1 DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski. Jazda non stop przez Niemcy, Belgię i Francję.

2 DZIEŃ
Przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche z Calais do Folkestone. Nocleg w okolicy Winchester.

3 DZIEŃ WINCHESTER – STONEHENGE – BATH (Anglia)
Zwiedzanie Winchester – pierwszej stolicy Anglii. Spacer po Starym Mieście z wizytą w katedrze o najdłuższej nawie w Europie (170 m). Przejazd do Stonehenge – podziwianie tajemniczej budowli megalitycznej (z zewnątrz). Następnie krótkie zwiedzanie Bath –zabytkowego miasta, które zawdzięcza swoją nazwę i sławę gorącym źródłom, jedynym na terenie Anglii. Spacer po starówce do zabytkowego, zabudowanego sklepami mostu Pulteney. Przejazd przez Walię w okolicę Convy na nocleg.

4 DZIEŃ DUBLIN (Irlandia)
Wcześnie rano wyjazd do Holyhead. Przeprawa promem do Irlandii (2 h). Przejazd do Dublina i zwiedzanie miasta: Trinity College, Bank of Ireland, City Hall, katedra św. Patryka. Wizyta w destylarni whiskey Old Jameson. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczorek integracyjny w pubie przy szklanicy Guinnessa.

5 DZIEŃ LONDONDERRY – BUSHMILLS (Irlandia Północna)
Przejazd przez hrabstwo Monaghan do Irlandii Północnej. Wizyta w Londonderry – mieście wciąż odczuwającym skutki konfliktu katolicko-protestanckiego. Zwiedzanie Muzeum Wolnego Derry. Spacer po zachowanych murach obronnych okalających Stare Miasto oraz po dzielnicy Bogside – słynącej z wielu ogromnych murali pochodzących z czasów, kiedy ta dzielnica była całkowicie pod kontrolą IRA. Przejazd do Bushmills. Podziwianie bazaltowej Grobli Olbrzyma (Giant’s Causeway), ogłoszonej cudem natury już w 1693 r. Nocleg w okolicy Belfastu.

6 DZIEŃ BELFAST
Przejazd do Belfastu. Zwiedzanie miasta: Donegall Square z ratuszem, tzw. „Złota Mila” z budynkiem opery i zabytkowym Crown Liquor Saloon. Przejazd przez „dzielnice podziałów” – Falls i Shankill, które są rozdzielone do dziś betonowym murem. Przeprawa promowa do Stranraer w Szkocji. Przejazd w okolice Edynburga na nocleg.

7 DZIEŃ EDYNBURG – STIRLING (Szkocja)
Zwiedzanie Edynburga – stolicy Szkocji: Zamek Edynburski – wzniesiony na szczycie wygasłego wulkanu. Spacer „Królewską Milą”: katedra St. Giles, pomnik Waltera Scotta. Czas na zakupy na Princes Street. Przejazd obok Forth Bridges (jednego z najdłuższych i najstarszych mostów kolejowych Europy, 1823 m). Zwiedzanie potężnej twierdzy szkockiej w Stirling. Nocleg w okolicy Edynburga.

8 DZIEŃ LOCH NESS – FORT WILLIAM – BLAIR
Wyjazd w kierunku legendarnego jeziora Loch Ness. Dla chętnych wizyta w Centrum Informacji o Nessi z projekcją filmu dokumentującego historię jeziora. Zwiedzanie zamku Urquhart nad Loch Ness, gdzie najczęściej miał ukazywać się słynny potwór. Krótki postój w Fort William - uroczym miasteczku położonym nad fiordem Loch Linnhe, u podnóża Ben Nevis, najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii (1344 m n.p.m.). Powrót przez piękną dolinę Glencoe, po drodze liczne, jeziora, rzeki i wrzosowiska. Spacer po posiadłości Blair, wokół zamku będącego siedzibą księcia Atholl (który posiada jedyną prywatną armię w Europie). Nocleg w okolicy Edynburga.

9 DZIEŃ MELROSE - MUR HADRIANA – DURHAM
Zwiedzanie pogranicza szkocko-angielskiego: XII-wieczne opactwo Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożone jest serce słynnego króla Szkocji - Roberta Bruce. Przejazd do fortu stanowiącego fragment słynnego Muru Hadriana, pochodzącego z II w. Wizyta w jednym z najpiękniejszych miasteczek północnej Anglii – Durham. Zwiedzanie gotyckiej katedry, spacer po starówce. Nocleg w okolicy Newcastle.

10 DZIEŃ YORK
Przejazd do Yorku – jednego z najpiękniejszych miast Wysp Brytyjskich. Zwiedzanie największej w Anglii gotyckiej katedry Minster oraz rekonstrukcji wioski Wikingów z X w - Jorvik Viking Center. Spacer po malowniczym centrum Yorku. Przejazd na nocleg w okolice Coventry.

11 DZIEŃ STRATFORD - UPON - AVON – OXFORD
Wizyta w Stratford-upon-Avon – mieście Williama Szekspira. Zwiedzanie jego domu rodzinnego. Wizyta w Holy Trinity Church, gdzie znajduje się nagrobek pisarza. Spacer po starówce. Przejazd do Oxfordu. Zwiedzanie Christ Church College, najstarszego kolegium oksfordzkiego uniwersytetu. Spacer po centrum miasta: biblioteka Bodleyan, teatr Sheldonian. Nocleg na przedmieściach Londynu.

12 DZIEŃ LONDYN
Całodzienne zwiedzanie Londynu: Tower of London – największa twierdza średniowiecznej Europy z wspaniałym skarbcem klejnotów królewskich i mostem Tower. Spacer: Buckingham Palace, St. James Palace, Westminster Abbey, Palace of Westminster – siedziba parlamentu, Big Ben, Whitehall, Downing Str.10, Trafalgar Square. Dla chętnych spacer po dzielnicy rozrywek Soho, Leicester Square, China Town, Piccadilly Circus. Wyjazd do Folkestone ok. godz. 21. Przejazd Eurotunelem do Calais. Przejazd non stop do kraju.

13 DZIEŃ
Powrót do Polski wieczorem.