polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

FRANCJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA

 PARYŻ

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
TOUR DE FRANCE 15 DNI

ZWIEDZANIE


HAUT - KŒNINGSBOURG - RIBEAUVILLE - RIQUEWIhR - KAYSERsBERG - COLMAR - STRASBURG - NANCY - PARYŻ - CHAMBORD - CHENONCEAU - TOURS - ILE D’OLÉRON - Saint - PIERRE - D’OLÉRON - BOYARDVILLE - CHÂTEAU MARGAUX - CHÂTEAU LATOUR - PAUILLAC - PAMEROL - SAINT - ÉMILION - BORDEAUX - ARCACHON - DUNE DU PILAT - CHÂTEAU MONTSÉGUR - RENNES - LE - CHÂTEAU - CHÂTEAU DE PEYREPERTUSE - CARCASSONNE - AwIniON - MARSYLIA - CANNES - NICEA - MONAKO - MONTE CARLO - MENTON - WENECJA

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji. W późnych godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Alzacji. Przejazd do położonego na wzgórzu zamku HAUT-KŒNINGSBOURG - zwiedzanie. Przejazd fragmentem sławnego Alzackiego Szlaku Winnego - Route du Vin przez malownicze miasteczka: RIBEAUVILLE (degustacja wina alzackiego w miejscowej winnicy), RIQUEWIHR otoczone rozległymi winnicami tak charakterystycznymi dla krajobrazu regionu, KAYSERSBERG znany m.in. z ufortyfikowanego mostu na rzece Weiss. Wyjazd do COLMAR; spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petit Venice. Starannie odrestaurowana starówka z domami z muru pruskiego szczyci się mianem jednej z najpiękniejszych w Alzacji. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do STRASBURGA, stolicy Alzacji. Spacer po zabytkowym centrum: Petit France, kościół św. Tomasza, gotycka katedra Notre-Dame. Przejazd do Dzielnicy Europejskiej; krótki spacer: siedziba Parlamentu Europejskiego i Pałac Europy - siedziba Rady Europy. Wyjazd do NANCY, eleganckiej stolicy Lotaryngii położonej nad rzeką Meurthe. Przepiękne XVIII-wieczne centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z historią miasta wiąże się nierozerwalnie postać Stanisława Leszczyńskiego, zdetronizowanego króla Polski mianowanego księciem Lotaryngii. Spacer po starówce: kościół Cordeliers, plac Carriere, łuk triumfalny, klasycystyczny plac Stanislas, okazały ratusz. Przejazd do hotelu w okolicach Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Całodziennie zwiedzanie PARYŻA: katedra Notre-Dame wzniesiona na wyspie La Cité, Łuk Triumfalny - symbol Francji, Champs-Elysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, Pola Marsowe u stóp wieży Eiffla. Rejs statkiem po Sekwanie. W czasie rejsu z pokładu statku można zobaczyć fasadę Muzeum Orsay, katedrę Notre-Dame, budynek Conciergerie, Pont Neuf - najstarszy most Paryża - i Grand Palais. Kolacja. Wieczór na Montmartre: bazylika Sacré-Cœur, wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, i Place du Tertre - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do zamków nad Loarą. Przejazd do zamku w CHAMBORD, największej i najsłynniejszej rezydencji w Dolinie Loary, wspaniałego dzieła architektury renesansu. Ogromna rezydencja ma ponad 400 pomieszczeń, otacza ją rozległy park i lasy. Następnie zwiedzanie zamku CHENONCEAU, niezwykle romantycznego, wspartego na przęsłach, wznoszącego się nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Przejazd do TOURS - stolicy Turenii, skąd prowadzą drogi do zamków i pałaców nad Loarą. Spacer po Tours. Przejazd do hotelu w okolicach Tours, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na ILE D'OLÉRON - największą po Korsyce wyspę Francji. Droga na wyspę prowadzi przez wiadukt, którego długość wynosi ponad 3 tys. m. Ile d'Oléron cechują piękne piaszczyste plaże i duże połacie lasów. Zwiedzanie: miasteczko Saint-PIERRE-D'OLÉRON, Citadelle du Château, miasteczko BOYARDVILLE powstałe w czasie budowy fortu Boyard, widocznego z lokalnej plaży. Przejazd do hotelu w okolicach Bordeaux. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do regionu Haut-Médoc, gdzie produkuje się najszlachetniejsze wina świata. Pierwszy na trasie to CHÂTEAU MARGAUX, jeden z najsławniejszych zamków regionu. Wytwarzane tu wino należy do trójki najlepszych win Médoc. Następny na trasie przejazdu jest CHÂTEAU LATOUR. Wyjazd do PAUILLAC otoczonego przez najsłynniejsze winnice świata. Znajdują się tu m.in. Château Mouton Rothschild i Château Lafite Rothschild. Przejazd przez PAMEROL, z którego apelacji pochodzi legendarne Château Petrus, najdroższe wino świata. Wizyta w SAINT-ÉMILION, średniowiecznym mieście o pięknej zabudowie. Z tego regionu pochodzą jedne z najsłynniejszych win świata, w tym eleganckie, bogate i długowieczne Château Ausone, Château Cheval Blanc i Château Figeac. Saint-Émilion i otaczające go winnice są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Degustacja wina. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BORDEAUX, portu morskiego oddalonego o 100 km od wybrzeża, słynącego przede wszystkim z produkcji szlachetnych win. Spacer po mieście: Pont de Pierre, z którego roztacza się przepiękna panorama na Bordeaux, katedra Saint-André, Place de la Comédie z Grand Théâtre, Esplanade des Quinconces z pomnikiem ku czci żyrondystów, Place des Grands Hommes będący sercem eleganckiej dzielnicy nazywanej Złotym Trójkątem. Wizyta w Maison du Vin. Wyjazd nad Ocean Atlantycki. Przejazd nad Côte d'Argent, krótki odpoczynek w miejscowości letniskowej ARCACHON, słynącej z łagodnego klimatu, ostryg, portu jachtowego i eleganckich letnich willi. Spacer w okolicach DUNE DU PILAT, najwyższej wydmy piaszczystej w Europie (115 m). Przejazd do hotelu w okolicach Tuluzy, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wcześnie rano wyjazd do zamków katarów. Pierwszy na trasie to CHÂTEAU MONTSÉGUR, główny zamek katarów. Niektóre z legend głoszą, że zamek ten jest miejscem złożenia Świętego Graala. Zwiedzanie osnutego tajemnicą wielowiekowego spisku kościoła św. Marii Magdaleny w RENNES-LE-CHÂTEAU. Historie i legendy związane z katarami, templariuszami i skarbami ściągają tu ze wszystkich stron świata historyków, pisarzy, dziennikarzy i... poszukiwaczy skarbów. Miejsce to stało się natchnieniem m.in. dla autorów niezwykłej książki "Święty Graal, Święta Krew", której pierwsze wydanie było wydarzeniem równie szokującym i odkrywczym, co bulwersującym. Książka była zapewne inspiracją dla Dana Browna, kiedy tworzył swój bestseller "Kod Leonarda da Vinci". Następnie przejazd do wzniesionego na skale CHÂTEAU DE PEYREPERTUSE, zaliczanego do najwspanialej usytuowanych zamków świata. Peyrepertuse należy do historycznej linii umocnień zwanej "pięcioma synami Carcassonne". Droga na zamek zajmuje prawie godzinę i wiedzie przez gęstwinę bukszpanów. Z góry rozciąga się przepiękny widok na morze i szczyty Pirenejów. Głównej bramy strzegą barbakan i baszta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CARCASSONNE - średniowiecznego grodu-twierdzy, otoczonego potrójnym murem obronnym, należącego do najcenniejszych i najwspanialszych zabytków Europy. Zwiedzanie bazyliki Saint-Nazaire i zamku z XII w. Wyjazd do AWINIONU, położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi. Zwiedzanie: Place de l'Horloge - centralny punkt miasta z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, majestatyczny Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame oraz znany z piosenki most Saint-Bénézet. Kolacja. Przejazd do hotelu w okolicach Awinionu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MARSYLII, miasta nazwanego przez Dumasa "miejscem spotkań całego świata". Zwiedzanie: bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, malowniczy stary port. Spacer główną arterią miasta - ulicą Canebiére. Przejazd do CANNES, najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Wieczorny spacer: nadmorska promenada La Croisette, ocieniona palmami, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg

12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie MONAKO: Rampe Major; Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher; katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Zwiedzanie MONTE CARLO; czas wolny na kawę w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w Księstwie, w samym sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta - wspaniałym Grand Casino. Wyjazd do NICEI, kosmopolitycznej metropolii położonej nad wspaniałą błękitną zatoką: Promenade des Anglais biegnąca wzdłuż brzegu morza, Jardins Albert Ier, plac Massena, stare miasto z niezwykle pięknymi, wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim i gąszczem sklepików, kafejek i restauracji. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do otoczonego górami nadmorskiego MENTON. Krótki spacer po mieście nazywanym perłą wybrzeża: stare miasto i Promenade du Soleil biegnąca wzdłuż morza. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Wenecji, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Podróż statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki do Ponte Rialto. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Treviso/Udine. Zakwaterowanie, późna kolacja, nocleg.

15. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Polski.

1.Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.
2.Château Margaux jest nieczynne w sierpniu.


Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY (15 dni)  
30.04 3 510 PLN ZAPYTAM
24.05 3 510 PLN ZAPYTAM
03.07 3 510 PLN ZAPYTAM
19.07 3 510 PLN ZAPYTAM
04.08 3 510 PLN ZAPYTAM
13.09  3 510 PLN ZAPYTAM

Dopłata do pokoju 1 osobowego 1790 zł.

Zniżka za 1. dziecko do 18 lat: 200 PLN.


Cena zawiera:
14 noclegów w hotelach**; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 14 śniadań, 8 kolacji (w tym 4 w restauracjach FLUNCH, typu self-service); przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera:
Bilety wstępu, rejs statkiem po Sekwanie, lokalni przewodnicy i degustacje win: ok. 160 EUR.
 

ROZKŁAD JAZDY nr. 1

MIEJSCE ODJAZDU DOPŁATA

POZNAŃ Parking przy hotelu "Polonez", Al. Niepodległości 36.

69 zł

LESZNO Parking przy restauracji Mc Donald's, Al. Konstytucji 3 Maja

59 zł

WROCŁAW Dworzec Autokarowy PKS (nowy), ul. Sucha 4, peron 5.

49 zł

CZĘSTOCHOWA Parking na Rynku Wieluńskim, przy stanowisku MZK i postoju taxi.

49 zł

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Parking przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej (pomiędzy dworcem PKP i PKS)

58 zł

ŁÓDŹ Parking przed dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, od strony ul. Kilińskiego.

69 zł

WARSZAWA Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144, stan. 14.

79 zł

RZESZÓW ** zatoka autobusowa przy dworcu PKP

89 zł

TARNÓW**parking przy hotelu Tarnavia

89 zł

KRAKÓW Regionalny Dworzec Autobusowy, ul.Bosacka 18, płyta główna stanowisko 8

69 zł

GLIWICE Dworzec Międzynarodowy PKS ul Toszecka

59 zł

OPOLE "Motel u Dziadka" w Opolu-Grudzicach, ul. Strzelecka 55

49 zł

BIAŁYSTOK Parking przed Hotelem Cristal ul. Lipowa3 (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

OSTRÓW MAZOWIECKA Stacja benzynowa Carwar (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

EŁK Parking ul. Mickiewiczka 15 (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

ŁOMŻA Parking przy hotelu Polonez (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

BYDGOSZCZ** Parking przy Dworcu PKS, przy barze Bistro Kebab

89 zł

LUBLIN ul.Ruska, przy Skarpie( dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

RADOM ul. Prażmowskiego - przyst. MZK przy poczcie (dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

KIELCE Dworzec Autobusowy, ul. Żelazna 18, st.17 (dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

GDAŃSK

89 zł
BYDGOSZCZ 89 zł
CHORZÓW 59 zł
GŁUBCZYCE -
GORZÓW WIELKOPOLSKI 89 zł
 
WARUNKI UCZESTNICTWA                      

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |