polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70; bertur@bertur.pl

FRANCJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

WYSZUKIWARKA OFERT

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE
 

POGODA

 PARYŻ

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 
SPOTKANIE Z HISTORIĄ 12 DNI

ZWIEDZANIE

BÉZIERS - FONTFROIDE - CARCASSONNE - CANAL DU MIDI - MINERVE - CHÂTEAU DE PUILAURENS - RENNES - LE - CHÂTEAU - CHÂTEAU DE QUÉRIBUS - CHÂTEAU DE PEYREPERTUSE - PERPIGNAN - COLLIOURE - ILLE - SUR - TÊT - PRADES - ABBAYE DE Saint - MICHEL DE CUXA - VILLEFRANCHe - DE - CONFLENT - GROTTE DES GRANDES CANALETTES - KSIĘSTWO ANDORY - PRZEŁĘCZ PORT D’ENVALIRA - ALBI - TULUZA - CAHORS - SainT - CIRQ - LAPOPIE - PECH MERLE - ROCAMADOUR - SARLAT - DOMME - LASCAUX - PÉRIGUEUX - BRIVE - LA - GaiLLARDE

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. DZIEŃ
Przyjazd do malowniczego BÉZIERS. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie: gotycka katedra Saint-Nazaire, przepiękny Canal du Midi (Kanał Południowy), który jest częścią drogi wodnej między Atlantykiem a Morzem Śródziemnym i znajduje się na Liście UNESCO. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do FONTFROIDE. Następnie przejazd do CARCASSONNE - średniowiecznego grodu-twierdzy otoczonego potrójnym murem obronnym, należącego do najcenniejszych i najwspanialszych zabytków Europy. Zwiedzanie bazyliki Saint-Nazaire, zamku z XII w. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po CANAL DU MIDI. Przejazd do MINERVE - pięknej miejscowości położonej na skalnej wyspie między dolinami rzek Briant i Cesse, pośrodku winnic krainy Minervois. Wjazd do miasta prowadzi przez wysoki most przerzucony nad wąwozem rzeki. Minerve to miejsce jednej z największych tragedii katarów. Podczas krucjaty Szymona z Monfort w 1210 r. spalono tu na stosie 140 "doskonałych". Kolacja. Przejazd do hotelu w Perpignan, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd do zamków katarów. Pierwszy na trasie to CHÂTEAU DE PUILAURENS. Wznosi się on na szczycie lesistego wzgórza, a widok z obwarowań zapiera dech. Zwiedzanie osnutego tajemnicą wielowiekowego spisku kościoła RENNES-LE-CHÂTEAU, który był natchnieniem dla autorów książki "Święty Graal, Święta Krew". Jej pierwsze wydanie było wydarzeniem szokującym dla zachodniego świata. Książka była zapewne inspiracją dla Dana Browna, kiedy tworzył swój bestseller "Kod Leonarda da Vinci". Następnie przejazd do CHÂTEAU DE QUÉRIBUS wznoszącego się nad miejscowością Maury. Zamek ten stoi na skalnym słupie, w którego szczelinach rosną rozmaite kwiaty. Z jego okien rozciąga się niezapomniany widok na Canigou i Perpignan. Następny to CHÂTEAU DE PEYREPERTUSE, zaliczany do najwspanialej usytuowanych zamków świata. Droga na zamek zajmuje prawie godzinę i wiedzie przez gęstwinę bukszpanu, a głównej bramy strzegą barbakan i baszta. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do centrum PERPIGNAN. Spacer po mieście: Place de la Loge, katedra św. Jana, Pałac Królów Majorki. Następnie przejazd na Côte Vermeille do COLLIOURE - pięknej miejscowości wypoczynkowej, niezwykle malowniczo położonej nad zatoką. Czas wolny na odpoczynek i kolację. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do ILLE-SUR-TÊT, ciekawego zarówno pod względem architektonicznym, jak i pod względem szczególnych form geologicznych znajdujących się w pobliżu. Wyjazd do PRADES położonego u stóp Mont Canigou. Spacer do świętego miejsca Katalonii: ABBAYE DE SAINT-MICHEL DE CUXA. Ten przedromański klasztor został założony przez benedyktynów w 878 r. Przejazd do VILLEFRANCHE-DE-CONFLENT, ufortyfikowanego, właściwie nietkniętego przez czas, określanego mianem miasta sztuki i historii. Spacer wąskimi uliczkami, zwiedzanie zamku Liberia. Wizyta w GROTTE DES GRANDES CANALETTES. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do KSIĘSTWA ANDORY, położonego w samym środku Pirenejów. Podróż z Francji do Andory jedną z najbardziej malowniczych dróg Europy, która wiedzie przez najwyższą przełęcz Pirenejów - PORT D'ENVALIRA (2 408 m n.p.m.). Zwiedzanie stolicy Księstwa i czas na zakupy. Przejazd do hotelu w okolicach Tuluzy, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do ALBI, miasta nierozerwalnie związanego z historią katarów i albigensów, położonego na stromym brzegu rzeki Tarn. Zwiedzanie ufortyfikowanej katedry Sainte-Cécile, pałacu biskupiego mieszczącego muzeum Toulouse-Lautreca. Przejazd do centrum TULUZY. Spacer po mieście: Place du Capitole z XVIII-wiecznym ratuszem, Hôtel d'Assézat, bazylika Saint-Sernin, kościół Les Jacobins. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CAHORS. Zwiedzanie: stare miasto, wieża forteczna, ufortyfikowany most Velentré. Przejazd do SAINT-CIRQ-LAPOPIE, jednej z najładniejszych wiosek, położonej na zalesionej wapiennej skale nad rzeką Lot. Kręte, brukowane uliczki, ufortyfikowane kościoły i domy o konstrukcji szkieletowej to główne cechy tej malowniczej miejscowości. Następnie przejazd do PECH MERLE, grupy jaskiń ze stalagmitami i stalaktytami oraz pięknymi malowidłami naskalnymi. Grotte du Peche Merle to liczące 25 tys. lat stanowisko prehistoryczne. Trasa zwiedzania prowadzi przez kamienne komnaty zdobione malowidłami zwierząt i tajemniczymi przedstawieniami dłoni. Zwiedzanie ROCAMADOUR leżącego na wapiennej skale: zamek, bazylika Saint-Sauveur, świątynia Czarnej Madonny i Grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu w Brive-la-Gaillarde, nocleg.

10. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do SARLAT ukrytego w zalesionej dolinie. Spacer po mieście zbudowanym ze złocistego kamienia, bogatym w renesansowe kamienice: Place de la Liberté - renesansowe centrum miasta, Rue de la République i Rue de la Salamandre z typowymi dla miasta zabudowaniami, katedra. Sarlat często nazywane jest żywym muzeum architektury. Przejazd do DOMME- miasteczka, które zachwyca malowniczym położeniem na skalnym masywie nad brzegiem rzeki Dordogne i niezwykłą plątaniną wąskich przejść, uliczek, bram i ciemnożółtych domów. Wizyta w Les Eyzies-de-Tayac, nazywanym prehistoryczną stolicą świata. Zwiedzanie Musée National de Préhistorie. Przejazd do LASCAUX. Zwiedzanie jaskiń z prehistorycznymi malowidłami naskalnymi. Następnie przejazd do PÉRIGUEUX, stolicy krainy Périgord, położonej nad rzeką Isle. Wieczorny spacer po mieście: katedra Saint-Front, kościół Saint-Étienne, Tour Mataguerre, stare miasto. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie BRIVE-LA-GAILLARDE, średniowiecznego miasta położonego nad rzeką Corrèze: romański kościół Saint-Martin-l'Espagnol, Château d'eau de Brive - XIX-wieczna wieża ciśnień zasilająca miejskie fontanny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Muzeum Labenche d'Art et d'Histoire - muzeum sztuki i historii, gdzie można zobaczyć jedyny we Francji zbiór gobelinów z XVII w., Grottes de Saint-Antoine de Padoue - miejsce, gdzie żył św. Antoni z Padwy, stanowiące obecnie ważny cel pielgrzymów z Francji. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

12. DZIEŃ
Przyjazd do Polski.


Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY (12 dni)  
30.04 2 811 PLN ZAPYTAM
24.05  2 811 PLN ZAPYTAM
03.07  2 811 PLN ZAPYTAM
20.08  2 811 PLN ZAPYTAM
21.09 2 811 PLN ZAPYTAM

ZNIŻKA DLA DZIECKA DO 18 LAT- 100 ZŁ

DOPŁATA DO POKOJU 1 OSOBOWEGO 1190 ZŁ.


Cena zawiera:
9 noclegów na trasie w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 9 śniadań kontynentalnych, 3 kolacje w restauracji FLUNCH (typu self-service), 1 kolacja w hotelu; przejazd komfortowym autokaremopieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera: Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 55 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po Canal du Midi: ok. 10 EUR.
2.Muzeum Labenche d'Art et d'Histoire: ok. 5 EUR.
 

ROZKŁAD JAZDY

MIEJSCE ODJAZDU DOPŁATA

POZNAŃ Parking przy hotelu "Polonez", Al. Niepodległości 36.

69 zł

LESZNO Parking przy restauracji Mc Donald's, Al. Konstytucji 3 Maja

59 zł

WROCŁAW Dworzec Autokarowy PKS (nowy), ul. Sucha 4, peron 5.

49 zł

CZĘSTOCHOWA Parking na Rynku Wieluńskim, przy stanowisku MZK i postoju taxi.

49 zł

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Parking przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej (pomiędzy dworcem PKP i PKS)

58 zł

ŁÓDŹ Parking przed dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, od strony ul. Kilińskiego.

69 zł

WARSZAWA Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144, stan. 14.

79 zł

RZESZÓW ** zatoka autobusowa przy dworcu PKP

89 zł

TARNÓW**parking przy hotelu Tarnavia

89 zł

KRAKÓW Regionalny Dworzec Autobusowy, ul.Bosacka 18, płyta główna stanowisko 8

69 zł

GLIWICE Dworzec Międzynarodowy PKS ul Toszecka

59 zł

OPOLE "Motel u Dziadka" w Opolu-Grudzicach, ul. Strzelecka 55

49 zł

BIAŁYSTOK Parking przed Hotelem Cristal ul. Lipowa3 (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

OSTRÓW MAZOWIECKA Stacja benzynowa Carwar (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

EŁK Parking ul. Mickiewiczka 15 (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

ŁOMŻA Parking przy hotelu Polonez (dowóz linią firmy Trans Express)

89 zł

BYDGOSZCZ** Parking przy Dworcu PKS, przy barze Bistro Kebab

89 zł

LUBLIN ul.Ruska, przy Skarpie( dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

RADOM ul. Prażmowskiego - przyst. MZK przy poczcie (dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

KIELCE Dworzec Autobusowy, ul. Żelazna 18, st.17 (dowóz do Krakowa linią BP Tour)

89 zł

GDAŃSK

89 zł
BYDGOSZCZ 89 zł
CHORZÓW 59 zł
GŁUBCZYCE -
GORZÓW WIELKOPOLSKI 89 zł
 
Klienci korzystający z miejsc wyjazdu z miast: Lublin, Radom, Kielce dowożeni są do Krakowa busami/autokarami firmy BP Toure. Na regionalnym Dworcu Autobusowym w Krakowie (płyta główna st. 8) Klienci przesiadają się do busa/autokaru docelowego, po zakończeniu odwożeni zostają do miejsca rozpoczęcia imprezy.

WARUNKI UCZESTNICTWA                        MAM PYTANIE

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |