów i tawern, ok. 50 km od Chanii; ok. 70 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 180 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 500 m od hotelu (Chania).
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 150 m od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy, nowoczesny i zadbany, zbudowany w 2012 r., 21 pokoi, 1 budynek, 3 piętra, winda, mały hol, recepcja (czynna: 8.00-22.00), bar przy basenie – śniadania (w formie bufetu kontynentalnego); sejf na recepcji, bezpłatny internet bezprzewodowy na terenie hotelu; hotel nie akceptuje kart kredytowych.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 18-23 m², nowoczesny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), w większości pokoi bezpłatny internet bezprzewodowy, telewizja, lodówka, w części pokoi aneks kuchenny; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), część pokoi na parterze bez balkonu z bezpośrednim wyjściem na basen.
SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, ok. 90 m², przy basenie bezpłatne parasole i leżaki.
 

 
Hotel Damnoni Bay 2*+
POŁOŻENIE:
na wzgórzu, ok. 2 km od centrum PLAKIAS, ok. 400 m od barów przy plaży, ok. 30 km od Rethymno; ok. 100 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 1 km od hotelu.
PLAŻA: Damnoni, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 350 m od hotelu, dojście po schodach i lokal­ną drogą, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: dwugwiazdkowy o podwyższonym standardzie, skromny i zadbany, zbudowany w 1991 r., systematycznie odświeżany, 66 pokoi, 5 budynków, 2 piętra, hol, recepcja, restauracja – dania w formie bufetu; bar przy recepcji, kącik telewizyjny, parking, taras z widokiem na morze, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji; za opłatą: punkt internetowy (ok. 3 EUR/godz.); występują różnice poziomów – niepolecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe Visa i MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki dla dziecka – łóżko polowe), ok. 20 m², skromny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja (płatna: ok. 5 EUR/dzień), łazienka (wanna lub prysznic, wc), telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 10 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), większość pokoi z widokiem na morze.
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 130 m², gł. 0,8-2,9 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki (ograniczona ilość); tenis stołowy; za opłatą: bilard; sporty wodne na plaży.
 

 
Hotel Alianthos Beach 3*+
POŁOŻENIE:
w centrum turystycznej miejscowości PLAKIAS, ok. 35 km od Rethymno, ok. 120 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu.
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 50 m od hotelu, przejście przez lokalną drogę, parasole i leżaki płatne (ok. 4 EUR/dzień).
HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1980 r., odnowiony w 2009 r., 40 pokoi, 2 budynki, 2 piętra, winda, lobby, recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia grecka i międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci; bar główny przy restauracji, parking, internet bezprzewodowy na terenie hotelu; za opłatą: sejf w recepcji (10,5 EUR/tydz.), wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa i MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², zadbany, nowoczesny, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), widok na morze w części pokoi.
SPORT I ROZRYWKA: basen, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 120 m², gł. 0,5-2,5 m, basen znajduje się w sąsiednim hotelu Alianthos Garden, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki.
 

 
Hotel Pantheon 3*
POŁOŻENIE:
na wzgórzu, w wiosce Violi Charaki, ok. 3 km od centrum RETHYMNO, ok. 150 m od minimarketu, 500 m od restauracji; ok. 75 km od portu lotniczego w Chanii; bezpłatny bus hotelowy do Rethymno (rezerwacja w recepcji).
PLAŻA: Koumbes, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 2 km od hotelu, dojście drogą lokalną, bezpłatny bus hotelowy do plaży (rezerwacja w recepcji), parasole i leżaki płatne (ok. 6 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1992 r., odnowiony w 2011 r. (pokoje), 50 pokoi, 1 budynek, 2 piętra, 1 winda, hol, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia lokalna i międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bar w holu, kącik telewizyjny, parking, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy przy recepcji; za opłatą: punkt internetowy (ok. 1 EUR/15 min); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², nowoczesny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, polski program, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 12 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 120 m², gł. 0,8-1,7 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 8 m², gł. 0,6 m, przy basenie bezpłatne leżaki; tenis stołowy, minigolf; mały plac zabaw dla dzieci, w sezonie raz w tygodniu wieczór grecki i dyskoteka.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (8.00-10.00), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; kawa i ciastka (16.30-17.30), lody (13.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze w lobby (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
 

 
Hotel Myrtis 3*
POŁOŻENIE:
ok. 150 m od centrum PLAKIAS, ok. 35 km od Rethymno; ok. 110 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 100 m od hotelu (ok. 4,5 EUR/Rethymno).
PLAŻA: Plakias, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 150 m od hotelu, dojście lokalną drogą, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy, skromny i zadbany, zbudowany w 1987 r., planowany remont zimą 2013/2014 r., 24 pokoje, 1 budynek, 3 piętra, hol, recepcja, restauracja, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, bar przy basenie, internet bezprzewodowy w lobby; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os., ok. 18 m², skromny i zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 10 EUR/tydzień), bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 150 m², gł. 0,8-2,2 m, brodzik dla dzieci, ok. 10 m², przy basenie bezpłatne parasole i leżaki.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji; przekąski (10.30-18.00) w barze przy basenie; napoje bezalkoholowe, wino oraz piwo (10.30-22.30), lokalne napoje alkoholowe (18.00-22.30) w barze; wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI brodzik, foteliki w restauracji, łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET internet bezprzewodowy w lobby
 

 
Hotel Dias Solimar 3*+
POŁOŻENIE:
ok. 100 m od centrum Adelianos Campos ze sklepami, barami, tawernami i restauracjami, przy drodze lokalnej; ok. 7 km od RETHYMNO; ok. 75 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 85 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 50 m od hotelu (ok. 1,2 EUR/Rethymno).
PLAŻA: Adele, publiczna, piaszczysto-żwirkowa, miejscami kamieniste zejście, ok. 150 m od hotelu, przejście przez ulicę, parasole i leżaki płatne (ok. 6 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1985 r., odnowiony na przełomie 2010/2011 r., 80 pokoi, budynek główny: 2 piętra, 1 winda i aneks: 1 piętro, lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia kreteńska i śródziemnomorska, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bar w lobby (czynny sezonowo), bar przy basenie, kącik telewizyjny, taras; za opłatą: internet bezprzewodowy w lobby; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 18 m², zadbany, klimatyzowany, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 20 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 20 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo: kapcie, szlafroki, zestaw do kawy, herbaty; pokój superior za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 190 m², gł. 1,4-3 m, wydzielona część dla dzieci, gł. do 0,8 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki; kort tenisowy, tenis stołowy, rzutki; huśtawki dla dzieci; za opłatą: bilard; oferta zewnętrzna: sporty wodne ok. 400 m od hotelu.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-9.30), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w barze przy basenie (11.00-17.30); lody w porze obiadu i kolacji; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barach (10.30-22.45); wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI wydzielona część basenu, huśtawki dla dzieci, łóżeczko dla niemowlęcia, foteliki w restauracji
INTERNET internet bezprzewodowy w lobby
KONTAKT: 0030/2831071177, www.hoteldias.gr
 

 
Hotel Porto Plakias 3*+
POŁOŻENIE:
ok. 250 m od centrum turystycznej miejscowości PLAKIAS, ok. 35 km od Rethymno; ok. 120 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 250 m od hotelu.
PLAŻA: Plakias, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 200 m od hotelu, dojście lokalną drogą, parasole i leżaki płatne (ok. 5 EUR/komplet).
HOTEL: trzygwiazdkowy o podwyższonym standardzie, zadbany i stylowy, zbudowany w 2005 r., 37 pokoi, 1 budynek, 3 piętra, winda, lobby, recepcja, restauracja w sąsiednim hotelu Myrtis – śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu; 2 bary: bar w lobby i bar na dachu przy basenie (otwarty w zależności od pogody), parking, internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25 m², zadbany, klimatyzowany, łazienka (wanna – część z hydromasażem, wc; suszarka), internet przewodowy, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (płatny: 10 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen na dachu, prostokątny kształt, słodka woda, ok. 50 m², basen w sąsiednim hotelu Myrtis, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 150 m², brodzik dla dzieci, ok. 10 m², przy basenie bezpłatne parasole i leżaki.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji w sąsiednim hotelu Myrtis; przekąski (10.30-18.00) w barze przy basenie w hotelu Myrtis; napoje bezalkoholowe, wino oraz piwo (10.30-22.30), lokalne napoje alkoholowe (18.00-22.30) w wyznaczonym barze; wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI brodzik, łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET internet bezprzewodowy w lobby, internet przewodowy w pokoju
 

 
Hotel Chrispy World 4*
POŁOŻENIE:
w niewielkiej wiosce RAPANIANA, ok. 2,5 km od Kolymbari, ok. 25 km na zachód od Chanii; ok. 40 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 160 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu.
PLAŻA: publiczna, piaszczysto-kamienista, łagodne zejście do morza, dno kamieniste, zalecane obuwie ochronne, ok. 200 m od hotelu, parasole i leżaki płatne, ręczniki za kaucją (ok. 5 EUR).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zbudowany w 1990 r., odnowiony w 2009 r. i rozbudowany w 2007 r., łącznie 110 pokoi o różnej typologii, 8 budynków, 1-2 piętra, 5 wind, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia kreteńska i międzynarodowa, na zamówienie foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie; bar główny ze snack barem, kącik telewizyjny, minimarket, kantor; centrum konferencyjne dla 200 osób, taras z widokiem na basen, duży ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: punkt internetowy (ok. 2 EUR/godz.), room-service, fryzjer, pralnia; udogodnienia i pokoje dla niepełnosprawnych; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 22 m², zadbany, klimatyzowany, łazienka (prysznic lub wanna z prysznicem, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 18 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka); deluxe: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 27 m², elegancki, nowoczesny i luksusowy; wyposażenie jak w pokoju superior, dodatkowo: szlafroki, ręcznik plażowy, widok na morze; pokój deluxe za dopłatą; maisonette: 3-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 35 m², zadbany; wyposażenie jak w pokoju superior, dodatkowo: pokój dzienny i sypialnia na piętrze (antresola), schodki.
SPORT I ROZRYWKA: 3 baseny, słodka woda: ok. 200 m², 120 m² i 100 m², gł. ok. 1,5 m, brodzik dla dzieci, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją; kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu płatne: ok. 7 EUR/godz.), sauna, siatkówka, tenis stołowy, siłownia; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat); za opłatą: pokój gier, jacuzzi (ok. 9 EUR/seans), masaże.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; ciastka w wyznaczonym barze (10.00-18.00); przekąski w wyznaczonym barze (14.0-18.30); napoje bezalkoholowe: chłodzące, kawa, herbata i lokalne napoje alkoholowe: piwo, wino, ouzo, brandy w barach (10.00-23.00); od godz. 18.00 dodatkowo koktajle; wymagane noszenie opasek all inclusive.
 

 
Hotel Solimar Emerald 4*
POŁOŻENIE:
ok. 700 m od centrum miejscowości PIGIANOS KAMPOS, w dzielnicy hotelowej, ok. 500 m od sklepów w Adelianos Kampos; przy drodze lokalnej, ok. 7 km od RETHYMNO; ok. 75 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 90 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy naprzeciwko hotelu (ok. 1,5 EUR/Rethymno).
PLAŻA: publiczna, piaszczysto-kamienista, łagodne zejście do morza, ok. 150 m od hotelu, niezagospodarowana; publiczna, piaszczysto-kamienista, ok. 500 m od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 6 EUR/komplet).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 2000 r., pokoje odnowione w 2012 r., 29 pokoi, budynek główny i bungalowy; 1 piętro; przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia śródziemnomorska i międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie, 2 razy w tygodniu wieczory tematyczne; bar w lobby, bar przy basenie, kantor, sala konferencyjna dla 40 os., ogród; za opłatą: punkt internetowy i internet bezprzewodowy (ok. 2 EUR/godz.); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: studio: 2-os. (możliwość 1 dostawki), zadbany, ok. 28 m2, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), lodówka, telewizja satelitarna, telefon; za opłatą: zestaw do kawy i herbaty (ok. 5 EUR/dzień, na zamówienie), sejf (ok. 20 EUR/tydzień, 35 EUR/2 tygodnie), internet bezprzewodowy (ok. 20 EUR/tydzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); junior suite: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 40 m2, dwa pomieszczenia oddzielone drzwiami, wyposażenie jak w studio, dodatkowo: szlafrok i kapcie; maisonette: 2-os., (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 32 m2, wyposażenie jak w junior suite, 2 piętra, pokój junior suite i maisonette za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 300 m2. gł. 1,5-1,7 m, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 8 m2, gł. 0,6 m, przy basenie bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR/szt.); tenis stołowy, bilard (płatny, ok. 2 EUR/gra), plac zabaw dla dzieci.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (13.00-14.30), kolacja (19.00-21.30), lody i ciasto (13.00-14.30 i 19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; zimne przekąski, kanapki, pizza, ciastka (14.30-16.30), coffee time (16.30-17.30) w Sea Side Bar; lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (11.00-23.00) w Sea Side Bar; możliwość zamówienia lunch boxów (płatne, ok. 2 EUR/pakiet); wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI brodzik, plac zabaw, łóżeczko dla niemowlęcia, foteliki w restauracji
INTERNET internet bezprzewodowy na terenie hotelu i w pokojach, punkt internetowy
 

 
Hotel Solimar Aquamarine 4*
POŁOŻENIE: w KONTOMARI, na lekkim wzniesieniu, w spokojnej i malowniczej okolicy, w pięknym ogrodzie, ok. 400 m od hotelu minimarkety i sklepy z pamiątkami; ok. 5 km od centrum Platanias, ok. 18 km na zachód od Chanii; ok. 40 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 150 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy przy hotelu.
PLAŻA: publiczna, żwirkowo-kamienista, miejscami szary piasek, długa i szeroka, łagodne zejście do morza, dno kamienisto-żwirkowe, ok. 200 m od hotelu, parasole i leżaki płatne, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zbudowany w 1996 r., odnowiony i przebudowany w 2008 r., 102 pokoje różnego typu, 4 budynki, 1 piętro, winda w budynku głównym, przestronne, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia kreteńska i międzynarodowa, dostępne menu i foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bar główny (czynny sezonowo), snack-bar przy basenie, drink-bar na dachu (czynny wieczorem), minimarket, kącik telewizyjny, taras z widokiem na morze, bardzo zadbany duży ogród; za opłatą: punkt internetowy (ok. 2,5 EUR/godz.), internet bezprzewodowy (ok. 2 EUR/godz.), room-service, pralnia; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
POKÓJ: standardowy: 2-os., ok. 27 m², elegancki, zadbany i nowoczesny, klimatyzowany (15.06.-15.09.), łazienka (wanna, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 20 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka, suszarka); widok na morze za dopłatą; rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 35 m², zadbany i nowoczesny, klimatyzowany (jedno pomieszczenie), pokój dzienny i sypialnia; wyposażenie jak w pokoju standardowym; balkon, taras lub ogródek (stolik i krzesełka; suszarka), pokoje na parterze z wyjściem do ogródka, na piętrze z widokiem na morze; superior z prywatnym basenem: 2-os., ok. 29 m², elegancki, nowoczesny, komfortowo urządzony, klimatyzowany; wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo prywatny taras (stolik i krzesełka; suszarka) z basenem o powierzchni ok. 20 m²; superior suite z prywatnym basenem i widokiem na morze : 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 52 m², na parterze, elegancki, nowoczesny i luksusowy, klimatyzowany, pokój dzienny i sypialnia oddzielone drzwiami; wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo telewizja satelitarna w obydwu pokojach; duży, częściowo zadaszony taras, basen: ok. 27 m² (leżaki i parasole); superior junior suite z widokiem na morze: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 48 m², na 1 piętrze, zadbany, elegancki i nowoczesny, klimatyzowany, pokój dzienny i sypialnia oddzielone drzwiami; wyposażenie jak w pokoju standardowym, balkon ok. 11 m² (stolik i krzesełka, suszarka); junior suite z prywatnym basenem: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 52 m², na parterze, zadbany i nowoczesny, klimatyzowany, pokój dzienny i sypialnia oddzielone drzwiami; wyposażenie jak w pokoju standardowym; duży, częściowo zadaszony taras, basen ok. 27 m² (leżaki i parasole); pokoje: rodzinny, superior z prywatnym basenem, superior junior suite z prywatnym basenem i widokiem na morze, superior junior suite z widokiem na morze, junior suite z prywatnym basenem za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: basen z łagodnym wejściem, słodka woda, ok. 450 m², gł. do 1,4 m, brodzik dla dzieci, ok. 25 m², przy basenie bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR); kort tenisowy z oświetleniem i wypożyczalnią sprzętu, siatkówka, tenis stołowy, duża siłownia; plac i pokój zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), amfiteatr, animacje dla dorosłych i dzieci; za opłatą: bilard (ok. 2 EUR/gra), sauna (ok. 6 EUR/30 min).
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.30), obiad (12.45-14.30), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; snacki (15.00-17.00), kawa i ciastko (17.00-18.00), lody (10.00-12.00) w barze przy basenie; nielimitowana ilość napojów bezalkoholowych: ciepłych, chłodzących, i lokalnych napojów alkoholowych: piwo, wino, alkohole wysokoprocentowe w barach (10.30-23.00).
DLA DZIECI Klub Przyjaciół Itaki, brodzik, plac i pokój zabaw, miniklub, menu i foteliki w restauracji, lody
INTERNET internet bezprzewodowy, punkt internetowy
 

 
Hotel Sirios Village 4*
POŁOŻENIE:
w miejscowości KATO DARATSO, ok. 300 m od centrum, ok. 4 km na zachód od Chanii; ok. 15 km od portu lotniczego w Chanii, ok. 150 km od portu lotniczego w Heraklionie; przystanek autobusowy ok. 300 m od hotelu.
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 600 m od hotelu, dojście do plaży przez ulicę; parasole i leżaki płatne.
HOTEL: czterogwiazdkowy, zbudowany w 1989 r., wyremontowany w 2008 r., 225 pokoi, budynek główny i 21 bungalowów, 1 piętro, winda w budynku głównym, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna – dania w formie bufetu, kuchnia kreteńska i międzynarodowa; w restauracjach dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bar główny, snack-bar, kantor, minimarket, kącik telewizyjny; duży ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: punkt internetowy (ok. 2 EUR/30 min), room-service, wypożyczalnia samochodów; udogodnienia dla niepełnosprawnych; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci), ok. 17-25 m², zadbany, elegancki i nowoczesny, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic lub wanna, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (ok. 17,5 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka), widok na ogród; rodzinny: 2-os. (możliwość 2 dostawek), ok. 30 m², pokój dzienny i sypialnia, przedzielone drzwiami, wyposażenie jak w pokoju standardowym, dodatkowo aneks kuchenny; widok na ogród; pokój rodzinny za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: 3 baseny, słodka woda: główny ok. 250 m², gł. 1,1-1,5 m, jeden z basenów ze ślizgawkami dla dzieci, 2 brodziki dla dzieci; przy basenach bezpłatne parasole i leżaki; tenis stołowy, rzutki, siłownia, sauna; plac zabaw dla dzieci, animacje dla dorosłych i dzieci kilka razy w tygodniu; za opłatą: kort tenisowy (ok. 10 EUR/godz.) z wypożyczalnią sprzętu, bilard (ok. 2 EUR/gra), gry wideo, sporty wodne na plaży.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.00-14.00), kolacja (18.00-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej; lody w wyznaczonym barze (10.00-12.00, 16.00-18.00); przekąski w snack-barze (10.00-23.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI 2 brodziki, plac zabaw, animacje, lody, foteliki w restauracji, łóżeczko dla niemowlęcia
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, punkt internetowy
 

 
Hotel Sellini Suites 4*
POŁOŻENIE:
w wiosce Rapaniana, ok. 2,5 km od centrum KOLYMBARII, ok. 100 m od hotelu minimarket; ok. 40 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy pod hotelem (Chania).
PLAŻA: publiczna, piaszczysto-kamienista, łagodne zejście do morza, ok. 200 m od hotelu, dojście drogą lokalną, parasole i leżaki płatne (ok. 6 EUR/komplet).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1998 r., odnowiony w 2004 r., 140 pokoi, 5 budynków (budynek główny i bungalowy), 2 piętra, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia grecka i międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bar w lobby, bar przy basenie, kantor, taras z widokiem na basen i morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: punkt internetowy (ok. 4 EUR/godz.); występują różnice poziomów – nie polecany osobom z ograniczeniami ruchowymi; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: suite: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 40 m², zadbany, dwa pokoje oddzielone drzwiami lub drzwiami przesuwnymi lub pokój ze ścianką działową optycznie oddzielający sypialnię, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (płatny: ok. 10 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 300 m², gł. 0,6-1,6 m, basen dla dorosłych, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 120 m², jacuzzi, brodzik dla dzieci, słodka woda, ok. 40 m², gł. 0,5 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki płatne (ok. 2 EUR); siłownia, rowery (ograniczona ilość; wypożyczalnia w recepcji), tenis stołowy; plac i pokój zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat), gry i zabawy dla dzieci (czerwiec-wrzesień); za opłatą: bilard (2 EUR/gra).
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.30), obiad (12.30-14.30), kolacja (18.30-21.30) w formie bufetu w restauracji; przekąski w barze przy basenie (15.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.30-24.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI brodzik, plac i pokój zabaw, miniklub, gry i zabawy, łóżeczko dla niemowlęcia, foteliki w restauracji
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy, punkt internetowy
 

 
Hotel Kalypso Cretan Village Resort & Spa 4*
POŁOŻENIE:
w Parku Krajobrazowym Karavos, 3 km od PLAKIAS ze sklepami, tawernami i barami, ok. 35 km na południe od Rethymno; ok. 120 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 2 km od hotelu, płatny bus hotelowy 4 razy dziennie do Plakias (ok. 3,6 EUR/2 strony).
PLAŻA: publiczna, między fiordami w zatoce, wąska, żwirowo-kamienista, łagodne, kamieniste zejście do morza lub po drewnianym pomoście, platforma do opalania, bezpośrednio przy hotelu, bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki płatne (ok. 4 EUR/tydz., kaucja ok. 10 EUR); Damnoni, publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 1,5 km od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 6 EUR/komplet).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, wybudowany w 1981 r., odnowiony w 2009 r., kilkanaście bungalowów, 125 pokoi, 1 piętro, lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna Kalypso – dania w formie bufetu, kuchnia grecka i międzynarodowa, dostępne foteliki i dania wegetariańskie; w restauracji podczas kolacji obowiązuje strój formalny (panowie – długie spodnie); 3 bary: El Baba snack-bar przy plaży, Levante snack-bar przy basenie, bar w lobby, kącik telewizyjny, taras z widokiem na morze, internet bezprzewodowy w lobby i przy basenie; za opłatą: kawiarenka internetowa (ok. 3 EUR/godz.), mała wypożyczalnia rowerów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 25-30 m², indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka; za opłatą: internet bezprzewodowy (ok. 4 EUR/godz.), sejf (ok. 12 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon (stolik i krzesełka), w części pokoi widok na morze; superior: 2-os. (możliwość 1 dostawki); wyposażenie jak w pokoju standardowym, nowe meble; superior rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci), ok. 35 m²; wyposażenie jak w pokoju standardowym, wydzielona optycznie sypialnia i część dzienna, dodatkowo: aneks kuchenny; widok na morze lub ogród; pokoje: superior i superior rodzinny za dopłatą.
SPORT I ROZRYWKA: 3 baseny: nieregularny kształt, słona woda, ok. 500 m², 160 m² i 110 m², wydzielona część dla dzieci, gł. ok.0,5 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za opłatą (4 EUR/ręcznik, kaucja: 10 EUR); kryty basen w centrum wellness: nieregularny kształt, słona woda; kort tenisowy (oświetlenie płatne), boisko do siatkówki, tenis stołowy, siłownia; plac zabaw dla dzieci, minidisco, dzienne i wieczorne animacje sportowo-rozrywkowe dla dzieci i dorosłych; za opłatą centrum wellness: masaże, zabiegi na twarz i ciało.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.15), późne śniadanie kontynentalne (10.15-11.00), obiad (12.30-14.00), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; między posiłkami lody, zimne i ciepłe przekąski w barach; lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w barach (10.30-22.30); wymagane noszenie opasek all inclusive i specjalnych magnetycznych kart.
DLA DZIECI Klub Przyjaciół Itaki, wydzielona część basenu, plac zabaw, minidisco, foteliki w restauracji
INTERNET internet bezprzewodowy w lobby i przy basenie oraz w pokoju, kawiarenka internetowa
 

 
Hotel Minos Mare 4*
POŁOŻENIE:
ok. 200 m od centrum PLATANES ze sklepami, barami i tawernami, ok. 3 km od Adelianos Campos, ok. 5 km od Rethymno; ok. 70 km od portu lotniczego w Chanii; przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu.
PLAŻA: hotelowa, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, piaszczysto-żwirkowa, zejście do morza miejscami kamieniste, bezpośrednio przy hotelu, parasole i leżaki płatne (2,5 EUR/os./dzień), ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1995 r., częściowo odnowiony w 2008 r., 121 pokoi, 1 budynek, 2 piętra, część pokoi w przyziemiu, 1 winda, przestronne i eleganckie lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna Ambrosia – dania w formie bufetu, kuchnia kreteńska i międzynarodowa, Posejdon przy plaży – à la carte, wieczorki tematyczne; w restauracjach dostępne foteliki dla dzieci i dania wegetariańskie, bar Ariadne w lobby (czynny sezonowo), snack-bar Aphrodite przy basenie; kącik telewizyjny, kawiarnia, minimarket, sala konferencyjna dla 150 osób, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; za opłatą: punkt internetowy (ok. 1 EUR/15 min), lekarz na wezwanie; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 24-28 m², zadbany, klimatyzowany (w godz. 15.00-9.00, czerwiec-wrzesień), łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, lodówka, sejf (ok. 20 EUR/tydz.); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, ok. 200 m², gł. 1,2-1,4 m, brodzik dla dzieci, basen kryty, słodka woda, ok. 54 m², gł. 1 m, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki, ręczniki za kaucją; siatkówka plażowa, kącik fitness, tenis stołowy; plac zabaw dla dzieci, animacje dla dorosłych i dzieci w ciągu dnia i wieczorem (maj-październik); za opłatą: sauna, bilard (ok. 2 EUR/gra), salon masażu; sporty wodne na plaży.
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.30), obiad (12.30-14.00), kolacja (18.30-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski i lody w barze przy basenie (11.00-18.30); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze przy basenie (11.00-18.30) lub barze w lobby (18.30-23.00); wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI brodzik, plac zabaw, animacje, foteliki w restauracji, łóżeczko dla niemowlęcia, lody
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, punkt internetowy
 

 
Hotel Theartemis Palace 4*
POŁOŻENIE:
w RETHYMNO, ok. 1 km od starego miasta, ok. 200 m od sklepów i barów; przy drodze; ok. 70 km od portu lotniczego w Chanii; ok. 90 km od portu lotniczego w Heraklionie, przystanek autobusowy ok. 20 m od hotelu (Chania).
PLAŻA: publiczna, piaszczysta, łagodne zejście do morza, przejście przez ulicę, ok. 200 m od hotelu, parasole i leżaki płatne (ok. 7 EUR/komplet), ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR).
HOTEL: czterogwiazdkowy, zadbany, zbudowany w 1989 r. (I część) i 2004 r. (II część), odnowiony w 2011 r., 245 pokoi, 2 budynki połączone tunelem, 4 piętra, 5 wind; lobby, całodobowa recepcja, restauracja Daphnee – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa i grecka, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; 3 bary: Semeli, Ariane (nieobjęty all inclusive), Arbona; minimarket, sklep jubilerski, za opłatą: room-service, sala konferencyjna dla 80 osób, taras z widokiem na basen, bezpłatny internet bezprzewodowy, punkt internetowy (płatny, ok. 4 EUR/godz.); udogodnienia dla niepełnosprawnych (windy, podjazdy); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club.
POKÓJ: standardowy: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek dla dzieci – łóżko piętrowe), zadbany, ok. 18 m2, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), lodówka, telewizja satelitarna, telefon, bezpłatny internet bezprzewodowy, sejf (płatny: ok. 3 EUR/dzień); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem, balkon (stolik i krzesełka).
SPORT I ROZRYWKA: basen, nieregularny kształt, słodka woda, ok. 145 m2, gł. 0,7-2,8 m, wydzielona część dla dzieci, ok. 18 m2, gł. 0,4 m, basen kryty (część basenu na świeżym powietrzu), nieregularny kształt, słodka woda, ok. 110 m2, gł. 1,5-1,7 m, podgrzewany na początku i końcu sezonu, hydromasaż, wydzielony brodzik dla dzieci, ok. 14 m2, gł. 0,6 m; jacuzzi; przy basenach bezpłatne parasole, leżaki, ręczniki za kaucją (ok. 10 EUR/szt.), tenis stołowy, siłownia, bilard (płatny); animacje dla dzieci (lipiec-sierpień) i dorosłych, wieczory tematyczne, miniklub (4-12 lat, czynny: lipiec-sierpień); centrum wellness: masaże (płatne).
ALL INCLUSIVE: śniadanie (7.30-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji Daphnee, późne śniadanie kontynentalne (10.00-11.00) w barze Semeli, przekąski (14.30-16.30) w barze Arbona; lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10.00-23.00) w barze Semeli; wymagane noszenie opasek all inclusive.
DLA DZIECI wydzielona część basenu, wydzielony brodzik, animacje, miniklub, foteliki w restauracji
INTERNET bezpłatny internet bezprzewodowy na terenie hotelu i w pokojach, punkt internetowy
 

 
powrót na główną stronę Grecji
 
ZOBACZ  OFERTĘ WYPOCZYNKU W GRECJI
Kreta Rodos Zakynthos
Korfu Kos Chalkidiki
Riwiera Olimpijska Kefalonia Lefkada
Skiathos Lesbos Itaka
Riwiera Ateńska Thassos Attyka
Peloponez Santorini Evia
Samos Ios Karpathos
Mykonos Skopelos Limnos
     
   

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

     

 
OFERTY WYJAZDÓW