Rezerwacja hoteli

 

 


Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku

 


 
EGIPT Z REJSEM PO NILU
 
Wzdłuż Nilu
 

 

 
 
Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • starożytne Teby • świątynia Horusa w Edfu • pociąg sypialny Asuan-Kair • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie
 
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. Grand Seas Hostmark lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.
 
Dzień 2
Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.
 
Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami. Póżniej odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km).
 
Dzień 4
Dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (ok.120 USD). Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych: Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł, a na koniec wizyta na wyspie bananowej (ok. 50 USD). (Dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).
 
Dzień 5
Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).
 
Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs feluką (tradycyjną łodzią z żaglem) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 60 km. - statkiem).
 
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską; tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD). Po lunchu zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie; przedziały tylko 2 osobowe).
Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.
 
Dzień 8
Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 9:00 (zakwaterowanie w hotelu Mayorca 3* lub Santana 3* lub podobnym, nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu). Zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40 km).
 
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 60 km).
 
Dzień 10
Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 80 USD) wycieczka autokarowa do Aleksandrii, w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności) oraz „prezydencki” Park Montaza z najładniejszą plażą, lunch wliczony w cenę. Wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) „Kair nocą”: Bazar Chan El Chalili, wjazd na Wieżę Kairską, spacer po mieście reprezentacyjnymi uliczkami ze starą kolonialną i muzułmańską architekturą, rejs motorówką po Nilu. Powrot i nocleg w hotelu w Kairze.
 
Dzień 11
Po śniadaniu transfer do Hurghady, przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w wybranym hotelu, obiadokolacja. Czas na wypoczynek. Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).
 
Dzień 12 - 14
Pobyt w Hurgadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.
 
Dzień 15
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent  na miejscu na dzień przed wylotem.
 
 
Uwagi do programu
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
 
 
Zakwaterowanie na objeździe

Część objazdowa


Hotele ***/**** - (5 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - w Hurghadzie - w hotelu Grand Seas Hostmark **** lub podobnym; 3 - w Kairze - w hotelu Mayorca *** lub podobnym). Jedna noc w pociągu sypialnym - przedziały tylko 2 - osobowe.

Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.

Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Rejs po Nilu statkiem **** (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Część pobytowa

Hotele (4 rozpoczęte doby hotelowe) - w Hurghadzie, w wybranym hotelu :

Sea Gull
Ali Baba
Caribbean World Resort
Hilton Long Beach
Caribbean World Resort
Jaz Aquamarine
Hilton Long Beach
Jaz Aquamarine
Hilton Long Beach
Jaz Aquamarine

Uwaga!!! Dopłata za wersję All Inclusive w hotelach w trakcie części pobytowej, obowiązuje dopiero po powrocie z objazdu w trakcie ostatnich 4 nocy w Hurghadzie.

 
 
 
Ceny promocyjne. Liczba miejsc w promocji ograniczona !
Termin Rejs  + nocleg w hotelu Sea Gull- cena od:  
16.03 - 30.03 3 006 zł ZAPYTAM
06.04 - 20.04 2 669 zł ZAPYTAM
27.04 - 11.05 3 207 zł ZAPYTAM
18.05 - 01.06 3 259 zł ZAPYTAM
01.06 - 15.06 3 020 zł ZAPYTAM
15.06 - 29.06  3 072 zł ZAPYTAM
29.06 - 13.07 3 127 zł ZAPYTAM
13.07 - 27.07 3 356 zł ZAPYTAM
03.08 - 17.08 3 185 zł ZAPYTAM
10.08 - 24.08 3 254 zł ZAPYTAM
31.08 - 14.09 3 306 zł ZAPYTAM
14.09 - 28.09 3 307 zł ZAPYTAM
12.10 - 26.10 3 048 zł ZAPYTAM
     
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 3 w Kairze w hotelu 3*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe), w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu (1 rozpoczęta doba hotelowa); wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu); transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu; przedziały tylko 2 os.), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, CP, NNW i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania muzeum w Kairze (ok. 2 USD) usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (łącznie ok. 197 USD płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadów i kolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).
 
HOTELE NA WYPOCZYNEK:
 
Jaz Aquamarine *****
 
Położenie:
Imponujący, przestrzenny kompleks hotelowy położony w południowej części Hurghady. Centrum kurortu oddalone jest o kilkanaście minut drogi od hotelu. Do centrum Sakkali - ok. 17 km, do lotniska - ok. 13 km.

Plaża:
Obiekt znajduje się tuż przy prywatnej, piaszczysto-żwirowej plaży (zalecane obuwie ochronne). Przy wejściu do morza płytka laguna, idealna do kąpieli dla najmłodszych. Parasole, leżaki oraz ręczniki na plaży - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Hotel wybudowany w 2009 r. Recepcja 24-godz., sklepy, bankomat, punkt wymiany walut, dyskoteka, 6 restauracji, w tym 2 główne i restauracje a'la carte (dodatkowo płatne), kilka barów: przy plaży, przy basenie, lobby bar oraz shisha bar. Na terenie kompleksu znajduje się 16 basenów, 4 brodziki i mini aquapark dla najmłodszych gości. Przy plaży aquapark z 11 zjeżdżalniami oraz jacuzzi. Parasole, leżaki oraz ręczniki na terenie obiektu - bezpłatnie.

Pokoje:
Ponad 1300 komfortowych i gustownie urządzonych pokoi, mieszczących się w 3-piętrowych budynkach hotelowych. Standardowe pokoje są 2-osobowe (brak możliwości dostawki - możliwe są one tylko w pokojach superior (2+1) lub rodzinnych (2 oddzielne sypialnie, możliwe zakwaterowanie 3 os. dorosłych lub 2+2 dzieci). Wszystkie pokoje wyposażone w: łazienkę (wanna/prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, telefon, sejf, lodówkę, mini bar (dodatkowo płatny) oraz balkon lub taras.
Łóżeczka dla niemowląt - bezpłatnie.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:30), obiady (12:30-14:00), kolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej. Ponadto przekąski, ciastka, kanapki, pizza, burgery (12:00-17:00). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe, serwowane w barach w ciągu dnia (10:00-24:00). Formuła All Inclusive nie obejmuje mini-baru i restauracji a’la carte.

Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych, wieczorny show, pokazy tańca, dyskoteka (22:00-24:00, bezpłatne drinki). Ponadto dostępne: siłownia, siatkówka plażowa, tenis stołowy, 4 korty tenisowe, sala fitness, sporty wodne, jazda na wielbłądach (część atrakcji za dodatkową opłatą). Dodatkowo - centrum SPA oferujące: saunę, jacuzzi oraz masaże (płatne). Dla najmłodszych - mini klub, plac zabaw, brodzik, a za opłatą opiekunka do dzieci.

Internet:
Na terenie hotelu internet Wi-Fi bezpłatne (z limitem danych do 150 MB/2 urządzenia na pokój). Powyżej limitu dostęp do WiFi płatny dodatkowo (ok. 10 EUR/250 MB).

Kategoria lokalna:*****

www.jaz.travel.com
 

 
Three Corners Sunny Beach Resort ****
 
Położenie:
Przestronny hotel o dużym, zadbanym ogrodzie wewnętrznym należący do znanej i cenionej sieci hotelowe Three Corners. Oddalony jest o ok. 25 km na północ od centrum Hurghady, ok. 6 km na południe od El Gouny oraz ok. 25 km od lotniska.

Plaża:
Obiekt usytuowany jest przy prywatnej, piaszczysto-żwirowej plaży z molo z dostępem do niewielkiej rafy koralowej (zalecane obuwie kąpielowe). Na plaży ręczniki kąpielowe, leżaki oraz parasole - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., sklep z pamiątkami, mini market, pralnia. Hotel posiada restaurację główną Soleil, restaurację Shams na plaży, restaurację a’la carte Dolce Vita serwująca kuchnię włoską oraz kilka barów, w tym: lobby bar Soleil, bar przy basenie Sunset Pool Bar i bar na plaży Peanuts Beach Club. Klienci skorzystać mogą także z 3 basenów zewnętrznych (1 z nich podgrzewany zimą) oraz brodzika. Leżaki, parasole i ręczniki plażowe przy basenie - bezpłatne. Hotel posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Pokoje:
Ponad 300 pokoi 2-osobowych typu standard o pow. ok 25 m2 z możliwością dwóch dostawek dla dzieci lub jednej dostawki dla osoby dorosłej, wyposażonych w indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów), TV-sat, telefon, mini bar (odpłatnie), sejf oraz balkon lub taras. Kilka pokoi przystosowanych dla niepełnosprawnych.

Wyżywienie:
All Inclusive obejmujące: śniadania (07:00-10:00), obiady (12:30-14:30) oraz kolacje (18:30-21:00) serwowane w restauracji głównej w formie bufetu. W ciągu dnia serwowane są także ciepłe i zimne przekąski (10:00-12:00 i 15:00-16:00) oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-00:00) w wyznaczonych barach. All Inclusive nie obejmuje świeżo wyciskanych soków, napojów butelkowanych oraz importowanych alkoholi.

Program sportowy i animacyjny:
Animacje dla dzieci i dorosłych - gry i zabawy, gimnastyka, aerobik w wodzie, nauka i pokazy tańca oraz muzyka na żywo. Dodatkowo tenis stołowy, siatkówka plażowa, piłka nożna na plaży, piłka wodna, rzutki, siłownia, a przy plaży centrum sportów wodnych (płatne dodatkowo). Na terenie hotelu za dodatkową opłatą można skorzystać także z sauny, jacuzzi, łaźni parowej oraz masaży. W El Gouna znajduje się ponadto najbliższe pole do mini golfa. Dla najmłodszych hotel posiada brodzik, plac zabaw, a także mini klub z bogatym programem animacyjnym!

Internet:
Na terenie hotelu bezpłatny dostęp do sieci WiFi przy transferze do 250 MB na pokój na tydzień (po wykorzystaniu tego transferu inernet płatny dodatkowo). Za dodatkową opłatą przewodowy dostęp do internetu.

Kategoria lokalna:****

www.threecorners.com
 

 
Sea Gull ****
 
Położenie:
Wygodny hotel położony w centrum Hurghady (Sakkala). W okolicy hotelu znajdują się liczne atrakcje kurortu jak: centrum handlowe, restauracje, bary i dyskoteki. Hotel oddalony jest od lotniska o ok. 8 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany jest bezpośrednio przy piaszczystej, prywatnej plaży. Leżaki, parasole i materace oraz ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel odnowiony w 2011 r., składa się z 2 budynków głównych - Sea Gull Club i Sea Gull Resort. Recepcja 24-godz., sklepiki z pamiątkami oraz sale konferencyjne, kilka restauracji i barów, m. in.: 2 restauracje główne: Cleopatra i Nefertiti, bar przy plaży, bar przy basenie oraz pub i dyskoteka. Hotel posiada kilka basenów (w tym 1 z wodospadem), brodzik dla dzieci i park wodny (10 zjeżdżalni - w tym kilka dla młodszych dzieci). Leżaki, parasole i materace - bezpłatne.

Pokoje:
Hotel oferuje ponad 700 wygodnie urządzonych standardowych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka). W każdym pokoju znajduje się łazienka (wanna/prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzacja, sejf, TV-sat, mini bar (płatny), telefon oraz balkon. Codziennie dostarczana jest butelka wody mineralnej do pokoju. Nasi Goście kwaterowani są w części Resort lub Club, w zależności od dostepności pokoi.
Łóżeczko dla niemowląt - bezpłatnie.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), obiady (13:00-15:00), kolacje (19:00-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracjach głównych. W barach serwowane są przekąski (11:00-13:00,16:00-17:30), lody (w ciągu dnia) oraz późna kolacja (00:00-02:00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkogholowe dostępne są całą dobę we wskazanych barach. Butelkowana woda mineralna dostarczana jest codziennie do pokoi. Dodatkowo płatne: restauracji a’la carte, alkohole importowane, świeżo wyciskane soki, espresso.

Program sportowy i animacyjny:
Animacje w ciągu dnia i wieczorami. Ponadto: siatkówka plażowa, piłka wodną, gimnastyka w wodzie, tenis stołowy, squash, bilard, mini golf, kort tenisowy, kino i teatr, siłownia, masaże, sauna, łaźnia turecką oraz spa (część z tych atrakcji może być dodatkowo płatna). Raz na pobyt goście mogą korzystać bezpłatnie z tenisa, squasha, zajęć fitness i bilarda (2 godz. na pobyt). Dla najmłodszych - plac zabaw, brodzik. Na plaży centrum nurkowania, windsurfing.

Internet:
Kącik internetowy i internet Wi-Fi - za opłatą (ok. 4 USD/godz.).

Kategoria lokalna:
****

www.hurghadaseagull.com
 

 
Titanic Beach Spa & Aquapark *****

Położenie:
Rozległy i bajecznie kolorowy kompleks hotelowy, idealny dla rodzin z dziećmi, świadczący usługi na wysokim poziomie. Znajduje się na jednym terenie z bliźniaczym hotelem Titanic Palace, z którego infrastruktury goście Titanic Beach mogą korzystać. Do centrum Hurghady ok. 17 km, do lotniska ok. 10 km.

Plaża:
Obiekt położony przy długiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel, otwarty w 2007 r. i rozszerzony o siostrzany hotel Titanic Palace w 2010 r., składa się z 8 budynków 2-piętrowych.
Recepcja z eleganckim lobby, mini centrum handlowe, pralnia. Na terenie hotelu znajduje się kilka restauracji: główne Rose i Jack, a także a’la carte: libańska, włoska, chińska, rybna, serwująca dania z grilla, a także znajdujące się w siostrzanym hotelu Titanic Palace: indyjska, japońska i meksykańska. Dostępnych jest kilka barów: lobby bar Pirates, przy basenie Oasis oraz na plaży Sailors, a także dyskoteka Waves oraz Shisha Bar. Hotel posiada 3 baseny (1 podgrzewany w sezonie zimowym), brodzik dla dzieci, rozległy aqua park (łączna pow. ponad 4000 m²) otwarty w godz. 10:00-17:00, z 8 zjeżdżalniami, 2 podgrzewanymi basenami oraz statkiem piratów dla najmłodszych. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenie - bezpłatne.

Pokoje:
Hotel posiada ponad 600 przestronnych, 2-osobowych pokoi (możliwość 2 dostawek dla dzieci lub 1 dostawka dla osoby dorosłej), mieszczących się w 2-piętrowych budynkach. Każdy pokój posiada łazienkę (prysznic/wanna, WC, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, telefon, TV-sat, minibar (codziennie uzupełniany w wodę i 2 gazowane napoje bezalkoholowe - bezpłatnie!) oraz balkon lub taras.
Dla rodzin dostępne są duże pokoje rodzinne (z wydzieloną częścią sypialną).

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-10:00), obiady (12:30-14:30) oraz kolacje (18:00-21:30) w formie bufetu w restauracjach głównych. W ciągu dnia lekkie przekąski, kanapki, lody dla dzieci, kawa, herbata w wybranych barach i restauracjach na terenie hotelu, późne śniadanie (10:00-12:00), późna kolacja (21:30-00:00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-00:00) w wyznaczonych barach, lobby bar czynny 24 godz. w opcji all inclusive. Ponadto w Cesar Bar późne przekąski (00:00-07:00). Dwie wizyty w trakcie 7-dniowego pobytu w wybranej restauracji a’la carte gratis (konieczna uprzednia rezerwacja, restauracja japońska jest płatna dodatkowo). Napoje w dyskotece (22:00-02:00) bezpłatnie.

Program sportowy i animacyjny:
W ramach All Inclusive: animacje - pokazy na żywo, aerobik, siłownia, tenis stołowy, korty tenisowe, siatkówka plażowa, mini boisko do piłki nożnej, mini golf, rzutki, sala gier. Jednorazowo dla wszystkich gości (powyżej 18 roku życia) bezpłatny 20-minutowy masaż karku i ramion, a dla pań - jedna bezpłatna wizyta u fryzjera (mycie, czesanie, modelowanie; po wcześniejszej rezerwacji). Dodatkowo płatne - bilard, kręgle, salon SPA, oświetlenie kortów i sprzęt tenisowy, centrum wind i kite surfingu, centrum nurkowe, sporty wodne na plaży. Dla najmłodszych - mini klub, plac zabaw i kino.

Internet:
Kawiarenka internetowa oraz internet Wi-Fi w lobby płatne dodatkowo(ok. 6 EUR/godz.).

Kategoria lokalna:
*****

www.titanicgroup.com
 

 
Alf Leila Wa Leila ****

Położenie:
Hotel znanej egipskiej sieci hotelowej, stylizowany na orientalny pałac, składający się z kilku dwupiętrowych pawilonów tworzących patio z basenami i ogrodami. Hotel znajduje się w odległości ok. 19 km od centrum Hurghady i 13 km od lotniska.

Plaża:
Usytuowany ok. 900 m od pięknej, piaszczystej plaży należącej do hotelu Dana Beach (przejście przez ulicę). Na plażę kursuje bezpłatny bus hotelowy (08:00-17:00). Na plaży parasole, leżaki oraz materace - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., centrum handlowe, punkt wymiany walut, bankomat, pralnia, dyskoteka, teatr, 7 basenów oraz brodzik dla najmłodszych. Leżaki, parasole i ręczniki przy basenie - bezpłatnie. Możliwość odpłatnego korzystania z pobliskiego aqua parku w hotelu Jungle Aqua Park. Ponadto w hotelu znajduje się restauracja główna Cave du Roi, restauracje a’la carte (kuchni włoskiej, marokańskiej i azjatyckiej) oraz bary m.in. na plaży.

Pokoje:
Około 550 gustownie urządzonych pokoi 2-os.(możliwa dostawka dla jednego dziecka). Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów), mini bar (dodatkowo płatny), SAT/TV, telefon, sejf, bezpłatny internet bezprzewodowy (w bloku 400) oraz balkon lub taras. Na zamówienie (za dopłatą) możliwość rezerwacji pokoi rodzinnych (2+2).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), obiady (12:30-14:30) i kolacje (18:00-21:30) serwowane w restauracji Cave Du Roi oraz późne kolacje (22:30-24:00) serwowane w restauracji włoskiej La Casa. W ciągu dnia przekąski (12:00-16:00) oraz lody (12:00-21:00). Kawa, herbata, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz butelkowana woda mineralna serwowane w godzinach 10:00-24:00 w wyznaczonych barach na terenie kompleksu.

Program sportowy i animacyjny:
Programy animacyjne, siatkówka, fitness, siłownia, rzutki. Mmini golf, jazda konna oraz tenis ziemny (30 min dziennie) - konieczna uprzednia rezerwacja. Dla dzieci plac zabaw, miniklub, basen ze zjeżdżalniami oraz wstęp do Muzeum Egipskiego i na pokaz Alf Leila Wa Leila Fantasia. Za dodatkową opłatą: bilard, masaże, jacuzzi, sauna, spa, wstęp do Jungle Aqua Park, salon piękności, centrum nurkowe oraz sporty wodne przy plaży Dana.

Internet:
Bezpłatne WiFi w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Za dodatkową opłatą dostęp do internetu przewodowego w pokojach.

Kategoria lokalna:
****
www.pickalbatros.com
 

 
Jungle Aqua Park ****

Położenie:
Komfortowy hotel położony ok. 25 min od centrum Hurghady i 20 min od lotniska. Hotel składa się z budynku głównego i bungalowów, a w pobliżu zespołu hotelowego znajduje się centrum handlowe oraz sklepy z pamiątkami.

Plaża:
Usytuowany ok. 900 m od pięknej, piaszczystej plaży należącej do hotelu Dana Beach (przejść przez ulicę). Na plażę kursuje bezpłatny bus hotelowy (08:00-17:00). Na plaży parasole, leżaki oraz materace - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., punkt wymiany walut, bankomat, telefon, pralnia, apteka, mini market, pomoc medyczna, przechowalnia bagażu, liczne restauracje, m.in.: orientalna, azjatycka, włoska, 12 barów zlokalizowanych na terenie całego kompleksu oraz na plaży oraz kawiarnia. Dostępne są także korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, stół do ping-ponga, siłownia, pole do minigolfa, klub dla dzieci oraz plac zabaw. Hotel posiada 14 lagunowych basenów, połączonych mostami i kanałami wodnymi oraz aquapark z 35 zjeżdżalniami (21 dla dorosłych oraz 14 dla dzieci)!

Pokoje:
Hotel oferuje 860 przestronnych, komfortowych pokoi mieszczących się w niewysokich budynkach. Standardowe pokoje są 2-os. z możliwością dostawki (łóżeczko dla niemowląt bezpłatnie). Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzację, TV sat., telefon, sejf, mini bar (płatny) oraz balkon lub taras.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-11:00), obiady (12:30-14:30) i kolacje (18:30-21:30) serwowane w formie bufetu. Ponadto: przekąski (12:00-17:00), podwieczorek (18:30-21:30), lody i naleśniki (12:00-21:00) w wybranych barach oraz późne kolacje (22:00-24:00) w restauracji Tagine. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wybranych barach i restauracjach w godz. 10:00-24:00. Dostępna także butelowana woda mineralna. Dodatkowo płatne: świeżo wyciskane soki, importowane alkohole, napoje w butelkach i puszkach oraz mini bar.

Program sportowy i animacyjny:
Całodzienny program animacyjny, aerobik, aqua aerobik, piłka nożna, mini golf, szachy, korty tenisowe, tenis stołowy, fitness oraz siłownia. Dodatkowo płatne: rakiety do tenisa, oświetlenie kortów, bilard, sala gier video, masaże, sauna, jacuzzi, SPA, nurkowanie oraz sporty wodne przy plaży Dana. Dla najmłodszych: plac zabaw, brodziki, mini klub, mini disko oraz dziecięcy aqua park.

Internet:
Na terenie hotelu bezpłatny dostęp do WiFi, w pokojach dostęp do internetu przewodowego (płatny dodatkowo).

Kategoria lokalna:
****
www.pickalbatros.com
 

 
Three Corners Royal Star ****

Położenie:
Niewielki hotel należący do znanej i cenionej za wysoką jakość usług sieci hotelowej Three Corners. Położony jest blisko centrum Hurghady, bezpośrednio przy piaszczystej plaży, w niedalekiej odległości od przystani. W okolicy hotelu znajdują się liczne bary i sklepy. Do lotniska w Hurghadzie ok 10 km.

Plaża:
Obiekt posiada bezpośredni dostęp do prywatnej, piaszczystej plaży (dostępne bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki plażowe).

Do dyspozycji gości:
24-h recepcja, winda, przechowalnia bagażu, sklep z pamiątkami, bankomat oraz pralnia (część usług dodatkowo płatna). Goście mogą korzystać z jednej restauracji głównej Aquila (kuchnia międzynarodowa, wieczory tematyczne), restauracji a’la carte Chez oraz 3 barów – przy basenie, lobby baru z tarasem oraz orientalnej kawiarni. Na terenie hotelu znajduje się basen zewnętrzny z tarasem słonecznym. Leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe – bezpłatnie.

Pokoje:
Hotel oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w ponad 210 wygodnie urządzonych pokojach, mieszczących się z kilkupiętrowym budynku. Standardowe pokoje 2-osobowe (o powierzchni ok. 26m2) z możliwością pojedynczej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dla dzieci), wyposażone w: łazienkę (wanna/prysznic, wc, suszarka do włosów), klimatyzację, tv-sat, minibar, telefon, zestaw do parzenia herbaty lub kawy, sejf oraz balkon lub taras. Każdy pokój posiada łazienkę z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów. Dostępne są także większe pokoje typu Grand Superior z wydzieloną sypialnią i pokojem dziennym (o pow. ok 46 m2), wyposażenie jak w pokojach standardowych.

Wyżywienie:
All Inclusive obejmujące śniadania, obiady i kolacje serwowane w restauracji głównej. Dodatkowo dostępne są przekąski: owocowe (11:00-15:00) oraz słodkie przekąski (16:00-17:00), a także lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10:00-22:00 w wyznaczonych barach. Formuła nie obejmuje importowanych napoi alkoholowych, świeżo wyciskanych soków, niektórych kaw oraz mini baru.

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie śąsiedniego hotelu Empire Beach prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych (w języku angielskim). Za dodatkową opłatą można skorzystać ze sprzętu do gry w rzutki, tenisa stołowego i sauny oraz dodatkowo centrum nurkowego na plaży.

Internet:
Bezpłatne WiFi w strefach ogólnodostępnych.

Kategoria lokalna:
****
www.threecorners.com
 

 
Albatros White Beach *****

Położenie:
Należący do znanej i cenionej za wysoką jakość usług sieci Pickalbatros, nowo wybudowany hotel, mieszczący się w centralnej części Hurghady. Hotel położony jest na dużym, zadbanym terenie, bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży. W pobliżu hotelu znajduje się deptak Mamsha, skupiający liczne bary, restauracje i kluby. Lotnisko oddalone jest o ok. 5 km.

Plaża:
Prywatna, piaszczysta plaża tuż przy obiekcie. Leżaki, parasole i ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie. Łagodne zejście do morza idealne do morskich kąpieli z małymi dziećmi.

Do dyspozycji gości:
24-godzinna recepcja, przestronne lobby, kilka sklepów, sklep z pamiątkami, usługi pralnicze, windy. Goście mogą korzystać z kilku restauracji – głównej (kuchnia międzynarodowa, bufet), a’la carte: włoskiej Soprano, azjatyckiej L’Asiatique, orientalnej Saffron, a także kilku barów, m.in. przy basenach White Bar oraz Olympus Bar, na plaży, w lobby. Na terenie hotelu znajduje się imponujący kompleks basenów zewnętrznych (2 baseny podgrzewane w okresie zimowym) wraz z mini parkiem wodnym dla najmłodszych (np. w kształcie statku pirackiego). Leżaki, parasole i ręczniki plażowe bezpłatnie.

Pokoje:
Hotel oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w ponad 470 wygodnych i ze smakiem urządzonych pokojach, mieszczących się w kilkupiętrowym budynku. Standardowe pokoje 2-osobowe (o pow. ok. 40 m2) z możliwością pojedynczej dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej, wyposażone w łazienkę (wanna/prysznic, wc, suszarka do włosów), klimatyzację, tv-sat, sejf, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar (dodatkowo płatny). Większość pokoi posiada boczny widok na morze. Dla rodzin dostępne pokoje typu Junior Suite (o pow. ok. 70 m2) z wydzieloną częścią sypialną (takie samo wyposażanie jak w pokoju typu standard).

Wyżywienie:
All inclusive obejmujące: śniadania, obiady i kolacje serwowane w formie bogatego bufetu w restauracji głównej. W ciągu dnia dostępne są przekąski (serwowane w wyznaczonych godzinach we wskazanych barach) oraz nielimitowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe we wskazanych barach w godzinach 10:00-24:00.

Program sportowy i animacyjny:
Całodzienne animacje i atrakcje organizowane przez międzynarodowy zespół animatorów – gry i zabawy, aqua aerobik, konkursy oraz wieczorne show. Bezpłatnie dostępne są: siatkówka plażowa, rzutki, mini golf, boisko do tenisa oraz tenis stołowy, a za opłatą: bilard, gry wideo, centrum sportów wodnych i nurkowania na plaży, a także centrum SPA (masaże, sauna, jacuzzi i zabiegi pielęgnacyjne). Dla najmłodszych – plac zabaw, mini park wodny ze zjeżdżalniami, mini klub.

Internet:
Bezpłatne WiFi na terenie całego obiektu, także w pokojach.

Kategoria lokalna:
*****
Strona www:
http://www.pickalbatros.com/
 
 

 
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 

przejazd autokarem autokarem

 

dojazd własny dojazd własny

 
 
 
 
http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg