polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

 

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

 

POGODA

 WIEDEŃ

 BUDAPESZT

 PRAGA

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
PARYŻ BRUKSELA 6 DNI 

ZWIEDZANIE

Paryż Bruksela
Paryż - centrum europejskiej sztuki, mody i wyrafinowanej kuchni. Gwiaździste place, przestronne aleje, cudowne parki i bulwary nad Sekwaną tworzą niepowtarzalną atmosferę. Zaproponujemy Państwu świetną zabawę, nie zapominając o historycznych miejscach, których nie można pominąć będąc w Paryżu.

Trasa wycieczki ok. 3 300 km
Paryż – Wersal - Paryż – Bruksela

1. dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd do Paryża (z postojem na posiłek przed granicą – płatny przez uczestników).

2. dzień
Przyjazd do Paryża w godzinach rannych. Zwiedzanie miasta komunikacją miejską, rozpoczniemy od wjazdu na 59 piętro wieży Montparnasse. Podziwiając panoramę miasta, zobaczymy wiele paryskich zabytków. Następnie proponujemy spacer przez Dzielnicę Łacińską, gdzie zobaczymy Ogród Luksemburski z Senatem i Sorbonę, Panteon - miejsce spoczynku wielu słynnych Francuzów. Po dojściu do wyspy La Cité zobaczymy słynną katedrę Notre Dame i Pałac Sprawiedliwości. Na zakończenie dnia proponujemy rejs po Sekwanie, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać architekturę zabytków Paryża – Muzeum d`Orsay, Luwru, hotelu Lambert, katedry Notre Dame, kompleksu Inwalidów czy Pałacu Sprawiedliwości oraz słynnym paryskim mostom. Obiadokolacja. Powrót do hotelu komunikacją miejską. Nocleg.

3. dzień
Po śniadaniu przejazd do Wersalu, zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego. Spacer po wzgórzu Montmartre, aż do bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego – Sacré Coeur przez Plac Malarzy – Place du Tertre. Następnie zwiedzanie Luwru – dawnej rezydencji królów Francji, obecnie muzeum sztuki. Kolejnym punktem dnia będzie panoramiczne zwiedzanie placu de la Concorde i Kompleksu Inwalidów, gdzie pod złotą kopułą, w ogromnym sarkofagu i sześciu trumnach spoczywają szczątki Cesarza Napoleona I. Przejście Polami Elizejskimi pod Łuk Triumfalny. Wjazd na wieżę Eiffela - symbol Francji i piątą najwyższą budowlę we Francji, a najwyższą w Paryżu. Wjazd na wysokość około 300 m, gdzie widok panoramy miasta zapiera dech w piersiach. W trakcie zwiedzania przewidziana jest obiadokolacja. Nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Dla chętnych przejazd do Disneylandu autobusem lub zamiennie do Parku Asterix`a z dojazdem komunikacją miejską, a dla pozostałych klientów czas wolny. Powrót do Paryża w godzinach wieczornych. Tego dnia przewidziany jest również dla chętnych „wieczór francuski” podczas którego delektować się będą Państwo obfitym menu, pełnym francuskich smakołyków, prawdziwym francuskim winem (w cenie, bez ograniczeń) oraz spędzą wspaniałe chwile przy francuskiej muzyce na żywo. Powrót do hotelu ok. północy. Nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Przejazd do centrum komunikacją miejską. Wizyta w Muzeum Perfum Fragonard, gdzie każdy będzie miał możliwość zakupu perfum po fabrycznych cenach. Następnie spacer, podczas którego zobaczymy paryską Operę Garnier i wejdziemy do Muzeum Figur Woskowych Grevin ze znanymi z kina i telewizji postaciami. Obiadokolacja. W godzinach popołudniowych wyjazd do Brukseli – miasta czekolady, eklektycznych kamieniczek mieszczańskich i stalowo-szklanych wieżowców, ale także administracyjnej stolicy Europy. Wieczorny spacer po Starym Mieście. Wyjazd w stronę Polski.

6. dzień
Postój na posiłek na terenie Polski (płatny przez uczestników). Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu podczas zwiedzania ze wstępami, przejazdami środkami komunikacji miejskiej oraz opłatami za przewodników lokalnych w Luwrze i Wersalu: ok. 145€/os. Uwaga: dla osób do 25 roku życia wejście do Wersalu i Luwru jest bezpłatne, za okazaniem dokumentu tożsamości potwierdzającego pochodzenie z Unii Europejskiej (płatny jest natomiast przewodnik lokalny, rezerwacja i słuchawki). Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: wieczór francuski – kolacja przy muzyce w restauracji serwującej tradycyjne dania kuchni francuskiej: ok. 38€/os. Disneyland: ok. 50€ osoba dorosła, ok. 41€ dziecko (3-11 lat). Park Asterix`a – ok. 39€ osoba dorosła, 29€ dziecko (3-11 lat).
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji, które będą realizowane w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą. Szczegóły w Tabeli Odjazdów Autokarów.


Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA REZERWACJA
28.04-03.05 od 1 158 zł ZAPYTAM
24.05-29.05 od 1 118 zł ZAPYTAM
07.06-12.06 od 1 118 zł ZAPYTAM
21.06-26.06 od 1 118 zł ZAPYTAM
12.07-17.07 od 1 158 zł ZAPYTAM
26.07-31.07 od 1 158 zł ZAPYTAM
02.08-07.08 od 1 158 zł ZAPYTAM
09.08-14.08 od 1 158 zł ZAPYTAM
16.08-21.08 od 1 158 zł ZAPYTAM
30.08-04.09 od 1 118 zł ZAPYTAM
13.09-18.09 od 1 118 zł ZAPYTAM
11.10-16.10 od 1 118 zł ZAPYTAM

dopłata do pokoju 1 os- 350 zł

dopłata do obiadokolacji-  190 zł


Cena zawiera:3 noclegi w hotelach 2*/3* w okolicach Paryża, pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki, 3 śniadania, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Cena nie zawiera:  Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu podczas zwiedzania ze wstępami, przejazdami środkami komunikacji miejskiej oraz opłatami za przewodników lokalnych w Luwrze i Wersalu: ok. 145€/os. Uwaga: dla osób do 25 roku życia wejście do Wersalu i Luwru jest bezpłatne, za okazaniem dokumentu tożsamości potwierdzającego pochodzenie z Unii Europejskiej (płatny jest natomiast przewodnik lokalny, rezerwacja i słuchawki). Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: wieczór francuski – kolacja przy muzyce w restauracji serwującej tradycyjne dania kuchni francuskiej: ok. 38€/os. Disneyland: ok. 50€ osoba dorosła, ok. 41€ dziecko (3-11 lat). Park Asterix`a – ok. 39€ osoba dorosła, 29€ dziecko (3-11 lat). 
 

 

Miasta wsiadania do autokaru:  Warszawa, Bydgoszcz, Gorzów, Płock, szczecin, Toruń, Włocławek, Łódź, Poznań, Torzym

Niektóre połączenia odbywają się za dopłatą

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |