polo ralph lauren
polo ralph lauren pas cher
ralph lauren
polo lacoste
ralph lauren pas cher
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
ralph lauren homme pas cher
polo ralph lauren
polo lacoste
polo ralph lauren femme
sacoche luis vuitton
doudoune ralph lauren homme pas cher
polo burberry femme
polo ralph lauren
veste burberry
polo ralph lauren homme
polo lacoste
polo ralph lauren
polo ralph lauren homme
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
ralph lauren polo homme
ralph lauren pas chers
ralph lauren
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
ralph lauren pas chers
ralph lauren pas cher
 
| Strona główna | Zwiedzanie | Last Minute | Wyszukiwarka ofert | Bilety Lotnicze | Rezerwacja | O firmie | Zapytam |
 

BERTUR Biuro Podróży ul. Płocka 15 Lok 4, 01-231 Warszawa biuro@bertur.pl
tel. (22) 862 50 70, kom. 791 53 50 70 fax. (22) 862 50 70; bertur@bertur.pl

AUSTRIA I SŁOWACJA

     

 
STRONA GŁÓWNA

ZWIEDZANIE

ZWIEDZANIE
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

WYSZUKIWARKA OFERT

LATO

OFERTY

ZIMA

OFERTY

SYLWESTER

OBOZY KOLONIE
NOCLEGI
NIEZBĘDNIK TURYSTY
KONTAKT
WYJAZDY GRUPOWE
PRZELICZNIK WALUTOWY

POGODA

 WIEDEŃ

 

Parking przy lotnisku

 


Przeprawy promowe

 

 

 

 
WIEDEŃ i BRATYSŁAW 4 dni

ZWIEDZANIE

Wiedeń Bratysława
Austriacy twierdzą, że to właśnie w ich ojczyźnie bije serce Europy. A skoro sercem Austrii jest Wiedeń, to może serce Europy bije w rytm walca wiedeńskiego? Bratysława ma wiele imion, na jej kształt wpływ miało wiele narodów. Udowodnimy, że na Bratysławę wystarczy mówić „piękna”.

Trasa ok. 1480 km
Wiedeń – Kahlenberg - Wiedeń – Bratysława

1. dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych, dla chętnych fakultatywny wyjazd Wiedeń nocą, podczas którego będą mogli się Państwo przyjrzeć jednej z najpiękniejszych stolic europejskich o romantycznej, wieczornej porze, wypić kawę po wiedeńsku, zapoznać się z miastem.

2. dzień
Śniadanie, a po nim całodzienne zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Ringstrasse – okazałego bulwaru powstałego pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Warta zobaczenia jest bogata zabudowa przy Ringstrasse: opera, Teatr Zamkowy, parlament, Nowy Ratusz, Muzeum Historii Sztuki i uniwersytet. Dalej spacer po starówce poprzez najelegantsze ulice, areał Hofburga – dawna zimowa rezydencja Habsburgów, zachwycające dziedzińce, przejście aż do katedry św. Szczepana – dumy i jednego z symboli miasta. Zbudowana w XIII wieku nosi liczne cechy stylu gotyckiego i barokowego. Następnie czas wolny. Spacer zaułkami miasta, reprezentacyjnymi deptakami starówki, oglądanie zabytkowych kamienic, kościoła zakonu krzyżackiego, domu Mozarta oraz dzielnicy greckiej. Grecy zaczęli napływać do Wiednia w XVII w. Otwierali tu sklepy i banki. Według legendy, z okazji otwarcia pałacu jednego z bogatych Greków Johann Strauss skomponował swojego najsłynniejszego walca. Kolejnym punktem dnia będzie wjazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3. dzień
Śniadanie i drugi dzień zwiedzania Wiednia. Czas na nowoczesną część miasta: Dunaj, budynki ONZ, przejazd koło Prateru, panoramiczne zwiedzanie bajecznego domu Hundertwassera – budynku mieszkalnego będącego przykładem dialogu twórcy z przyrodą. Na tarasach i balkonach domu rośnie wiele różnorodnych roślin. Budynek jest pomalowany na wiele kolorów, niemożliwością jest znalezienie na jego fasadzie choć jednej linii prostej. Następnie przeniesiemy się do barokowego Wiednia, w którym zachwyci kompleks pałaców Belwederu, ogrody i słynny widok na Stare Miasto. Na zakończenie wizyty w stolicy Austrii i pożegnanie z tym urokliwym miastem zwiedzanie pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji Marii Teresy. Obecny, barokowy wystrój został nadany pałacowi za panowania Marii Teresy. Zespół pałacowy otoczony jest wspaniałym ogrodem w stylu francuskim. W trakcie spaceru po parku będziemy mieli okazję odwiedzić wzgórze, na którym znajduje się piękny pawilon ogrodowy – Glorietta, stąd podziwiać można widoczną w oddali panoramę miasta. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i uroczysta kolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem do Bratysławy. Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego, gdzie mieści się siedziba prezydenta. Z tarasu widokowego na wzgórzu rozciąga się przepiękna panorama miasta. Zwiedzanie katedry św. Marcina. Odbywały się tutaj koronacje królów węgierskich z dynastii Habsburgów, w czasach, kiedy stolica Węgier znajdowała się pod panowaniem tureckim. Następnym punktem zwiedzania będzie Brama Michalska – pozostałość po obwarowaniu z XIV w. Charakteryzuje ją 51-metrowa wieża z czterema tarczami zegarowymi i XVII- wieczną rzeźbą Michała Anioła. Dalej przejście do rynku Staromiejskiego, w pobliżu którego usytuowany jest najstarszy w Słowacji ratusz. Wzniesiono go w XV w., łącząc kilka sąsiednich budynków. Na zakończenie przyjrzymy się zabytkowej zabudowie rynku oraz Pałacu Biskupów Ostrzyhomskich. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Warszawy piątego dnia rano.

Ważne informacje:

1. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: „Wiedeń nocą” ok. 20€/os.
2. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
3. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą. Szczegóły w Tabeli Odjazdów Autokarów.

Ceny promocyjne, ilości miejsc w promocji ograniczona!

TERMINY CENY REZERWACJA
03.05-07.05 od 878 zł ZAPYTAM
21.06-25.06 od 878 zł ZAPYTAM
19.07-23.07 od 918 zł ZAPYTAM
16.08-20.08 od 918 zł ZAPYTAM
13.09-20.08 od 878 zł ZAPYTAM
11.10-15.10 od 878 zł ZAPYTAM

Cena zawiera:
3 noclegi w pensjonacie lub hotelu 2*/3* w okolicach Wiednia, pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki, 3 śniadania, 3 obiadokolacje (z napojami w cenie), opieka pilota, przejazd autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Cena nie zawiera: 
Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu podczas zwiedzania ze wstępami i przewodnikami lokalnymi ok.70€/os. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.

Miasta wsiadania do autokaru:  Warszawa, Płock, Włocławek, Łódź, Poznań.

Niektóre połączenia odbywają się za dopłatą

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

 

 

| Noclegi | Niezbędnik Podróżnika | Galeria zdjęć | Mapy | Hotele | Uzdrowiska | Pogoda | Nurkowanie | Kolonie-obozy |