1 Dzień
Zbiórka w na Lotnisku Chopina w Warszawie, w nowym terminalu A. Wylot do Londynu. Przylot na lotnisko Heathrow. Zwiedzanie Winchester - pierwszej stolicy Anglii. Spacer po Starym Mieście z wizytą w najdłuższej w Europie katedrze. Przejazd do hotelu w okolicach Southampton.

2 Dzień WINCHESTER (Anglia) – STONEHENGE – BATH
Przejazd do Stonehenge – podziwianie tajemniczej budowli megalitycznej (z zewnątrz). Następnie krótkie zwiedzanie Bath - zabytkowego miasta, które zawdzięcza swą nazwę i sławę gorącym źródłom, jedynym na terenie Anglii. Spacer po starówce do zabytkowego, zabudowanego sklepami mostu Pulteney. Przejazd przez Walię w okolicę Convy na nocleg.

3 Dzień DUBLIN (Irlandia)
Wcześnie rano wyjazd do Holyhead. Przeprawa promem do Irlandii. Przejazd do Dublina i zwiedzanie miasta - Trinity College, Bank of Ireland, City Hall, katedra św. Patryka. Wizyta w destylarni whiskey Old Jameson. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Dublina. Dla chętnych wieczorek integracyjny w pubie przy szklanicy Guinnessa.

4 Dzień LONDONDERRY – BUSHMILLS (Irlandia Północna)
Przejazd przez hrabstwo Monaghan do Irlandii Północnej. Wizyta w Londonderry – mieście wciąż odczuwającym skutki konfliktu katolicko-protestanckiego. Zwiedzanie Muzeum Wolnego Derry. Spacer po zachowanych murach obronnych okalających Stare Miasto oraz po dzielnicy Bogside – słynącej z wielu ogromnych murali pochodzących z czasów, kiedy ta dzielnica była całkowicie pod kontrolą IRA. Przejazd do Bushmills. Podziwianie bazaltowej Drogi Olbrzyma, ogłoszonej cudem natury 1693 r. Nocleg w okolicy Belfastu.

5 Dzień BELFAST
Przejazd do Belfastu. Zwiedzanie miasta - Muzeum Titanica, kompleks wystawienniczy poświęcony słynnemu statkowi, który zatonął po zderzeniu z górą lodową. Donegall Square z ratuszem, tzw. „Złota Mila” z budynkiem opery i zabytkowym Crown Liquor Saloon. Przejazd przez „dzielnice podziałów” – Falls i Shankill, które do dziś są rozdzielone betonowym murem. Przeprawa promowa do Stranraer w Szkocji. Przejazd w okolice Edynburga na nocleg.

6 Dzień STIRLING - EDYNBURG (Szkocja)
Zwiedzanie jednej z największych twierdz szkockich w Stirling. Zwiedzanie Edynburga - stolicy Szkocji - Zamek Edynburski – wzniesiony na szczycie wygasłego wulkanu. Spacer „Królewską Milą”- katedra St.Giles, pomnik Waltera Scott’a. Czas na zakupy na Princes Street. Przejazd obok Forth Bridges (jednego z najdłuższych i najstarszych mostów kolejowych Europy, 1823 m). Nocleg w okolicy Edynburga.

7 Dzień LOCH NESS – FORT WILLIAM
Wyjazd w kierunku legendarnego jeziora Loch Ness. Dla chętnych wizyta w Centrum Informacji o Nessi z projekcją filmu dokumentującą historię jeziora. Zwiedzanie zamku Urquhart nad Loch Ness, gdzie najczęściej miał ukazywać się słynny potwór. Krótki postój w Fort William - uroczym miasteczku położonym nad fiordem Loch Linnhe, u podnóża Ben Nevis, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii. Przejazd piękną dolinę Glencoe; po drodze liczne jeziora, rzeki i wrzosowiska. Nocleg w okolicy Edynburga.

8 Dzień JEDBURGH – MELROSE - MUR HADRIANA – DURHAM
Zwiedzanie pogranicza szkocko-angielskiego - XII-wieczne opactwo Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożone jest serce słynnego króla Szkocji Roberta Bruce. Przejazd do fortu Housesteads stanowiącego fragment słynnego Muru Hadriana, pochodzącego z II w. Wizyta w jednym z najpiękniejszych miasteczek północnej Anglii – Durham. Zwiedzanie gotyckiej katedry, spacer po starówce. Nocleg w okolicy Newcastle.

9 Dzień YORK
Przejazd do Yorku – jednego z najpiękniejszych miast Wysp Brytyjskich. Zwiedzanie największej w Anglii gotyckiej katedry Minster oraz zrekonstruowanej wioski Wikingów z X w. - Jorvik Viking Center. Spacer po malowniczym centrum Yorku. Przejazd na nocleg w okolice Coventry.

10 Dzień STRATFORD-UPON-AVON – OXFORD
Wizyta w Stratford-upon-Avon – mieście Williama Szekspira. Zwiedzanie jego domu rodzinnego. Wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza. Spacer po starówce. Przejazd do Oxfordu. Zwiedzanie Christ Church College, najstarszego kolegium oksfordzkiego uniwersytetu. Spacer po centrum miasta- biblioteka Bodleyan, teatr Sheldonian. Nocleg na przedmieściach Londynu.

11 Dzień LONDYN
Całodzienne zwiedzanie Londynu- Tower of London – największa twierdza średniowiecznej Europy z wspaniałym skarbcem klejnotów królewskich i mostem Tower. Zwiedzanie Westminster Abbey – miejsca koronacji i ślubów królewskich oraz spoczynku władców i wybitnych brytyjczyków. Spacer- Palace of Westminster – siedziba parlamentu ze słynnym zegarem BIG-BEN, Buckingham Palace, St. James Palace, Whitehall, Downing Street 10, Trafalgar Square. Wieczorny spacer po Soho od Piccadilly Circus przez Leicester Square, China Town do Covent Garden. Nocleg.

12 DZIEŃ
po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.