polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

BAWARIA ALPY AUSTRIA  (7 dni)

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK
WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

BILETY LOTNICZE
BILETY LOTNICZE CHARTEROWE
BILETY AUTOKAROWE
POŁĄCZENIA KOLEJOWE
BILETY PROMOWE

 

Parking przy lotnisku

Parking

 

 
 
NIEMCY - AUSTRIA

 

ZWIEDZANIE

W 7 dni można zobaczyć baśniowe zamki Bawarii, dostojne szczyty Alp i bogactwo kulturowe stolicy Austrii - Wiednia. Po drodze można się wzmocnić najświeższym alpejskim powietrzem i niepowtarzalną wiedeńską kawą. W jeden tydzień zbierzesz przyjemne wspomnienia na kolejne lata.

Trasa wycieczki ok. 2590 km
Warszawa – (Cieszyn przejście graniczne)  – Wiedeń – Salzburg – Zell Am See – Kaprun – Krimml – Axamer Lizum – Neuschwanstein – Hochenschwangau – Insbruck – Monachium – (Cieszyn przejście graniczne) – Warszawa


1 DZIEŃ
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd do Wiednia, zakwaterowanie i nocleg w okolicach Wiednia.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Po nim wyjeżdżamy na zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem: przejazd Ringstrasse - reprezentacyjnym bulwarem okalającym historyczną starówkę miasta. Następnie katedra św. Szczepana – symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka w Austrii. Po zwiedzeniu wnętrz katedry udamy się na spacer przepięknymi deptakami starówki, zwiedzanie Muzeum Sissi i apartamentów cesarskich w Hofburgu - dawnej zimowej rezydencji Habsburgów. Po chwili wytchnienia (czas wolny) zwiedzimy operę i przespacerujemy się ogrodami Belwederu by następnie przystanąć pod bajecznym domem Hundertwassera. Po całym dniu zwiedzania wrócimy wieczorem do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Salzburga i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy największe atrakcje turystyczne miasta: ogrody Mirabell, dom narodzin Mozarta, Stary Rynek, plac i pomnik Mozarta, katedrę św. Ruperta, cmentarz i dziedziniec opactwa św. Piotra. Przespacerujemy się także najdłuższą ulicą starówki – Getreidegasse i będziemy mieli możliwość podziwiać twierdzę Hohensalzburg – symbol miasta i największy zachowany w całości zamek obronny w Europie Środkowej. Po chwili odpoczynku i czasu wolnego przejedziemy w okolice Zell am See (Europa-Sportregion) do hotelu na obiadokolację, zakwaterowanie i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie i spacer po Zell am See. Następnie przejedziemy do Kaprun - znanego kurortu zimowego położonego u stóp lodowca Kitzsteinhorn, aby wjechać kolejką na Kitzteinhorn, na wysokość 2971 m n.p.m., z którego podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Alp. Następnie przejedziemy do pełnego wodospadów Krimml i w  miarę możliwości  udamy się do Fabryki Kryształów Swarovskiego. Wejście do Galerii kryształów znajduje się tuż obok małego wodospadu, którego wody wypływają z ust wyrastającej z ziemi głowy olbrzyma. Zawartość galerii jest równie zaskakująca jak jej wygląd zewnętrzny – podziwiać będziemy zarówno kryształową biżuterię i bibeloty jak i największy kryształ świata o rozmiarze 300 000 karatów. Po całodniowym zwiedzaniu udamy się do Axamer Lizum na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wspaniałą trasą widokową, zwaną Romantyczną Drogą, prowadzącą do zamków Neuschwanstein i Hochenschwangau, zwiedzanie. Następnie przejedziemy do Insbrucka. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po starówce, w centrum której usytuowana jest kamienica - Złoty Dach, symbol miasta. Powstałą z okazji ślubu cesarza Maximiliana kamienicę zdobi 2738 złoconych miedzianych gontów. Nieopodal Złotego Dachu wznosi się wieża miejska – Stadtturm, wybudowana w XV w., z której codziennie grana jest melodia na wzór krakowskiego hejnału. Po tym zajmującym spacerze udamy się do katedry św. Jakuba oraz Łuku Triumfalnego, który upamiętnia ślub cesarza Leopolda II. W godzinach wieczornych wrócimy na odpoczynek i obiadokolację do hotelu.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Monachium i zwiedzanie miasta: starówki, Starego Ratusza i Marieplatz – centralnego placu w mieście. Na środku placu znajduje się fontanna i kolumna zwieńczona złotym posągiem Maryi Dziewicy Królowej Zastępów (Mariensäule) – miejsce spotkań młodych monachijczyków. Następnie przejedziemy do Herrenchiemsee gdzie zwiedzimy zamek na wyspie, budowlę wzorowaną na zamku Wersalskim. Po całodziennym zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Polski. Przyjazd do miast zgodnie z wybraną opcją.

Ceny promocyjne! Ilość miejsc w promocji ograniczona

TERMINY (7 dni)  
28.04 - 04.05 1449 pln ZAPYTAM
16.06 - 22.06  1289 pln ZAPYTAM
30.06 - 06.07 1289 pln ZAPYTAM
14.07 - 20.07 1449 pln ZAPYTAM
12.08 - 18.08 1449 pln ZAPYTAM
26.08 - 01.09 1449 pln ZAPYTAM
08.09 - 14.09 1449 pln ZAPYTAM

CENA WYCIECZKI ZAWIERA:

  • 6 noclegów (dwa noclegi w hotelu 2/3 gwiazdkowym w Austrii, cztery noclegi w pensjonatach i gasthofach w Austrii); pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki
  • 6 śniadań
  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
  • opiekę pilota


DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:

  • pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni ok. 95 EUR/os. (przy grupie 40-45 osób)
  • wjazd na Kitzteinhorn ok.30 EUR/os.  


DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:

  • Istnieje możliwość dokupienia w biurze 5 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie)


UWAGI:
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.  Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie

ROZKŁAD JAZDY

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |