polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

CZECHY

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
PRZELICZNIK WALUTOWY

 

POGODA

 PRAGA

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 

 
 PRAGA, BRANO I BAŚNIOWE MORAWY 4 DNI

ZWIEDZANIE

Praga, Brno i baśniowe Morawy
Stare młyny, zbójnickie trasy, miejsca pątnicze, krzyże przydrożne, starodawne, niezdobyte grody, zamki położone w bajkowym otoczeniu ogrodów, piwniczki winiarskie i browary, ukryte jaskinie i podziemne rzeki. Tak bliskie a nie odkryte strony-najwyższy czas ruszyć w podróż!

Trasa wycieczki ok. 1658 km
Praga – Morawski Kras – Brno – Lednice-Valtice – Hodonin – Milotice – Buchlovice – Velehrad – Veseli nad Moravou – Uhersky Ostroh – Bojkovice

1. dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Starego i Nowego Miasta: Plac Wacława – miejsce historycznych wydarzeń, dziś główna arteria miasta, Lucerna, Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej – najwyższy kościół w Pradze, Uniwersytet Karola, Teatr Stanów, Dom Miejski – najlepszy przykład secesji w Pradze. Następnie zatrzymamy się przed Bramą Prochową, 65- metrową, późnogotycką bramą miejską zbudowaną w XV w. Dawniej, sąsiadował z nią dwór Władysława Jagiellończyka. Po przeniesieniu siedziby królewskiej na Hradczany, brama utraciła swe reprezentacyjne znaczenie. Kolejnymi punktami zwiedzania będą: rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa – czeskiego reformatora religijnego, twórcy ruchu zwanego husytyzmem. Po południu przejazd na Wzgórze Hradczańskie i spacer po dziedzińcach zamku oraz Złotej Uliczce. Następnie wizyta w Katedrze św. Vita, Wacława i Wojciecha. Wieczorem udział w spektaklu „światło-dźwięk-woda”- Kriżikowa Fontanna. Powrót do hotelu na nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Przejazd do Brna, największego miasta na Morawach i drugiego co do wielkości w Republice Czeskiej. Zwiedzanie jednej z jaskiń na terenie unikalnego i pięknego Krasu Morawskiego oraz przepłynięcie podziemną rzeką Punkwą. Następny punkt programu to przepaść Macocha oraz spacer kanionem. Zwiedzanie miasta Brno – Spilberk, twierdza z XIII w., znajdująca się na szczycie wzgórza. Spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, podziwianie fasad brneńskich, renesansowych pałaców mieszczańskich, kompleks budynków klasztornych, klasztor kapucyński z kryptą. Przejazd do hotelu w okolice Brna na obiadokolację i nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd do Valtic, gdzie znajduje się Areał Lednicko - Valticki, największy na świecie teren komponowanej krainy parkowej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie pałaców i wizyta w piwnicach winiarskich, gdzie czeka nas degustacja najwyśmienitszych win morawskich w podziemiach zamku valtickiego. Przespacerujemy się również przez Rezerwat Dolni Morave. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Wizyta w jednym z gospodarstw winiarskich regionu lednicko-valtickiego. Wieczorem przejazd do Hodonina i wizyta w mini browarze. Nocleg w hotelu.

5. dzień
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie zamków: Milotice do którego prowadzi most z barokowymi rzeźbami, barokowy zamek Buchlovice wybudowany jako kopia włoskiej willi – jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Czechach. Zwiedzanie miasteczka Velehrad – miejsca pątniczego św. Metodego. Znajduje się tu bazylika NMP Wniebowziętej i św. Cyryla i Metodego – w prawej nawie bazyliki wisi obraz świętych namalowany przez Jana Matejkę. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

6. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Veseli nad Moravou, gdzie czeka nas rejs fragmentem kanału im. Bata na północ do Uherskiego Ostrohu z renesansowym zamkiem. Kanał Bata o długości 52 km prezentuje najróżniejsze rozwiązania techniczne, m.in. śluzy wodne, które pomagają pokonać różnice poziomu wody. Dodatkowo na jego trasie znajdują się aż 23 mosty! Następnie zwiedzanie neogotyckiego zamku w Bojkovicach z XV wieku. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach nocnych.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania ze wstępami, przejazdami komunikacją miejską i przewodnikami lokalnymi: ok. 2100 CZK/ os.. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: Wjazd kolejką na Górę Pertin – ok. 50 CZK/os. z możliwością wejścia na wieżę widokową (ok. 150 CZK/os.).
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 5 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Program zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą. Szczegóły w Tabeli Odjazdów Autokarów.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENA REZERWACJA
01.05-06.05 998 zł ZAPYTAM
17.05-22.05 958 zł ZAPYTAM
07.06-12.06 958 zł ZAPYTAM
12.07-17.07 998 zł ZAPYTAM
02.08-07.08 998 zł ZAPYTAM
06.09-11.09 958 zł ZAPYTAM
Dopłata do pokoju 1-os.: 99 zł
Dopłata za 3 obiadakolacje - 99 zł

CENA OBEJMUJE :5 noclegów w hotelach 2*/3*, pokoje 1 i 2-os. z możliwością dostawki, 5 śniadań, przejazd klimatyzowanym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.  

CENA NIE OBEJMUJE :`
Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania ze wstępami, przejazdami komunikacją miejską i przewodnikami lokalnymi: ok. 2100 CZK/ os.. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Wyjazd możliwe z : Warszawy, Płocka, Wrocławka, Łodzi

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |