polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher

 

Rezerwacja hoteli

 rezerwacja hoteli 

 


Bilety lotnicze

 

 


Domy letniskowe

Domy letniskowe

 


Domy wakacyjne

Domy wakacyjne

 


Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

 


Parking przy lotnisku


Domy i apartamenty

 


Rejsy wyszukiwarka

Rejsy z polskim pilotem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne

Rejsy połšczone z pobytem i zwiedzaniem

 


Rejsy wyszukiwarka

 


Rejsy rzeczne i morskie wyszukiwarka

   

Przeprawy promowe


 
EGIPT - IZRAEL - JORDANIA  Bliskowschodni Tercet
 

 
 
 

 

Sharm el Sheikh - kurort Synaju • Wadi Rum - królowa pustyń • Petra • góra Nebo - ostatnie spojrzenie Mojżesza • Betlejem • Dżerasz - miasto 600 kolumn • rzeka Jordan • Jezioro Galilejskie • Cezarea • Jaffa-Tel Aviv • Jerozolima • opcjonalnie tydzień pobytu w Sharm el Sheikh

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach.  Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4* (Coral Hills lub podobny) w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj do Taby. Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem przejazd przez Ejlat w kierunku Akaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 40 USD) - obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Akabie. (Trasa ok 350 km).

 

Dzień 3
Po śniadaniu, przejazd do Petry i zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków architektonicznych Królestwa Haszimitów (zabytek wpisany na listę UNESCO), położonej w trudno dostępnej dolinie górskiej. Całe miasto wykute jest w skale - zobaczymy niesamowite, olbrzymie świątynie, pałace, skarbce oraz grobowce. Miejsce zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi. Ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Luis Johann Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - dla chętnych spacer do malowniczo położonego miejsca ofiarnego. O ile czas na to pozwoli dla chętnych wizyta w tzw. Małej Petrze (dodatkowo płatna ok.15 USD), miejscu gdzie Nabetejczycy mieszkali i gościlil karawanowych kupców. Zakończymy nasz dzień przejazdem do Ammanu na kolację i nocleg. (Trasa ok.350 km).

 

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Następnie udamy się do Dżerasz (forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn). W dalszą drogę przejedziemy w stronę granicy jordańsko-izraelskiej, którą przekroczymy na moście Szejka Husajna. Po odprawie granicznej przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie. (Trasa ok. 150 km).

 

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią turystyczną, wzorowaną na łodzi rybackiej z czasów św. Piotra. Wizyta w Yaradenir nad rzeką Jordan w symbolicznym miejscu chrztu Chrystusa. Następnie przejazd do Nazaretu oraz wizyta w bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Nazarecie (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Stąd pojedziemy do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dotrzemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Następnie przejedziemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Na zakończenie dnia udamy się przez Jerozolimę do Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. Fakultatywnie zwiedzanie „Jerozolimy nocą” w późnych godzinach wieczornych (zobaczymy miejsca innie niż podczas zwiedzania dziennego, dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok. 200 km).

 

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: kościół Dominus Flevit, Bazylika Wszystkich Narodów położona przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym (znanym Polakom jako Ogrójec), Góra Oliwna, następnie stare miasto w Jerozolimie: idąc krętymi uliczkami arabskiego bazaru w dzielnicy muzułmańskiej przemierzać będziemy Drogę Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Udamy się przez dzielnicę żydowską do Ściany Płaczu. Następnie przejedziemy do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa, gdzie złożymy wizytę w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 60 km).

 

Dzień 7
Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Masady - twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów - społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Przejazd oraz kąpiel w Morzu Martwym - ok. 440 m p.p.m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. Dalszą drogę przejdziemy do granicy z Egiptem (po załatwieniu formalności granicznych przejście przez granicę pieszo) i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu 4* (Coral Hils lub podobny) w Sharm El Sheikh. (Trasa ok. 550 km).

 

Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent na miejscu):
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

 

Uwagi do programu
- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego(Izrael), szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!
- Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6 miesięcy)!

 

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym *** (w Jordanii i Izraelu) i **** (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych)

Do dyspozycji gości:
lobby, restauracja oraz bar.

Pokoje:
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg opisu w programie)

 
 
Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh:

El Faraana Club ****
Aqua Blue Sharm ****
Rehana Sharm ****
Coral Hills Sharm ****
Helnan Marina Sharm ****
Grand Plaza *****
Nubian Island *****
Radisson Blu Resort Sharm *****
Sultan Gardens *****
Cyrene Grand Hotel (ex. Melia Sharm) *****
Rehana Royal Beach Resort & Spa *****
Oriental Resort Aurora *****

 
 
 

CENY PROMOCYJNE. ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI OGRANICZONA!

TERMIN 8 DNI 15 DNI- cena od:  
25.04 3 172 zł 3 630 zł REZERWUJ
02.05 2 991 zł 3 393 zł REZERWUJ
09.05  3 018 zł 3 459 zł REZERWUJ
23.05 2 866 zł 3 304 zł REZERWUJ
30.05 2 791 zł 3 230 zł REZERWUJ
13.06 2 977 zł 3 408 zł REZERWUJ
27.06 2 880 zł 3 335 zł REZERWUJ
04.07 2 977 zł 3 425 zł REZERWUJ
18.07 3 062 zł 3 571 zł REZERWUJ
01.08 2 929 zł 3 500 zł REZERWUJ
08.08 2 907 zł 3 477 zł REZERWUJ
15.08 2 907 zł 3 443 zł REZERWUJ
22.08 2 963 zł 3 464 zł REZERWUJ
05.09 2 947 zł 3 450 zł REZERWUJ
12.09 2 930 zł 3 427 zł REZERWUJ
26.09 2 818 zł 3 309 zł REZERWUJ
03.10 2 805 zł  3 347 zł REZERWUJ
10.10 2 791 zł 3 349 zł REZERWUJ
24.10 2 719 zł 3 265 zł REZERWUJ
 
ZAPYTAM
 

Wylot: Warszawa, Katowice, Poznań

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Parku Narodowego Ras Mohanmad - autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic (ok. 105 USD - płatne obligatoryjnie na miejscu) oraz kosztów realizacji programu zwiedzania w Jordanii i Izraelu (bilety wstępu, zwiedzanie Masady, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców itp: ok. 210 USD płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.

 
Paszport i wiza
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

Informacje dor. wizy jordańskiej:
Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.
 
 
 
 

   
7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku

 

przelot samolotemsamolotem

 
 
 
 

http://www.bertur.pl/img/rejsy-z-pilotem.jpg